×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 718

Pannám se v roce 2018 daří tak nějak průměrně. Ti co se narodily až po 9. září se mají dobře po celý rok. Koncem roku se přestane dařit Pannám ze první třetiny znamení, zažijí si všelijaké nepříjemnosti s úřady či nařízenými. Obtížné období života, plné zmatků a ztrát zažijí Panny narozené mezi 3. a 9. zářím. Slunce vstupuje do znamení Panny v roce 2018 23. srpna v ranních hodinách a opouští jej 23.září ve 2:54 SEČ.

Podrobně:

Jak číst tento horoskop snadno a rychle ve 4 krocích

Vlivy pomalých planet

vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

Jupiter ve Štíru přinese Pannám štěstí a sexuální apetit

Týká se období od počátku roku do 8. 11. 2018 a Panen narozených 5. až 22. září. V listopadu vstoupí Jupiter do znamení Střelce a bude Pannám naopak život ovlivňovat nepříjemně. Užívejte života, dokud to jde.

Nebude to sice na dlouho, působení Jupitera je 2-3 týdny na jednotlivce, ale bude to stát za to. Bude to dobrý čas na dovolenou, zajet si k moři nebo někam na tajemná místa planety, hodně číst: mystiku, psychologii... nebo se rovnou zapsat do kurzů tantry :-). Pokud to váš nativní horoskop dovoluje, můžete využít dočasné nadměrné obdaření intuicí i ke koupi losu a malé výhře v loterii. Milé Panny je to skutečná dovolená „od života“. Rychle si ji užijte, protože v závěsu za působením Jupitera vás zaměstná Saturn a nechá vás bez oddychu pracovat na vaší kariéře. I když vám bude pomáhat, bez pilné práce se to neobejde, viz níže.

Jupiter ve Střelci znamená pro Panny nepříjemnosti

Týká se období od 8. 11. 2018 a Panen narozených od cca 23. srpna do 3. září Jupiter putuje znamením Střelce až do 2. 12. 2019.

Až v závěru roku 2018 Jupiter procházející znamením Střelce zkomplikuje Pannám život. Půjde především o přepracování a zdravotní potíže. Mohou nastat i komplikace při studiu a na cestách. Vyhýbejte se jednání s cizinci a na úřadech. Nevěřte lidem, kteří se vám představí jako lidé žijící duchovním životem a navíc by vám chtěli říkat, jaká je pro vás ta správná duchovní cesta. Prostě se jim jen dočasně vyhýbejte, ono je to s časem přejde. Zdravotní a cestovatelské problémy mohou spolu souviset a zasáhnou citlivou část vašeho zdraví a tím je zažívání. Hlídejte si, co jíte více než kdy jindy, dávejte pozor na svá játra a infekce střev, vyhněte se exotickému koření a cizokrajným jídlům obecně.

Saturn v Kozorohu rozběhne Pannám kariéru

Týká se období od 20. prosince 2017, v roce 2018 má vliv na Panny narozené cca 23. srpna do 3. září.

Milé Panny z kraje znamení, už jste si planetární postrkování v kariéře zažily prostřednictvím působení Pluta, pamatujete v letech 2008 až 2009. Pokud se vám v té době nepodařilo uspět, nic si z toho nedělejte, ostatně působení Pluta je vždy takové dvojsečné, někdy až hraničící s pomocí samotného vládce podsvětí :-).  To Saturn je jiný kabrňák a nenabízí žádné draho zaplacené zkratky a výhody. Chce jen vytrvalost, poctivost, neskutečnou pracovitost, spolehlivost a zodpovědnost. Tak to máte z poloviny vyhráno, neboť tyto vlastnosti máte ve vínku od narození, jen vám chybí výdrž, dotahování do konce a trocha toho sebevědomí k aspiraci na velké cíle. Právě s tím však přispěje Saturn. Co se týká práce, kariéry či společenské vážnosti máte nalajnováno, již stačí jen tvrdě pracovat.

Saturn, bohužel, nemá příznivý vliv zároveň i na peníze, budete si muset na ně počkat cca 2 roky. Také není Saturn zrovna zlepšovatelem vztahů, spíše můžete očekávat mírné ochlazení v důsledku zaměření na práci. Podporuje ale vztahy trvalé, seriózní, byť tak trochu „sňatky z rozumu“. Toho se nemusíte bát, pro vášeň se opět časy najdou. V této době bude stačit, že to obě strany myslí vážně a poctivě.

Uran ze znamení Berana nijak Panny nevzrušuje

Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat nadvakrát; poprvé 15. 5. 2018, v listopadu se vrátí do Berana a úspěšný vstup do Býka nastane 6. 3. 2019. V Býku už Panny zajímat bude.

Uran z Býka inspiruje k originálním a současně i praktickým řešením

Týká se období od 15. května do 6. listopadu a znovu od 6. 3. 2019 a Panen narozených 23. až 25. srpna.

Ovšem takový Uran v Býku, to je pro Panny jiná písnička. Pod jeho vlivem budou Panny sršet nápady a všechny budou praktické, proveditelné a přinášející užitek či dokonce rovnou zisk. V daném čase budou z Panen zaměstnanci k nezaplacení. Panny, slyšíte to? S čímkoliv přijdete, nechte si to pořádně zaplatit. Žádná vrozená skromnost a radost z pomoci druhým. Prostě si o větší peníze řekněte. Zaměstnavatel na vašich vylepšeních vydělá nebo uspoří mnohonásobně více. Doma nebo v oblasti vašich zálib můžete působit stejně. Je prostě čas vše kolem sebe vylepšit a zařídit, aby vše bylo maximálně funkční, aby z toho byl zisk. Nebojte se investovat, samozřejmě podle vašeho: po důkladné analýze, po troškách, mírně opatrnicky, ale vězte, že budete vědět přesně do čeho a kdy ještě před důkladnou analýzou. Prostě budete mít na to v daném čase čich, intuici či co je to za smysl. Ve vztazích Uranův vliv tolik nepocítíte, ale s odkazem na znamení Býka asi rozšíříte svoji paletu zdravých jídel o nové pokrmy, velmi chutné a s účinkem na zvýšení libida :-). Ve spolupráci s Jupiterem ze Štíra se to pravděpodobně odrazí i na vašich nečekaně pěkných milostných zážitcích. Je prostě třeba přicházet s něčím novým a zdravě vylepšovat i v této oblasti :-). Též můžete využít vliv Urana na vylepšení svého zdraví, půjde o náhlý nápad, vhled, jak by to mohlo zafungovat, jak odstranit starý problém, možná jde o nějaký zlozvyk, v novém prostředí či v nové situaci staré problémy odezní jakoby sami sebou. Na vás bude si toho povšimnout a přijít na to, kde byla chyba a zbavit se jí. Buďte pozorní a věřte si, v oblasti péče o vlastní zdraví a zdraví bližních jste jedničky.

Neptun z Ryb deaktivuje Pannám zdravý selský rozum

Týká se Panen narozených cca od 3. do 9. září. Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb. Je v něm již od roku 2011, Pannám bohužel škodí, každý rok však jiné skupince. Znamením Ryb bude putovat až do 30. 3. 2025, kdy vstoupí do znamení Berana. A dá Pannám pokoj.

Nepříznivý Neptun vnáší chaos do života jím zasažených jedinců. Často svoje oběti mate a oklamává. Rozlišit podvod od poctivého jednání bude pro výše uvedené Panny obtížné. V otázkách finančních se mohou obrátit na své dobré přátele a staré známé narozené ve znameních Kozoroha či Býka, kteří neblahým vlivem Neptuna netrpí a dobrým obchodům rozumí. Milé Panny narozené 3. až 9. září, v roce 2018 se vyhýbejte investicím, příliš dobře vypadajícím obchodům, všem příliš milým novým známým a též všem charitativním či jiným dobročinným projektům, které vás osloví. Hrozí Vám z této strany finanční ztráty, zhusta půjde o podvody. Chcete-li přeci jen do toho jít, vyčkejte až přejde Neptunův aspekt, znovu se zamyslete, vytáhněte kalkulačku a teprve pak jednejte. Výpočty individuálních přesných aspektů je možné si objednat u mne.

Daleko zákeřnější je však působení Neptuna v oblasti duchovního poblouznění. V době jeho nepříznivého působení určitě neměňte vyznání, vyhněte se sektám či samozvaným guru. Přitažlivost všeho tajemného „s příchutí duchovna“ bude maximální. Jakoby to nestačilo, pod neblahým vlivem Neptuna můžete navíc inklinovat k závislostem. Ty mohou být tradiční: alkohol, drogy, léky apod. nebo modernější: práce, nakupování, vztahy či snad sociální sítě dokonce předmětem závislosti může být i konkrétní osoba. Vydržte, nepříznivý aspekt netrvá dlouho (i když u někoho to může být i několik měsíců), léčba by se však protáhnout mohla mnohem déle.

Vztahy jak partnerské, tak rodinné, mohou být dočasně pocuchané, což je opět přirozený důsledek změny vašeho myšlení a chování. Nebojte se, jakmile aspekt Neptuna přejde, zase se vše urovná.

V závěru vás musím varovat i před potížemi zdravotními. Zónou působení Neptuna jsou především infekce

a pak celé tajemné systémy: imunitní, hormonální a lymfatický. Vaše Slunce v Panně napovídá, že půjde především infekce v trávicím systému a také část imunitní systému nacházející se ve střevech. Nejsilnější zbraní Neptuna je však šalba a klam při diagnóze. Navzdory pokročilé medicíně zrovínka vaše choroba bude pozdě nebo špatně diagnostikována, v následkem toho se povleče její léčba. Nenechte se odbýt a při přetrvávajících potížích, znovu zajděte k lékaři nebo k jinému lékaři :-). V přesném aspektu není vhodné navštívit léčitele či jasnovidce (máte přeci sklon natrefit na podvodníky), ale po jeho uplynutí naopak ano. Mějte na paměti ještě maličkost – od protilehlého znamení Ryb můžete „chytnout“ infekce (např. plíseň) v oblasti chodidel, vyhýbejte se tedy preventivně infekčnímu prostředí.

Pluto z Kozoroha má silný vliv

Týká se Panen narozených od cca 9. do 13. září. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 3x opustí a 2x se vrátí.

V roce 2018 Pluto rozproudí krev dalším Pannám. Najednou jim narostou křídla a zamíří výš, chtějí vyšší pozici, chtějí víc zodpovědnosti, lepší společenské postavení a hlavně víc moci. K tomu se chtějí dopracovat, považte, prací, poctivou prací. Je jim vlastní. Avšak … pokud jim Pluto nabídne lákavou zkratku, možná podlehnou. I v případě, že udrží svoji čestnou cestu, má na ně Pluto políčeno jinak, počáteční euforie z přílivu energie a nápadů se krůček za krůčkem změní v přepracovanost. Hrozí přílišná tvrdost k sobě a až necitelnost k druhým lidem, kterým jindy tak ochotně pomáhají. V důsledku toho si jistě nevylepší vztahy ať už rodinné, partnerské ale i přátelské. Využijte příležitosti, které vám Pluto připraví, ale opatrně, nic nepřehánějte, zůstaňte lidmi.

Tabulka pohybu pomalých planet pro odhad termínu působení konkrétně na vás (zobrazit)

DOTAZY:

OBJEDNAT HOROSKOP

Co se bude dít, až si objednáte

 

Střelci v roce 2018 zažívají prázdniny a dovolenou od životních trablí, konečně si oddechnou od neustálého proškolování „Saturnského standardu“. Asi už jsou velmi spolehliví, přesní a dochvilní :-). Po nocích je může strašit už jen Neptun. Jupiter se naopak koncem roku projeví jako dobroděj a nadělí hromadu štěstí a darů nejen pod stromeček. Uran ještě pomůže, ale bude to naposledy na delší řádku let. Pluto si jich vytrvale nevšímá a zajímat se o jeho vliv bude třeba až za 6 let.

Podrobně:

Jak číst tento horoskop snadno a rychle ve 4 krocích

Vlivy pomalých planet

vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

Jupiter ve Štíru proti Střelcům nezasahuje

Týká se období od počátku roku do 8. 11. 2018. Pak vstoupí Jupiter do znamení Střelce a bude Střelcům naopak život ovlivňovat významně. Skvělé je, že příjemně.

Jupiter ve Střelci znamená pro Střelce štěstí, zdraví a samé úspěchy

Týká se období od 8. 11. 2018 a Střelců narozených od cca 22. listopadu do 3. prosince. Jupiter putuje znamením Střelce od 8. 11. 2018 do 2. 12. 2019. Tou dobou přináší štěstí všem ohnivým a vzdušným znamením.

Jupiter procházející znamením Střelce podpoří vše, co je na Střelcích dobré. Vše, co jim jde nejlépe, vše, v čem se cítí šťastní: filozofie, studium, cestování, inspirace exotikou, vědecké a další objevy, společenskost, zájem o vývoj lidské společnosti zejména z pohledu práva, spravedlnosti a náboženství. Posílí jejich sklony k hledání moudrosti i lahůdek v lednici ;-).

Držte se v blízkosti Střelců a kousek štěstí se dostane i k Vám. Střelci budou příjemní, společenští, pohostinní, budou navazovat nová přátelství a často s vlivnými lidmi. Snadno si vyjednají to, co chtějí a to i při jednáních s úřady a soudy. Zvýšení platu jim snad nabídne i sám velký šéf. Milí Střelci, pro jistotu si ale o ně raději, s veškerou svou nonšalancí, řekněte sami. Vydaří se všechny projekty, do kterých se pustíte. Včetně dobývání žen (či mužů). Raději však v této oblasti trošku brzděte. Pokud si chcete udržet šťastný, dlouhodobý vztah, mějte na paměti, že Váš partner ohledně množství Vašich současných milostných pletek nebude mít s Jupiterem shodný názor. Ten přeje záletníkům a má rád všeho hodně, včetně dětí :-).

Saturn v Kozorohu nechá Střelce odpočinout

Od konce roku 2017, od 20. prosince, postupuje Saturn Kozorohem až do roku 2020. Nemá na Střelce přímý vliv. Nepříjemně však může působit na Střelce, kterým právě prochází prvním, čtvrtým, desátým nebo dvanáctým domem. V takovém případě doporučuji astrologickou konzultaci. Obtížněji se s vlivem Saturna mohou vyrovnávat lidé, jimž se blíží třicítka, šedesátka či devadesátka; více viz článek Cyklické krize v životě.

Uran z Berana aktivizuje Střelce z konce znamení

Týká se období do 15. května a znovu od 6. listopadu 2018 a Střelců narozených od cca 16. do 21. prosince. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat nadvakrát; poprvé 15. 5. 2018, v listopadu se vrátí do Berana a úspěšný vstup do Býka nastane 6. 3. 2019.

Poslední rok, kdy bude Uran Střelce inspirovat k odvážným plánům a činům a současně jim k nim dodá příliv sil. Nové podněty budou jak v oblasti práce a studia, tak životních cílů. Střelci z konce znamení nám mohou přinést nové vědecké nebo technické objevy stejně tak jako se v soukromém životě mohou rozjet za prací či studiem nejen do běžné ciziny, ale mohou si vybrat místa s nějakým extrémem - v počtu lidí v oblasti nebo třeba v teplotě. Vždy však ku prospěchu věci a daného Střelce. Odvaha a originální nápady právě těmto Střelcům přinesou úspěch. V každém směru lidského konání. V práci i při sportu. Jen by nezaškodilo více rozvahy při riskování :-). Kaskadéři si mohou dlouhodobě vydělávat odvážnými kousky právě proto, že umí minimalizovat rizika. Milí Střelci z konce znamení, zdraví vám Uran nepoškodí, pokud nebudete mít potřebu přehánět ve svých aktivitách, jinak hrozí úrazy. V partnerském životě budete za blázny, nezkrotné, ale milé divochy a vynikající milence. Rodina vás moc nepochválí, ale stejně na vás všichni budou hrdí. Zasloužené peníze budou u vás v hojné míře, avšak jen na chvilku. Víc šetřete. Zaměstnavatel stejně jako většina lidí nebude vědět, jestli vás pochválit nebo vám vynadat. Hodně štěstí.

Uran z Býka neovlivní Střelce

Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat nadvakrát; poprvé 15. 5. 2018, v listopadu se vrátí do Berana a úspěšný vstup do Býka nastane 6. 3. 2019. Na Střelce jako skupinu nebude mít vliv. Na jednotlivce samozřejmě mít může. Těžké a rozporuplné životní období mohou mít Střelci, kteří mají ascendent v Býku. Bez problémů nevyváznou ani ti, kterým bude procházet 6. domem. Podrobnosti se dozvíte pouze ze svého individuálního horoskopu.

Neptun z Ryb má na Střelce dlouhodobý, neblahý vliv

Týká se Střelců narozených od cca 3. do 9. prosince. Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb. Je v něm již od roku 2011, Střelcům bohužel škodí, každý rok však jiné skupince. Znamením Ryb bude putovat až do 30. 3. 2025, kdy vstoupí do znamení Berana. A naopak začne Střelcům pomáhat.

Nepříznivý Neptun často svoje oběti mate a oklamává. Nejinak je tomu nyní u „postižených“ Střelců. Vzhledem k tomu, že jsou to velice často sečtělí, chytří až moudří lidé, bude lidem z okolí nápadná změna chování a myšlení. Nastanou u nich zmatky až okouzlení novými nebo staronovými zejména pak exotickými filozofiemi či náboženstvím. Navzdory dobrým zvykům Střelců budou přijímány nekriticky nebo s přílišným nadšením. V souladu s touhou po všeobecném blahu mohou vytvářet i nové utopické systémy pomoci lidem.

Takováto ukvapenost v názorech a jednání, zejména v oblasti soucítění s druhými, se jistě promítne do peněz. A je víc než zřejmé, že negativně. Neptunem oťuknutí Střelci budou snáze podléhat podvodům, podvodníkům a všelijakým systémům ohlupujícím a utopicky sociálně nastaveným tak, aby z nich mohly profitovat všelijaké ty šelmy a hyeny, ale to už je jiná kapitola. Milí Střelci narození 3. až 9. prosince, v roce 2018 se vyhýbejte investicím, příliš dobře vypadajícím obchodům a všem příliš milým novým známým. Hrozí Vám z této strany finanční ztráty. Kromě toho, že si pokazíte pověst lidí moudrých a světa znalých, což je pro Vás jistě větší újma.

Vztahy jak partnerské, tak rodinné, mohou být dočasně pocuchané, což je opět přirozený důsledek změny vašeho myšlení a chování. Nebojte se, jakmile aspekt Neptuna přejde, zase se vše urovná.

Ale ani zdraví Vám pod nepřízní Neptuna nepokvete. Dají se očekávat špatně diagnostikovatelné nebo špatně diagnostikované infekční nemoci. Ačkoliv se zdá, že dnešní medicína je v tomto oboru již velmi pokročilá, avšak konkrétně vy si na správnou diagnózu budete muset počkat. Nenechte se odbýt a při přetrvávajících potížích, znovu zajděte k lékaři nebo k jinému lékaři :-). V přesném aspektu není vhodné navštívit léčitele či jasnovidce (máte přeci sklon natrefit na podvodníky), ale po jeho uplynutí naopak ano. Objednat výpočty individuálních přesných aspektů. Pokud jste si již dříve „něco začali“ s plísní na nohou, dá se očekávat recidiva. Pokud ještě ne, důsledně se nyní vyhýbejte infekčnímu prostředí.

Pluto z Kozoroha Střelcům nyní nepomáhá ani neškodí

V roce 2018 opět nemá Pluto na Střelce vliv. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 3x opustí a 2x se vrátí. Tou dobou pak vstoupí do znamení Vodnáře a zůstane tam na delší čas. Budou se dít zajímavé věci, jak v lidské společnosti, tak v životě jednotlivých Vodnářů. A navíc příznivě ovlivní život Střelců, zejména jejich společenskou pozici a kariéru.

 

Tabulka pohybu pomalých planet pro odhad termínu působení konkrétně na vás (zobrazit)

 

DOTAZY:

OBJEDNAT HOROSKOP

Co se bude dít, až si objednáte

 

Lvi jako skupina jsou na tom v roce 2018 velmi dobře proti jiným znamením. Obávaní „bubáci“: Saturn, Neptun či Pluto nemají na jejich Slunce vliv. Ani nepomáhají, ani neškodí. Uran naopak velmi dobře napomáhá poslední skupince Lvů k sebeprosazení, k realizaci neobvyklých plánů, pouze však do jara a samotném závěru roku. Štěstí donese Jupiter v závěru roku Lvům z počátku znamení. Naopak většinu Lvů po většinu roku potrápí, avšak ze znamení Štíra. Naštěstí jsou problémy s Jupiterovým vlivem obvykle dobře překonatelné. Převratnou novinkou roku je vstup Uranu do znamení Býka, odkud škodí nejen Lvům. Převratnou doslova, protože bude převracet majetkové poměry! V roce 2018 ovlivní jen hrstku Lvů na počátku znamení.

Podrobně:

Jak číst tento horoskop snadno a rychle ve 4 krocích

Vlivy pomalých planet

vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

Jupiter ve Štíru ohrožuje zdraví a partnerské vztahy Lvů

Týká se období od počátku roku do 8. 11. 2018 a Lvů narozených od cca 4. do 22. srpna. Pak vstoupí Jupiter do znamení Střelce a Lvům bude naopak pomáhat.

Až do listopadu 2018 na čas navštíví značnou část Lvů Jupiter neblahým vlivem. Jeho vliv může na jednotlivce být až 2-3 týdny. V té době rozhodně nepodnikejte nic důležitého, žádné podpisy smluv a jiné životně důležité kroky. Raději se připravte na úbytek sil a očekávejte spíše nějakou tu chorobu. Ze znamení Štíra se na vás hrnou potíže s močovými cestami, zejména pak s měchýřem. Ani vaše pohlavní orgány nemusí být ušetřeny: mohou nastat problémy s prostatou nebo vaginou, podle toho, co máte v péči, samozřejmě se vším „příslušenstvím“. O hemoroidech ani nemluvě ;-(. Jupiter v nepříznivém působení symbolizuje nezdravé zvětšování, otoky, zvolna se rozvíjející záněty a v krajních případech i rakovinné bujení. Prostě má rád všeho hodně a všechno velké. Též cokoliv, co se může přemnožit. Ostatně Jupiter neblaze ovlivňuje další 2 znamení a tak se dá předpokládat, že gynekologové, andrologové a sexuologové budou mít výnosnou sezónu. Ovšem Lvy pod vlivem Jupitera nepotrápí jen problémy v intimní oblasti. Nemoci se mohou objevit i v oblasti srdce, páteře či zad jako celku. Lvi si tedy dávají pozor na vše, co souvisí se zvětšením srdce, zvýšením krevního tlaku a celkovým přibíráním na hmotnosti.

Mnoho Štírů se intenzivně zabývá duchovní složkou svého života. Touto intenzitou se přes Jupitera ve Štíru klidně nakažte, ale svoje názory nikomu nevnucujte. Současně, pro zdravý duchovní vývoj vlastní, nelpěte na žádných pravidlech, rituálech či celých naukách a jejich popularizátorech. K duchovnímu životu patří otevřenost mysli a nelpění. Dogma a fanatismus mají rádi jen manipulanti.

Milí Lvi a Lvice, chovejte se spravedlivě, ctnostně až noblesně v oblasti sexu a při řešení partnerských neshod. Hrozí vám dočasné snížení laťky v mravech a vyjadřování. Vyskytujete-li se v nevhodné společnosti, může to být i na hraně zákona. Střežte se sexuálně provokativního chování a manipulace s lidmi jeho prostřednictvím. Může se vám vrátit jako bumerang.

