Září 2024 se bude v první půli snažit chovat jako součást podzimu, bohužel až na poslední chvíli si vzpomene, že je také posledním kouskem léta.

Srpen 2024 nás v první části potěší horkým a suchým letním počasím, ve svém středu objeví svoje dramatické sklony a závěrem se zklidní a vychladne.

Červen 2024 předvede počasí převážně nestálé, místy s nebezpečnými jevy, bohužel i ty k létu patří. Slunce a tepla si užijeme až po letním slunovratu.

Červenec 2024 si zahrává s rychlostí větru v bouřkách, s velkým rozptylem teplot a i množstvím srážek v jednom dni. Ani v klidných dnech nebude počasí tak akorát.

Pro březen 2024 bude charakteristické velké teplotní rozpětí od mrazů, v jeho počátku, k hřejivým jarním teplotám, v jeho závěru.

Květen 2024 se předvede jako studený máj, mno a ve stodole pak uvidíme

Duben 2024 přinese pravé aprílové počasí, na sluneční energií šetří a příděly vody dávkuje nepravidelně, navíc v nevhodných množstvích.

Leden 2024 neprospěje přírodě ani lidem, vody dost, místy až příliš, ale sněhu málo. Nevhodné teplo vystřídá mráz. Příroda kolem nás si neodpočine, nabere méně sil, než by za zimu měla.

V únoru 2024 se paní Zima chystá na divoký a dlouhý karneval. Uvidíme, jestli s ní dokážeme držet krok a dokážeme se jejím „vtípkům“ zasmát.

Září čekejme neveselé, uplakané, tam kde již dříve voda natropila škody, budou ve střehu a ochraňovat, co se dá. Ostatní na zahradě uklidí raději již koncem srpna, později to bude s čekáním na vhodné počasí.

Září bude v první půli uplakané a studené. V druhé si na sluníčku zavzpomínáme na teplejší dny. Marné naděje si nedělejte, bude chladněji něž v předchozích letech v tomto období.

Září 2021 bude v první půli chladné a deštivé. V druhé zvolna porostou teploty, aby se léto v závěru plynule proměnilo v babí léto patřící již k začátku podzimu.

V září 2022 převažuje počasí proměnlivé, teplotně mírnější a hojné na srážky: Hojnost spočívá v četnosti, naštěstí ne v nadměrném objemu. V závěru září se nástup podzimu ohlásí sám silnějším větrem.

Září 2023 proběhne v pestrou škálou změn: od mírného letního počasí k teplému babímu létu, od sušších týdnů k vydatnému dešti.

Sledujete tuto předpověď počasí často? Z jakého kraje? A jakou má podle čtenářů úspěšnost?

V únoru 2019 bude zima silnější než v lednu, mrazy hlavně v první polovině, vydatné srážky v druhé. Kalamita v poslední třetině.

V únoru 2020 kraluje: během jeho první poloviny rozpustilá zima, v druhé polovině zapózuje sebejistá zima, která prchne po 23. únoru.

V únoru 2023, během těch pár týdnů, paní Zima dokáže předvést všechny své tváře

Většinu února 2021 opanuje tuhá zima, na mnoha místech únor bílý a pole doufejme sílí, protože, i když mrazy k pravé středoevropské zimě patří, bez sněhu však jen natropí škodu.

V únoru 2022 si užijeme pěkné zimy, uvidíme, jak funguje „únor bílý, pole sílí“, přidá se mráz i vítr, kteří bohužel místy natropí škodu.