×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 718

Světová témata pro rok 2018 udávají planety:

Jupiter ve Štíru (od 10.10.2017 do 8.11.2018) naladí více lidi na duchovní svět, zvláště když se hned v prosinci 2017 příznivě propojuje s Neptunem (Ryby). Probouzí v lidech všelijaké potřeby, například zkoumat tajné záležitosti duchovní i světské. Úspěchy zaznamenají nejen hledači duchovní pravdy, ale i hledači pokladů, hledači potvrzení konspiračních teorií a také „obyčejní“ detektivové. Příznivé ovlivnění Jupiterem ve Štíru má svou pikantní stránku – zvyšuje četnost i zlepšuje kvalitu sexuálních zážitků a to téměř pro všechny, především však pro Ryby, Raky a samotné Štíry, kteří to skutečně dokáží ocenit. Vyvarujme se však nadužívání a zneužívání takovéhoto daru. Je možné, že s přirozeným odstupem času se dočkáme i většího počtu dětí.

Jupiter ve Střelci (od 8.11.2018 do 2.12.2019) Jupiter je ve znamení Střelce doma, dostává se sem na 1 rok z 12 a působí odtud nejsilněji a nevlídněji. Pod jeho vedením se lidstvo opět optimisticky naladí, získá větší spokojenost. Znovu se dostane ke slovu rozšiřování poznatků lidstva o sobě samém i přírodě. Zafilozofujeme si a zase nás to bude lákat cestovat po světě. Náboženství a jejich vůdcové budou mít příležitosti ukázat svou krásnější a laskavější tvář. Jupiter dává všem všeho hojně, doufejme tedy, že tentokráte přiberou i hladovějící a potřební a že to bude hrazeno z příjmů církví. Mnozí z nás se tím budou cítit osloveni. Opatrně s úsudkem. Věnujme se raději skutečnému duchovnímu hledání a poznání, jak nás nabádal už Jupiter ve Štíru. Můžeme očekávat, že se ve světě i u nás opět zvýší zájem o právo a spravedlivé řízení společnosti.

Saturn ve Kozorohu (od 20.12.2017) Saturn nám v předchozích letech předkládal témata - běženci, sucho, zemětřesení, humanitární krize. Od prosince 2017 dochází ke změně. Saturn se dostává do znamení, ve kterém vládne a bude v maximální síle až do roku 2020. Je to období, kdy se v lidech probudí smysl pro řád a též pro neskutečnou výkonnost a houževnatost při dosahování pozemských cílů: peníze, hmotné zabezpečení, společenské postavení a moc. Nic proti, patří to k harmonickému pozemskému životu, dokud to nesklouzne k fanatismu, bezohlednosti a tvrdosti. Naštěstí nás hlídají Neptun z Ryb ve spolupráci s Jupiterem ze Štíra. Saturn nás vybaví též dalšími schopnostmi: klást si ambiciózní cíle, postupovat metodicky, dotahovat věci do konce, být odpovědný. To se pro hmotný rozvoj lidského světa a každého člověka opravdu hodí. Na hmotném zabezpečení bude spolupracovat s Uranem (v Býku) a Plutem, který je již déle v Kozorohu a trochu to přehání s ambicemi, manipulacemi, kariérismem a touhou po moci.

Uran v Beranu již jen část roku 2018 - na jaře a znovu od 6. listopadu Po dobu průchodu znamením Berana představuje Uran soudek se střelným prachem a se zapálenou šňůrou, zejména, když je v nepříznivém aspektu k jiné pomalé planetě.

Uran v Býku je převratnou novinkou roku 2018 (zatím jen od 15. května do 6. listopadu) od března 2019 se Býkem bude procházet až do roku 2025. Do znamení Býka Uran zavítá vždy po 84 letech. Naposledy to bylo mezi lety 1934-1941. Uran dovede vždy překvapit. Ne vždy je to příjemné. Nových objevů se můžeme dočkat v zemědělství a potravinářství. Překvapivých zisků i ztrát v oblasti finančnictví a bankovnictví, které projde prudkým vývojem a nějakou reformou. Že by nastal čas pro úplné zrušení peněz a úroků? To by skutečně překvapilo! Pod vlivem významných elektronických útoků však skutečně může dojít k zajímavým rozhodnutím. Též se po světě dají čekat pozemkové reformy. Nic malého. I státy s dlouhou historii mohou zaznamenat změny hranic. Jen tak z nudy nám Uran zařídí překvapivě chladná léta a silné mrazy. Pomohou mu Saturn a Pluto. I neúroda jej v důsledku ochlazení může provázet. Kde že jsou léta globálního oteplování.

Neptun v Rybách již od roku 2011 proměňuje postoj pozemšťanů k náboženství, víře. Citlivé lidi povzbuzuje k vytváření nového, sociálního prostředí. V čase, kdy je Neptun v nesouladu s nějakou další planetou, dle jejího charakteru, podporuje Neptun podvodníky, nechává rozbujet infekční nemoci, hazard, rozmnožuje závislosti co do počtu druhů i počtu postižených. Spolupracuje už počátkem prosince 2017 s Jupiterem na duchovním vývoji lidstva. Jeho vliv je v roce 2018 příznivý.

Pluto v Kozorohu (2008-2024) Astrologický nováček mezi planetami již od svého objevení pro tento svět a začátku používání ve výkladech ukazuje svoji sílu. Je to období, kdy diktátoři a fanatici se dostávají k moci. Uplatňována více než jindy bývá manipulace, jak v osobních vtazích, tak manipulace davů. Nejlépe moderními sdělovacími prostředky. A pak, že jsou sociální sítě jen ztráta času.

Srovnej souběžné jevy a události (ty jsou v astrologii vždy výmluvné): objevení Pluta 1930, vliv masových médií v 30. letech coby novinky ve vývoji lidstva (laskavý ilustrační příklad najdete na wikipedii: Válka světů, kontroverzní rozhlasová adaptace Orsona Wellese z roku 1938, kterou vysílalo americké rádio jako reportáž o aktuálním přistání mimozemšťanů.“), vývoj jaderných zbraní... Ukončení světové ekonomické krize, v souladu s ukončením napětí mezi Plutem a Uranem, očekávám od cca 4/2018.