V období nepřízně Jupitera nečekejte peníze ani povýšení.

Jupiter ze Střelce zalévá Lvy štěstím

Týká se období od 8. 11. 2018 a Lvů narozených od cca 22. července do 2. srpna. Jupiter putuje znamením Střelce od 8. 11. 2018 do 2. 12. 2019. Tou dobou přináší štěstí ohnivým a vzdušným znamením.

Přízeň Jupitera ze Střelce Lvům spraví chuť do života. Protože se dostaví až na konci roku, jeho pomoc uvítají zejména ti, kteří byli zaskočeni či dokonce zruinováni působením Uranu od května do listopadu. Jupiter ve Střelci představuje pro Lvy z první cca třetiny znamení příliv energie, optimismu a štěstí v každém konání. V tomto čase uzavírejte smlouvy, jednejte na úřadech a soudech. Řekněte si o zvýšení platu a investujte (vyjma těch, na které si zasedl Uran). Vše bude ve váš prospěch. Rovněž si více užívejte života, hodně cestujte a neopomeňte se věnovat studiu či dokonce si ke stávajícímu studiu přidejte ještě další. Pokud jste pociťovali úbytek sil či jste po nemoci (viz Jupiter ve Štíru a Uran), je to vhodné období pro regeneraci, dovolenou v zahraničí. Nejlépe tam, kde je hodně slunce, které vás nabíjí. Zkušenosti z cest a lidé z dalekých krajin vás inspirují k lepšímu uspořádání vlastního života. Možná budete okouzleni nějakou exotickou filozofií či náboženstvím. Získáte přehled a nadhled nad vlastní životní cestou a napomohou vám k nastartování úspěchu. Drobná rada na závěr: neumožňuje-li Vám život vydat se osobně do ciziny, cestujte prostřednictvím kuchyně a knihovny, používejte exotické koření, vařte exotické jídla. Náladu vám zvedne i káva s kardamomem či horké jablko se skořicí, k tomu si otevřete miniaturní knížečku zenových kóanů. A máte za 15 minut plno zážitků, které osvěží tělo i mysl, rozproudí krev a potěší srdce.

Saturn v Kozorohu nechává Lvy v klidu

Od konce roku 2017, od 20. prosince, postupuje Saturn Kozorohem až do roku 2020. Nemá na Lvy přímý vliv. Nepříjemně však může působit na Lvy, kterým právě prochází prvním, čtvrtým, desátým nebo dvanáctým domem. V takovém případě doporučuji astrologickou konzultaci. Obtížněji se s vlivem Saturna mohou vyrovnávat lidé, jimž se blíží třicítka, šedesátka či devadesátka; více viz článek Cyklické krize v životě.

Uran z Berana prosadí Lvy z konce znamení

Týká se období do 15. května a znovu od 6. listopadu 2018 a Lvů narozených od cca 16. do 22. srpna. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat nadvakrát; poprvé 15. 5. 2018, v listopadu se vrátí do Berana a úspěšný vstup do Býka nastane 6. 3. 2019.

Velmi příznivý vliv Uranu na Lvy končí v roce 2018 a na začátku roku 2019. Poté, už ze znamení Býka, bude Lvům výrazně škodit. Nyní vše dobré dopřeje i poslední hrstce Lvů. Hlavními tématy příznivého působení Uranu v Beranu jsou: Inspirace, odvážné nápady, chuť do převratných změn v životě, pro to všechno dostatek energie k realizaci. Je to čas, kdy si Lvi vlastní hlavou a rukama mohou výrazně vylepšit život. Trochu opatrně s tím elánem, Uran má ve zvyku vše přehánět. Ať se z čirého nadšení nechováte jako slon v porcelánu. Podrobně jsem už o všem psala v předchozích letech viz horoskop pro Lvy na rok 2017 a na rok 2016.

Uran z Býka dovede skutečně zaskočit

Týká se období od května 2018 a Lvů narozených cca od 22. do 24. července. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat nadvakrát; poprvé 15. 5. 2018, v listopadu se vrátí do Berana a úspěšný vstup do Býka nastane 6. 3. 2019.

Stejně jako Vodnáři a Štíři si i malá hrstka Lvů v roce 2018 vyzkouší, co dokáže Uran, když doputuje do znamení Býka, ale bude to stát zato. Uran má zde, jak v osobních životech, tak v životě společnosti vliv na prudké a hlavně překvapivé změny v majetkových poměrech. Zajímavou podkapitolou bude vlastnictví pozemků a nemovitostí. V této oblasti očekávám i nějaké reformy. Překvapivé změny se odehrají v oboru bankovnictví a měn.

Milí Lvi, očekávejte překvapivý a především nepříznivý vývoj vašich finančních a majetkových záležitostí. Bohužel, vy sami jej bude moci málo ovlivnit. Lze jen rychle reagovat a minimalizovat ztráty. Podobně jako u úrazů vznikajících vlivem Uranu bych ráda navrhla řešení - pojistit se. Tak to funguje, když jde o jednotlivce a individuální horoskop. Avšak nyní toto řešení může selhat, protože celá společnost a hlavně oblast bankovnictví a peněžnictví bude v prudkém vývoji a přerodu po celou dobu průchodu Urana znamením Býka. Budou se prostě měnit pravidla, bude těžké na něco se spolehnout.

Očekávejte i změny zdravotního stavu. Jak je pro působení Uranu charakteristické, budou náhlé a často budou vyžadovat rychlý zásah, kupříkladu chirurgický. Ohroženými oblastmi těla jsou: krk, mandle, dolní čelist včetně zubů, hlasivky, štítná žláza a šíje. V této oblasti se dají čekat úrazy, zablokování krční páteře, prudce se rozvíjející záněty, náhlá ztráta funkčnosti a nenadálé bolesti obecně. Navíc se mohou objevit náhlé příhody srdeční, prudké bolesti zad a problémy s páteří. Do období nepřízně Urana si neplánujte chirurgické zákroky. Ta netrvá samozřejmě pro jednotlivce po celý rok, nutno dopočítat, můžete si objednat u mě. Také doporučuji vyhnout se dobrodružným výletům či koníčkům spojených s pobytem v podzemí, v dolech či v jeskyních. Pro ty, kteří v takovýchto místech pobývají pracovně, doporučuji maximální opatrnost, vícenásobné jištění a překontrolovat pojištění. Budete více ohroženi výbuchy, sesuvy, závaly a podobně, prostě řečeno: Hmota kolem vás se bude nepředvídatelně pohybovat s dramatickým účinkem. Velmi opatrní budou na každém svém kroku též všichni, jimž v roce 2018 bude 21, 42, 63 a 84 let. Více k zamyšlení najdete v článku Cyklické krize v životě.

Neptun z Ryb na Lvy nemá vliv

V roce 2018 prochází Neptun svým královstvím, znamením Ryb. Je v něm již od roku 2011 a bude jím putovat až do 30. 3. 2025, kdy vstoupí do znamení Berana. Lvům nyní nic neobvyklého nepřináší – myšleno ve vztahu k jejich Slunci. K libovolnému jinému prvku již vztah mít může; záleží též, jakým domem právě prochází. Pokud si to šine vaším prvním domem, tak na vás, jste-li Lev nebo Lvice, má vliv, dokonce nemalý.

Pluto z Kozoroha Lvům nyní nepomáhá ani neškodí

V roce 2018 opět nemá Pluto na Lvy vliv. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 3x opustí a 2x se vrátí. Tou dobou vstoupí do znamení Vodnáře a zůstane tam na delší čas. Budou se dít zajímavé věci, jak v lidské společnosti, tak v životě jednotlivých Vodnářů. Bohužel, zcela jistě nepříznivě ovlivní život Lvů, zejména jejich společenskou pozici.

Tabulka pohybu pomalých planet pro odhad termínu působení konkrétně na vás (zobrazit)

 

DOTAZY:

OBJEDNAT HOROSKOP

Co se bude dít, až si objednáte

 

Štíry můžeme pro rok 2018 považovat na největší klikaře zvěrokruhu. Příznivě na ně již delší čas působí Neptun i Pluto, v závěru roku 2017 se přidali ještě Jupiter a Saturn. Nic není dokonalé a tak Štíři narození v prvních 3 dnech znamení si užijí velkolepého a značně nepříjemného konfliktu s Uranem v Býku, který proběhne od května do listopadu a ještě jednou se zopakuje na jaře roku 2019. Nepůjde o nic menšího než o majetek a o zdraví. Ostatní Štíři to pocítí na vlastní kůži později, do té doby jim Jupiter, Saturn, Neptun a Pluto napomohou upevnit si postaveni a nastřádat sil i peněz.

Podrobně:

Jak číst tento horoskop snadno a rychle ve 4 krocích

Vlivy pomalých planet

vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

Jupiter ve Štíru přeje Štírům v každém konání

Týká se období od počátku roku do 8. 11. 2018 a Štírů narozených od cca 5. do 21. listopadu. Na každého jednotlivce má však vliv jen asi 2-3 týdny. V listopadu 2018 vstoupí Jupiter do znamení Střelce a na Štíry nebude mít skupinový vliv, pouze na jednotlivce dle individuálního horoskopu.

V období od 10. 10. 2017 do 8. 11. 2018 zažijí postupně všichni Štíří období, jaké si už dávno přáli. Období naplněné zdravím, štěstím a úspěchy ve všech sférách života.

Zdraví těla i duše: Jupiter nalije Štírům do těla sílu a energii a do duše radost a optimismus. Dlouhodoběji je bude podporovat a tím tyto příjemné pocity vytrvají a stanou se základem dalších úspěchů. Štíři se stanou více společenštějšími, sympatickými, hovornými a sečtělými společníky i jejich vyjadřování bude více diplomatické než dosud. Snadněji budou získávat přátele a nejen přátele. Také se jim připletou do cesty vhodní partneři. V době působení Jupitera jim do života více vstoupí různá tajemství a potřeba je zkoumat. Dle celkového zaměření osobnosti daného Štíra půjde o tajemství filozofická, tajemství života a smrti a jejich hranice, tajemství esoterická, mysteriózní, ale i tajemství státní, služební či prostě tajemství Vašich sousedů ať už půjde o sex či peníze. Většinou vše prožívané v dobré rovině, jen nic nepřehánějte ve svém průzkumu - „Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi“. Období působení Jupiteru ze Štíra je jedno z nejvhodnějších k nastartování duchovního či alespoň osobního rozvoje Štírů – studujte, zajímejte se o vše kolem sebe, hledejte inspiraci.

Partnerské vztahy: Velmi přitažlivě zapůsobí na jedince opačného pohlaví, budou obdaření přímo božským sex-apelem, aniž by se sami nějak křečovitě snažili, bude to naprosto přirozená přitažlivost. A nejen to! Štíři budou obdařeni nezřízeným apetitem k sexu a potřebou rozšířit si obzory v oblasti milostného umění. Však Jupiter neprochází znamením Štíra poprvé a vhodné příručky byly zpracovány již ve starověku. Přeji skvostné zážitky.

Práce: Jupiter opravdu hodně pomůže i v zaměstnání a podnikání. Můžete očekávat povýšení či alespoň lepší, pohodovější pozici nebo prostě klidnější časy. Pokud máte nějaký záměr, napněte síly k jeho uskutečnění, právě když budete mít Jupiterovu pomoc na dosah (přesné individuální termíny nutno dopočítat), úspěch téměř jistý.

Peníze: Hmotné zabezpečení Štírů v průběhu více než roku se zlepší a stabilizuje. Znovu budete spokojeněji žít.

Jupiter ze Střelce Štírům neškodí ani nepomáhá

Od konce roku 2018 a větší část roku 2019 nemá Jupiter na Štíry vliv. Putuje znamením Střelce od 8. 11. 2018 do 2.12.2019. Tou dobou přináší štěstí ohnivým a vzdušným znamením. Neblaze však působí na Ryby, Blížence a Panny. Ostatních, včetně Štírů, si nevšímá :-).

Saturn v Kozorohu stanovuje výkonnostní cíle

Od konce roku 2017, od 20. prosince, postupuje Saturn Kozorohem až do roku 2020. V roce 2018 ovlivní Štíry narozené od cca 22. října do 3. listopadu. Na každého jednotlivce působí 2-4 týdny.

Milí Štíři, v roce 2018 vás čeká kromě působení Uranu ještě další novinka: Saturn v Kozorohu. Z tohoto znamení vám pomáhá. Dává příležitosti, sílu i vytrvalost k dosažení významných náročných cílů: životních, pracovních ale třeba i sportovních. Umožňuje vybudovat kariéru, získat lepší společenské postavení, dostat se na vrchol přeneseně i doslova. Nepromarněte tuto příležitost, v Kozorohu zůstává necelé 3 roky (celkem 32 měsíců), jeho působení končí v roce 2020 a další takovouto příležitost můžete očekávat znovu od roku 2047, vystoupit na vrchol nejspíše budete moci, ale svou kariéru asi již nerozvinete, vyjma vzácných případů. Nejintenzivněji působí na ročníky 1988-1990.

Saturn ale nedává nic zadarmo, vyžaduje maximální spoluúčast, funguje spíše jako trenér, kouč nebo mentor. On radí, napomáhá, vytváří příležitosti a vy tvrdě pracujete na úkolu či na sebezdokonalení nebo dokonce 2v1 prostřednictvím úkolu dosahujete sebezdokonalení. Neobejdete se bez vytrvalosti, budete překonávat překážky. Naučíte se cílevědomosti a zodpovědnosti, zejména pokud jste je dosud málo používali. Saturn zdůrazňuje i další složky osobnosti jako sílu vůle či ctižádostivost, první máte dáno do vínku a oboje aktivizoval již před časem Pluto svým vstupem do Kozoroha.

Máte všechny předpoklady k tomu, abyste uspěli, posunuli se v životě, dosáhli významných cílů pracovních i osobních, zajistili si kariérní postup a velmi dobré společenské postavení. Ruku v ruce s tím jdou hmotné prostředky. Bude jich dostatek, ale ne nadbytek. Saturn má, bohužel, rád střídmost. Pokud chcete „vyprovokovat“ Saturna „k tvorbě nadbytku“, spořte a investujte, uskromněte se dnes ve prospěch svého stáří, budoucnosti dětí či vytvářejte rezervy pro firmu. Pak můžete počítat s jeho další pomocí.

Co se týká zdraví těla i duše, nebude vám Saturn činit žádné obtíže, jen trochu navozuje sklon k citovému chladu a přílišnému rozumovému zaměření na cíl, občas se uvolněte, získejte nadhled, nezapomínejte na čas strávený s rodinou a přáteli. Nebuďte jednostranní, zapněte i jiné složky osobnosti, které právě Saturn nepodporuje, viz Neptun. Využijte sílu vůle a vytrvalosti, zlepšete si kondičku, sportujte.

V oblasti práce, zaměstnání podnikání budete muset hodně odpracovat, ale též hodně získáte. Úspěchy jsou na dosah.

Peníze: bude jich dostatek, ukládejte peníze pro horší časy, investujte. Saturn v Kozorohu je v tomto velmi, velmi konzervativní. Podporuje smysl pro trvalé hodnoty a jejich uchovávání. Zaměřte se proto na pozemky, nemovitosti, drahé kovy či diamanty. I když si myslíte, že je to pro vás nereálné (např. drahé), prozkoumejte všechny možnosti, Saturn v Kozorohu je největší realista ze všech postavení v zvěrokruhu. Dokud je na vaší straně, ta možnost tu bude.

Vztahy: Saturn nepatří k planetám, které by nějak významně vylepšovaly vztahy. Na druhou stranu vytváří prací, sebekázní a úspěchy podpořené zdravé sebevědomí, klid a stabilitu v hmotném životě, tudíž umožňuje věnovat čas a pozornost i záležitostem srdce v klidu a s nadhledem. Rovněž podporuje trvalé svazky, uvážený vstup do manželství (někdy i v pozdějším věku) a ekonomicky zodpovědné chování obou zúčastněných. Vytváří klidný, spořádaný, stabilní, byť trochu spartánský domov. Jestli toto patří k hodnotám, které by váš svazek měl mít, neváhejte. Již dříve spárovaní zaznamenají mírné ochlazení citů a opadnutí vášně.

Uran z Berana se Štírům neplete do života

Na Štíry nemá nemá vliv. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat nadvakrát; poprvé 15. 5. 2018, v listopadu se vrátí do Berana a úspěšný vstup do Býka nastane 6. 3. 2019.

Uran z Býka Štíry naprosto vykolejí

Týká se období od května do listopadu 2018 a Štírů narozených cca od 23. do 25. října. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat nadvakrát; poprvé 15. května 2018, 7. listopadu se vrátí do Berana a úspěšný vstup do Býka nastane 6. 3. 2019. Působení Urana na jednotlivce je několik týdnů až měsíců, nutno spočítat pro konkrétního jedince.

Nepřízeň Uranu v životech jednotlivců představuje náhlé, nepředvídatelné a naprosto překvapivé změny. V nejbližších letech, při působení ze znamení Býka, půjde o majetkové poměry, hodnotový systém a fyzické zdraví. Uran nemá smysl pro přiměřenost, půjde často o extrémní, hraniční zážitky. Bohužel, navíc sami Štíři mají sklon jít až na samou hranici. Budete řešit existenční záležitosti či naopak otázku, co s množstvím nenadále získaných peněz, jak je zúročit či naopak nepřijít o jejich hodnotu. Možná zažijete v krátkém čase obojí. Budete hmotné prostředky hodně chtít nebo je budete považovat za bezcenné. Budete si vážit sebe samých, lidskosti a lidí, kteří jsou laskaví a moudří, kteří něco umějí a mohou hodně dát světu, nebo vám půjde pouze o naplnění vašich fyzických potřeb, kdežto vaše duševní, sociální a duchovní potřeby, problémy ostatních lidí a osud světa vám budou připadat směšné a bezvýznamné?

Pokud Vám Uran začne mluvit do zdraví, projeví se to náhlými bolestmi v oblasti krku a šíje, významnými problémy s krční páteří. Nejen malé děti zaznamenají bolesti ze zánětu ucha. Ohroženy jsou i mandle, hlasivky a štítná žláza. Buďte ve střehu i oblasti pánve: močový měchýř, pohlavní orgány, konečník. I zde se mohou projevit náhlé bolesti provázené zánětem, horečkou a celkový průběh nemoci může být velmi rychlý, dožadující se urgentního řešení, někdy i chirurgického. A ještě jedna sféra působení Uranu – úrazy obyčejné či prostřednictvím techniky, elektrické energie a strojů. Zvýšenou pozornost proto věnujte v pracovním procesu, podle toho, co při práci používáte, při řízení auta a při volbě dopravní a letecké společnosti ;-).

Vliv Uranu na peníze je po všech stránkách nepříznivý. Protože budete celkově rozhozeni, možná handicapováni nějakým neduhem či bolestí, dá se v zaměstnání očekávat roztržitost, zvýšené množství chyb. Raději na sebe moc neupozorňujte, nehádejte se, počkejte hezky v koutku, až to přejde a budete mít více sil a opět všech pět pohromadě. Ani malý (zato pravidelný) příjem není v těchto těžkých časech jistý. K získání lepšího zaměstnání napněte síly až tento neblahý vliv Uranu přejde. Kdy to přesně nastane u právě vás, nutno dopočítat z individuálního horoskopu.

I pro celou lidskou společnost bude vstup Uranu do znamení Býka nezvyklý, až nepříjemný. V letech, kdy se v tomto znamení vyskytoval, docházelo ke společenským změnám typu pozemkové a majetkové reformy, přerozdělení světa, nových hranic států, ale i k hladomorům a podobně. Podrobnosti vydají na samostatný článek Uran v Býku, který právě připravuji.

Milí Štíři, v dějinách civilizace se Uran v Býku projevuje s pravidelností 84 let, ve změnách Vašeho života však na působení Uranu nemusíte tak dlouho čekat. Zaznamenáte je každých 21 let, zkuste si vzpomenou přesně, co jste řešili v životě před 21, 42, případně před 63 lety. Projděte si opětovně tato témata a usuzujte sami, jak mnoho se vás nyní znovu týkají, zda se opravdu v průběhu let vracela vždy a v novém hávu. Jak jste výzvu Urana v tom čase zvládli? Více k zamyšlení najdete v článku Cyklické krize v životě.

Neptun z Ryb naplňuje citové i duchovní potřeby Štírů

V roce 2018 se Neptunův vliv týká Štírů narozených cca od 3. do 9. listopadu. Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb, od roku 2011 a bude jím putovat až do 30. 3. 2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Neptun v Rybách bude v nejbližších letech kompenzovat příliš intenzivní působení planet ze zemských znamení (Pluto – Kozoroh, Uran – Býk, Saturn – Kozoroh a Jupiter se přidá v Kozorohu pro období 12/2019 – 12/2020). Je to období příliš zaměřené na výkon, prosperitu, moc a peníze. Jsou to sice témata Štírům blízká, ale současně si umí vážit duchovního života, rozvinutí všech sfér duše a vzájemné vyváženosti duchovní i hmotné složky života každého člověka i lidské společnosti. A k tomuto cíli jim v nejbližších letech bude pomáhat právě Neptun. Kromě sociálního cítění, příklonu k jemnějším zážitkům duše, ať již prostřednictvím přírody, mimo smyslových prožitků či zážitků z hudby, poezie či dramatu; poskytuje naladění na všechny bytosti a pocit sounáležitosti s celým vesmírem. To se může stát značnou výhodou při aplikaci na dosažení souladu ve vztahu a nedílnou částí i při intimních zážitcích párů. Jednoduše budete vědět (či dokonce slyšet :-)) co si ženy (muži) myslí a co vlastně chtějí. Hodně úspěchů a přeji mimořádně krásný sex, zejména těm, jichž se to týká – viz výše.

Pluto z Kozoroha reprezentuje sílu vůle a touhu po moci

V roce 2018 se vliv Pluta týká Štírů narozených od 9. do 13. listopadu. Jeho vliv potrvá ještě několik let. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 3x opustí a 2x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19. 11. 2024. To už ale nebude přítelem Štírů.

Působení Pluta v Kozorohu postrkuje všechna zemská znamení v kariéře a ve významném zlepšení společenského postavení. Ani Štíři nebudou tohoto vlivu ušetřeni. Je to sice dobrá zpráva, Pluto však mívá svá ALE. V tomto případě je skryto ve způsobu dosažení cíle a tím bývá u Pluta manipulace a extrémní používáním vůle hraničící s fanatismem. Hlídejte se, nenechte se strhnout, volte cestu mírnou, postupných, čestných kroků. Nepodaří-li, možná budete muset za lepší zítřek zaplatit již dnes ztrátou důvěry přátel, partnera či rodiny.

Ale z veselejšího soudku: Pluto je též planetou mimořádné energie a nízkých pudů :-) což v kombinaci vám může přinést nezapomenutelný sex. Jak toho využijete a s kým, je opět na uváženou. Příliv sil pocítíte nejen po stránce tělesné. Budete překypovat i duševní výkonností: napište román či paměti, zpracujte všechna služební hlášení, naučte se čínsky, studujte magii. Najděte na tento dar nějaké využití.

