Září čekejme neveselé, uplakané, tam kde již dříve voda natropila škody, budou ve střehu a ochraňovat, co se dá. Ostatní na zahradě uklidí raději již koncem srpna, později to bude s čekáním na vhodné počasí.

Září bude v první půli uplakané a studené. V druhé si na sluníčku zavzpomínáme na teplejší dny. Marné naděje si nedělejte, bude chladněji něž v předchozích letech v tomto období.

Září 2021 bude v první půli chladné a deštivé. V druhé zvolna porostou teploty, aby se léto v závěru plynule proměnilo v babí léto patřící již k začátku podzimu.

V září 2022 převažuje počasí proměnlivé, teplotně mírnější a hojné na srážky: Hojnost spočívá v četnosti, naštěstí ne v nadměrném objemu. V závěru září se nástup podzimu ohlásí sám silnějším větrem.

Září 2023 proběhne v pestrou škálou změn: od mírného letního počasí k teplému babímu létu, od sušších týdnů k vydatnému dešti.

Sledujete tuto předpověď počasí často? Z jakého kraje? A jakou má podle čtenářů úspěšnost?

V únoru 2019 bude zima silnější než v lednu, mrazy hlavně v první polovině, vydatné srážky v druhé. Kalamita v poslední třetině.

V únoru 2020 kraluje: během jeho první poloviny rozpustilá zima, v druhé polovině zapózuje sebejistá zima, která prchne po 23. únoru.

V únoru 2023, během těch pár týdnů, paní Zima dokáže předvést všechny své tváře

Většinu února 2021 opanuje tuhá zima, na mnoha místech únor bílý a pole doufejme sílí, protože, i když mrazy k pravé středoevropské zimě patří, bez sněhu však jen natropí škodu.

V únoru 2022 si užijeme pěkné zimy, uvidíme, jak funguje „únor bílý, pole sílí“, přidá se mráz i vítr, kteří bohužel místy natropí škodu.

Srpen letos dopeče co červenec nedovařil, alespoň ve své první polovině. Ohřejte se, září už vám takovou příležitost nedá, byť je to ještě letní měsíc.

Srpen 2020 bude mokřejší a studenější než by se dalo od letního měsíce čekat. Škoda, že ta voda nenapadá v dubnu, kdy jí vegetace více potřebuje.

Srpen 2021 překvapivě půjde ve šlépějích dynamického a horkého července a tentokráte si budeme moci ověřit pravdivost tvrzení: co červenec neuvařil, srpen nedopeče.

Prosinec 2020 bude výjimečný. Chladnější a zasněženější než od prosince čekáme. Co víc si přát pod stromeček? Pro všechny zdraví, lásku a pár klidných svátečních dní.

Leden 2019 jako řemen, přesně takový, jaký má být. Prostřídá se sněžení, mrazy i oblevy.

Červenec nás už nepřekvapí ani vysokými teplotami ani prudkým ochlazením ani přívalovými srážkami, jen v nás vyvolá nepříjemný pocit, když to bude chtít udělat všechno najednou.

Leden 2023 opustí tradiční serióznost a vyzkouší si rozpustilost a nezodpovědnost, nad kterou dokážeme přimhouřit oko spíše u jarních měsíců. Vcelku pravidelné prostřídá teplo i mrazy, slunečno i srážky.

Srpen 2022 uklidní bouřlivé a rozdováděné počasí. Projeví se jako klidnější bratr Července a předvede méně srážek schopných spadnout v jednom dni, také zmírní i teploty a vítr.

Srpen 2023 začne jako převážně suchý a jasný, a vysokými teplotami nás, bohužel, neprohřeje. V jeho průběhu budou přeháňky stále častější a ke konci budou nebesa zalévat přírodu pravidelně.