Závěrem:

Ačkoli to vypadá na kontrastní působení až souboj polarit materiální a duchovní složky života lidí, ve skutečnosti v roce 2018 půjde o vzájemnou podporu těchto základních sil pozemského života. V lednu, dubnu a v září zjistíme, kdo dokáže zužitkovat znalosti tajných informací a případně duchovní zkušenosti pro ekonomickou prosperitu. Od poloviny srpna do poloviny září bude zajímavé více sledovat o ekonomiku, například ceny komodit a pozemků.

Přírodní jevy ve světě a v ČR

Zatmění Slunce:

Částečné 15. února 2018 viditelné v oblasti Antarktidy, Chile a Argentiny (Zdroj astro.cz). ​Mnou očekávaný vliv: od začátku února do konce března je ohrožena zemětřesením i sopečnou činností Chile, zejména přehrady a doly. V Argentině obdobně. Nejsou vyloučeny ani problémy a konflikty na jejich společné hranici.

Částečné 13. července 2018 viditelné na jihu Austrálie a Nového Zélandu a přilehlé části Antarktidy (Zdroj astro.cz). Mnou očekávaný vliv: seismická aktivita v červenci a srpnu v oblasti Malajsie, Filipín, Indonésie a Nového Zélandu a v okolní částech Pacifiku doprovázené sopečnou činností a vývojem tsunami. V samotné Austrálii bouře, záplavy a teplotní extrémy. V jižní Austrálii bude zima, tak spíše mrazy. Možná bude mít toto zatmění odezvu až v dalekém Nepálu a Pákistánu jako zemětřesení.

Částečné 11. srpna 2018 viditelné v Kanadě, Grónsku, na Islandu, ve Skandinávii a přes severní pól i Rusku, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Mongolsku a Číně (Zdroj astro.cz). Mnou očekávaný vliv: Pokud to dopadne dobře na Islandu (pestrá nabídka sopečné činnosti s dopadem na hospodářství Evropy či světa a zemětřesení), pak ostatním hrozí „jen“ zemětřesení.

Zatmění Měsíce viditelné v ČR:

Úplné 27. - 28. července 2018 Začne večer, okolo 21. hodiny v pátek 27. července a úkaz pozorovatelný i bez dalekohledu skončí cca 20 minut po půlnoci. Maximální fáze je 22 hod 21 min 42 s (Zdroj dat http://astro.sci.muni.cz/zatmeni/). Podobně intenzivní úkaz byl naposledy v roce 2011 a na další si počkáme do roku 2029. Astronomicky & astrologicky pozor na jasný Mars jen 6°od zrudlého Měsíce. Astronomicky je to hezké pozorování a porovnání velikosti Měsíce a Marsu. Astrologicky je to naznačení negativních emocí a sporů mezi občany až revoluční naladění v extrémních případech občanská válka – toto zatmění se týká většiny světa, "vyklouzne" z toho jen severoamerický kontinent. 

Témata pro Českou republiku 2018

Příroda ČR 2018

Zima - Počasí na zimu 2017-2018 nám naznačuje horoskop zimního slunovratu – 21.12.2017 17:28, Praha. V této sezóně půjde ještě o zimu mírnou, zpočátku deštivou v závěru slunečnou až teplou. Mrazy ve standardních lednových termínech.

Jaro - Počasí na jaro 2018 nám naznačuje horoskop jarní rovnodennosti – 20.3.2018 17:15, Praha.Bude přesně naruby, než bychom očekávali. Nejprve spíše teplé a suché, v další části velmi studené, občas bouřlivé, častěji však se srážkami, dešťovými, sněhovými ale i kroupy se mohou objevit. Srážek opět může být místy nadbytek.

Léto - Počasí na léto 2018 nám naznačuje horoskop letního slunovratu – 21.6.2018 11:07, Praha.Léto 2018 bude opět z počátku teplejší, ale celkově zažijeme studené a deštivé prázdninové časy. Pravý opak předchozích let. Škody mohou vznikat jak vydatnými dešti, tak sesuvy půdy. Problémy mohou nastat i v podzemních prostorách, výbuchy, sesuvy, závaly. Zemětřesení, byť u nás neohrožující, není vyloučeno.

Podzim - Počasí na podzim 2018 nám naznačuje horoskop podzimní rovnodennosti – 23.9.2018 03:54, Praha. I podzim bude především studený a deštivý, zejména ze začátku. Průběh počasí bude obdobně jako na jaře poněkud opačný proti očekávání. V závěru podzimu se totiž opět oteplí a před Vánoci bude zase jako obvykle blátivo. Střed podzimu bude teplejší ale bouřlivý a větrný. Síla větru opět bude příčinou škod.

Zima 2018-2019 - Počasí na další zimu nám naznačuje horoskop zimního slunovratu – 21.12.2018 23:12, Praha. Oproti předchozí sezóně můžeme očekávat zimu 2018-2019 takovou jaká má být. S dostatkem sněhu, mrazu i slunečních dní. Zpočátku ještě teplou, ale ono přituhne. Diskuse o globálním oteplování budou nahrazeny těmi o globálním ochlazování :-). Na podzim roku 2018 nakupte dětem pořádné zimní oblečení a k vánocům přidejte nové lyže, sáňky, boby, skútry a bůhvíco ještě bude v módě. Sobě pořiďte nebo oprašte běžky a vyrazte „na hory“ za chalupu. 

Občanská společnost ČR 2018

Jaké poselství nám přinášejí planety:

Hmotné bohatství, zemědělství, průmysl: Na celkovou ekonomickou výkonnost země, které není příliš vyvážená, bude mít vliv výkonnost zemědělství a lesnictví, kterých a nemovité bohatství. Překvapivý vývoj bude kolem pozemků státu ale i občanů. Jak má Uran v Býku přinést – chystá se nějaká reforma ohledně vlastnictví pozemků a nemovitostí. V ČR by to mohlo dopadnout ve prospěch státu a daní. S příjmy budou spokojení zejména umělci, kreativci, zdravotníci, dělníci. Tito budou svými daněmi významně plnit státní kasu. Problémem není výběr daní, ale neprobíhá kontrola jejich využití, k tomu by mohlo dojít právě v tomto roce k nelibosti vlády a hlavy státu. V poslední čtvrtině roku to vypadá na významnější finanční skandály kolem daní a půjček (i dotací? :-)) lidí z vedení státu.