Tabulka pohybu pomalých planet pro odhad termínu působení konkrétně na vás (zobrazit)

 

DOTAZY:

OBJEDNAT HOROSKOP

Co se bude dít, až si objednáte

 

Vodnářům od roku 2018 začínají nezvyklé roky. Uran (vládce znamení Vodnáře) vstoupí do Býka a přestane podporovat svoje chráněnce. Naopak bude jim i škodit, ne neustále, ne všem najednou, ale přesto významně. Vodnáři jsou citliví na změny ve společnosti, na omezení svobody a často podceňují práci s hmotnými statky a moc peněz. Uran v Býku vytáhne do centra dění právě tato témata. Saturn jako původní vládce Vodnáře – předtím, než byl objeven Uran, bude putovat svým domovským znamením Kozoroha a vykrystalizují staronová pravidla pro úspěch a společenskou vážnost, přitvrdí se. Atmosféra ve společnosti bude nasycena ctižádostí, extrémní cílevědomostí a touhou po úspěchu. Ceněné jsou pouze moc, peníze a zisk. Vpřed tak trochu přes mrtvoly. To vodnářským humanistům rovněž nesedí. Odmítají úspěchu podřídit vše, zejména pak ideál svobody. „Shodou okolností“ na tomto tématu nevybíravým způsobem již déle pracuje Pluto; jeho vliv pociťuje celá lidská společnost. Ani Jupiter Vodnáře neušetří, tedy rozhodně ne do listopadu 2018. Přinese jim potíže v sexu, mnohdy podložené nemocemi těla a nepříliš veselé myšlenky na témata hranice mezi životem a smrtí, smrt, posmrtný život a život či spíše existence za extrémních podmínek. Alespoň od listopadu Jupiter začne opět pomáhat. Zbývá Neptun v Rybách, jenž neuškodí a pomůže jenom málo.

 

Podrobně:

Jak číst tento horoskop snadno a rychle ve 4 krocích

Vlivy pomalých planet

vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

Jupiter ve Štíru zasahuje Vodnářům do zdraví, sexu a vztahů

Týká se období do 8. 11. 2018 a Vodnářů narozených od cca 3. do 20. února. Pak vstoupí Jupiter do znamení Střelce a Vodnářům bude zase pomáhat.

Část Vodnářů má již své zážitky z roku 2017 a mohla by vyprávět o jejich kvalitě a intenzitě. Naštěstí problémy vzniklé při vlivu Jupitera mají lehčí průběh a často i šťastný konec. Bolístky a nemoci se budou týkat štíří oblasti – tj. zdraví pohlavních orgánů, oblasti konečníku a tlustého střeva. Jak všichni víme, to jsou právě ony citlivé části těla obyvatelstva českých krajin, neblaze proslulé častým výskytem rakoviny. Milí Vodnáři a milé Vodnářky, nezbývá, než se zachovat racionálně a oběhnout preventivní prohlídky o něco dříve, nežli se vás dotkne Jupiterova nepřízeň (jeho přesný aspekt), a dlouhodobě dodržovat preventivní opatření. Druhou oblastí, kde bude Jupiter zasahovat do zdraví nepříznivě, je ta, která souvisí s vaším Sluncem. Zaznamenáte tedy otoky lýtek i kotníků či zvětšení křečových žil. K Vodnářům patří i tzv. choroby krve, což představuje nemoci skutečně přímo související s krví a též – přeneseně tajemnější – dědičně podmíněné, nebo v kombinaci. Hlídejte si složení krve: Mohou nastat situace, kdy budete mít něčeho příliš mnoho a něčeho velmi málo. Pro hemofiliky je to rovněž velmi špatné období. Pokud se ve vašem rodě vyskytují dědičné choroby, některé z nich jsou již docela dobře diagnostikovatelné „na genetice“; zjistěte si maximum a zahajte preventivní a další opatření ke zdravějšímu, spokojenějšímu životu. Jeden příklad za všechny – trombofilie. Zdraví tělesné je lépe poznatelné než zdraví dušení. Pod vlivem Jupitera ve Štíru můžete mít sklony příliš hloubat nad tajemstvími života a smrti, o jejich smyslu a hranicích. Doufám, že si jako mistři duševních disciplín vystačíte s filozofickým a myšlenkovým zkoumáním tohoto tématu a nepůjdete cestou experimentu a prožitku, jak mají ve zvyku Štíři. V obtížném období vyhledejte společnost přátel, ta má u vás výraznou léčivou moc.

Byť Jupiter nepůsobí dlouho, jen pár týdnů na jednotlivce, přesto je to dostačující ke vzniku či prohloubení problémů ve vztazích. Možná budete muset taktně vysvětlit partnerovi nebo partnerce, že za nižším sexuálním apetitem jsou „pouze“ nepříjemné zdravotní potíže. Partnerské hádky na téma žárlivost či peníze, někdy propletené i do širších rodinných vztahů, jsou pořádnou zátěží. Pravděpodobně tím platíte daň z příliš uvolněného a svobodného chování z času, kdy vám Jupiterova přízeň přihrávala možnosti seznámení a nevěry. V období s významnou nepřízní Jupitera se nepokoušejte vyřešit tyto problémy soudní cestou, raději chvíli vyčkávejte, projevte trpělivost, nadhled a moudrost.

Jupiter ze Střelce opět fandí Vodnářům

Týká se období od 8. 11. 2018 a Vodnářů narozených od cca 21. ledna do 1. února. Jupiter putuje znamením Střelce od 8. 11. 2018 do 2. 12. 2019. Tou dobou přináší štěstí ohnivým a vzdušným znamením.

V čase přízně Jupitera ze Střelce Vodnáři pookřejí. Bude jim dopřáno více si užívat života, hodně cestovat a neopomenou se věnovat studiu či dokonce si ke stávajícímu studiu nepřidají ještě další. Kultivace osobnosti rozšířením si obzorů nad knihou, vášnivou a obsažnou diskusí nebo filozofováním nejen na akademické půdě je Vodnářům blízká a rádi využijí všech příležitostí, které Jupiter postrčí do jejich životní cesty. Sami vyhledají setkání s mimořádnými osobnostmi, s uznávanými odborníky v oborech jak profesních, tak zájmových oblastí. Nechají se inspirovat zdánlivě náhodnými rozhovory s cizinci či na dobrodružných zahraničních cestách. To vše pro lepší přehled a nadhled nad vlastní životní cestou, pro nastartování úspěchu i pro prostou, soukromou radost z pokroku lidstva. To vše Vodnáři potřebují k životu jako pták křídla k letu. Ačkoliv jsou plni ideálů a neosobního pohledu na svět, rádi přijmou pozvánku Jupitera ke stolu s dobrým jídlem, pitím a dobrými společníky. Byť bude na každého jednotlivce působit Jupiter relativně krátce, 2 až 3 týdny, Vodnáři se dostatečně inspirují a zužitkují vliv po všech stránkách: v práci, doma i mezi přáteli. Zdraví i energie budou míti v dané době rovněž dostatek.

Saturn v Kozorohu uznává pouze výkon, moc a peníze

Od konce roku 2017, od 20. prosince, postupuje Saturn Kozorohem až do roku 2020. Nemá na Vodnáře přímý vliv. Ovlivňuje však atmosféru lidské společnosti a na tu jsou Vodnáři citliví. Obtížněji se s vlivem Saturna mohou vyrovnávat ročníky 1930 – 1932, 1959 – 1962, 1989 a 1990, tj. lidé, jimž se blíží třicítka, šedesátka či devadesátka; více viz článek Cyklické krize v životě. V roce 2018 se to týká Vodnářů z let 1930, 1959 a 1989.

Uran z Berana postrčí poslední Vodnáře

Týká se období do 15. 5. 2017 a opěd od 6. 11. 2017 a Vodnářů narozených od cca 15. do 20. února. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat nadvakrát; poprvé 15. 5. 2018, v listopadu se vrátí do Berana a úspěšný vstup a trvalý pohyb ve znamení Býka nastane od 6. 3. 2019.

Uran v předchozích letech inspiroval Vodnáře k odvážným projektům, současně jim dával odvahu a bojovnost k jejich prosazení. Nyní vše dopřeje i poslední hrstce z nich. Více viz horoskop pro Vodnáře na rok 2017.

Uran z Býka překvapuje příjemně i nepříjemně

Týká se období od května 2018 a Vodnářů narozených cca od 21. do 23. ledna. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat nadvakrát; poprvé 15. 5. 2018, v listopadu se vrátí do Berana a úspěšný vstup do Býka nastane 6. 3. 2019.

Malá skupinka Vodnářů si v roce 2018 vyzkouší, co dokáže Uran, když doputuje do znamení Býka. V osobních životech i v životě společnosti bude mít vliv na prudké a hlavně překvapivé změny v majetku. Zajímavou podkapitolou bude vlastnictví pozemků a nemovitostí. V této oblasti očekávám i nějaké reformy. Překvapivé změny se odehrají v oboru bankovnictví a měn. Tudíž můžete náhle zbohatnout, například dědictvím, zainvestovat, a v krátkém čase zase o vše přijít, přestože jste postupovali správně; prostě došlo ke krachu na burze. Nebo si z posledních peněz koupíte tiket a bude z vás miliardář, který nemá v koupelně ani teplou vodu :-). Milí Vodnáři, kromě překvapivého vývoje vašich finančních a majetkových záležitostí, na něž ne vždy budete mít vliv či zásluhy, očekávejte i změny zdravotního stavu. Jak je pro působení Uranu charakteristické, budou náhlé a často budou řešené rychlou – kupříkladu chirurgickou – cestou. Ohroženými oblastmi těla jsou krk, mandle, dolní čelist včetně zubů, hlasivky, štítná žláza. V této oblasti se dají čekat úrazy, zablokování krční páteře, prudce se rozvíjející záněty, náhlá ztráta funkčnosti a nenadálé bolesti obecně. Rovněž se dají očekávat úrazy a zlomeniny v oblasti lýtka, holeně nebo kotníku, tedy v částech těla pro Vodnáře vlastní. Do období nepřízně Urana si neplánujte chirurgické zákroky. Netrvá samozřejmě pro jednotlivce po celý rok, nutno dopočítat, můžete si objednat u mě. Také doporučuji vyhnout se dobrodružným výletům či koníčkům spojených s pobytem v podzemí, v dolech či v jeskyních. Pro ty, kteří v takovýchto místech pobývají pracovně, doporučuji maximální opatrnost, vícenásobné jištění a překontrolovat pojištění. Budete více ohroženi výbuchy, sesuvy, závaly a podobně, prostě řečeno: Hmota kolem vás se bude nepředvídatelně pohybovat s dramatickým účinkem. Velmi opatrní budou na každém svém kroku též všichni Vodnáři, jimž v roce 2018 bude 21, 42, 63 a 84 let. Více k zamyšlení najdete v článku Cyklické krize v životě.

Neptun z Ryb Vodnáře neovlivní

V roce 2018 prochází Neptun svým královstvím, znamením Ryb. Je v něm již od roku 2011 a bude jím putovat. až do 30. 3. 2025, kdy vstoupí do znamení Berana. Vodnářům nyní nic neobvyklého nepřináší – myšleno ve vztahu k jejich Slunci. K libovolnému jinému prvku již vztah mít může; záleží též, jakým domem právě prochází. Pokud si to šine vaším prvním domem, tak na vás, jste-li Vodnář nebo Vodnářka, má vliv a nemalý.

Pluto z Kozoroha zasáhne Vodnáře jen okrajově

V roce 2018 opět nemá Pluto na Vodnáře vliv. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 3x opustí a 2x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19. 11. 2024 a to se teprve budou dít zajímavé věci, jak v lidské společnosti, tak v životě jednotlivých Vodnářů.

Tabulka pohybu pomalých planet pro odhad termínu působení konkrétně na vás (zobrazit)

DOTAZY:

OBJEDNAT HOROSKOP

Co se bude dít, až si objednáte

 

 

Pro Býky začne v roce 2018 neobyčejně zajímavé období. Příznivě na ně již delší čas působí Neptun i Pluto, v roce 2018 se přidají ještě Saturn a Uran. Přihrávky těchto dvou jsou však obvykle obtížně zpracovatelné a mohou se zvrtnout i ve ztrátu. V případě Saturna ve ztrátu dobrých vztahů a v případě Uranu v podobě promarněných investic a převratných událostí v životě s negativním dopadem. Více viz Uran. Jupiter, milý to chlapík a strůjce samého štěstí, na Býky v roce 2018 přímo zanevřel, pohybuje se v opozici – nepříznivém aspektu ve znamení Štíra – a „dohazuje“ nemoci a problémy ve vztazích.

Podrobně:

Jak číst tento horoskop snadno a rychle ve 4 krocích

Vlivy pomalých planet

vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

Jupiter ve Štíru zhoršuje Býkům zdraví a vztahy

Týká se období do 8. 11. 2018 a Býků narozených od cca 4. do 21. května. Pak vstoupí Jupiter do znamení Střelce, a na Býky nebude mít vliv.

První část Býků si to již odbyla v předchozím roce, nyní si nepříjemnosti s Jupiterem užije zbytek. Útěchou nám může být, že problémy způsobené Jupiterem nejsou z těch nejhorších, vždy je tam i kousek štěstí v neštěstí pro jejich vyřešení. Budou se opět týkat zdraví, což v daném případě znamená poněkud více intimních záležitostí. Půjde o zdraví v intimních partiích – zdraví pohlavních orgánů, oblasti konečníků a tlustého střeva. Jak všichni víme, to jsou ony citlivé oblasti obyvatelstva českých krajin, ba s častou lokalizací rakoviny. Zajděte si na všelijaké preventivní prohlídky o něco dříve, než se vás dotkne Jupiterova nepřízeň (jeho přesný aspekt). A nejen to: Chovejte se slušně ke svému tělu, dávejte mu vše, co pomáhá těmto krajním případům předcházet. Jupiter nepůsobí dlouho, řádově v týdnech, přesto se může podílet na rozeběhnutí problémů v zastaralých případech. Nepodceňujte; záněty, zvláště tehdy, pokud se v předchozích letech opakovaly častěji, „zadotujte“ organismus vitamíny – řada z nich se podílí na protirakovinné prevenci. Kromě těchto problémů se mohou objevit Býkům zdravotní potíže v té oblasti těla, která je Býkům vlastní. Dají se tudíž očekávat záněty a otoky v oblasti krku, mandlí, zubů dolní čelisti, problémy s čichem a krční páteří. Staré známé bolesti šíje, dobře odstranitelné vhodnou masáží, asi Býky příliš nerozhodí.

Zato problémy ve vztazích a celkově v citové oblasti rozhodit mohou. Partnerské hádky na téma žárlivost či peníze, někdy propletené i do širších rodinných vztahů, jsou pořádnou zátěží. V období s významnou nepřízní Jupitera se nepokoušejte vyřešit tyto problémy soudní cestou, raději chvíli vyčkávejte, projevte trpělivost. Počítejte také s přechodným snížením pracovního nasazení. Jste sice zvyklí podávat maximální výkony, ale zdravotní potíže a problémy doma dokážou porazit i silné Býky. Raději preventivně polevte v úsilí. S přízní ostatních planet to dohoníte hravě později.

Jupiter ze Střelce nechává Býky na pokoji

Koncem roku 2018 a větší část roku 2019 nemá Jupiter na Býky vliv. Putuje znamením Střelce od 8. 11. 2018 do 2.12.2019. Tou dobou přináší štěstí ohnivým a vzdušným znamením. Neblaze však působí na Ryby, Blížence a Panny. Ostatních, včetně Býků, si nevšímá :-).

Saturn v Kozorohu stanovuje výkonnostní cíle

Od konce roku 2017, od 20. prosince, postupuje Saturn Kozorohem až do roku 2020. V roce 2018 ovlivní Býky narozené od cca 21. dubna do 2. května.

V roce 2018 vás čeká kromě působení Uranu ještě další novinka: Saturn v Kozorohu je vám nakloněn. Takovou pozornost vám věnuje jednou za 30 let, tak si jí važte. Pravda, když Saturn dává, vždy to znamená zvýšenou námahu a úsilí, ale také téměř jisté dosažení opravdu náročných cílů. Není to pro bábovky. Je jedno, zda se jedná jen o cíle fyzické a sportovní, nebo i jiné. Saturn patří k vyznavačům skvělé fyzické kondice do vysokého stáří. Proto nebude s podivem, začnete-li pěstovat figuru v libovolném – i velmi pozdním – věku. Těžko budete vysvětlovat okolí, že zatím není ženská nebo chlap mladšího data narození. Nechejte to být; soustřeďte se na svůj cíl. Tak tomu bude v těch jednoduchých a šťastných případech. Složitěji zapůsobí Saturn na ty, kdo se v životě doposud trochu „ulejvali“, zejména v tvorbě hodnot, finančních rezerv a v promyšlené kariéře. To jsou témata Býkům vlastní, a kdo to měl zatím „tak nějak zadarmo“ či se z lenosti spokojil s nižšími cíli, nežli na kolik skutečně má, Saturn jej nenechá a postrčí jej do školení a zkoušek, kde bude muset ukázat, co v něm opravdu je. Někdy půjde doslovně o (vynucené) zvýšení kvalifikace. Někdy pouze červíček uvnitř nenechá Býky v klidu, sami si zvednou laťku a narostou jim přes noc ambice ambice... Ale také odhodlání, vytrvalost, houževnatost a realistický pohled na problémy pro jejich překonání a dosažení opravdu vysokých a často současně i dlouhodobých cílů. Hezké propojení nastane v roce 2019, kdy na určité Býky bude současně působit Saturn i Neptun, a oni zrealizují charitativní nebo jiné neziskové projekty, které jsou a budou ostatními považované za nemožné, za nereálné. Když se spojí vytrvalost, píle, houževnatost a zdravý selský rozum, dokáží být v patách fantazii.

Saturn může vylepšit Býkům nejen společenské postavení a kariéru, ale i peníze. Pouze však dlouhodobými uváženými investicemi a poctivou prací. Zároveň nepatří k planetám, které by nějak významně vylepšovaly vztahy. Na druhou stranu vytváří prací a sebekázní podpořené zdravé sebevědomí, klid a stabilitu v hmotném životě, tudíž umožňuje věnovat čas a pozornost i záležitostem srdce v klidu a s nadhledem. Rovněž podporuje trvalé svazky, uvážený vstup do manželství a ekonomicky zodpovědné chování obou zúčastněných. Vytváří klidný, spořádaný, stabilní, byť trochu spartánský domov. Jestli toto patří k hodnotám, které by váš svazek měl mít, neváhejte. Pokud očekáváte vášeň, dobrodružství spontánnost a tak trochu „Itálii“, navzdory tomu, že to není pro Býky typické, odložte seznamování a sezdávání na později.

Uran z Berana nechává Býky v klidu

Dokud bude Uran ve znamení Berana nebude mít na Býky výraznější vliv, pouze v individuálních případech vliv mít může. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat nadvakrát; poprvé 15. 5. 2018, v listopadu se vrátí do Berana a úspěšný vstup do Býka nastane 6. 3. 2019.

Uran z Býka překvapuje, někdy i drtí

Týká se období od května do listopadu 2018 a Býků narozených cca od 21. do 23. dubna. Uran nyní putuje znamením Berana a do znamení Býka bude vstupovat nadvakrát; poprvé 15. 5. 2018, v listopadu se vrátí do Berana a úspěšný vstup do Býka nastane 6. 3. 2019.

Ostatně Býci z počátku znamení jsou první na ráně a budou pokusnými králíky působení Uranu. To bude rozhodně nevyzpytatelné, ba nejspíše i dvojsečné. V životech jednotlivců půjde především o náhlé a naprosto překvapivé změny majetkových poměrů a hodnotového systému. A to do obou extrémů. Uran nemá smysl pro přiměřenost. Peněz tak budete mít příliš málo, nebo příliš mnoho. Budete je hodně chtít, nebo je budete považovat za zbytečné. Budete si vážit sebe samých, lidskosti a lidí, kteří jsou laskaví a moudří, kteří něco umějí a mohou hodně dát světu, nebo vám půjde pouze o naplnění vašich fyzických potřeb, kdežto vaše duševní, sociální a duchovní potřeby, problémy ostatních lidí a osud světa vám budou připadat směšné a bezvýznamné?

I pro celou lidskou společnost bude vstup Uranu do znamení Býka nezvyklý, až nepříjemný. V letech, kdy se v tomto znamení vyskytoval, docházelo ke společenským změnám typu pozemkové a majetkové reformy, přerozdělení světa, nových hranic států, ale i k hladomorům a podobně. Podrobnosti vydají na samostatný článek Uran v Býku, který právě připravuji.

Milí Býci, v dějinách civilizace se Uran v Býku projevuje s pravidelností 84 let, ve změnách Vašeho života však na působení Uranu nemusíte tak dlouho čekat. Zaznamenáte je každých 21 let, zkuste si vzpomenou přesně, co jste řešili v životě před 21, 42, případně před 63 lety. Projděte si opětovně tato témata a usuzujte sami, jak mnoho se vás nyní znovu týkají, zda se opravdu v průběhu let vracela vždy a v novém hávu. Uvědomte si – při jejich prožívání –, že Uran vždy preferuje originální řešení. Starých triků nebudete moci využít. Více k zamyšlení najdete v článku Cyklické krize v životě.

Pokud jste Býk, jemuž je více než 84 let, přihlaste se mi prosím, ráda s Vámi na téma působení Uranu pohovořím. Máte u mne horoskop zdarma, výměnou za zážitky a informace z dětství a mládí – protože Uran je natolik originální ve svém působení, že něco takového člověk málokdy vymyslí.

Neptun z Ryb naplňuje život soucitem a duchovně

V roce 2018 se Neptunův vliv týká Býků narozených cca od 2. do 8. května. Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb, od roku 2011 a bude jím putovat až do 30. 3. 2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Neptun v Rybách bude v nejbližších letech kompenzovat příliš intenzivní působení planet ze zemských znamení (Pluto – Kozoroh, Uran – Býk, Saturn – Kozoroh a Jupiter se přidá v Kozorohu pro období 12/2019 – 12/2020). Je to období příliš zaměřené na výkon, prosperitu, moc a peníze. To jsou sice cenné hodnoty, ale nic se nemá přehánět a vždy je třeba usilovat o rovnováhu. Tu Býkům zajistí právě Neptun, jenž je podpoří v soucitu k bližním, přivede k charitativním projektům, k dobročinnosti. Také má příjemný vliv na potřebu vyhledávat duchovní prožitky a poznání. V neposlední řadě umožní Býkům hlubší pochopení a prožití souladu a sounáležitosti ve vztazích, zejména partnerských. Navíc přinese Býkům mimořádně krásné intimní zážitky; samozřejmě těm, jichž se to týká – viz výše.

Pluto z Kozoroha reprezentuje sílu vůle a touhu po moci

V roce 2018 se vliv Pluta týká Býků narozených od 8. do 12. května. Jeho vliv potrvá ještě několik let. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 3x opustí a 2x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19. 11. 2024.

Působení Pluta v Kozorohu postrkuje všechna zemská znamení v kariéře a ve významném zlepšení společenského postavení. To zní sice hezky, avšak Pluto dosahuje svých cílů nevybíravými prostředky: manipulací, extrémním používáním vůle, fanatismem. Pluto velmi zesiluje touhu po moci. Pokud, milí Býci podlehnete, neuhlídáte si zlatou střední cestu, snadno vás mohou v důsledku vašich nevhodných činů opustit přátelé či se vás může stranit rodina. Ani partnerské vztahy nemusejí skončit bez pošramocení. Na druhou stranu Pluto přímo dolévá fyzickou i duševní energii, což jistě zužitkujete k uskutečnění svých cílů v profesi. Má to ještě jeden skrytý bonus – stručně řečeno: Budou z vás vášnivější milenci a milenky ;-). Jak toho využijete a s kým, je opět na uváženou.

Tabulka pohybu pomalých planet pro odhad termínu působení konkrétně na vás (zobrazit)

DOTAZY:

OBJEDNAT HOROSKOP

Co se bude dít, až si objednáte

 

Vodnáři ač věčně nespokojení, jsou v roce 2017 jedním z nejšťastnějších znamení roku. Obávaný Saturn jim pomáhá k úspěchům, byť to není bez práce, Uran je správně hecuje. Jen Jupiter nejdřív pomáhá a pak škodí. Neptun a Pluto nepřekáží. Slunce v roce 2017 vstupuje do znamení Vodnáře 19. ledna ve 22:23 večer.

Tento článek umožňuje přečíst si horoskop ušitý (skoro na míru :-)) pro Vás. Jak jej číst snadno a rychle ve 4 krocích:

1. datum narození = najdu si svůj narozeninový den v tabulce

2. příznivé nebo nepříznivé vlivy = k datu jsou zapsány vlivy P/N,

3. vyhledám na dalších stránkách jen to, co se týká mého data = týkají se mne jen některé odstavce a ty vyhledám v textu níže

4. kdy nastává daný vliv = orientačně zjistím podle tabulky na konci popisující pohyb pomalých planet v roce 2017

Vlivy pomalých planet, vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

Tabulka 1

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

Podrobně:

Vodnáři to vlivem Marta 2x rozpálí a 3x zklidní

Mars představuje energii a vitalitu. Je poměrně rychlou planetou, takže působí krátce, na jednotlivce 1-3 dny. V roce 2017 bude významněji působit na Vodnáře z Býka (10.3.-21.4.), Blíženců (21.4.-4.6.), Lva (20.7.-5.9.), Vah(22.10.-9.12.) a Štíra (od 9.12. do konce roku). Pěkně se to prostřídá, příjemné a nepříjemné působení.

Začátkem jara, při působení z Býka, Vodnáři zvolní. Postěžují si na problémy s krční páteří, mandlemi či hlasivkami. Kdo má sníženou imunitu může chytnout i něco závažnějšího s horečnatými stavy např. angíny, velmi extrémním příkladem je záškrt. Lepší bude více odpočívat, zdravě jíst a počkat až se síly obnoví.

Koncem jara, při působení z Blíženců, Vodnáři ožijí a bude těžké je zastavit. Čas na výlety s přáteli i vysoké pracovní nasazení, vše rychle vyjednáno a zařízeno. Pokud dostanete pozvání na sraz ze školy, neváhejte, budete se v tom čase skvěle bavit, okouzlíte okolí a možná získáte další obchodní kontakty.

Ve vrcholném létě Vodnáři opět zklidněte, platí pro vás totéž, co pro Býky, Mars v nepříznivém tranzitu ubírá sil. Pro někoho to může dojít až k nemoci. V tomto období se spojí síla Slunce a Marta, působit budou ze Lva a to znamená problémy se srdcem (výběr je široký od tachykardie přes zánět srdečního svalu až po infarkt). S Martem ve Lvu Vás mohou „chytnout záda“. Pokud už máte problémy s lýtky a žilami, nevystavujte je zbytečné zátěži. Zánět žil se nehodí na dovolenou. Pohodlné tenisky místo podpatků vám určitě problém nedělají :-). Vliv Marta je krátkodobý, nejspíše se z toho zase rychle dostanete, ale umí bolestivě dloubnout a poukázat, kde je slabé místo. Tedy než bude nějaké příště, postarejte se o sebe a své zdraví vhodnou preventivní formou, podle toho, nač Vás Mars upozornil.

S podzimem Vám Mars zase energii vrátí. Využít ji můžete nejlépe k ponoření se do pilné práce a do domácích prací na zahrádce či v domě. Zkrášlujte dle libosti, nechte si však i dost času na kulturní zážitky, k tomu je dané období jak stvořené.

Koncem roku, při působení ze Štíra, vás Mars, stejně jako Býky, opět připraví o síly. Pokud jste si nehlídali zdraví již dříve, mohou se objevit potíže v oblasti Štíra, jedná se o intimní partie: pohlavní orgány a oblasti konečníku (a tlustého střeva). Choroby to budou zánětlivé a horečnaté tak, jak se na Marta sluší a patří. Pozor, může dojít i na skalpel a nějakou tu krev :-(. Potíže by měly proběhnout krátce, jde především o upozornění, že není něco v pořádku. Věnujte se preventivním opatřením a důsledné péči. Ve Štíru působí i Jupiter a to by pak bylo na déle a vážnější. Mars může vyprovokovat i nemoci Vám dobře známé a to v oblasti lýtka. Pokud jste Vodnář s malým dílkem štěstěny, a pořád máte v tomto období podivné stavy jen s horečkou a bez dalších příznaků, nepodceňujte je, nemyslete si, že jde jen o divnou lehčí chřipku a upalujte k lékaři na žádejte důsledný rozbor krve. Hledejte zánětlivé stavy a na kortikoidy nepřistupujte, dokud nebudete mít jasnou diagnózu. Od roku 2018 by se vám mohly opakovaně vracet podivné nemoci s neurčitou diagnózou.

Váhovský Jupiter dělá z Vodnářů miláčky štěstěny

Týká se období od počátku roku do 10.10.2017 a Vodnářů narozených od cca 2. až 20. února.

Téměř polovina Vodnářů v roce 2017 může využít přihrávek od Jupitera. Ve Vahách rozdává především kontakty na vlivné či společensky dobře postavené lidi, rovněž zesiluje smysl pro spravedlnost a krásu. Milí Vodnáři, přeji Vám tímto úspěšná jednání obchodní i soudní. Krásné zážitky kulturní, neváhejte a zaběhněte si na premiéru filmu či divadelní hry. Nechte se okouzlit uměním v galeriích a na koncertech. Budete rádi a i dlouhá léta vzpomínat. Pokud jste si zadělali na malér ve vztazích (především partnerských) Jupiter jej vám pomůže vyžehlit. Pozor ale na jeho působení, kromě fenomenálních vyjednavačských schopností přináší také nekonečné možnosti k seznámení a všem vzdušným znamením neodolatelný šarm. To ale znamená, že se musíte hlídat, abyste zase neměli co k vysvětlování :-). Co se týká peněz, nejste zrovna vyznavači jejich hromadění, přesto neváhejte a v přízni Jupitera proměňte nové kontakty i v hmotné statky. Prostě proto, že se štěstěna brzy unaví a v horších čase, které číhají hned za rohem (2018 a následující), se Vám finanční polštářek bude hodit.

 

Jupiter ve Štíru zkomplikuje Vodnářům zdraví a vztahy

Týká se období od 10.10.2017 do konce roku a Vodnářů narozených od cca 21. ledna do 8. února. Situace pokračuje pro další Vodnáře až do 8.11.2018, kdy Jupiter vstoupí do znamení Střelce a Vodnářům zase začne pomáhat.

Přestože většině znamení Jupiter v roce 2017 nese štěstí a úspěchy, u Vodnářů to od října neplatí. V první řadě si dejte pozor na zdraví ve velmi citlivé oblasti, jedná se o zdraví pohlavních orgánů a oblasti konečníku – to jsou v ČR části těla s častým výskytem rakoviny. Takže si milí Vodnáři a Vodnářky zaběhněte na preventivní prohlídku raději ještě předtím, než Jupiter vstoupí do Štíra. Kromě problémů v intimní oblasti těla se vám mohou zhoršit vaše obvyklé problémy v oblasti lýtka: křečové žíly, otoky a poněkud tajemné a často jen laboratoří prokazatelné tzv. choroby krve. Hledejte za tím pestrou škálu diagnóz od obyčejné chudokrevnosti, přes kolísavý tlak, tachykardii až po dnes dobře zjistitelné genetické predispozice jako je „trombogen“ a také strašidelné záležitosti jako je leukemie. Předpokládám, že nejste hypochondričtí jako bývají Panny a po tomto výčtu si nebudete myslet, že musíte mít všechno a ještě něco navíc. Každý má v závislosti na individuálním horoskopu jiné predispozice, takže při potížích navštivte lékaře, ať vaši nemoc pojmenuje. Možná ji bude i umět léčit :-). Kromě tělesných potíží mnozí Vodnáři ještě zakolísají psychicky a krátkodobě zapochybují o smyslu života a vlastní existence vůbec, byť patří k optimisticky laděným znamením.

Vodnáři a Vodnářky mívají nedobrou pověst jako životní partneři, coby znamení s výrazným „sklonem k rozvodovosti“. Jupiter nyní jejich vlohy prozkouší. Uveďme však věci na pravou míru, Vodnář je znamení pevné, tedy stálých názorů a citů. Avšak! Jsou to náruživí vyznavači svobody. Nebrání jim to ve vstupu do manželství, „jen“ vyžadují i ve vztahu značnou míru volnosti. Pokud se setkají se „stíhačkou“ či s mužem v lásce majetnickým, čeká je zbytečný zářez do statistik. Pod nepříznivým vlivem Jupitera čekejte sklony k nevěře a hádkám.

Saturn ve Střelci pomáhá poslední partičce Vodnářů

Týká se období do 20. prosince a Vodnářů narozených cca 10. až 20. února. Saturn procházel znamením Střelce od prosince 2014 a do znamení Kozoroha přejde v prosinci 2017.

Poslední třetinu Vodnářů povzbudí Saturn k lepším výkonům, k dalšímu a kvalitnějšímu vzdělání a sebevzdělávání. Vystrčí je i za humna, aby se něco přiučili v zahraničí, jak profesně, tak pro život. Učte se jazyky, poznávejte jiné životní styly, zejména se zaměřte na spartánské a minimalistické :-). Čekejte na cestách nepohodlí, ale za to intenzivní „výuku životem“. Nebojte se námahy, kterou zvýšení kvalifikace, dálkové studium či studium v zahraničí obnáší. Bude to vyváženo trvalostí a hodnotou znalostí. Vyrazte za duchovním studiem, věnujte se seriózně filozofii či náboženství, aplikujte poznání do svého každodenního života. Vše v následujícím období, kdy půjde Saturn Kozorohem a Uran Býkem, jako když najdete. Ve světě bude převládat praktičnost a zisk na 1. místě. Vy už budete mít, jak společností tolik glorifikovanou výkonnost a znalosti, tak i filozofický nadhled a pro Vás Vodnáře, nemajetnicky a nehmotařsky zaměřené znamení, se stane daná doba lépe přežitelná.

Saturn v Kozorohu nechává Vodnáře zatím chladnými

Koncem roku 2017, od 20.12. nemá na Vodnáře vliv. Zajímat je začne až po 22.3.2020, kdy bude procházet znamením Vodnáře a objeví se Vodnářům v životě obtíže, strádání a až krizové období.

Uran z Berana roznítí poslední skupinu Vodnářů

Týká se období od začátku roku do prosince 2017 a Vodnářů narozených od cca 10. do 19. února. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat na dvakrát, poprvé 15. 5. 2018, v listopadu se vrátí do Berana a úspěšný vstup do Býka nastane 6. 3. 2019.

Inspirující vliv Uranu Vodnářům z poslední třetiny znamení napomůže k dosažení životních cílů, prosazení odvážných nápadů v zaměstnání a přesvědčení partnera k velkým změnám v životě. Dává jim skvělé nápady i energii k jejich prosazení. Jsou výmluvní, přesvědčiví až charismatičtí. Vodnáři, objevujte, vylepšujte, publikujte a vše si řádně patentujte či jinak zabezpečte autorská práva – zejména pro ty z vás, kteří pracujete ve vědeckých a technických oborech. Peníze sice potřebujete, ale pro vás toto však nemusí nezbytně nutně vést k polepšení si na příjmech, které by se při takovém výkonu u jiných lidí dalo předpokládat. Snad někdy v budoucnu. I tak budete spokojeni se získáním vůdčího postavení v oboru, s uznáním partnera, rodiny a přátel.

Neptun z Ryb Vodnáře moc neovlivní

V roce 2017 prochází Neptun svým královstvím, znamením Ryb, je v něm již od roku 2011 a bude jím putovat až do 30.3.2025, kdy vstoupí do znamení Berana. Vodnářům nyní nic neobvyklého nepřináší - tedy ve vztahu k jejich Slunci. K libovolnému jinému prvku již vztah mít může, například k devátému domu, pak může přinášet všelijaké zvláštnosti při studiích či při cestování.

Pluto z Kozoroha Vodnáře zasáhne jen okrajově

V roce 2017 opět nemá Pluto na Vodnáře vliv. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 3x opustí a 2x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19. 11. 2024 a to se teprve budou dít věci, jak v lidské společnosti, tak v životě jednotlivých Vodnářů.

Shrnutí pro Vodnáře na rok 2017 - stručně a jednoduše

Zdraví

Vodnáři se těší dobrému zdraví až do podzimu, kdy se mohou objevit i vážnější potíže v oblasti pod patronací Štíra: pohlavní orgány konečník viz Jupiter ve Štíru výše.

Vztahy partnerské

Po většinu roku si větší část Vodnářů povede velmi dobře i ve vztazích. Ale celá polovina z nich bude od října do konce roku prozkoušena Jupiterem. Čekají je hádky, nevěra, žárlivost, pokud pokud tomu dají čas, vše se zase spraví, jen horké hlavy budou jednat okamžitě a zhorší nám již tak špatné statistiky rozvodovosti.

Vztahy rodinné

I zde jsou Vodnáři v pohodě po většinu roku. S podzimem může první polovina (narození 21. ledna až 7. února) zaznamenat komplikace v návaznosti na horšící se partnerské vztahy, též mohou vyplavat na povrch starší křivdy a utajované bolístky v rodinných vztazích.

Práce

Přeborníky v práci a úspěchy sbírající Vodnáře najdete na konci znamení. Ostatní si povedou spíše průměrně. Zdravotní a partnerské problémy mohou mít negativní dopad na výkonnost Vodnářů z první půle znamení v průběhu podzimu.

Peníze

Vodnáři se často tváří, že peníze jsou pod jejich úroveň, aby pak zjistili, že pro realizaci svých skvělých myšlenek a plánů potřebují již jen ty peníze (know-how a skvělé lidi si dokáží obstarat sami). Přejme jim finanční prostředky, ať k nim přijdou v míře vrchovaté. Právě jejich nápady a projekty posouvají lidstvo v jeho vývoji (viz Uran v Beranu, Saturn ve Střelci). Bohužel pro Vodnáře, realita života bývá na peníze skromnější. Nebude tomu jinak ani v roce 2017.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

 

Mars se pohybuje v průběhu roku 2017:

od 19.12.2016 znamením Ryb

od 28.1.2017 znamením Berana

od 10.3.2017 znamením Býka

od 21.4.2017 znamením Blíženců

od 4.6.2017 znamením Raka

od 20.7.2017 znamením Lva

od 5.9.2017 znamením Panny

od 22.10.2017 znamením Vah

od 9.12.2017 znamením Štíra

Uran se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Berana

od 1.1.2017 pokračuje vpřed od 20°34 ´ do 28°32´

od 4.8.2017 retrográdní pohyb od 28°32 do 24°34´

od 3.1.2018 postupuje vpřed od 24°34´ do srpna 2018 – opět obrátka

15.5. 2018 přejde ze znamení Berana do znamení Býka

 

Jupiter se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Vah

od začátku roku do 6.2.2017 vpřed 21°08´až 23°08´

od 6.2.2017 retrográdně od 23°08´ do 13°13´

od 10.6.2017 vpřed od 13°13´ do konce znamení

znamením Štíra

od 10.10. 2017 vpřed od 0° do 16°51´

Neptun se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Ryb

od 1.1.2017 vpřed od 9°44´ do 14°16´

od 17.6.2017 retrográdní pohyb od 14°16´ do 11°28´

od 23.11.2017 postupuje vpřed od 11°28´ do 11°53´ znamení Ryb na konci roku 2017

dále pokračuje vpřed do června 2018 – opět obrátka

Saturn se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Střelce

od 1.1. 2017 postupuje vpřed od 21°22´ do 27°48´

od 7.4.2017 retrográdní pohyb od 27°48´ do 21°11´

od 26.8. 2017 postupuje vpřed od 21°11´ do konce znamení

znamením Kozoroha

od 20.12.2017 0°Kozoroha do 1°16´

 

 

Pluto se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Kozoroha

od 1.1.2017 vpřed od 16°56´ do 19°24´

od 16.4.2017 retrográdní pohyb od 19°24´ do 16°51´

od 29.9.2017 postupuje vpřed od 16°51´ do 18°45´ do konce roku 2017

dále pokračuje vpřed do dubna 2018 – opět obrátka

Tabulka 2

DOTAZY:

OBJEDNAT HOROSKOP

 

 

Lvi patří k nejvíce obdařeným znamením roku 2017. Většina planet je jim ku prospěchu. Pluto se staví neutrálně. Uran a Saturn vydatně pomáhají Lvům z poslední třetiny znamení. Uran z nich dělá génie schopné dobře prosadit své nápady. Saturn povzbuzuje k dotahování do konce, k preciznosti a odpovědnosti. To by bylo s podivem, aby se velké plány neuskutečnily. Problémy vyvolává pouze Jupiter a to více než polovině Lvů. Většinou se budou týkat zdraví a vztahů. A přidává se k němu Mars, který krátkodobě může ubrat sil. Slunce roce 2017 vstupuje Slunce do znamení Lva 22.července ve 16:15 odpoledne.

Tento článek umožňuje přečíst si horoskop ušitý (skoro na míru :-)) pro Vás. Jak jej číst snadno a rychle ve 4 krocích:

1. datum narození = najdu si svůj narozeninový den v tabulce

2. příznivé nebo nepříznivé vlivy = k datu jsou zapsány vlivy P/N,

3. vyhledám na dalších stránkách jen to, co se týká mého data = týkají se mne jen některé odstavce a ty vyhledám v textu níže

4. kdy nastává daný vliv = orientačně zjistím podle tabulky na konci popisující pohyb pomalých planet v roce 2017

Vlivy pomalých planet, vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

Tabulka 1

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

Podrobně:

Lvi se vlivem Marta 2x zrychlí a 2x zpomalí

Mars představuje energii a vitalitu. Je poměrně rychlou planetou, takže působí krátce, na jednotlivce 1-3 dny. V roce 2017 bude významněji působit na Lvy z Berana (28.1.-10.3.), Býka (10.3.-21.4.), Lva (20.7.-5.9.) a Štíra (od 9.12. do konce roku). Pěkně se to prostřídá, příjemné a nepříjemné působení.

Koncem zimy, při působení Marta z Berana, jsou Lvi zadotovaní vesmírnou energií, do práce jako kati. Pokud se jim chce na lyže víc než ke krbu, přeci jen mají rádi teplíčko, tak podají i pěkné sportovní výkony. A nejen to, budou chváleni i za výkonnost v ložnici :-). Milí Lvi, užijte si všeho dobrého.

Na jaře, při působení Marta z Býka, je zdraví a energie Lvů ohroženo. Takže opatrně s aktivitou, příliš nesportujte, žádných 100 jarních kilometrů ani hurá cyklistika. Pěkně pomaloučku a polehoučku. Z nemocí Vás mohou potrápit ty, které jsou spojené se znamením Býka, takže chystají se na vás angíny, chrapot, hasivky, bolestivá krční páteř, třeba jen z nafoukání. Sem tam i něco infekčního, co vás položí do postele. Protože jste Lvi, může Vás pozlobit páteř i záda jako celek. Bolesti zad nejrůznějšího původu, svalové z přetažení (i psychického stresu), nervového původu nejlépe v kombinaci s problematickými plotýnkami či prostě z nachlazení. Extrémním sportovním výkonům, fyzicky namáhavé práci a nadměrným emocím se v tomto období programově vyhýbejte, však víte, Lvi a jejich srdce. Dnes ještě hrdinové a zítra v péči lékaře!

Ve vrcholném létě jsou Lvi na ročním vrcholu sil. Milí Lvi, můžete si dovolit cokoliv: aktivní dovolenou, přestavovat chatu či chalupu nebo zabrat přes den v práci a po večerech relaxovat na pivku či na plovárně. Ať si vyberete cokoliv, uděláte pro sebe dobře a zregenerujete síly. Do další etapy roku půjdete opálení a s hlavou vztyčenou, připraveni na další výzvy života. Kromě chronicky nemocných pocítíte i fyzickou pohodu těla, plné zdraví.

Koncem roku, při působení ze Štíra, Vás Mars, stejně jako Býky v tomto období, opět obere o síly. Pokud jste si nehlídali zdraví již dříve, mohou se objevit potíže v oblasti Štíra, jedná se o intimní partie: pohlavní orgány a oblasti konečníku (a tlustého střeva). Choroby to budou zánětlivé a horečnaté tak, jak se na Marta sluší a patří. Pozor, může dojít i na skalpel a nějakou tu krev :-(. Potíže by měly odeznít rychle, ale jde především o upozornění, že není něco v pořádku. Věnujte se preventivním opatřením a důsledné péči. Ve Štíru působí i Jupiter a pak by to bylo na déle a vážnější. Milí Lvi, i vaše Achillova pata tj. srdíčko je ohrožena, na svátky si nezvěte tchyni, pokud se vždy pohádáte ;-). Moc se před Vánoci nehoňte a zavčas se pěkně natáhněte či zaběhněte na masáž. Jaké bude vaše zdraví v dalším roce , můžete zjistit i takto.

Jupiter z Vah pomáhá Lvům

Týká se období od počátku roku do 10.10.2017 a Lvů narozených od cca 3. srpna do konce znamení. Situace se obrátí se vstupem Jupitera do Štíra.

Vlivem Jupitera se další početná skupina Lvů stane neodolatelnými společníky, velmi vlivnými a společensky váženými lidmi, získá lepší pozici v zaměstnání a zaznamená úspěchy i na poli lásky, dobude srdcí svých vyvolených. Jupiter i vylepší Lvům jejich smysl pro spravedlnost a fér hru, který navíc vylepší kopicí štěstí a tak směle braňte sami sebe, zjednávejte spravedlnost, pomáhejte utiskovaným a nespravedlivě obviněným. Kdo nemá u sebe či v okolí nic k řešení, může pokoušet štěstěnu ve hře. Nechtějte ale po nebesích více, než máte uložené ve své karmické bance dobrých skutků, koukal by z toho jen průšvih. Jupiter je známý tím, že rád přehání a dává všeho až příliš a to také škodí, při nepříznivých aspektech to způsobuje známé civilizační nemoci. Protože vám štěstí přeje, vytvořte si nějaké rezervy a odpočiňte si, až od podzimu Jupiter bude působit proti Lvům, jako když najdete.

Jupiter ve Štíru přináší trápení s nemocemi i láskou

Týká se období od 10.10.2017 do konce roku a Lvů narozených od cca 22. července do 8. srpna. Situace pokračuje pro další Lvy až do 8.11.2018, kdy Jupiter vstoupí do znamení Střelce a opět začne Lvům pomáhat.

Jupiter bývá považován za nositele štěstí a úspěchu. Ale také má své stinné stránky. V roce 2017 ji poznají i Lvi (nejsou v tom sami, týká se i Býků a Vodnářů). Odvrácená tvář Jupitera se Lvům projeví jako nemoci a to jak Štírem předznamenané nemoci v intimní oblasti (záněty močových cest, pohlavních orgánů, všelijaké nepravidelnosti v této oblasti včetně menstruace, potíže s prostatou, hemoroidy atd.) a také zesílí potíže typické pro Lvy (bolesti zad a problémy se srdcem či páteří). Další nepříjemné bolesti či dokonce ztráty přinese Jupiter Lvům, jindy okouzlujícím a ve všem úspěšným, v oblasti lásky a vztahů. Problémy s budou týkat sexu, nedůvěry, tajností, mnohdy zbytečných, někdy však oprávněných. Zdravá sexualita bude nahrazena nadužíváním sexu či jeho zneužíváním, co by nástroje moci či manipulace. Hrozí i nadměrný apetit i zvýšený sklon k nevěrám. A naopak, dojde-li dříve k projevu v podobně nemoci, může se Lev/Lvice dočasně sexu s partnerem vyhýbat bez řádného vysvětlení (potřeba tajností), což opět vyvolá otazníky, v krajních případech může být důvodem nevěře partnera. Nevěry se však mohou v souvislosti se špatně zvládaným apetitem, dopouštějí sami Lvi. Ovšem, až celá pravda vyjde najevo, více budou překvapeni a zaskočeni Lvi.