Politická atmosféra: Veřejnost i politické špičky budou naladěny na vysokou pracovní výkonnost. Veřejnost bude mít vliv na vývoj připravovaných reforem, zejména pozemkové a v armádě, postoji veřejnosti vůči vládě bude konfrontační nejen pod vlivem silné opozice ale i pod vlivem ze zahraničí. Lidé se začínají opět více zajímat o politiku a podílet se na ní. Zatím poněkud na emocionální úrovni. Trvalé napětí mezi vládou a opozicí může vést i ke změnám v ústavě Parlament zažije horké chvíle ohledně rozpočtu a vypadá to, že si poslanci budou muset utáhnout opasky. Naopak na školství vč. vysokých škol peníze zůstanou. Celkově bude více podporován sociální systém: senioři, hospici, domácí péče.

Mezinárodní vztahy: Je zajímavé, že proti jiným letům budou vcelku v pořádku. Jen si trochu pošramotíme pověst delším sestavováním vlády, ale to je v současné evropské normě.

Soukromé vztahy: Vzroste napětí mezi nutností pracovat na kariéře a pěstováním a zachováním funkčních partnerských a rodinných vztahů.

Doprava, tok informací: Tato oblast bude citlivým bodem, bude váznout. Omezení zažije doprava po vodě. Hrozí významnější počet nehod. Z hlediska toku informací média budou omezována, novináři a spisovatelé budou mít omezenější možnosti projevu, zvýší se pravděpodobnost strádání a smrti v souvislosti s tímto povoláním. Práce zahraničních zpravodajů bude obyvatelstvem velmi vyhledávaná a ceněná.

Školství: Příliv peněz do resort se zvýší, ale „klientů“ mu nepřibude - nedá se očekávat vyšší porodnost. Už by to chtělo zamyslet se také nad počty dětí na jednu ženu, počet potomků nemusí vždy být svobodná, vyvážená racionální a emocionální volba ženy, možná je prostě jen vynucená racionální. Vzroste zájem o studium vědy a techniky. Současně se objeví i nějaké skandály ohledně rozdělování peněz v oboru, něco z toho bude mít významnou soudní dohru. Mladé, chytré a studované hlavy se naopak blýsknou v zahraničí a proslaví nejen sebe, ale i část slávy dopadne i na ČR a jejich alma mater.

Zdravotnictví: I zde se přízniv promítne příliv peněz do oboru. I nadále si naše zdravotnictví zachová dobrou mezinárodní pověst, zejména podpořenou úspěchy v řešení infekčních onemocnění, kde můžeme nabídnout i mezinárodní pomoc. Dokonce by proto tento resort mohl být dobrým zdrojem příjmů státu. Také to vypadá na zvýšení empatického přístupu k pacientům, může to být penězi, může to být posilami, rychleji dostudovaných sester, ale klidně by se mohl ve větší míře opět zapojit řádové sestry.

Soudnictví, věda, vysoké školy: S přílivem peněz se zvýší zájem o studium vědy a techniky. Současně se objeví i nějaké skandály ohledně rozdělování peněz v oboru, něco z toho bude mít významnou soudní dohru. Zaměstnán bude i ústavní soud.
 

 

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

 

Světová témata pro rok 2017 udávají planety:

Jupiter ve Vahách (od 9.9.2016) diplomaticky pracuje na vyvážení vztahů (i mezinárodních), které mířily, v důsledku nerovného postavení smluvních stran, ke svému konci.

Kolem přelomu roku 2016/2017 a začátkem března budou Jupiter (Váhy) a Uran (Beran) ve sporu. Domnívám se, že to souvisí s brexitem, planety naznačují, že jde o právnické vyřešení smluvního stavu (mezinárodní úroveň) jeho ukončením a málem vyhlášením války. Bude to ostřejší v březnu, kdy tomuto duelu sekunduje Mars.

Témata dle planet pro svět 2016

  • Saturn ve Střelci a jeho vliv: Saturn nám předkládá témata - běženci, sucho, zemětřesení, humanitární krize (Saturn, Jupiter) v souvislosti s běženci nastane pravděpodobně v květnu (Saturn, Jupiter) a červnu (Saturn, Neptun). Též možný souběh ve světě s následky zemětřesení. Dle planetárních vlivů můžeme očekávat urovnání uprchlické krize od 11/2017.

  • Jupiter v Panně (do 10.9.2015) přinese navzdory problémům (či spíše právě proto ;-)) se suchem a mezinárodními konflikty rozvoj a úspěchy v zemědělství, zdravotnictví a vědě

  • Jupiter ve Vahách (od 10.9.2015) hezky naváže na práci Černé Luny (ve Vahách od 28.8.2015 do 22.5.2016) a pokusí se diplomaticky urovnat „rozcuchané“ vztahy (i ty mezinárodní), které mířily v důsledku nerovného postavení smluvních stran, ke svému konci.

  • Uran a Pluto se hašteřili (kvadratura) již delší čas. Tento stav v dějinách přináší lidstvu krize (např. hospodářská r. 1929) a válečné napětí. Naštěstí již povoluje napětí mezi planetami a může tedy přinést vyjednání konce problémů na Krymu, Ukrajině a přijetí společného postupu Evropy v mezinárodní politice, viz Jupiter. Ukončení světové ekonomické krize, v souladu s ukončením napětí mezi Plutem a Uranem, očekávám od cca 4/2018.

  • Neptun Rybách již od roku 2011 proměňuje postoj pozemšťanů k náboženství, víře. Citlivé lidi povzbuzuje k vytváření nového, sociálního prostředí. V čase, kdy je Neptun v nesouladu s nějakou další planetou, dle jejího charakteru, podporuje Neptun podvodníky, nechává rozbujet infekční nemoci, hazard, rozmnožuje závislosti do počtu druhů i počtu postižených.