Saturn ve Střelci postrkuje k úspěchům

Týká se období od začátku roku do 20.prosince 2017 a Lvů narozených 11.-22. srpna.

Lvům možná Saturnovy způsoby dosahování úspěchu nevoní, ale vězte, jsou účinné. Především ukládá cvičení v pracovitosti, pravidelnosti, praktičnosti, postupu po nevelkých, logicky navazujících krocích. Rovněž vás bude držet za uzdu a vést k serióznosti a zodpovědnosti a skvělé organizaci času. Prostě jste to vy, kdo se potřebuje naučit další jazyk či rozšířit obzory v oblasti práva. Zvyšujte si kvalifikaci a jezděte do zahraničí na zkušenou. Také většinu úkolů budete muset zvládnout sami, žádné „delegování“. Ne že by to někdo neudělal lépe, ale je to jako při fyzickém cvičení, pokud za Vás bude někdo chodit posilovat, svaly porostou jemu, takže i když se Vám to nelíbí, úkoly prostě splňte, „svaly“ tj. znalosti, osobní zkušenosti, návyky a grify si ponesete dál jako skrytý bonus. Také vám Saturn pomáhá stanovit si dlouhodobé, náročné, ale současně velmi reálné cíle. Nebraňte se jeho lekcím, neslibuje pohodlí, ale umožní vám úspěch. Zejména v pracovních záležitostech ale i v osobním životě. Vliv na růst příjmů je až druhotný, po dosažení úspěchu. Saturn není planetou, která by nějak významně mohla vylepšovat vztahy, ale během jeho proškolení se z vás stanou zdravě sebevědomí úspěšní lidé a ti mají tendenci vytvářet zdravé vztahy. Takže opět bonus. A také zkušenosti, typu, „když jsem si tenkrát v zahraničí poradil s tou protivnou šéfovou, dokáži to i dnes a tady, přestože jde jen o rýpavou sousedku“ nebo, „když jsem si mohla udělat dostatek času na nový vztah i když jsem studovala při zaměstnání, dokáži nyní podnikat z mateřské …“ Naučí Vás vyrovnat se obtížemi, a to i většími, když máte svůj CÍL. Prostě, co vás Saturn naučí, vždy zhodnotíte.

Saturn v Kozorohu nechává Lvy v klidu

V roce 2017 nemá na Lvy vliv. Zajímat je začne až po 22.3.2020, kdy bude působit z Vodnáře a Lvům zkomplikuje život.

Uran z Berana Lvům prosazuje jejich neotřelé nápady

Týká se období od začátku roku do prosince 2017 a Lvů narozených od cca 12. do 21. srpna. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat na dvakrát, poprvé 15. 5. 2018, v listopadu se vrátí do Berana a úspěšný vstup do Býka nastane 6. 3. 2019.

Lvi se pod vlivem Uranu promění v malé-velké génie se spoustou rozmarů. Jejich nápady budou vskutku originální a navíc prospěšné věci. Nádavkem budou mít Lvi dost sil i sebedůvěry k uvedení svých převratných myšlenek do života. Jednou jim za to nejspíše poděkujeme, nyní se nám zdají neodbytní a možná trochu snílci. Byť toho Lvi stíhají obvykle hodně, uplatní svůj talent raději jen v jedné sféře života. Přeci jen dávají přednost včasnému odpočinku. Někdo vliv Uranu použije v zaměstnání či podnikání, jiný se zaměří na zlepšení rodinných vztahů a další přijde s objevem v oblasti svého koníčka. Nejeden pod vlivem Uranu promění významně svůj příbytek, do jejich domovů pronikne technika a moderní technická řešení – stavební vychytávky i elektronikou řízený režim domácího pohodlí. Mnohý ze Lvů se vrhne na nové hobby či sport, přitahovat je bude rychlost a (opět) vše související s technikou. To samé, co může nyní říci o Lvech bude platit i pro jejich děti, budou velmi chytré, ve škole na sebe upozorní skvělými nápady, budou se vrhat do objevování možností techniky i vlastní tělesné výkonnosti.

Neptun z Ryb nepůsobí na Lvy

V roce 2017 prochází Neptun svým královstvím, znamením Ryb, je v něm již od roku 2011 a bude jím putovat až do 30.3.2025, kdy vstoupí do znamení Berana. Lvům nyní nic neobvyklého nepřináší - tedy ve vztahu k jejich Slunci. K libovolnému jinému prvku již vztah mít může, například k devátému domu, pak může přinášet všelijaké zvláštnosti při studiích či při cestování.

Pluto z Kozoroha je ke Lvům neutrální

V roce 2017 opět nemá Pluto na Lvy vliv. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 3x opustí a 2x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19. 11. 2024.

Shrnutí pro Lvy na rok 2017 - stručně a jednoduše

Zdraví

V průběhu roku 2017 jsou Lvi ve velmi dobré kondici a těší se dobrému zdraví. Až s podzimem, od října, se Lvům z první poloviny znamení budou častěji objevovat nemoci v intimní oblasti (močový měchýř, pohlavní orgány, prostata, konečník atd.) a zesílí i potíže typické pro Lvy (bolesti zad, problémy se srdíčkem či páteří).

Vztahy partnerské

Větší část roku si Lvi ve vztazích povedou dobře. Problémy se objeví až se vstupem Jupitera do Štíra. Od října do konce roku je pocítí celá polovina znamení. Tématy hádek bude především žárlivost a nejen ta úplně obyčejná kombinovaná s nevěrami, ale i na to, kdo je oblíbenější u dětí či má větší úspěch ve společnosti.

Vztahy rodinné

Na rodinu a dobré vztahy v ní si Lvi potrpí a také pro to něco dělají. Jen v tom nepříjemném posledním čtvrtletí roku 2017 se jim nebude dařit udržovat rodinku ve spokojenosti.

Práce

V této oblasti mají Lvi vše v pořádku, jen v závěru roku si mohou komplikovat život na pracovišti milostnými avantýrami.

Peníze

Většinově a po většinu roku velmi dobré, samozřejmě v individuálních případech, dle souvislostí patrných v osobním horoskopu, mohou být i problémy. Zato od října si menší či větší problémy s penězi odžijí postupně všichni Lvi. Do konce roku 2017 to stihne celá polovina z nich. Tak opatrně s nákupy na Vánoce, vím, že máte rádi reprezentativní dárky.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

 

Mars se pohybuje v průběhu roku 2017:

od 19.12.2016 znamením Ryb

od 28.1.2017 znamením Berana

od 10.3.2017 znamením Býka

od 21.4.2017 znamením Blíženců

od 4.6.2017 znamením Raka

od 20.7.2017 znamením Lva

od 5.9.2017 znamením Panny

od 22.10.2017 znamením Vah

od 9.12.2017 znamením Štíra

Uran se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Berana

od 1.1.2017 pokračuje vpřed od 20°34 ´ do 28°32´

od 4.8.2017 retrográdní pohyb od 28°32 do 24°34´

od 3.1.2018 postupuje vpřed od 24°34´ do srpna 2018 – opět obrátka

15.5. 2018 přejde ze znamení Berana do znamení Býka

 

Jupiter se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Vah

od začátku roku do 6.2.2017 vpřed 21°08´až 23°08´

od 6.2.2017 retrográdně od 23°08´ do 13°13´

od 10.6.2017 vpřed od 13°13´ do konce znamení

znamením Štíra

od 10.10. 2017 vpřed od 0° do 16°51´

Neptun se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Ryb

od 1.1.2017 vpřed od 9°44´ do 14°16´

od 17.6.2017 retrográdní pohyb od 14°16´ do 11°28´

od 23.11.2017 postupuje vpřed od 11°28´ do 11°53´ znamení Ryb na konci roku 2017

dále pokračuje vpřed do června 2018 – opět obrátka

Saturn se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Střelce

od 1.1. 2017 postupuje vpřed od 21°22´ do 27°48´

od 7.4.2017 retrográdní pohyb od 27°48´ do 21°11´

od 26.8. 2017 postupuje vpřed od 21°11´ do konce znamení

znamením Kozoroha

od 20.12.2017 0°Kozoroha do 1°16´

 

 

Pluto se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Kozoroha

od 1.1.2017 vpřed od 16°56´ do 19°24´

od 16.4.2017 retrográdní pohyb od 19°24´ do 16°51´

od 29.9.2017 postupuje vpřed od 16°51´ do 18°45´ do konce roku 2017

dále pokračuje vpřed do dubna 2018 – opět obrátka

Tabulka 2

DOTAZY:

OBJEDNAT HOROSKOP

Štíři patří ke šťastnějším znamením roku 2017. Z pomalých planet žádná nejde proti nim, naopak Pluto, Neptun a Saturn malým skupinkám Štírů vydatně pomáhají. Štěstí přinese Jupiter většině, prochází právě letos jejich znamením. Tak vlastně Mars zůstává jediným, kdo Štírům vezme vítr z plachet, a to ještě jen krátkodobě začátkem jara a od půle léta. Slunce v roce 2017 vstupuje do znamení Štíra 23. října v 6:26 ráno.

Tento článek umožňuje přečíst si horoskop ušitý (skoro na míru :-)) pro Vás. Jak jej číst snadno a rychle ve 4 krocích:

1. datum narození = najdu si svůj narozeninový den v tabulce

2. příznivé nebo nepříznivé vlivy = k datu jsou zapsány vlivy P/N,

3. vyhledám na dalších stránkách jen to, co se týká mého data = týkají se mne jen některé odstavce a ty vyhledám v textu níže

4. kdy nastává daný vliv = orientačně zjistím podle tabulky na konci popisující pohyb pomalých planet v roce 2017

Vlivy pomalých planet, vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

Tabulka 1

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

Podrobně:

Mars má pro Štíry 3x bonus a 2x jim ubere sil

Mars představuje energii a vitalitu. Je poměrně rychlou planetou, takže působí krátce, na jednotlivce 1-3 dny. V roce 2017 bude významněji působit na Štíry z Ryb (19.12.2016-28.1.2017), Býka (10.3.-21.4.), Raka (4.6.-20.7.), Lva (20.7.-5.9.) a Štíra (od 9.12. do konce roku). Pěkně se to prostřídá, příjemné a nepříjemné působení.

Začátkem zimy, při působení z Ryb, Mars postrkuje Štíry k rozšíření duchovního poznání prostřednictvím kultivace sexuálního života a k aktivnímu sbližování s dalšími dušemi, preferujíc Štíří cestu milostných hrátek. Jakkoliv je to lechtivé téma a pro mnohá znamení spíše živočišná a přízemní záležitost, Štíři takovéto zážitky mění v duchovní cestu.

Na jaře, při působení z Býka, si naopak moc neužijete. V tomto čase Vás ohrožují nemoci často spojené s horečnatým stavem a úrazy. Ohrožena bude především „oblast Býka“, tj. krk – angíny a problémy s krční páteří; dojděte si na masáž šíje, kloktejte preventivně něčím desinfekčním. A také se zdravotní problémky mohou objevit „v oblasti Štíra“ a to už víte, je to intimní lokalita Vašeho těla. Milí Štíři a Štírky, pozor na záněty močového měchýře a pohlavních orgánů. Hlídejte si i vyprazdňování, problémy se mohou dostavit i tam, co končí střevo. Problémy se týkají především Štírů, kteří nemají Slunce v dobré kondici (je tzv. poškozené). Ostatní mohou zaznamenat především krátkodobý úbytek sil, zhoršenou náladu či přechodné bolesti bez dalších příznaků ve jmenovaných oblastech.

Začátkem léta, při působení z Raka, čekejte naopak příliv sil. Platí pro Vás totéž, co pro Ryby: doporučuji příjemnou aktivní dovolenou u moře, u nás doma u rybníka bude panovat rozmarné léto, tak raději zamiřte na jih. Jak jsem již zmínila, Mars zvyšuje sexuální apetit (a plodnost), takže pokud pojedete v páru se svojí láskou, možná se budete vracet s dalším členem rodinky. Raději uvážlivě, ať je jen příjemným „bonusem“!

Ve vrcholném létě zvolněte, Mars zase přiškrtí přítok sil. Znamená to opět nemoci. V tomto období se spojí síla Slunce a Marta, působit budou ze Lva, a to znamená problémy se srdcem (ano, skutečně to směřuje k infarktu či alespoň k divoké situaci, která by jej mohla mít za následek). Ale jsou tu i další mezní možnosti, jako zánět srdečního svalu, zánět zádových svalů, vyhřeznuté ploténky a podobné lahůdky. To se samozřejmě týká jen některých Štírů, i když jako skupina má sklon vyzkoušet si mezní životní situace na vlastní kůži :-). Takže většina si alespoň spálí záda :-). Vliv Marta je krátkodobý, nejspíše se z toho zase rychle dostanete, ale umí bolestivě dloubnout a poukázat, kde je slabé místo. Než tedy bude nějaké příště, postarejte se o sebe a své zdraví vhodnou preventivní formou, podle toho, nač Vás Mars upozornil.

Koncem roku, při působení ze Štíra, Vám Mars vše vynahradí - čekejte příliv energie a skvělou náladu. A jak to tak vypadá, Mars se již potřetí postará, aby Váš rod nevymřel :-). Sexuální a rozmnožovací pud bude velmi silný. O svátcích příjemnou zábavu :-) a nejen potom hodné děti :-). Pozor si dávají Štíři, kterým se opakují úrazy a v jejich životech se objevuje násilí, v této, pro všechny obvykle krásné a požehnané době, by se jim mohlo všelicos připomenout a zopakovat.

Jupiter z Vah neovlivní Štíry

Týká se období od počátku roku do 10.10.2017 a v této době nemá Jupiter na Štíry ani příznivý, ani nepříznivý vliv. Situace se změní až vstupem Jupitera do Štíra.

K sexuálním i duchovním výšinám s Jupiterem ve Štíru

Týká se období od 10.10.2017 do konce roku a Štírů narozených od 23. října do 9. listopadu. Situace pokračuje pro další Štíry až do 8.11.2018, kdy Jupiter vstoupí do znamení Střelce a Štírům zlaté časy přejdou do obyčejných.

Dámy a pánové, se Štíry bude od podzimu k nevydržení! Jak to? Těžko hovořit o podrobnostech, ale představte si božského Jupitera, který za normálních okolností nenechá žádnou pozemskou i olympskou sukni na pokoji, nabytého apetitem překonávajícím několikanásobně i jeho standard. Milí Štíři a Štírky! Kontrolujte se trochu :-), a to i přesto, že si Vás budou chválit a budou Vámi všichni okouzleni. A to nejen Vaši manželé, životní partneři/partnerky, milenci a milenky a náhodní kolemjdoucí :-). Vlivem Vašeho nyní téměř božského šarmu dosahujete úspěchu při každém jednání. Pravda je, že někde na úrovni podvědomí pracujete se sexuální energií i při obchodních a dalších jednáních, ovšem vždy vítězně a ve Váš prospěch, ostatní Vás prostě „žerou“. V důsledku toho Vás čekají úspěchy i pracovní a v podnikání. Objeví se i více peněz. Štíři, kteří již vykročili za hranice materiálního světa, mohou nyní intenzivně rozvíjet své dary duchovní. A opět na mimořádné úrovni. Využití sexuality jim může být oblíbenou cestou :-). Jen, milí Štíři a Štírky, pozor na duchovní pastičky, ať se z Vás nestanou duchovní nafoukanci a falešní duchovní mistři. On je Jupiter velmi štědrý, ale též zaslepuje povýšeností a „leštěním ega“ a to platí i pro duchovně se rozvíjející jedince.

 

Saturn ve Střelci je ke Štírům neutrální

Také v roce 2017 Saturn nemá na Štíry vliv. Saturn procházel znamením Střelce od prosince 2014 a do znamení Kozoroha přejde v prosinci 2017.

Kariéru a prestiž Štírů postrkuje Saturn v Kozorohu

Týká se období od 20. 12. 2017 do konce roku a Štírů narozených první a druhý den znamení. V letech 2018 až 2020 pak postupně dalších Štírů. Pro každého jednotlivce vliv trvá něco přes 2 týdny, v letech 2018 a 2019 pro některé i déle.

Nejen všechna zemská znamení vede Saturn k úspěchům v práci, v podnikání či získání prestiže ve společnosti. Přijal mezi své studenty i Štíry. Bude u nich dohlížet na vytrvalost, na reálné stanovení cíle, na jeho udržení v mysli, na opakované, pravidelné, malé kroky vpřed. Milí Štíři, bude se k Vám chovat jako dobrý kouč či mentor. Přihraje možnosti řešení, nechá je prozkoumat, při nedostatku odvahy používat nové způsoby práce Vám najde příležitost, jak je odzkoušet na jednoduchém praktickém úkolu. Naučí Vás zvládat každodenní drobnosti rutinou, pod jeho vedením se nebudete ošklíbat nad drilem, ale využijete jej jako techniku k rychlému získání dobrých návyků. V každodenním pravidelném a přísném režimu Vás povede k vyšší výkonnosti a současně Vám nechá prostor a čas pro tvůrčí činnost a promýšlení plánů a strategií. Nenechá Vás usnout na vavřínech, po každém dílčím úspěchu připomene konečný cíl. Po takovém tréninku bude Vaše jednání vždy praktické, reálné a cílevědomé. Vytrvalost dostali Štíři do vínku, pokud tedy zvolíte dobře cíle, k úspěchu dojdete s velmi vysokou pravděpodobností. A protože strategické myšlení je Štírům též vlastní, nebudete mít problém stanovit si reálný cíl i cestu k němu. Dojděte si pro svůj úspěch.

Uran z Berana Štírům nevadí ani nepomáhá

Také v roce 2017 Uran nemá na Štíry vliv. To se změní až se vstupem Uranu do znamení Býka, kam bude vstupovat natřikrát, poprvé 15.5.2018. Poslední a úspěšný :-) pokus bude 6.3.2019.

Neptun z Ryb rozšiřuje Štírům mystické obzory

V roce 2017 se Neptunův vliv týká Štírů narozených od 31. října do 6. listopadu. Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb, od roku 2011 a bude jím putovat až do 30.3.2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Uchopení věcí neviditelných či poznání jiskry boží v druhých bytostech nebývá jednoduché. Štíři jsou obvykle šikulové, kteří probádají a odhalí nejedno tajemství, přesto, anebo možná právě proto, mohou uvítat pomoc Neptuna, který obvykle věci spíše zahaluje a komplikuje. Štírům nechybí odvaha a odolnost k probádání třinácté komnaty. Neptuna však budou potřebovat k tomu, aby našlapovali po špičkách a všímali si drobných náznaků a změn ve svém životě i v životech lidí okolo. Ne vše lze objevit se skalpelem v ruce. Mnohé důležité věci je třeba procítit, trpělivě naslouchat nesrozumitelnému šumu, dokud v něm neuslyšíme obvykle jednoduché poselství. Milí Štíři, kterých z Vás se to týká, vyrazte si za kulturou, na koncert či do divadla, čtěte knihy, ať už literaturu faktu nebo duchovní, sami se věnujte umění, pozorně vnímejte vše kolem sebe, každý den je plný drobných poselství a zpráv, které když složíte do skládačky, až všechny dílky zapadnou, uzříte něco nádherného, tajemství života a vesmíru. Méně trpěliví Štíři se dočkají na všednodenní úrovni krásných, naplňujících zážitků z umění, krásy přírody či kontaktu s lidmi, zvířaty či jinými bytostmi. A samozřejmě při propojení Ryb a Štíra dochází též k mimořádným až mystickým zážitkům v souvislosti se sexem. Až to všechno prožijete a objevíte, zase to s klidem odložte, nelpěte na tom, Neptun rád vyvolává závislosti, tak ať se Vás nedrží duchovní pýcha místo moudrosti, závislost na vztahu místo soucitu a lásky ke všemu živému atd.

Vlivné postavení zařídí Štírům Pluto z Kozoroha

V roce 2017 se vliv Pluta týká Štírů narozených od 6. do 11. listopadu. Jeho vliv potrvá ještě několik let. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 5x opustí a 4x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19. 11. 2024.

Vliv Pluta bývá poněkud rozporuplný, a to i když působí příznivě. V daném případě můžete za získané zaplatit i více, než byste chtěli. Další skupinka Štírů podlehne touze po moci a prestižním místě v zaměstnání či ve společnosti. A jak je Štírům vlastní, neustanou v úsilí, dokud nedosáhnou cíle. Možná použijí i nějakou tu informaci navíc, kterou se jim v průběhu let povedlo o ostatních lidech zjistit. Čas a pozornost věnované kariéře a slávě mohou pak chybět ve vztazích s nejbližšími. Milí Štíři, zde trochu opatrně, na dobrých vztazích, zejména partnerských, jste trochu závislí, pokud Vám doteď fungovaly velmi dobře, tak si to nyní nepokazte. Na konci tohoto roku a v dalším roce Štíři ještě zintenzivní svoji snahu uspět (přidá se Saturn) v zaměstnání či ve společnosti obecně, například v politice. Dá se snadno předpokládat, že si polepší na příjmech. Na druhou stranu urputnost a chladná hlava, s jakými jdou za svým cílem, může být také způsobem, jak si získat nepřátele nebo ztratit přátele.

Shrnutí pro Štíry na rok 2017 - stručně a jednoduše

Zdraví

Kromě krátkých období, která budou pod vlivem Marta, viz výše, se Štíři budou těšit v roce 2017 dobrému zdraví.

Vztahy partnerské

Ti ze Štírů, kteří mají své milované, si svůj vztah prohloubí a dosáhnou v něm sladění duší. Vzhledem k intenzitě a četnosti tělesného vyjádření lásky se také mohou dočkat zhmotnění vzájemné lásky v podobě dítěte. Většinově, nebo ti narození po 11. listopadu, si budou muset počkat do roku 2018.

Ti, ze Štírů, kteří právě žádný vztah nemají, pokud se nerozhodli k askezi a pro život v soukromém individuálním klášteře, dostanou příležitost si opravdu spřízněnou duši najít. A opět Štíři narození po 11. listopadu si ještě cca rok počkají.

Vztahy rodinné

Je možné, že se Vaše rodina rozroste a to o dítě či další lidi, ať už pokrevně spřízněné nebo ne. Navážete více dobrých vztahů s bližními a stávající vztahy upevníte a rozvinete do šíře. Dobré časy pro život ve velké rodině.

Práce

V práci se Štírům bude dařit velmi dobře, komplikace však mohou přinést milostné románky na pracovišti.