Témata pro Českou republiku 2016

aneb jak přicházejí a odcházejí krize

Co je tématem článku

Tématem tohoto článku nejsou krize dle individuálního horoskopu, ale životní krize, kterými, v daném věku, procházíme s větším či menším úspěchem všichni. Individuální krize mohou nastat i mimo níže uváděné roky, záleží jakou máme „nadílku“ při vstupu do tohoto života. Mohu Vás uklidnit, v každém horoskopu (v každém z nás) je současně nápověda, jak problémové situace řešit (silné stránky osobnosti, lidé kolem nás, se kterými jsme v nejrůznějších vztazích, …).

Chcete-li se podívat, co Vám uniklo, sledujte fotky v nové fotogalerii.

Tímto děkuji modelkám: Elišce Štefkové, Michaele Štefkové, Markétě Sedlákové; modelu Filipovi Chytkovi. fotografiemi zachytil atmosféru František Bureš. Děkuji.

Jaký je astrologický pohled na to, kdo se ke komu hodí? Mohu se to snadno a rychle naučit sama/sám?

Vztahy mezi znameními zvěrokruhu - vyznat se v tom - budete umět hned po semináři.

Co s sebou: svůj vytištěný horoskop, nemáte-li předem objednejte jeho tisk (bez výkladu tj. zdarma).

Předpokládaná délka: 2,5-3 hodiny.

Cena: cca 350 Kč/osobu a dále dle vzdálenosti od ČB.

Místo, datum a čas dle dohody. Sledujte též akce v kalendáři a pozvánky na moje akce.

 

Možnosti astrologie pro podporu zdraví: zdravotní predispozice z individuálního horoskopu, sledování zdraví v průběhu času (stav v minulosti, současnosti, budoucnosti), vhodné termíny pro zásahy do zdravotního stavu (očistné kůry a další preventivní opatření, ošetření zubů, operace, podpora plánovaného rodičovství, …)

Aktuální zdravotní zátěže  - nepříznivá působení planet - pro jednotlivá znamení na nejbližší rok.

Návrhy preventivní alternativní péče o sebe sama, moje osobní zkušenosti a babské rady  na jednotlivé očekávané neduhy a potíže.

Předpokládaná délka: 2 hodiny.

Místo, datum a čas dle dohody.

Obsah přednášky:

Přednáška s módní přehlídkou: Astrologie a móda

Prozradím tajemství kolem ascendentu a jak se uvést do harmonie sama se sebou pomocí, oblečení, šperků, modních doplňků, barev, jejich odstínů, kovů, polodrahokamů a dalších materiálů, které můžeme nosit přímo na sobě nebo se jimi obklopovat. Harmonizace se týká jak zdraví, tak vztahů, tak dalších oblastí života.

Dle možnosti s módní přehlídkou nebo výtvarným zpracováním Vašich vlastních návrhů. Ráda zopakuji vydařenou přednášku v Andělské galerii v Českých Budějovicích nebo kdekoliv u Vás.

Též možno pojmout INDIVIDUÁLNĚ jako asistenci a astrologickou konzultaci, rovnou při nákupech. Je třeba vědět svůj záměr - co chceme ve svém životě harmonizovat a pak obvyklá data pro astrologa datum, místo a čas narození. Cena v takovém případě individuální  - dohodou.

Moje úvodní slovo

S Lilith  nepracuji denně, považuji ji za jakousi nápovědu, když nevidím v horoskopu, o co jde, ani na poprvé, ani na podruhé, ani na podesáté.... Pak obvykle použiji Lilith a přijde AHA moment s no jó, vždyť mi to naznačoval předtím i Uran, Pluto, Mars, …, ale já to neviděla, neslyšela. Lilith je hodně upřímná a přímá. A když mne letos moji čtenáři/čtenářky vyzvali, abych se vyjádřila k Černé Luně v Panně, dlouho jsem nevěděla, jak mám pojmout tento článek, a tak jsem se nakonec obrátila přímo na Lilith a ta nám odpověděla:

 
Lilith promlouvá

Jaké jsou citlivé oblasti zdraví Blíženců?

Obvyklé problémy těla: astmatické potíže, pylové alergie, dechové obtíže, kašel, záněty průdušek, nemoci plic, úrazy či záněty a např. ekzémy v oblasti paží, rukou prstů, snadná psychická únavnost, problémy s nervy – doslova i přeneseně. Potíže s brzlíkem, růstem. Potíže s řečí, výslovností nebo tempem řeči. Problémy v oblasti nosu, čich, průchodnost dýchacích cest, ...

Obvyklé problémy duše: neklid, psychická labilita, v lepším jen chronická upovídanost a povrchnost pro blíženeckou potřebu zabývat se vším a stále něčím novým, tak dlouho dokud to člověka neutahá či dokonce neodradí mu to přátele, nepoškodí vztahy (pověstná blíženecká přelétavost v přátelských a partnerských vztazích)

Jak tedy na vylepšení zdraví a udržení štěstí?

Pro tělesné zdraví si Blíženci najdou aerobní cvičení, mohou na to jít tradičně a využít dechové cvičení jógy, Óm healting jóga smíchu či se alespoň vyskytovat často na čerstvém vzduchu a zvolit si k tomu vhodný sport. Vhodné jsou například výlety s přáteli, kde jsou Blíženci jako ryba ve vodě, na kávu a pivo ať raději vyrazí v létě na zahrádku restaurace či kavárny, i tak se dá pobýt venku a navíc zakouřené prostředí Blížencům opravdu dává na frak. Také staré, dobře známé, kliky pro posílení paží Blížencům jen prospějí.

Co by měli Blíženci jíst?

Stravování Blíženců by mělo být vždy lehčími jídly. Hlavně na to jídlo nezapomínat, jíst pravidelně. Blíženci jsou typ, kterému vyhovuje jíst v menších porcích víckrát. Při jídle se soustředit jen na právě přijímanou potravu, brát ji jako dar, svátost. Nevyřizovat při jídle, telefonáty, maily, jíst jen v opravdu dobré společnosti, kde se člověk cítí dobře, zasměje se. Tak mohou Blíženci nabrat potřebnou energii.

Po jakých bylinkách sáhnout?

Na průdušky, kašlíky působí dobře mateřídouška. Blíženci se raději vyhýbají kávě a čaji, psychicky hyperaktivní jsou i bez nich. Naopak žaludová káva jim pomůže k rovnováze. Všimnou si dobromysli, nemá toto jméno nadarmo. Čaj z lipového květu rovněž prospěje. Od věci není ani nebylinářská terapie – například propláchnutí nosu slanou vodou (ráda vysvětlím osobně nebo o skype či se obraťte na nějakého jogína ve Vašem okolí)

Chcete se dozvědět víc a rady Vám šité na míru? Při osobních setkáních předávám též vlastní, více než 25-leté, zkušenosti s bylinkami (zabývám se jimi ve zkutečnosti déle, ale pak bych slýchala: "Vypadáte dobře na Váš věk", a na to si připadám, věru, ještě mladá :)). Jak užívat bylinky Vám jistě rádi poradí zkušení bylinkáři. Pokud potřebujete nějakého doporučit, napište mi.

Jak udržovat ve zdraví a štěstí svoji duši?

Blíženci by se měli naučit zklidnit a zkoncentrovat před zahájením práce a naopak po práci si byť krátce odpočinout, to znamená, že i pouhé držení mobilu v ruce je zakázáno :-)! Vhodný odpočinek je v zimě při aroma lampě s oblíbeným éterickým olejem, vonnou tyčinkou – desinfekce vzduchu v místnosti i v plicích. V létě raději venku, na zahrádce, na lavičce v parku.... Pokud jste Blíženec a nejste v dostatečném styku s lidmi, choďte ve volném čase do společnosti, hodně čtěte – časopisy, na netu, sami piště blog … Současná doba Blížencům přeje :-).

A naopak: Když se Blíženec chce posunout na další úroveň kvality žití, měl by si vyzkoušet např. víkend či alespoň jeden večer strávený pouze sám se sebou, na chalupě, doma v tichosti maximálně s tichou reprodukovanou hudbou, žádné rádio, televize, internet, mobil, jen ticho, naslouchat sám sobě, svému tělu, zvukům okolní přírody. Budete překvapeni, co se nového dozvíte.

Jak si udržet vztahy, o které stojíte? Jak všechno stihnout a neuštvat se? Pro každého se skrývá individuální recept v jeho soukromém horoskopu. A na to se milí Blíženci, stejně jako všichni ostatní, už musíte objednat ke mě do poradny. Doufám, že to pro Vás bude užitečná konzultace. Ceník služeb.

Jaké jsou citlivé oblasti zdraví Býků?

Obvyklé problémy těla: angína, laryngitida, záškrt, nedoslýchavost, problémy s hlasem, s krční páteří, onemocnění štítné žlázy. Znamení Býka se připisuje pole působnosti - tělesná síla, krk, hrtan, štítná žláza, mandle, hlasivky, uši, šíje ...

Obvyklé problémy duše: přílišné vyhledávání potěšení smyslů, lenost, tvrdošíjnost. Silnými stránkami Býků, kterými mohou pomoci nejen sobě, je trpělivost, klid, stálost, …

Jak tedy na vylepšení zdraví a udržení štěstí?

Pro tělesné zdraví si Býci a všichni, co mají v Býku též např. Venuši, Mars, Jupitera či Saturna dopřejí masáže aromaterapeutické či jiné zejména v oblasti krku a šíje.

Duši uvolní a potěší pobyt na zahradě (nejlépe vlastní), „hrabání se v zemi“, lenošení v křesílku na terase

Co by měli Býci jíst?

Býkům vždy dobije baterky domácí bašta se surovinami nejlépe z vlastního chovu a zahrady, pečlivě připravená a upravená. Jen žádné velké experimenty a novinky, tradice a zvyk má přednost.

Jaké bylinky nesmí Býci vynechat?

Nejen Býci pomohou své štítné žláze aronií, třešněmi, višněmi. Ti, kteří jsou ortodoxnější „zdravovýživovci“, přidají chaluhu, oves, ostružiny. A proč mají zrovna Býci používat lněné semínko? Protože jim, stejně jako Štírům z protilehlé části zvěrokruhu (opozice), hrozí též nemoci potloukajíce se kolem konečníku a přilehlého okolí. A také proto, že jsou tzv. pevné znamení a pevná znamení všechno dlouho podrží ;-). A ještě jedna nebylinářská rada – při bolestech v krku kloktat slanou teplou vodou (koncentrace mořské vody). Kloktat tak často, jak to stíháte, třeba každých 10 minut a do večera je po problému. Poznámka: Stopky a pecky z višní je škoda vyhazovat (též obsahují jód), nakládám je do dobrého lihu (recept u mne) … jak přesně vyrábějí whisky nevím, ale až to ochutnáte, bude Vám za ni líto peněz.

Chcete se dozvědět víc a rady Vám šité na míru? Při osobních setkáních předávám též vlastní, více než 25-leté zkušenosti s bylinkami (zabývám se jimi ve zkutečnosti déle, ale pak bych slýchala: "Vypadáte dobře na Váš věk", a na to si připadám, věru, ještě mladá :)). Jak užívat bylinky Vám jistě rádi poradí zkušení bylinkáři. Pokud potřebujete nějakého doporučit, napište mi, znám opravdu dobrých několik osobně.

Jak udržovat ve zdraví a štěstí svoji duši?

Býkům doporučuji meditace s kameny, nejlépe vleže, vydatný spánek je též hodně posílí. Máte-li možnost pracujte na vlastní zahradě, „hrabejte se v hlíně“ a večer se na zahradě usaďte se sklenicí vína v ruce, vnímejte vůně, zvuky přírody, zapadající slunce …. Chcete-li zrozence ve znamení Býka potěšit, vezměte je do luxusní restaurace, objednejte dražší víno, jídlo jakékoliv, jen žádnou exotiku.