Peníze

Přesto že peníze nejsou hlavním cílem života Štírů, budou jich mít v průběhu roku většinou dostatek až mírný nadbytek.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

 

Mars se pohybuje v průběhu roku 2017:

od 19.12.2016 znamením Ryb

od 28.1.2017 znamením Berana

od 10.3.2017 znamením Býka

od 21.4.2017 znamením Blíženců

od 4.6.2017 znamením Raka

od 20.7.2017 znamením Lva

od 5.9.2017 znamením Panny

od 22.10.2017 znamením Vah

od 9.12.2017 znamením Štíra

Uran se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Berana

od 1.1.2017 pokračuje vpřed od 20°34 ´ do 28°32´

od 4.8.2017 retrográdní pohyb od 28°32 do 24°34´

od 3.1.2018 postupuje vpřed od 24°34´ do srpna 2018 – opět obrátka

15.5. 2018 přejde ze znamení Berana do znamení Býka

 

Jupiter se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Vah

od začátku roku do 6.2.2017 vpřed 21°08´až 23°08´

od 6.2.2017 retrográdně od 23°08´ do 13°13´

od 10.6.2017 vpřed od 13°13´ do konce znamení

znamením Štíra

od 10.10. 2017 vpřed od 0° do 16°51´

Neptun se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Ryb

od 1.1.2017 vpřed od 9°44´ do 14°16´

od 17.6.2017 retrográdní pohyb od 14°16´ do 11°28´

od 23.11.2017 postupuje vpřed od 11°28´ do 11°53´ znamení Ryb na konci roku 2017

dále pokračuje vpřed do června 2018 – opět obrátka

Saturn se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Střelce

od 1.1. 2017 postupuje vpřed od 21°22´ do 27°48´

od 7.4.2017 retrográdní pohyb od 27°48´ do 21°11´

od 26.8. 2017 postupuje vpřed od 21°11´ do konce znamení

znamením Kozoroha

od 20.12.2017 0°Kozoroha do 1°16´

 

 

Pluto se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Kozoroha

od 1.1.2017 vpřed od 16°56´ do 19°24´

od 16.4.2017 retrográdní pohyb od 19°24´ do 16°51´

od 29.9.2017 postupuje vpřed od 16°51´ do 18°45´ do konce roku 2017

dále pokračuje vpřed do dubna 2018 – opět obrátka

Tabulka 2

DOTAZY:

OBJEDNAT HOROSKOP

Býci patří ke šťastnějším znamením roku 2017. Z pomalých planet žádná nejde proti nim, naopak Pluto, Neptun a Saturn malým skupinkám Býků vydatně pomáhají. Problémy vyvolává Jupiter více než polovině Býků. A přidává se k němu Mars, který krátkodobě může ubrat sil. Slunce v roce 2017 vstupuje do znamení Býka 19.dubna ve 22:27 večer.

Tento článek umožňuje přečíst si horoskop ušitý (skoro na míru :-)) pro Vás. Jak jej číst snadno a rychle ve 4 krocích:

1. datum narození = najdu si svůj narozeninový den v tabulce

2. příznivé nebo nepříznivé vlivy = k datu jsou zapsány vlivy P/N,

3. vyhledám na dalších stránkách jen to, co se týká mého data = týkají se mne jen některé odstavce a ty vyhledám v textu níže

4. kdy nastává daný vliv = orientačně zjistím podle tabulky na konci popisující pohyb pomalých planet v roce 2017

Vlivy pomalých planet, vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

 

Tabulka 1

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

Podrobně:

Býci se vlivem Marta 2x rozdovádí a 2x zeslábnou

Mars představuje energii a vitalitu. Je poměrně rychlou planetou, takže působí krátce, na jednotlivce 1-3 dny. V roce 2017 bude významněji působit na Býky z Býka (10.3.-21.4.), Lva (20.7.-5.9.), Panny (5.9.-22.10.) a Štíra (od 9.12. do konce roku). Pěkně se to prostřídá, příjemné a nepříjemné působení.

Na jaře, při působení z Býka, bude Býků všude plno. Milí Býci, v klidu si užívejte sportu, práce, rodiny i zahrady. Zajeďte si na výlet a dejte si něco skvělého k jídlu a pití. Pozvěte rodinu na malou oslavu, i když nemá nikdo narozeniny, proč vlastně neslavit i jen to, že žijeme a máme se dobře?

Ve vrcholném létě zvolněte, Mars přiškrtí přítok sil. Pro někoho to může dojít až k nemoci. V tomto období se spojí síla Slunce a Marta, působit budou ze Lva a to znamená problémy se srdcem (od tachykardie přes zánět srdečního svalu až po infarkt). S Martem ve Lvu Vás mohou „chytnout záda“. Buďte laskaví ke své krční páteři, je možné, že už máte bolestivé zkušenosti. Vliv Marta je krátkodobý, nejspíše se z toho zase rychle dostanete, ale umí bolestivě dloubnout a poukázat, kde je slabé místo, tedy než bude nějaké příště, postarejte se o sebe a své zdraví vhodnou preventivní formou, podle toho, nač Vás Mars upozornil.

V pozdním a babím létě Vám Mars zase energii vrátí. Využít ji můžete nejlépe k ponoření se do pilné práce a do domácích prací na zahrádce či v domě. Je to rovněž vhodný čas pro zahájení ozdravných kůr či pro regenerační a relaxační pobyty na čerstvém vzduchu.

Koncem roku, při působení ze Štíra, Vás Mars opět obere o síly. Pokud jste si nehlídali zdraví již dříve, mohou se objevit potíže v oblasti Štíra, jedná se o intimní partie: pohlavní orgány a oblasti konečníku (a tlustého střeva). Choroby to budou zánětlivé a horečnaté, tak jak se na Marta sluší a patří. Pozor, může dojít i na skalpel a nějakou tu krev :-(. Potíže by měly proběhnout krátce, jde především o upozornění, že není něco v pořádku. Věnujte se preventivním opatřením a důsledné péči. Ve Štíru působí i Jupiter a to by pak bylo na déle a vážnější. Mars může vyprovokovat i nemoci Vám dobře známé a to v oblasti krku: angíny, záněty uší, hlasivky apod., případně potíže s krční páteří, krčními a šíjovými svaly. Můžete se léčit i preventivně, nápovědu jak na to najdete v článku Jak upevnit zdraví Býků.

Jupiter z Vah Býky neovlivňuje

Týká se období od počátku roku do 10.10.2017, kdy nemá Jupiter na Býky ani příznivý, ani nepříznivý vliv. Situace se změní až vstupem Jupitera do Štíra.

 

Jupiter ve Štíru nepřinese štěstí ani v lásce, ani v byznysu

Týká se období od 10.10.2017 do konce roku a Býků narozených od cca 21. dubna do 8. května. Situace pokračuje pro další Býky až do 8.11.2018, kdy Jupiter vstoupí do znamení Střelce.

Přestože většině znamení Jupiter v roce 2017 nese štěstí a úspěchy, u Býků (též Vodnářů a Lvů) to neplatí. Jim přivleče nepříjemné nemoci v intimní oblasti (záněty, prostata, hemoroidy atd.) a zesílí potíže typické pro Býky (angíny, bolesti šíje a krku, problémy s ušima a štítnou žlázou, …) Dámy a pánové narození v Býku, jindy tak přitažliví a úspěšní v oblasti párování, se dočkají nemilých překvapení a nepříjemností v záležitostech partnerských. Paleta bude široká, od hádek přes majetkové spory po nevěru. Nebo snad v opačném pořadí? Ani rodinné vztahy nezůstanou bez poskvrnky, hrozí poškorpení se se vzdálenějšími příbuznými a nepůjde o nic menšího než o majetek, peníze či pozemky. Právní tahanice o majetek Býkům hrozí v oblasti podnikání. Společníci mohou mít velmi odlišné názory na to, co je spravedlivé. Očekávejte spíše úbytek peněz a příjmů. Minimálně Vás to bude stát úbytek sil a jsme zpátky u zdraví.

 

Saturn ve Střelci je ke Býkům neutrální

Také v roce 2017 Saturn nemá na Býky vliv. Saturn procházel znamením Střelce od prosince 2014 a do znamení Kozoroha přejde v prosinci 2017.

Za úspěchy Býků hledejte Saturna v Kozorohu

Týká se období od 20. 12. 2017 do konce roku a Býků narozených první a druhý den znamení. V letech 2018 až 2020 pak postupně dalších Býků. Pro každého jednotlivce vliv trvá něco přes 2 týdny, v letech 2018 a 2019 pro některé i déle.

Všechna zemská znamení vede Saturn k úspěchům v práci, v podnikání či získání prestiže ve společnosti. U Býků zesiluje jejich pracovitost a praktičnost, podporuje je ve vytrvání při dosahování cílů, připomene jim neoblíbené, ale účinné techniky, jako je rutina a dril pro překonávání překážek a velké pracovní zátěže. Pomalou, ale jistou cestou jim pomůže vylepšit a upevnit postavení v práci či ve společnosti, výsledky jejich práce se dostaví v kýžené spočitatelné formě a v nemalé míře! Svojí misi u Býků projde později a působit bude až po neblahém působení Jupitera, dá tedy vše opět do maximálního možného pořádku. Rozhašení vztahů Saturn nespraví, ale nastolený klid v materiálních záležitostech uvolní potřebný čas a pozornost Býků pro citlivá vztahová a rodinná témata.

Uran z Berana Býkům nevadí ani nepomáhá

Také v roce 2017 Uran nemá na Býky vliv. Významná změna nastane až se vstupem Uranu do znamení Býka, kam bude vstupovat natřikrát, poprvé 15.5.2018. Poslední a úspěšný :-) pokus bude 6.3.2019.

Neptun z Ryb naladí Býky na věci mezi nebem a zemí

V roce 2017 se Neptunův vliv týká Býků narozených cca od 29. dubna do 5. května. Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb, od roku 2011 a bude jím putovat až do 30.3.2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Mnohdy až příliš praktické Býky, kteří umí plnými doušky užívat všech pozemských radostí, přivádí Neptun k citlivosti a soucitu se všemi bytostmi, k hlubokým náboženským a kulturním zážitkům. Protože Býci dovedou mistrně zacházet s hmotnými prostředky, stanou se pravděpodobně významnými sponzory kulturních projektů, svoje prostředky mohou investovat do mladých umělců a jejich děl. Mnozí z Býků v sobě objeví umělecký potenciál, rozvinou jej a dosáhnou viditelných úspěchů. Též tito Neptunem příjemně ovlivnění Býci naleznou účinek i ocení hodnotu meditací, modlitby, rozjímání či duchovních cvičení vůbec. Nuže, milí Býci, hledejte a naleznete poklady, které Vám byly dosud odpírané.

Vliv Pluta z Kozoroha nedá Býkům spát

V roce 2017 se vliv Pluta týká Býků narozených od 5. do 10. května. Jeho vliv potrvá ještě několik let. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 5x opustí a 4x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19. 11. 2024.

Vliv Pluta bývá poněkud rozporuplný, a to i když působí příznivě. Býci a Pluto si spolu tolik nerozumí, Pluto potřebuje jít do extrému, lámat řešení trochu přes koleno, zatímco Býci jsou pro více pohody a poklidné vytrvalostní dosahování cíle. Plutu z Kozoroha nestačí dobré ekonomické výsledky, které jsou vždy pro Býky cílem a obvykle jich dosahují. Pluto chce víc, chce, aby Býci někým byly, podporuje jejich ctižádost, nutí je hledat vlivné místo ve společnosti, používat manipulaci k dosažení cílů, žádný ekonomický výsledek nebude dostačující... Pluto vždy zkoumá, kam až dokážeme zajít z hlediska etického. Pluto Vám, milí Býci, pomůže najít významný cíl, dá Vám touhu, energii i nezdolnost k jeho dosažení. Současně ale i množství svodů, jak si ulehčit cestu. Buďte ve střehu, zavede Vás do třinácté komnaty Vaší duše. Jednou byste se mohli probudit bez důvěry přátel a podpory rodiny. Vliv Pluta je určitě přínosem pro Vaši kariéru, podnikání či lepší příjmy, je však dvousečný a Vaše vztahy mohou viset na vlásku. Není mnoho planet, které by v dohledné době mohly napáchané škody napravit. Spoléhat můžete jen na Neptuna a to, že na Vás bude působit až po vlivu Pluta a jeho prací je probouzet soucit a nastoupení duchovní cesty, což, přiznejme si, vztahy také nevylepší z týdne na týden.

Shrnutí pro Býky na rok 2017 - stručně a jednoduše

Zdraví

Kromě krátkých období, která budou pod vlivem Marta, viz výše, se Býci budou těšit v roce 2017 dobrému zdraví. Od října se Býkům z první poloviny znamení budou častěji objevovat nemoci v intimní oblasti (záněty, prostata, hemoroidy atd.) a zesílí i potíže typické pro Býky (angíny, bolesti šíje a krku, problémy s ušima a štítnou žlázou, …). Jak na prevenci najdete v článku Jak upevnit zdraví Býků.

Vztahy partnerské

Po většinu roku si větší část Býků povede velmi dobře ve vztazích. Ale celá polovina z nich bude od října do konce roku prozkoušena Jupiterem. Tématy hádek budou žárlivost a peníze, zejména pak ty pocházející z rodiny některého z partnerů. Nebude divu, že se neblahý stav duše odrazí i ve zdraví, viz výše.

Vztahy rodinné

I v této oblasti si vedou Býci jako celek dobře. S podzimem může první polovina znamení zaznamenat sváry se vzdálenějšími příbuznými, jejichž příčinou mohou být spory o dědictví. V kruhu nejbližší rodiny bude Býkům dobře. Jen narození mezi 5. a 10. květnem možná přehlédnou důležitost těchto vztahů.

Práce

Vynikajících výsledků v práci i podnikání dosahují Býci dlouhodobě, mimořádně dobře si povedou narození v prvních dvou dnech znamení a mezi 5. a 10 květnem.

Peníze

První polovina Býků zaznamená v období říjen až prosinec 2017 úbytek peněz. Dohra bude ještě v roce 2018. Jinak si ale vedou velmi dobře, ve srovnání s ostatními znameními dokonce nadprůměrně.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

 

Mars se pohybuje v průběhu roku 2017:

od 19.12.2016 znamením Ryb

od 28.1.2017 znamením Berana

od 10.3.2017 znamením Býka

od 21.4.2017 znamením Blíženců

od 4.6.2017 znamením Raka

od 20.7.2017 znamením Lva

od 5.9.2017 znamením Panny

od 22.10.2017 znamením Vah

od 9.12.2017 znamením Štíra

Uran se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Berana

od 1.1.2017 pokračuje vpřed od 20°34 ´ do 28°32´

od 4.8.2017 retrográdní pohyb od 28°32 do 24°34´

od 3.1.2018 postupuje vpřed od 24°34´ do srpna 2018 – opět obrátka

15.5. 2018 přejde ze znamení Berana do znamení Býka

 

Jupiter se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Vah

od začátku roku do 6.2.2017 vpřed 21°08´až 23°08´

od 6.2.2017 retrográdně od 23°08´ do 13°13´

od 10.6.2017 vpřed od 13°13´ do konce znamení

znamením Štíra

od 10.10. 2017 vpřed od 0° do 16°51´

Neptun se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Ryb

od 1.1.2017 vpřed od 9°44´ do 14°16´

od 17.6.2017 retrográdní pohyb od 14°16´ do 11°28´

od 23.11.2017 postupuje vpřed od 11°28´ do 11°53´ znamení Ryb na konci roku 2017

dále pokračuje vpřed do června 2018 – opět obrátka

Saturn se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Střelce

od 1.1. 2017 postupuje vpřed od 21°22´ do 27°48´

od 7.4.2017 retrográdní pohyb od 27°48´ do 21°11´

od 26.8. 2017 postupuje vpřed od 21°11´ do konce znamení

znamením Kozoroha

od 20.12.2017 0°Kozoroha do 1°16´

 

 

Pluto se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Kozoroha

od 1.1.2017 vpřed od 16°56´ do 19°24´

od 16.4.2017 retrográdní pohyb od 19°24´ do 16°51´

od 29.9.2017 postupuje vpřed od 16°51´ do 18°45´ do konce roku 2017

dále pokračuje vpřed do dubna 2018 – opět obrátka

Tabulka 2

Často kladené otázky:

Co to znamená vliv planety?

Tradičně se píše „pod vlivem planety XY“, v překladu do běžného jazyka to znamená, že daná planetární „ručička“ vesmírných hodin dorazila do míst, kde je vypozorováno, že se opakují obdobné jevy. Např. když jsou obě ručičky na hodinách na 12, lidé buď obvykle obědvají, nebo spí. „Vliv obou ručiček na 12“ je chuť na oběd nebo potřeba spánku :-). U planet se tradují daleko košatější a rozsáhlejší pozorování (a vlivy) na jedince, celou lidskou společnost a přírodu. Tato pozorování v průběhu času přerostla na astrologická pravidla.

 

Každé zobecnění přináší nepřesnosti, jak je to u tohoto horoskopu?

Ano, i tento na narozeninové dny upřesněný horoskop je ještě pořád velmi obecný a nepřesný, protože vůbec nepočítá s ostatními planetami Vašeho horoskopu, ale pouze a jenom s Vaším Sluncem. Při čtení jsme si vědomi, že obecné horoskopy jsou spíše pro zábavu a obecné filozofické zamyšlení.

 

Jak dosáhnu přesnosti horoskopu?

Když chci vědět vlivy planet přesně pro mě a s přesnými časy působení, musím pracovat se svým nativním horoskopem (sám/sama/pomocí práce astrologa). Osobní (= nativní = individuální) horoskop je jako otisk Vašeho palce. Druhý takový člověk po světě neběhá. A tak, přestože máme s druhými lidmi mnoho společného, jsme každý jiný a vyvíjíme se též individuálně.

Chci-li skutečně vědět, zda-li:

  • v příštím období investovat energii do práce, podnikání, kariéry, partnerství, dětí, rodiny, přátel, cestování nebo koníčků;

  • kdy je na to všechno správný čas

  • v které oblasti mne čekají problémy a kde úspěch a jak se na to připravit?

Odpovědi zjistíme nejlépe podle osobního horoskopu.

Ryby jsou na tom v průběhu roku 2017 velmi dobře. Proti nim je jen Saturn, který způsobuje stres, přepracování a zvýšené nároky okolí i na sebe sama, a to ještě jen menší skupince Ryb z poslední třetiny znamení. Jeho nepříjemný vliv navíc končí v prosinci. Mimo něj už jen občasně pozlobí Mars úbytkem sil a možná nějakou tou krátkou chorobou. Všichni ostatní jsou buď neutrální (Uran), nebo Rybám pomáhají žít naplno (Jupiter, Neptun, Pluto a od prosince i Saturn).

Tento článek umožňuje přečíst si horoskop ušitý (skoro na míru :-)) pro Vás. Jak jej číst snadno a rychle ve 4 krocích:

1. datum narození = najdu si svůj narozeninový den v tabulce

2. příznivé nebo nepříznivé vlivy = k datu jsou zapsány vlivy P/N,

3. vyhledám na dalších stránkách jen to, co se týká mého data = týkají se mne jen některé odstavce a ty vyhledám v textu níže

4. kdy nastává daný vliv = orientačně zjistím podle tabulky na konci popisující pohyb pomalých planet v roce 2017

 

Vlivy pomalých planet, vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

Tabulka 1

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

 

Podrobně:

Ryby Mars během roku 2017 3x postrčí na 2x zbrzdí

Mars představuje energii a vitalitu. Je poměrně rychlou planetou, takže působí krátce, na jednotlivce 1-3 dny. V roce 2017 bude významněji působit na Ryby z Ryb (19.12.2016-28.1.2017), Blíženců (21.4.-4.6.), Raka (4.6.-20.7.), Panny (5.9.-22.10.) a Štíra (od 9.12. do konce roku). Pěkně se to prostřídá, příjemné a nepříjemné působení.

Začátkem zimy, při působení z Ryb, Mars bude pobízet Ryby k aktivnějšímu praktikování na jejich duchovní cestě a, nemějte mu to za zlé, on už je prostě takový, k častějším a divočejším milostným radovánkám. Ve znamení Ryb se Mars necítí vítán, a tak nemůže rozvinout svoji sílu naplno, proto jen tak mírně postrkuje a možná si jeho působení ani nevšimnete.

Koncem jara, při působení z Blíženců, si jeho vlivu naopak všimnete. V tomto termínu Vás mohou ohrozit, vlivem nepřízně Marta, alergie a infekce spojené s dýchacími cestami (Achillova pata Blíženců), vč. onemocnění spojených s horečkou, např. nachlazení. Nepodceňujte ani ohrožení úrazy a zlomeninami (ruce, prsty, žebra,…). K úrazu můžete přijít i v oblasti chodidel, zejména ti, kteří podobnou událost již zažili. Ostatní musí počítat minimálně s krátkodobým úbytkem sil a zhoršenou náladou.

Začátkem léta, při působení z Raka, čekejte naopak příliv sil. Přeji příjemnou aktivní dovolenou u moře, u nás doma u rybníka bude panovat rozmarné léto, tak raději zamiřte na jih. Jak jsem již zmínila, Mars zvyšuje sexuální apetit (a plodnost), pokud pojedete v páru se svojí láskou, možná se budete vracet s dalším členem rodinky. Raději uvážlivě, ať je jen příjemným „bonusem“!

V pozdním a babím létě Vám Mars zase přiškrtí přítok sil. Opět hrozí ochoření. V čase Panny zejména v oblasti břicha a trávení jako celku. Pozor, půjde především o infekce a zánětlivé stavy (střev, jater, slinivky či žaludku), dle Vašich Rybích dispozic mohou nastat problémy i v rámci hormonálního a lymfatického systému. Vliv Marta je krátkodobý, nejspíše se z toho zase rychle dostanete, ale umí bolestivě dloubnout a poukázat, kde je slabé místo, takže než bude nějaké příště, postarejte se o sebe a své zdraví vhodnou preventivní formou, podle toho, nač Vás Mars upozornil.

Koncem roku, při působení ze Štíra, čekejte opět větší energii a dobrou náladu. A jak to tak vypadá, Mars se opět postará, aby Váš rod nevymřel :-). K Vánocům to tak trochu patří, příjemnou zábavu a hodné děti.

 

Jupiter z Vah neovlivní Ryby

Týká se období od počátku roku do 10.10.2017 a v této době nemá Jupiter na Ryby ani příznivý, ani nepříznivý vliv. Situace se změní až vstupem Jupitera do Štíra.

 

Zesílená plodnost a spiritualita vlivem Jupitera ve Štíru

Týká se období od 10.10.2017 do konce roku a Ryb narozených od 21. února do 10. března. Situace pokračuje pro další Ryby až do 8.11.2018, kdy Jupiter vstoupí do znamení Střelce a Rybám potěšení utne.

Od října bude vidět, že se Vám, milé Ryby, opravdu začíná dařit. Vesele se pusťte do objevování všech tajemství života světského i duchovního. Nyní naplno můžete žít, co jste vždy chtěli. Pokud vedete nějakou charitativní organizaci, mohou Vám přijít větší peníze, nezapomeňte o ně požádat včas! V soukromém životě očekávejte skvělé zážitky duchovní, kulturní i milostné. Nedílnou součástí je nadšené plození potomstva. Rybám se bude dařit v pracovním, rodinném i partnerském životě. I peněz bude na vše dostatek. Výjimku budou tvořit ty z Ryb, které jdou dlouhodobě proti své duchovní podstatě, právě v těchto časech by se s ní měly opět spojit a svůj život podle toho nově nasměrovat.

 

Letos končí trápení se Saturnem ve Střelci

Týká se období od začátku roku do 20.12.2017 a Ryb narozených od 12. do 21. března. Saturn procházel znamením Střelce od prosince 2014 a do znamení Kozoroha přejde v prosinci 2017.