A jestli Býk chce zažít další rozměr, rozvoj své osobnosti? Pak doporučuji, aby daroval něco velmi cenného někomu ze svých blízkých, popř. rozdal všechen svůj majetek chudým :-) ... Ale pro začátek postačí, dokáže-li finančně podporovat nezávislé umělce, studentské projekty apod., nečekat však návratnost „investice“, ale mít z dobrého skutku „pouhou“ radost :-).

Jak vylepšit svoji finanční situaci? Jak si udržet štíhlou postavu? Kdy a kde začít stavět rodinný dům? V čem jste nejlepší? V čem můžete uspět a kdy? Tak na to se milí Býci, stejně jako všichni ostatní, už musíte objednat ke mě do poradny. Doufám, že to pro Vás bude užitečná konzultace. Ceník služeb.

Jaké jsou citlivé oblasti zdraví Beranů?

Obvyklé problémy těla: rychle nastupující (a ustupující) horečnatá onemocnění, vysoké horečky, záněty, zejména v oblasti hlavy – zuby, uši, oči atd., bolesti hlavy až migrény, úrazy a následné jizvy v oblasti hlavy, nemoci mozku, nemoci očí, nespavost, závratě, znamení Berana se připisuje pole působnosti hlava, mozek, zrak ...

Obvyklé problémy duše: nekvalitní vztahy v partnerství i v obecné rovině pro beranskou necitlivost až sobeckost, netrpělivost, ukvapenost a netaktnost, potřebu vždy vítězit ...

Jak tedy na vylepšení zdraví a udržení štěstí?

Pro tělesné zdraví si Berani najdou vhodný sport např. bojová umění a jinak cokoliv, kde lze získat medaile a je to rychlé a fyzicky namáhavé. Též se mohou "léčit" :) fyzickou prací (námaha přinese usměrnění, přepuštění energie – zklidnění). Pokud chtějí zkusit vodoléčbu doporučuji studenou sprchu :). Po nemoci, dlouhodobém vyčerpání, stresu, pro návrat energie doporučuji moxování a dále např. ušní (popř. tělové) svíce (uvolnění dutin, zklidnění před spánkem). Ušní svíce nejsou vhodné při akutních zánětech, ale jako prevence!

Co by měli Berani jíst?

Po nemoci, při úbytku energie používat potraviny červené/oranžové barvy např. mrkev (oči), rakytník, citrusy, …, naučit se žvýkat a jíst pomalu! Jde o potencionální žlučníkáře – ubrat na smaženém. A když jsou zdraví, tak ať si dopřejí maso, jen aby pak zase neměli té energie příliš:)

Po jakých bylinkách sáhnout?

Na mozek a oči skvěle působí světlík lékařský. Dále je vhodný jinan dvoulaločný, zelený čaj. Na záněty a játra měsíček, třezalka. Vlaštovičníková tinktura je k nezaplacení nejen pro Berany.

Játra si Berani ničí svou choleričností, tak je třeba si je udržovat v kondici. Dobré osobní zkušenosti mám s kúrou od pana Zentricha.: jedná se o rychle po sobě jdoucí užití 1,5 polévkové lžíce olivového oleje, 1 lžíce citronové šťávy, 0,5 lžíce neupraveného medu (od včelaře) – med "vycucat". Užívá se v tomto pořadí každé ráno na lačno minimálně 30 minut před prvním soustem. Vytrváme po dobu min. 1 měsíce. My máme v rodině dobré zkušenosti, když se to protáhne déle – užíváme obvykle celé jaro a jarní únava na nás nemůže!

Chcete se dozvědět víc a rady Vám šité na míru? Při osobních setkáních předávám též vlastní, více než 25-leté, zkušenosti s bylinkami (zabývám se jimi ve zkutečnosti déle, ale pak bych slýchala: "Vypadáte dobře na Váš věk", a na to si připadám, věru, ještě mladá :)). Jak užívat bylinky Vám jistě rádi poradí zkušení bylinkáři. Pokud potřebujete nějakého doporučit, napište mi.

Jak udržovat ve zdraví a štěstí svoji duši?

Beranům doporučuji meditace se svíčkou, posezení u ohně, meditace v pohybu. Použití ušních svící (uvolnění dutin, zklidnění před spánkem). Potřebuje-li Beran zážitek kulturní, pak si rád dopřeje akční film, pokud výstavu tak např. sportovních, reportážních či cestovatelských fotografií apod. Koncert něčeho hlučnějšího a rychlejšího... Když se Beran chce posunout na další úroveň kvality žití, měl by si vyzkoušet např. účast v soutěži, kde pro výhru je třeba trpělivost nebo nechat přítele vyhrát v oblíbeném sportu, ve kterém byl ten Beránek vždy lepší... Cokoliv, čím obejde své „beranské nastavení“, úhel pohledu na svět, nastavení, o kterém si myslí, že je neměnné, protože takový prostě je… není nad to zkusit něco neberanského, něco, co žádný Beran ještě nezkusil ;).

Jak vylepšit svoje pošramocené vztahy? Jak vyhrávat a neničit se? V čem jste nejlepší? V čem můžete uspět a kdy? Tak na to se milí Berani už musíte objednat ke mě do poradny, to je již velmi individuální povídání...

 


 

 

Jaký bude rok 2015?

Než vyjádřím svůj názor na to jaký můžeme očekávat rok 2015, dovolím si pár poznámeček na téma, kdy nám začíná nový rok? Stejně jako u horoskopu člověka potřebujeme okamžik prvního samostatného nádechu, okamžik, který potvrdí, že daný objekt žije. Když bychom dělali např. horoskop auta, může to být první ujetý metr či aspoň první protočení motoru, známe-li takový to okamžik můžeme směle zkoumat horoskop. U vzniku organizací a států je to věc složitá, často probíhá v mnoha krocích, oddělených mezi sebou i mnoha dny. Např. úspěšnost nového kamenného obchodu může být vázána na den otevření a prvního zákazníka, který podle tradice musí nakoupit i kdyby by měl na tom majitel obchodu tratit. Ale obchod byl pronajat, upraven a zásoben zbožím o mnoho dříve, smlouvy např. společnické, kupní a pod podepsány mnohem dříve. Pokud vše bylo ujednáno v ideálních konstelacích není, co řešit, pokud ne, můžeme to právě napravit ideálním okamžikem, kdy slavnostně otevřeme...

Tyto okamžiky počátku umíme rozlišit a zaznamenat.

 

Kdy nám ale začíná nový rok?  Divná otázka, což.

12.04.2015 11:17

Určité procento lidí, kterým řeknu, že jsem astroložka a že dělám horoskopy, odpovídá standardní větou, je to zajímavé, ale radši nechci nic vědět! "Já bych se pak bála!", "Já bych pak tomu věřila, až by se to stalo." Ano i takový přístup je možný. Ale kdo se dnes bojí nebo odmítá předpověď počasí? Kdo si myslí, že by mu zkazila dovolenou:). Naopak lidé si, pokud mohou, vybírají si dovolenou tak, aby počasí na jejich dovolenou bylo ideální. Proto mám také tolik čtenářů na stránkách v době předcházející dovoleným :). Nikdo se takovéto předpovědi nezříká, hodně lidí ji pilně využívá, někteří mi dokonce píší, že mám úspěšnost, dle jejich zkušeností, 80%. Děkuji! :). Proč se této astrologické předpovědi nebojí a využití svého horoskopu ANO? Jednoduše proto, že si ji nijak nespojují s OSUDEM!

 

17.02.2015 06:09

Jak jsem již naznačovala v horoskopu jarní rovnodennosti:

20.3.2015 23:33 - Jarní rovnodennost – horoskop jarní rovnodennosti umožňuje předpověď na jarní počasí zpočátku z častými, přeháňkami. Další cca 2/3 jara budou spíše teplé a suché s opětovným výskytem teplotních rekordů, zejména maximálních teplot koncem jara. Astrologické jevy v horoskopu jarní rovnodennosti dávají důvod k obavám, že sucho bude skutečným problémem jara 2015.

V tento den se toho děje více: novoluní 10:36 , Luna ještě v Rybách, tj. nejbližší lunární měsíc bude s přeháňkami v 11:38 vstupuje Luna do Berana a v 23: 44 je tam i Slunce z toho plyne v první části až cca 1 měsíc jara ještě přeháňky nejspíše nepříliš vydatné, větší část jara teplo, vzhledem k působení Urana též z Berana až horko a sucho. 

Až do poloviny června 2015 máme 3 pomalé planety v ohnivých znameních:

10.06.2013 19:45

Na tuto otázku hledá odpověď téměř každý. Dostává se nám různých odpovědí. Zkusme si odpovědět též s pomocí astrologie.

Astrologie sleduje množství cyklů ve světě kolem nás prostřednictvím pohybu planet, jsou pro nás ručičkami na různých „budících“, „tachometrech“ a „ciferních“. Narozdíl od jiných „měřáků“ nezobrazují kvantitu, ale kvalitu námi obývaného časoprostoru. Ta je vyjadřovaná obvykle slovně pomocí například živlové kvality. (A těmito se již dostáváme do blízkosti počasí dnešních dnů. viz. níže)

Každá planeta má svou délku cyklu. Nejkratší je Lunární cyklus. Byť Měsíc (či Slunce) není planetou astronomicky, astrologicky se chová jako „planetární ručička na ciferníku univerza“ - taková vteřinovka. Velmi dlouhé cykly jsou u Neptuna ( cca 165 let) či Pluta (cca 247 let). Ciferníkem je nám zvěrokruh a jeho části, které mají kvalitu všeobecně známých znamení (Beran, Býk, Blíženci, …). Jinými slovy planety nám neříkají kolik je hodin, ale jaké časy prožíváme a jaké budou následovat, případně můžeme s jejich pomocí nahlédnout do minulosti.

Stávající stav „budíku“:

Luna – projde zvěrokruhem během 1 měsíce, na dlouhodobé jevy neukazuje (8.6.2013 v Blížencích)

Slunce - projde zvěrokruhem během 1 roku, vliv každoročně shodný tak, jak známe, ideální střídání ročních období (8.6.2013 v Blížencích)

Merkur - projde zvěrokruhem během cca 1 roku zhruba stejnou rychlostí jako Slunce, někdy je v témže znamení jindy v sousedním, vliv není každoročně shodný, vliv na krátkodobé změny počasí (8.6.2013 v Raku)

Venuše - projde obdobně jako Merkur zvěrokruhem během cca 1 roku zhruba stejnou rychlostí jako Slunce, někdy je v témže znamení jindy v sousedním, vliv není každoročně shodný, vliv na krátkodobé změny počasí (8.6.2013 v Raku)

Mars - projde zvěrokruhem během cca 2 let, má vliv na střednědobé* změny počasí (8.6.2013 v Blížencích)

Jupiter - projde zvěrokruhem během cca 12 let, má vliv na dlouhodobé* změny počasí (8.6.2013 v Blížencích)

Saturn - projde zvěrokruhem během cca 29,5 let, má vliv na dlouhodobé* změny počasí (8.6.2013 ve Štíru)

Uran - projde zvěrokruhem během cca 84 let, má vliv na dlouhodobé* změny počasí (8.6.2013 v Beranu)

Neptun - projde zvěrokruhem během cca 164 let, má vliv na dlouhodobé* změny počasí (8.6.2013 v Rybách)

Pluto - projde zvěrokruhem během cca 247 let, má vliv na dlouhodobé* změny počasí (8.6.2013 v Kozorohu)

* obojí je chápáno vzhledem k délce lidského života, tedy dlouhodobé znamená: „to za našich mladých let nebývalo“ a „ani babička nepamatuje“. Střednědobé v posledních několika letech či dokonce měsících. Krátkodobé je všednodenní proměnlivost počasí.