Konečně si oddechnete, Saturnovo školení nedělá nikomu dobře a Ryby patří ke znamením, které je zvlášť špatně snáší. V letošním roce se už i poslední skupinka zbaví vysokých nároků Saturna na výkon, provedení práce, znalosti či dochvilnost. Možná toho později budete litovat :-) a vzpomínat na ty časy, kdy jste se museli učit další jazyk, zvýšit si kvalifikaci, jít opakovaně ke zkouškám, dokud profesor nebyl spokojený, protože jen přesné je postačující. Ani v zaměstnání to není jednoduché, přísný, avšak i spravedlivý šéf Vám také nic neodpustí a lelkování či laxnost neodpouští. Zato jste se mnohé naučili a čerpat z těchto znalostí oboru i lidí budete po celý další život. Saturn Vám ze Střelce nepřeje ani na penězích, takže, zatímco první polovina Ryb už uvidí výsledky dříve na sobě odvedené práce a v době přízně Jupitera si polepší, poslední třetina Ryb se zatím pod vedením Saturna uskrovňuje. V rodinných a partnerských vztazích se vliv Saturna projevuje jen sekundárně, neboť unavení a vystresovaní z práce nemáte tolik času a trpělivosti s bližními, kolik je třeba. A to není vše, milé Ryby, dlouhodobý stres má vliv samozřejmě i na zdravotní stav: únavou a sníženou imunitou počínaje a potížemi s klouby a ekzémy a dalšími chronickými problémy s kůží konče. Rovněž se mohou objevit potíže s hormonálním (nedostatečná produkce) a lymfatickým systémem (stagnace, neprůchodnost).

Úspěch a postavení prostřednictvím Saturna v Kozorohu

Týká se období od 20. 12. 2017 do konce roku a Ryb narozených první a druhý den znamení. V letech 2018 až 2020 pak postupně dalších Panen. Pro každého jednotlivce vliv trvá něco přes 2 týdny, v letech 2018 a 2019 pro některé i déle.

V dobách působení Saturna ze Střelce si Ryby mohly připadat pronásledované nepříjemnými šéfy a profesory, mohly se chovat poněkud nenápadně a ušlápnutě. Zato v dobách Saturna v Kozorohu jim narostou ramena a růžky. Narození na samém začátku znamení začnou už koncem roku přemýšlet a pracovat na kariéře, na prestižním postavení v širší lidské společnosti. Chtějí si zasloužit úctu, vážnost i mít podíl na moci. Ostatní Ryby se k nim v průběhu let budou přidávat. Pod vedením Saturna v Kozorohu si Ryby vylepší pracovní pozici, podnikání i finanční záležitosti. Jsou to dobré časy na zahájení náročných dlouhodobých projektů, kdy návratnost může být pozdější, byť trvalá. Poněkud méně se jim bude dařit ve vztazích, ať už rodinných či partnerských. Budou jim věnovat méně času a pozornosti a z vnějšího pohledu poněkud ochladnou. Další dobrou zprávou nepochybně je, že se Rybám zlepší dříve poněkud nalomené zdraví. Máte-li chuť pustit se do tréninku na maraton či pěstovat jakékoliv vytrvalostní sporty, pusťte se do toho, až přijde Váš čas, kdy budete v souladu s vlivem Saturna z Kozoroha. Tehdy je rovněž čas najít si lepší místo nebo požádat o místo s vyšší zodpovědností (a platem) i tam, kde právě pracujete. Podnikáte-li, zahajte náročnější dlouhodobé projety, které nemusí být od počátku ziskové, zvýší ale Vaši prestiž v oboru a důvěru zákazníků. Kdy to nastane právě pro Vás, odhadněte z tabulky výše nebo si nechte spočítat v rámci kompletního osobního horoskopu.

Uran z Berana Rybám nevadí ani nepomáhá

Také v roce 2017 Uran nemá na Ryby vliv. To se změní až se vstupem Uranu do znamení Býka, kam bude vstupovat na třikrát, poprvé 15.5.2018. Poslední a úspěšný :-) pokus bude 6.3.2019.

Neptun povznáší další skupinku Ryb

V roce 2017 se Neptunův vliv týká Ryb narozených od 28. února do 7. března. Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb, od roku 2011 a bude jím putovat až do 30.3.2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Neptun z Ryb světu pomáhá být lepším místem k životu: učí nás soucitu se všemi živými bytostmi a mírnými krůčky postupujeme v duchovním vývoji. Na Ryby působí Neptun dvojznačně. Může být ku prospěchu, jen na ně asi působí příliš intenzivně. To záleží, jak se Vám, milé Ryby, povedlo Sluníčko. Je-li od narození vše v pořádku a jste zdraví jako rybička, nepodléháte zmatkům a snění či dokonce třeba kleptománii, tak Vám Neptun jen prospěje, budete takoví, jací máte být, citliví, vnímaví k potřebám druhých, obětaví a možná sem tam uvidíte anděly či víly. Nepodařilo-li se Sluníčko v plné kondici už při narození, mohou se Vám dít všelijaké neplechy: vleklé nesprávně diagnostikované nemoci, potřeba zkoumat duchovní svět pomocí návykových berliček, sem tam potřeba přivlastnit si, co Vám nepatří, či zneužít básnickou fantazii pro svůj finanční prospěch. Nejasné se Vám mohou zdát hranice mezi realitou, ve které žijete, a realitou snů či duchovních světů. „Pište dobře adresy a pečlivě zavírejte dveře a brány“, ať už se vydáváte kamkoliv. Raději než toulkám po přilehlých světech se věnujte péči o své bližní, ať už soukromě nebo profesně. V tom jste dobří a možná i nenahraditelní, protože dovedete komunikovat i jinak než slovy.

Pluto z Kozoroha pomáhá Rybám prosadit se

V roce 2017 se vliv Pluta týká Ryb narozených od 6. do 12. března. Jeho vliv potrvá ještě několik let. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 5x opustí a 4x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19. 11. 2024.

Vliv Pluta bývá poněkud ošemetný, a to i když působí příznivě, za získané můžeme zaplatit i více, než bychom chtěli. Stejně tak to platí v tomto roce pro některé Ryby, jež mohou přijít k významnějšímu postavení a vlivu v zaměstnání či ve společnosti obecně, například v politice, ale možná za to zaplatí pochroumáním vztahů v rodině či partnerství. S lepším postem souvisí obvykle i lepší příjmy, máte se na co těšit.

Shrnutí pro Ryby na rok 2017 - stručně a jednoduše

Zdraví

Zdraví Ryb bude v roce 2017 povětšinou velmi dobré, vyjma narozených od 12. března do konce znamení. Ti jsou pod vlivem Saturna a prožívají stres, únavu, místy až deprese, v těle se jim bolesti soustředí do kloubů, svalů či šlach, prostě do pohybového aparátu a způsobují potíže s pohybem. Problémy z dlouhodobého přetížení a stresu se mohou projevit i na kůži – ekzémy, vysušení, šupinatění, praskání, např. pat, a jiné dlouhodobé potíže.

Vztahy partnerské

Velmi dobré, opět kromě narozených v poslední třetině znamení. A dá se říci, že většina si ve vztazích časem i polepší, zejména pomocí tělesného souznění (Jupiter ze Štíra). Dá se v důsledku toho předpokládat i rozrůstání rodiny.

Vztahy rodinné

Podobně jako u vztahů partnerských by rodina měla být oporou přetíženým Rybám narozeným od 12. března do konce znamení. Ostatní Ryby se budou chovat k rodinným příslušníkům jako obvykle. Poněkud chladnější a potřeby blízkých opomíjející budou Ryby narozené v prvních dvou dnech znamení a mezi 6. a 12. březnem, protože uslyší volání kariéry a skvělých zítřků.

Práce

Ryby si na poli práce v roce 2017 povedou většinou velmi dobře, jen ti pod Saturnovým vlivem budou poněkud vyčerpaní a nemusí vždy dostát všem požadavkům. Narození 28. února až 7. března si mohou idealizovat své poněkud snílkovské nápady či nadřízenou osobu, ale nejspíše to nakonec dopadne dobře, trochu štístka od Jupitera může pomoci.

Peníze

Na penězích si postupně v průběhu roku polepší většina Ryb, kromě těch pod Saturnovým vlivem (narození 12.-21.3.). Ti budou muset ještě šetřit až do konce roku.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

 

Mars se pohybuje v průběhu roku 2017:

od 19.12.2016 znamením Ryb

od 28.1.2017 znamením Berana

od 10.3.2017 znamením Býka

od 21.4.2017 znamením Blíženců

od 4.6.2017 znamením Raka

od 20.7.2017 znamením Lva

od 5.9.2017 znamením Panny

od 22.10.2017 znamením Vah

od 9.12.2017 znamením Štíra

Uran se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Berana

od 1.1.2017 pokračuje vpřed od 20°34 ´ do 28°32´

od 4.8.2017 retrográdní pohyb od 28°32 do 24°34´

od 3.1.2018 postupuje vpřed od 24°34´ do srpna 2018 – opět obrátka

15.5. 2018 přejde ze znamení Berana do znamení Býka

 

Jupiter se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Vah

od začátku roku do 6.2.2017 vpřed 21°08´až 23°08´

od 6.2.2017 retrográdně od 23°08´ do 13°13´

od 10.6.2017 vpřed od 13°13´ do konce znamení

znamením Štíra

od 10.10. 2017 vpřed od 0° do 16°51´

Neptun se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Ryb

od 1.1.2017 vpřed od 9°44´ do 14°16´

od 17.6.2017 retrográdní pohyb od 14°16´ do 11°28´

od 23.11.2017 postupuje vpřed od 11°28´ do 11°53´ znamení Ryb na konci roku 2017

dále pokračuje vpřed do června 2018 – opět obrátka

Saturn se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Střelce

od 1.1. 2017 postupuje vpřed od 21°22´ do 27°48´

od 7.4.2017 retrográdní pohyb od 27°48´ do 21°11´

od 26.8. 2017 postupuje vpřed od 21°11´ do konce znamení

znamením Kozoroha

od 20.12.2017 0°Kozoroha do 1°16´

 

 

Pluto se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Kozoroha

od 1.1.2017 vpřed od 16°56´ do 19°24´

od 16.4.2017 retrográdní pohyb od 19°24´ do 16°51´

od 29.9.2017 postupuje vpřed od 16°51´ do 18°45´ do konce roku 2017

dále pokračuje vpřed do dubna 2018 – opět obrátka

Tabulka 2

Často kladené otázky:

Co to znamená vliv planety?

Tradičně se píše „pod vlivem planety XY“, v překladu do běžného jazyka to znamená, že daná planetární „ručička“ vesmírných hodin dorazila do míst, kde je vypozorováno, že se opakují obdobné jevy. Např. když jsou obě ručičky na hodinách na 12, lidé buď obvykle obědvají, nebo spí. „Vliv obou ručiček na 12“ je chuť na oběd nebo potřeba spánku :-). U planet se tradují daleko košatější a rozsáhlejší pozorování (a vlivy) na jedince, celou lidskou společnost a přírodu. Tato pozorování v průběhu času přerostla na astrologická pravidla.

 

Každé zobecnění přináší nepřesnosti, jak je to u tohoto horoskopu?

Ano, i tento na narozeninové dny upřesněný horoskop je ještě pořád velmi obecný a nepřesný, protože vůbec nepočítá s ostatními planetami Vašeho horoskopu, ale pouze a jenom s Vaším Sluncem. Při čtení jsme si vědomi, že obecné horoskopy jsou spíše pro zábavu a obecné filozofické zamyšlení.

 

Jak dosáhnu přesnosti horoskopu?

Když chci vědět vlivy planet přesně pro mě a s přesnými časy působení, musím pracovat se svým nativním horoskopem (sám/sama/pomocí práce astrologa). Osobní (= nativní = individuální) horoskop je jako otisk Vašeho palce. Druhý takový člověk po světě neběhá. A tak, přestože máme s druhými lidmi mnoho společného, jsme každý jiný a vyvíjíme se též individuálně.

Chci-li skutečně vědět, zda-li:

  • v příštím období investovat energii do práce, podnikání, kariéry, partnerství, dětí, rodiny, přátel, cestování nebo koníčků;

  • kdy je na to všechno správný čas

  • v které oblasti mne čekají problémy a kde úspěch a jak se na to připravit?

Odpovědi zjistíme nejlépe podle osobního horoskopu.

Po většinu roku bude značná část Panen v pohodě, vyjma hrstky poblázněné Neptunem a skupinky přepracované a uštvané vlivem Saturnu. S podzimem se to trochu promění, Panny z první třetiny znamení podlehnou vášním a narození v prvních dnech znamení si okolo Vánoc vzpomenou, že by opravu měli tvrdě pracovat na své kariéře, a ostatní se k nim v průběhu roku 2018 přidají.

Tento článek umožňuje přečíst si horoskop ušitý (skoro na míru :-)) pro Vás. Jak jej číst snadno a rychle ve 4 krocích:

1. datum narození = najdu si svůj narozeninový den v tabulce

2. příznivé nebo nepříznivé vlivy = k datu jsou zapsány vlivy P/N,

3. vyhledám na dalších stránkách jen to, co se týká mého data = týkají se mne jen některé odstavce a ty vyhledám v textu níže

4. kdy nastává daný vliv = orientačně zjistím podle tabulky na konci popisující pohyb pomalých planet v roce 2017

 

Vlivy pomalých planet, vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

Podrobně:

Panny Mars během roku 2017 nabudí i vyčerpá

Mars představuje energii a vitalitu. Je poměrně rychlou planetou, takže působí krátce, na jednotlivce 1-3 dny. V roce 2017 bude významněji působit na Panny z Ryb (19.12.2016-28.1.2017), Býka (10.3-21.4.), Blíženců (21.4.-4.6.) a Panny (5.9.-22.10.).

Začátkem zimy, při působení z Ryb, prohloubí náchylnost k infekcím a i Panny si odžijí horečnatá onemocnění, s největší pravděpodobností spojená s bolestmi hlavy a dýchacími potížemi, takže klasické virózy a chřipka. Pokud se Vám podaří vyhnout infekcím, je možné, že zaznamenáte nepříznivý vliv Marta zvýšenou únavností, přepracovaností a potřebou spánku. Nebraňte se a honem do postele, je to lepší než doopravdy omarodit.

Uprostřed jara, při působení z Býka, čekejte naopak příliv sil. Vzhledem k termínu a obvyklým zálibám Panen jako bych Vás už viděla s rýčem v ruce na zahrádce. Nemáte-li zahrádku, zasportujte si v přírodě. A dobrou náladu z pohybu si uskladněte na později.

Koncem jara, při působení z Blíženců, se Vám bude hodit, neboť se u Vás budou hlásit opět zdravotní potíže a úbytek sil. K tomuto termínu se vážou alergie a dýchací problémy (blížencovské „libůstky“), vč. onemocnění spojených s horečkou, např. nachlazení. Bude-li Vás lákat sluníčko ke sportu a výraznější fyzické práci venku (ale i doma, třeba malování), mějte na paměti, že při nepřízni Marta jste v tomto termínu ohroženi i úrazy a zlomeninami (ruce, prsty, žebra, …). Týká se zejména těch, kteří podobnou událost již zažili.

V pozdním a babím létě Vám Mars zase vše vynahradí, je to čas, kdy budete do práce jako kati, či si můžete zvolit aktivní dovolenou. Ale nic se nemá přehánět, však víte :-). Hlavně se mírněte s tou prací, ať se „nedopracujete jen k přepracovanosti“. Příliv energie od Marta trvá krátce a pak „pojedete“ zase jen z vlastních zásob, které, jak jste si často nuceni uvědomit, nejsou nijak nadprůměrné.

Bohužel, Jupiter z Vah na šarmu Pannám nepřidá

Týká se období od počátku roku do 10.10.2017 a v této době nemá Jupiter na Panny ani příznivý, ani nepříznivý vliv. Situace se změní až vstupem Jupitera do Štíra.

 

Vášeň či tajemství jsou dary Jupitera procházejícího Štírem

Týká se období od 10.10.2017 do konce roku a Panen narozených od 23. srpna do 9. září. Situace pokračuje pro další Panny až do 8.11.2018, kdy Jupiter vstoupí do znamení Střelce a Pannám potěšení utne.

Milé Panny, čas, kdy působí Jupiter ve Štíru, je pro Vás opravdu nezvyklý a pestrý. Pro ty z Panen, které si již dnes čtou na webu něco o astrologii a esoterice, to budou příjemné a obohacující časy. Jupiter rozvine jejich sklony k objevování duchovních tajemství, k cestování do skrytých koutů duše vlastní i druhých a k hledání záhad na pomezí života a smrti. Tak jak znamení Štíra umožňuje, u mnohých, vždy poněkud stydlivých Panen dojde k hlubšímu zájmu o sexualitu a rozvoj svých kvalit i této oblasti. Potažmo může být bádání a zlepšování se v této oblasti rozšířeno o duchovní rozměr, který je se sexuálním chováním člověka rovněž přirozeně spjat. Inu, milé Panny, přeji Vám příjemnou a pro Vás velmi neobvyklou cestu k poznání. Rozhodně této příležitosti využijte, další se naskytne až za dlouhých 12 let. A co Panny, které dosud o duchovní rozměr života neprojevily zájem? Buď je to přitáhne právě v těchto časech, nebo si vystačí s tím, že budou ke svému prospěchu využívat světská tajemství a budou mít větší materiální zisk ze správy cizího majetku, což je jejich běžným profesním zaměřením. Plus si užijí sem tam nějaké ty milostné pletky navíc. Inu, spokojenost na všech úrovních v časech přízně Jupitera. Do rodinných záležitostí se Jupiter ve Štíru tolik neplete, zato může osvětlit nějaké staré rodinné tajemství či dokonce může usnadnit dědické řízení odhalením skrývaných souvislostí a dokumentů.

 

Panny, letos se zbavíte vysokých nároků Saturna ze Střelce

Týká se období od začátku roku do 20.12.2017 a Panen narozených od 12. do 22. září. Saturn procházel znamením Střelce od prosince 2014 a do znamení Kozoroha přejde v prosinci 2017.

Tak sláva! Milé Panny, máte necelý rok k tomu, abyste využily Saturnovy neústupnosti, vysokých požadavků na výkon, preciznost provedení a spolehlivost. K čemu? Abyste dokončily svůj výcvik a staly se vytrvalejšími, vzdělanějšími, výkonnějšími i moudřejšími. Saturn Vás ještě v tomto roce povede ke vzdělávání se doma i v cizině, ke zvyšování si kvalifikace a studiu cizích jazyků. Ke všemu Vám dá příležitost a současně zavěsí laťku velmi vysoko. Budete se muset hodně snažit, abyste vyhověly náročnosti Vašich saturnských profesorů a mistrů. Nebojte se, stojí to za to, tyto znalosti a dovednosti Vás budou provázet celým životem. V pracovních záležitostech se snažte vydržet, odolat nátlaku a vyčerpání, jakmile Saturn přejde do Kozoroha, uleví se Vám a začne se Vám i lépe dařit. Bohužel, do té doby budete mít vlivem Saturna (a tedy dlouhodobého stresu) podlomené zdraví: kromě psychické únavy až vyčerpání nejspíše zaznamenáte potíže s trávením, střevy, slinivkou, játry, možná i žlučníkem, např. kameny. Stravu si upravit umíte, na to jste zvláště talentovaní. Jen prosím žádné experimenty s dietami a hubnutím. I tak můžete mít problém se vstřebáváním nezbytných živin, vitamínů a minerálů. Pohlídejte si, jestli nemáte něčeho nedostatek. V případě sklonu k anorexii a jste-li současně narozeni ve 2. třetině září, neprodleně vyhledejte pomoc. Všem doporučuji více odpočívat, zejména když bude Mars Pannám nepříznivý, viz výše. Obtíže můžete mít i s klouby, především zánětlivé a bolestivé stavy kyčlí a kolen. Objevit se mohou i problémy s kvalitou pokožky, jež by měly odeznít se vstupem Saturnu do Kozoroha, u vhodné péče ale vytrvejte.

Saturn ve Střelci Pannám rozhodně vztahy nevylepšuje, je těžké se v nich vyznat. Panny v tom čase působí neustále ustaraně, podrážděně a unaveně. Příliš od nich nečekejte. Bylo by dobré, kdybyste jim nabídli pomoc, sami o ni málokdy dokážou požádat, raději skončí v nemocnici. Tak daleko to dojít nemusí. Jejich problémy pod vlivem Saturna nejsou ze vztahů, ale dlouhodobá pracovní přetíženost vztahy narušit může.

Zisk prostřednictvím Saturna v Kozorohu

Týká se období od 20. 12. 2017 do konce roku a Panen narozených první a druhý den znamení. V letech 2018 až 2020 pak postupně dalších Panen. Pro každého jednotlivce vliv trvá něco přes 2 týdny, v letech 2018 a 2019 pro některé i déle.

Z příznivého vlivu Saturna v Kozorohu se Panny začnou těšit až koncem roku 2017. Saturn po předchozím tréninku a školení pomůže Pannám při dosahování lepšího postavení v práci i ve společnosti. Krásně tím Panny zúročí všechnu předchozí práci navíc. Saturn jim pomohl nejenom s přípravou (v předchozích letech, když působil ze Střelce a vypadalo to, jako že si na ně „zasedl“), nyní pomáhá být vytrvalý a odolný při dosažení a udržení si pozice. Panny sami by měly tendenci polevit, ale s příznivým vlivem Saturna v zádech nezvolní ani nezačnou uplatňovat svoji energii jinde, prostě si nedají pokoje, dokud cíle nedosáhnou. V práci i kariéře je to jistě velkou výhodou. Finanční úspěch se dostaví následně, pomalu, ale jistě. Ve vztazích už Saturn takový poklad být nemusí. Tam se Vám, milé Panny, Saturnský odstup tolik nehodí. Nevadí, možná nezaujmete vášní a sdílením blízkosti, ale myriáda pozornosti a maličkostí, které jste připraveni denně neúnavně dělat pro milované osoby, je také velmi přesvědčivá. Jen dejte pozor, jestli usilujete o pravou lásku. Saturn Vám pomůže s péčí a vytrvalostí, ale ne se správnou volbou. Jedině v případě, že hledáte někoho seriozního a s malou potřebou projevovat city, pomůže Vám jej Saturn rozeznat, ba i budete častěji potkávat, v období ovlivněném přízní Saturna, podobné typy lidí a to nejen v lásce. Další nepochybnou výhodou Saturna v Kozorohu je, že se Vám konečně postupně vylepší zdraví. Ona pověstná vytrvalost, houževnatost až nezdolnost se Vám objeví i ve fyzické kondici. Máte-li chuť pustit se do tréninku na maraton či pěstovat jakékoliv vytrvalostní sporty, pusťte se do toho, až přijde Váš čas, kdy budete v souladu s vlivem Saturna z Kozorohu. Tehdy je rovněž čas najít si lepší místo nebo požádat o místo s vyšší zodpovědností (a platem) i tam, kde právě pracujete. Podnikáte-li, zahajte náročnější dlouhodobé projety, které nemusí být od počátku ziskové, zvýší ale Vaši prestiž v oboru a důvěru zákazníků. Kdy to nastane právě pro Vás, odhadněte z tabulky výše nebo si to nechte spočítat v rámci kompletního osobního horoskopu.

Uran z Berana Panny nerozhodí

Také v roce 2017 Uran na Panny nemá vliv. To se změní až se vstupem Uranu do znamení Býka, kam bude vstupovat na třikrát, poprvé 15.5.2018. Poslední a úspěšný :-) pokus bude 6.3.2019.

Neptun zamotá hlavu další hrstce Panen

V roce 2017 se Neptunův vliv týká Panen narozených od 31. srpna do 6. září. Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb, od roku 2011 a bude jím putovat až do 30.3.2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Neptun z Ryb světu pomáhá být lepším místem k životu: učí nás soucitu se všemi živými bytostmi a mírnými krůčky postupovat v duchovním vývoji. Jen na Blížence, Panny a Střelce působí dezorientačně. Pannám a Blížencům ochabuje jejich břitký rozum, Střelci zase těžko dosahují duchovního nadhledu.