Nyní přeložme stávající stav „ciferníku“ pomoci barev a běžné češtiny:

kvalita (živel) oheň = sucho, teplo,; kvalita (živel)voda = vlhko, chladno; kvalita (živel) země = sucho, chladno,; kvalita (živel) vzduch = vlhko, teplo

Již z pouhého posčítání modrých, zelených a černých „kousků“ vidíme, že převládá vlhko, chladno – tedy srážky, mlhy, … oblačnost, …

Ještě přidáme vlastnosti velkých planet/ručiček aneb schopnosti velkých hráčů:

Neptun – je od loni ve svém domovském teritoriu v Rybách (po skoro 150 letech). V Rybách má největší sílu a i v letech, kdy se ostatní planety se vyskytují v ohnivých znameních, bude přinášet alespoň přeháňky, ranní mlhy, v zimě námrazy, ledovku – dle aktuální souhry s ostatními planetami.

Sám o sobě je spíše příjemný a působil by jen mírné zavlažovací deštíčky a v zimě hojnost sněhu.

Zdravotní a zahrádkářská Neptunovská vsuvka:

Spolu se schopností vládnout vodám ještě dovede šířit to, co pouhým okem nevidíme – mikroorganismy, zejména pak plísně. Dříve by se asi strašilo morem, dnes máme jiné infekční choroby, se kterými si nevíme rady. Kromě nemocí lidí musíme počítat i chorobami rostlin a zvířat. Zejména zahrádkáři pěstující si zeleninku, co nejvíce v souladu s přírodou. Již loni moje kamarádka zaznamenala za hroznovém vínu velký skok, v předchozích letech si v pohodě pochutnávali, loni nesklidila nic. Važme si letos každého kila ovoce a zeleniny a hlídejme si úrodu. A každá dobrá hospodyňka vaří, peče, zavařuje....

Pamatujeme si Neptunovskou zkratku: Neptun vládne vodstvu a Neptun mlží (ve všech slova smyslech)

Uran – je v Beranu (6/2011-5/2018), kde nabral síly ke svým alotriím, výstřelkům. Kouzlo Uranu je v nečekaném, převratném se silou v Beranu i prudkém. Přinese nám to extrémní teploty, bouřky, blesky, bleskové povodně na horních tocích – a to vše v součinnosti s tím, co umí Neptun (a od června 2013 se přidá i Jupiter). Uran je teď dlouhodobě v nesouladu s Plutem - to ještě zvýší pravděpodobnost extrémních teplot a to maxima i minima a navíc klidně 1 či 2 dny po sobě. Obraty o 180 stupňů na denním pořádku. Ve spolupráci s Plutem umí například zimní sněhové bouře, letní bouřky s kroupami a též sníh v nezvyklou roční dobu.

Uran je bohužel v této době jediným nositelem tepla, v létě se ještě přidá Slunce (+ Merkur a Venuše) ve Lvu (21.7.-21.8) tak se snad trochu ohřejeme a uvidíme sluníčko déle něž pár hodin. Totéž platí o Slunci ve Střelci (21.11-21.12)

Pamatujeme si Uranskou zkratku: Uran překvapuje, převrací řád, přináší extrémy.

Pluto – je v Kozorohu a ukazuje především na chladné časy. Bude tam však dlouho sám a to na větší ochlazení nestačí. Nyní v součinnosti s Uranem v Beranu je (mezi nimi napěťový aspekt) přinese příležitosti k extrémním teplotám (maxima i minima) a rychlým přechodům z extrému do extrému.

Pamatujeme si Plutonskou zkratku: Pluto dlouho skrývá svou sílu a když ji použije, překonává očekávání.

Saturn - pracuje nyní ve Štíru – označuje období mokré a studené. Pokud by byl jen Saturn ve vodním znamení, ještě by to nic zvláštního neznamenalo. Občas by se vyskytl trvalejší déšť, např. s souvislosti s Lunou nebo Sluncem, též ve vodním znamení. V souhře s ostatními velkými hráči však zesiluje a prodlužuje jejich účinky.

Pamatujeme si Saturnskou zkratku: Chladný Saturn představuje vytrvalost.

Pomalejší planety a jejich vliv – živlové působení v roce 2013:

 

Jak vidno, převládá voda a chlad. Uran označuje spíše krátkodobé extrémy, než dlouhodobé trvalé teplé suché počasí. Poněkud „krizově“ vypadají prázdniny, prostě … „prší krásně, nebe změnilo se v konev plnou vláhy“ inu básníci a pěvci jsou též v souladu s Neptunem v Rybách.

A to vše proto, že další velký hráč Jupiter bude měnit barvu dresu. Přestane hrát za vzdušné Blížence a začne hrát za vodní Raky. Přestup je ohlášen na 26.6.2013. A Mars mu bude přihrávat.

Jupiter – je v Raku (6/2013-7/2014) a nepříjemné (ač v jiných souvislostech velmi vítané) na něm je, že rád shromažďuje a má rád vše ve velkém. Můžeme očekávat další povodně, kterýkoliv z měsíců jeho pobytu v Raku. Pro ilustraci uvádím stav z let 2001 a 2002, kdy Jupiter na zvýšení ročních srážek o více než 20 % nad dlouhodobý průměr (zdroj web ČHMÚ: Územní srážky 2001 a 2002) stačil v podstatě sám. Viz. tabulky níže.

Pamatujeme si Jupiterovskou zkratku: Jupiter dává všeho hodně.

Srovnání s léty 2001 a 2002

 

V obou rocích je vidět převaha tepla - a byly to roky s opravdu horkými léty, přesto to Jupiter v Raku dokázal zvládnout. Útěchou nám může být fakt, že příští léto čeká Jupitera opět přestup, tentokrát do ohnivého Lva. Dočkáme se opět extrémů teplotních i srážkových (Uran), ale teplo a (skoro) sucho by mohlo nastat v době, kdy Slunce bude pobývat také ve Lvu (21.7.-21.8.). Předpověď dopřesním až koncem tohoto roku, kdy budu počítat a psát předpověď počasí opět na další rok.

 

Toto všechno jsou trendy a tendence počasí pro rok 2013 a 2014 .

Jednodenní/týdení předpovědi již vyžadují vypracování konkrétního horoskopu, který zahrnuje všechny vlivy planet, živlů, aspektů, domů.....

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 94451 hostů a žádný člen

Kalendář akcí

červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Filtr akcí