Milé Panny, při působení Neptuna máte sklon ztrácet zdravý rozum a smysl pro logiku, tedy Vaše hlavní nástroje, se kterými se vydáváte do světa. Protože si podle toho vybíráte povolání či studium, Neptun Vám je nepříjemně zkomplikuje. Budete chybovat, Vaši šéfové a profesoři Vás nebudou poznávat. Ani Vy sami sebe. Iracionální svět bude mít pro Vás vysokou přitažlivost. Jestli jste už dříve žily duchovní část svého života, Neptun na Vás bude mít menší vliv. Pokud je to ale pro Vás nové, může to mít destruktivní dopad. Jste ohroženi okouzlením až závislostí na všem, co jen bude připomínat duchovní svět a duchovní zážitky. Proto pozor na sekty, falešné guru a i sami na sebe, můžete začít fanaticky vyznávat jakékoliv náboženství či filozofický směr. Můžete mít nutkavou potřebu vyzkoušet všechny cesty vč. zneužití drog. Rovněž v praktickém každodenním životě budete ohroženi zmatkem a závislostmi. Pozor proto při braní léků či používání návykových látek jako je alkohol, kofein, nikotin či cukr. Pro ostatní to nemusí nic znamenat, Vy s tím můžete mít vážný problém, i když jste v dřívějších letech neměly. A aby toho nebylo málo, dnes máme pestřejší paletu závislostí: na PC hrách, na adrenalinových zážitcích, na sociálních sítích, na vztazích… Zbloudění na duchovní a životní cestě prožívají v roce 2017 nejvíce ročníky 1975-1978. Pokud se Vás to týká, raději mi zavolejte, je to na delší povídání. Při tom všem zmatku a nepoužitelnosti kritického rozumu se též zvyšuje šance na podvedení. Opatrně tedy se smlouvami, majetkem a ve finančních záležitostech. Zvláště záludné je to pro ty Panny, které jsou zvyklé s penězi denně pracovat a spoléhat se na svůj úsudek. Samozřejmě nepůsobí Neptun na všechny jedince stejně silně po celý rok, také si bere „dovolenou“ :-)! Kdy nepůsobí právě na Vás, si můžete u mne nechat spočítat v rámci kompletního horoskopu nebo dílčího zaměřeného na finance a podnikání, vhodný je i se zaměřením na práci a kariéru.

Zmatky, chaos a omyly se Vám nevyhnou ani při péči o zdraví, ať vlastní, blízkých nebo profesně. Neptun nahrává infekcím, obtížně, nesprávně nebo opožděně diagnostikovaným nemocem, které nenápadně přicházejí a pozvolna odcházejí. Tedy spíše než o rychlé reakce jde o bdělost, vytrvalost a neustálé prověřování stavu i zabírání léků. I ty sami mohou být zdrojem zhoršení zdravotního stavu. Pozor na otravy jídlem či nápoji. Pro Panny jsou typické problémy s trávením, střevy, slinivkou, viz cukr výše, a játry. Ve spojení s Neptunem může jít též o infekční stavy. Pro Panny je příznačná kombinace problémů s trávením a stavem imunitního systému. Hormonální systém, který má též Neptun v kompetenci, hledejme nejspíše ve spojitosti se slinivkou či játry. Při libovolných potížích se nenechte odbýt, vždy trvejte na opakování testů a pečlivém stanovení diagnózy, i tak se léčba poněkud protáhne. Rovněž pozor na správné užívání léků.

Panny významně posiluje Pluto z Kozoroha

V roce 2017 se vliv Pluta týká Panen narozených od 7. do 11. září. Jeho vliv potrvá ještě několik let. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 5x opustí a 4x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19. 11. 2024.

Další skupina Panen má možnost získat lepší práci a lepší společenské postavení vlivem Pluta. Působí sice pomalu, o to přináší větší zarputilost a sílu k dosažení vytčených cílů. Panny k tomu použijí především pracovitost, poctivost a pečlivost a Pluto přidá vytrvalost a vůli po vítězství. Tato kombinace se bude hodit v mnoha povoláních, kterým se Panny obvykle věnují. Úspěchy mohou zaznamenat například vědci, lékaři ale i třeba sportovci. Zdraví Pluto pomůže zlepšit přílivem energie a vůlí dodržovat zvolený ozdravný režim, Panny mají totiž často snahu opustit i velmi dobře vybraný způsob léčby či prevence jen o chvíli dříve, než se projeví účinky. Rády pak tvrdí, že zkusily vše, ale nic jim nezabralo :-). K řešení a vylepšení vztahů se působení Pluta příliš nehodí, snad jen to, že zvyšuje sexuální apetit a výkonnost a také potřebu „uhnat“ vyvoleného či vyvolenou. S tímto darem-nedarem si, až na výjimky, Panny nebudou vědět rady, takže raději opatrně, nic neuspěchat.

Shrnutí pro Panny na rok 2017 - stručně a jednoduše

Zdraví

Většina Panen se bude těšit dobrému zdraví, jen skupinky narozené 31. srpna až 6. září a od 12. září do konce znamení mohou mít výraznější potíže. První z nich pozlobí především infekce v trávicím ústrojí, od průjmů po infekce například jater, komplikace mohou nastat i v souvislosti s hormonálním systémem – podrobnosti viz Neptun. Druhá skupinka je ohrožena spíše záněty, hlavně v oblasti střev či kloubů (více u Saturnu ve Střelci).

Vztahy partnerské

Kromě unavených a vyčerpaných Panen z narozených od 12. září do konce znamení, které zareagují více než kdy jindy podrážděně a nervózně, na cokoliv se je zeptáte, budou všechny ostatní Panny ve vztazích opravdu překvapovat a to zvýšeným zájmem o partnera a hlavně o sex! Do rozpaků až červenání, překvapené svými požadavky, uvedou nejen sebe, ale i své partnery. Bez obav, ničemu to neškodí a zdraví to prospívá :-), jen objevujte dále. Pouze nešťastníci, kteří jsou aktuálně pod vlivem Neptuna, tj. narození od 31. srpna po 7. září, si nemusejí být jisti, koho milují a proč, jestli dávají přednost lásce fyzické před např. křesťanskou… Jsou tu určité záludnosti, tak pozor na venerické choroby (jsou také infekční a pod patronací Neptuna ;-)) a na moderní závislosti např. na sexu, na vztahu, na množství vztahů,… Inu, běžný rozum s tím zápolí, přesto se to může stát. Pannám z konce znamení prosím, milí zlatí, pomozte. Hrabou fyzicky i psychicky na dně, tak ať vydrží, dokud Saturn neopustí znamení Střelce, pak se jim uleví. Buďte v klidu, nemají nic proti Vám ani Vaší matce, jen jsou prostě vyčerpaní.

Vztahy rodinné

Podobně jako u vztahů partnerských, rodina by měla být oporou přetíženým Pannám narozeným od 12. září do konce znamení. U ostatních je to všelijaké, na výchovu dětí nebudou mít čas, ale na jejich dělání si určitě čas najdou. Největší šanci na potomstvo mají narození okolo 9. září. Pannám a jejich rodině letos doporučuji si (nechat) sestavit rodokmen a hledat v něm tajemství rodu. Některým Pannám se navíc podaří získat cenné dědictví, které může, ale nemusí, mít vyčíslitelnou hodnotu.

Práce

Po letech práce pod tlakem a nucenou nadprůměrnou výkonností se některé Panny konečně dočkají odměny či povýšení za dlouhodobě odváděnou perfektní práci. Povýšení se týká především narozených 6.-11. září, dávají si však pozor, může v tom být háček. Finanční odměna přijde postupně na všechny Panny, vyjma těch, které jsou silněji orientované na duchovní svět než na materiální požitky. Do kariéry či rozvoje podnikatelských plánů se s koncem roku pustí narození z počátku znamení.

Peníze

Na spravedlivou odměnu za skvělou práci se mohou těšit postupně všechny Panny. Jen nešťastníci pod vlivem Neptuna (narození 31.8. až 6. 9.) budou natolik nepoužitelní pro praktický život, že si budou sami škodit i při výdělečné činnosti. Navíc mohou podlehnout podvodníkům, takže jejich peníze jsou v ohrožení. Narození na konci znamení si na finanční odměnu budou muset počkat až na samý konec roku. Nepochybně ji ale správně investují, budou mít vše dobře promyšlené dlouho dopředu.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

 

Mars se pohybuje v průběhu roku 2017:

od 19.12.2016 znamením Ryb

od 28.1.2017 znamením Berana

od 10.3.2017 znamením Býka

od 21.4.2017 znamením Blíženců

od 4.6.2017 znamením Raka

od 20.7.2017 znamením Lva

od 5.9.2017 znamením Panny

od 22.10.2017 znamením Vah

od 9.12.2017 znamením Štíra

Uran se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Berana

od 1.1.2017 pokračuje vpřed od 20°34 ´ do 28°32´

od 4.8.2017 retrográdní pohyb od 28°32 do 24°34´

od 3.1.2018 postupuje vpřed od 24°34´ do srpna 2018 – opět obrátka

15.5. 2018 přejde ze znamení Berana do znamení Býka

 

Jupiter se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Vah

od začátku roku do 6.2.2017 vpřed 21°08´až 23°08´

od 6.2.2017 retrográdně od 23°08´ do 13°13´

od 10.6.2017 vpřed od 13°13´ do konce znamení

znamením Štíra

od 10.10. 2017 vpřed od 0° do 16°51´

Neptun se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Ryb

od 1.1.2017 vpřed od 9°44´ do 14°16´

od 17.6.2017 retrográdní pohyb od 14°16´ do 11°28´

od 23.11.2017 postupuje vpřed od 11°28´ do 11°53´ znamení Ryb na konci roku 2017

dále pokračuje vpřed do června 2018 – opět obrátka

Saturn se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Střelce

od 1.1. 2017 postupuje vpřed od 21°22´ do 27°48´

od 7.4.2017 retrográdní pohyb od 27°48´ do 21°11´

od 26.8. 2017 postupuje vpřed od 21°11´ do konce znamení

znamením Kozoroha

od 20.12.2017 0°Kozoroha do 1°16´

 

 

Pluto se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Kozoroha

od 1.1.2017 vpřed od 16°56´ do 19°24´

od 16.4.2017 retrográdní pohyb od 19°24´ do 16°51´

od 29.9.2017 postupuje vpřed od 16°51´ do 18°45´ do konce roku 2017

dále pokračuje vpřed do dubna 2018 – opět obrátka

Tabulka 2

Často kladené otázky:

Co to znamená vliv planety?

Tradičně se píše „pod vlivem planety XY“, v překladu do běžného jazyka to znamená, že daná planetární „ručička“ vesmírných hodin dorazila do míst, kde je vypozorováno, že se opakují obdobné jevy. Např. když jsou obě ručičky na hodinách na 12, lidé buď obvykle obědvají, nebo spí. „Vliv obou ručiček na 12“ je chuť na oběd nebo potřeba spánku :-). U planet se tradují daleko košatější a rozsáhlejší pozorování (a vlivy) na jedince, celou lidskou společnost a přírodu. Tato pozorování v průběhu času přerostla na astrologická pravidla.

 

Každé zobecnění přináší nepřesnosti, jak je to u tohoto horoskopu?

Ano, i tento na narozeninové dny upřesněný horoskop je ještě pořád velmi obecný a nepřesný, protože vůbec nepočítá s ostatními planetami Vašeho horoskopu, ale pouze a jenom s Vaším Sluncem. Při čtení jsme si vědomi, že obecné horoskopy jsou spíše pro zábavu a obecné filozofické zamyšlení.

 

Jak dosáhnu přesnosti horoskopu?

Když chci vědět vlivy planet přesně pro mě a s přesnými časy působení, musím pracovat se svým nativním horoskopem (sám/sama/pomocí práce astrologa). Osobní (= nativní = individuální) horoskop je jako otisk Vašeho palce. Druhý takový člověk po světě neběhá. A tak, přestože máme s druhými lidmi mnoho společného, jsme každý jiný a vyvíjíme se též individuálně.

Chci-li skutečně vědět, zda-li:

  • v příštím období investovat energii do práce, podnikání, kariéry, partnerství, dětí, rodiny, přátel, cestování nebo koníčků;

  • kdy je na to všechno správný čas

  • v které oblasti mne čekají problémy a kde úspěch a jak se na to připravit?

Odpovědi zjistíme nejlépe podle osobního horoskopu.

 

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

Tento článek umožňuje přečíst si horoskop ušitý (skoro na míru :-)) pro Vás. Jak jej číst snadno a rychle ve 4 krocích:

datum narození = najdu si svůj narozeninový den v tabulce

příznivé nebo nepříznivé vlivy = k datu jsou zapsány vlivy P/N,

vyhledám na dalších stránkách jen to, co se týká mého data = týkají se mne jen některé odstavce a ty vyhledám v textu níže

kdy nastává daný vliv = orientačně zjistím podle tabulky na konci popisující pohyb pomalých planet v roce 2017

Vlivy pomalých planet, vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

Úvod

Pro víc než třetinu Střelců bude rok 2017 velmi náročný. Ostatní si „sedmnáctku“ užijí v přiměřeném pokroku v mezích zákona. Zatímco Uran s Jupiterem násobí možnosti k seznamování i obchodním kontaktům a zvýrazňují sklony Střelců k flirtu a nevěrám, Saturn vede svoje žáky narozené na konci znamení k poctivě odvedené práci, k serióznímu životnímu postoji, ke spolehlivosti. To bude pro dané Střelce silná káva či spíše čili papričky. Hrstka Střelců narozených kolem poloviny znamení se lehce „zblázní“ a některým z nich to bude trvat i déle, než opět přijdou k rozumu.

Podrobně:

Mars v průběhu roku Střelce 2x posílí a 3x utlumí

Mars představuje energii a vitalitu. Je poměrně rychlou planetou, takže působí krátce, na jednotlivce 1-3 dny. V roce 2017 bude významněji působit na Střelce z Ryb (19.12.2016-28.1.2017), Berana (28.1.-10.3.), Blíženců (21.4.-4.6.), Lva (20.7.-5.9.) a Panny (5.9.-22.10.).

Začátkem zimy, při působení z Ryb, prohloubí náchylnost k infekcím a Střelci si odžijí horečnatá onemocnění, s největší pravděpodobností spojená s bolestmi hlavy a dýchacími potížemi, takže klasické virózy a chřipka. Počítejte s tím, že si budete muset lehnout. Silnější jedinci, u kterých se neprojeví přímo choroba, budou unavení, podráždění, otrávení.

Koncem zimy, při působení z Berana, nastane pravý opak. Střelci budou nezdolní. Vhodný čas na naplánování aktivní dovolené nebo náročnější práce, do které se Vám obvykle nechce. Teď to bude náležitě odsýpat.

Koncem jara, při působení z Blíženců, opět očekávejte zdravotní potíže, tentokráte nejčastěji alergie a dýchací problémy, vč. onemocnění spojených s horečkou. Aktivnější Střelci si dají pozor např. při vyjížďkách na kole, ať neskončí s nějakou zlomeninou.

Uprostřed léta Střelci opět nabudou sil, a pokud nejsou současně trápeni vlivem Saturna, viz tabulka výše, doporučuji pořádnou aktivní dovolenou se značnými fyzickými výkony nakombinovanými s dny maximálního relaxu a samozřejmě v zahraničí. Nějakou specialitku, třeba ve Vietnamu či kamkoliv, kam Vás srdce táhne.

V pozdním létě se situace onemocnění opakují a obdobně jako u Blíženců se objevuje varianta s bolestmi břicha. Může to sice být „jen“ průjmové onemocnění, ale běžte k neprodleně lékaři, je tu pravděpodobnost zasažení i celého trávicího systému, včetně jater nebo slinivky. Rovněž budou jedinci, kterým se neprojeví přímo nemoc těla, unaveni a bez nálady. Nastal vhodný čas na týden dovolené či alespoň na 14 dní zvýšené péče o zdraví.

Jupiter z Vah Střelcům přihrává vlivné známosti

Týká se období od počátku roku do 10.10.2017 a Střelců narozených od 4. do 21. prosince. Pro každého jednotlivce vliv trvá 2-3 týdny.

Blahodárný vliv Jupitera, který v předchozím roce prožily skoro 2/3 Střelců, v tomto roce může využít ještě celá druhá polovina znamení. Některým přeje tedy 2x i 3x. V práci i v soukromí Jupiter dá příležitosti k seznámení se s vlivnými a úspěšnými lidmi a to jak v politice, tak ve vědě, umění, sportu i podnikání. A takovéto kontakty mohou být počátkem úspěchu i samotných Střelců. V profesním životě takovou příležitost, milí Střelci, určitě využijte, další bude nejdříve za 2 roky a pak až za dalších 10 let! Jediné, co pro to budete muset udělat, je být kultivovaní, společenští a diplomatičtí. Jsou to sice na Vás vysoké požadavky :-), ale i k tomu Vám Jupiter dopomůže a na chvíli necháte doma v šuplíku svoji upřímnost (až třeskutou), svoji otevřenost (nediplomatickou) i svoji svatou pravdu (která ostatní vlastně nezajímá :-(). Milí Střelci, pokud optimalizujete svůj šarm, můžete očekávat povýšení v zaměstnání, vylepšení společenského statutu a v neposlední řadě s tím související zlepšení příjmů. Jen narození od 12. prosince do konce znamení současně prochází nekompromisním proškolením Saturnovým, tito se budou muset více snažit a odvést velmi poctivou práci, aby na ně také došlo. Spokojenější s odměnou za svou snahu by mohli být od srpna.

V oblasti milostných hrátek a v partnerských vztazích není Jupiter nejlepším pomocníkem. Dává příliš nabídek a málo věrnosti. To jistě potěší ty, kteří jsou právě bez vztahu, budou totiž neskutečně šaramantní a navíc si budou moci vybírat. Drobný osten spočívá v tom, že jim pak nastávají potíže s volbou. Snad nebudou chtít vše, mohlo by se jim přihodit, že jim nezbude nic. A ti zadaní Střelci a „Střelky“, ti, pokud vyslyší výzvu k užívání všechno dobrého, co svět přináší, si mohou být jisti, že se jim to vrátí i s úroky ;-). Drahé polovičky Střelců jsou vždy ve střehu, neb své miláčky, kteří snadno navazují vztahy sklouzávající k důvěrnostem, již dobře znají. A při prvních náznacích jim to dle svého temperamentu vrátí. Někdo se spokojí s vyrovnáním oko za oko, někdo s výčitkami a někomu i rozvod/rozchod přijde málo. Takže, milí Střelci a Střelky, opatrně, další přátelení ano, protože prospívá obchodu a společenské prestiži, ale jen ve vší počestnosti. A veškeré své osobní kouzlo a zvýšenou fyzickou touhu raději zužitkujte k pěstování trvalého vztahu.

Milí Střelci, pokud s dary Jupitera budete zacházet střízlivě, budou Vám ku prospěchu, vlivní známí, lepší zaměstnání, vyšší pracovní pozice, více peněz. Pokud to přeženete, určitě někoho naštvete, a i když se na Vás nebude zlobit dlouho, potíže Vám nadělá, tak proč si to kazit. Od trablů tady máte poslední měsíce působení Saturna, viz jeho odstavec.

 

Průchod Jupiteru znamením Štíra nemá na Střelce vliv

Týká se období od 10.10.2017 do 8.11.2018, kdy Jupiter vstoupí do znamení Střelce a bude na ně působit velmi příznivě.

 

Rokem 2017 končí přísná výuka Střelců Saturnem

Týká se období od začátku roku do 20.12.2017 a Střelců narozených od 12. do 21. prosince. Saturn procházel znamením Střelce od prosince 2014 a do znamení Kozoroha přejde v prosinci 2017. Tam na Střelce nemá ani příjemný, ani nepříjemný vliv.

Saturn ve Střelci postupně omezoval svými vysokými nároky různé skupinky Střelců. V roce 2017 se Střelci končí, věnuje se jejich poslední skupině. Jako v předchozích letech bude dbát na to, aby Střelci zvážněli, stali se zodpovědnějšími, spolehlivějšími a moudřejšími. Do života jim přivede množství překážek, které je bude učit překonávat houževnatostí, pílí, vytrvalostí, pevnou vůli, cílevědomostí. To jsou pro všechny Střelce těžké úkoly, jsou zvyklí spoléhat více na štěstíčko a vlastní inteligenci, obojí jim pomáhá rychle a poměrně snadno vypořádat se s překážkami. Mílí Střelci, v pracovních záležitostech musíte bezpodmínečně splnit Saturnovy úkoly: serióznost, maximální výkonnost, odolnost a tak dále. Vždycky buďte všude včas (Saturn je i pán času), odevzdávejte úkoly raději den před termínem, nenechávejte si nic na poslední chvíli, jak máte ve zvyku. Udržujte pořádek v dokumentech. Buďte skeptičtí a spravedliví k novým informacím i lidem. Když vytrváte, odměna Vás nemine, překážky se přestanou vyskytovat v takové hojnosti a i spravedlivá finanční odměna se po odeznění vlivu dostaví. Vytrvejte a šetřete silami, dokud vliv Saturnu pro Vás (konkrétní termín od-do lze spočítat z osobního horoskopu) neskončí.

Studujícím Střelcům Saturn postrčí do cesty přísné profesory, kteří jej v plném rozsahu zastoupí. Opět platí, co Vás, milí Střelci, takový učitel naučí, z toho budete čerpat dlouho, možná celoživotně. Saturn ve Střelci fandí také vzdělávání a poznávání v dalekých zemí. Ovšem na Saturnský způsob. Smiřte se předem s nepohodlím a spartánskými podmínkami.

Jenže život pod takovým tlakem a neustálá vysoká výkonnost Střelcům, libujícím si v trochu bohémském přístupu k životu, nesvědčí. Počítejte proto s vlivem na zdraví: neustálá zátěž přináší „blbé nálady“ až sklon k depresím. U Střelců se projeví nejčastěji jako vznětlivost a vztek. Nemoci těla se budou týkat oblasti kříže – zatuhlost, nepohyblivost, bolesti či např. zánět sedacího nervu. Slabým místem Střelců jsou také játra, takže pozor na nemoci jaterní a související, v nejjednodušším případě si přivodíte žlučové kameny. Milí Střelci, stres dovedete ze sebe dobře setřást pohybem, při sportu ale pozor na klouby a svaly, i tady má Saturn své pole působnosti. Nepřepínejte se, úraz by Vám mohl na dlouho vzít (skoro) poslední možnost k odpočinku a k získání dobré nálady. Pokud jste již dříve měli nějaké náznaky potíží s kyčlemi, tyto mohou nyní zesílit, aneb budete to muset řešit. Pokud Vám Saturn dočasně pohyb zcela omezí, nezapomeňte na dobrodružné a akční filmy, cestopisy a nastal i vhodný čas trochu si zafilozofovat. Rovněž je to vhodná doba pro hlubší duchovní studia. Získat klid (i na duši) Vám pomůže reálný plán na cestování a lekce cizího jazyka. Kromě všech možných vážných problémů se Vám mohou objevit a prohloubit i chronické obtíže, například ekzémy.

Saturn ve Střelci rozhodně vztahy nevylepšuje ani nezjednodušuje, viz mezinárodní vztahy. Milí Střelci, přiznejte si zavčas, že „hrabete po dně“, a požádejte o pomoc své blízké. Vaše chování je spíše odhání, štve a dezorientuje. Jak mají vědět, jestli jste naštvaní kvůli problémům v práci, kvůli bolestem a zdravotním omezením nebo kvůli nim? Přestaňte kolem sebe kopat a k lidem, kteří Vám mohou účinně pomoci překonat Vaše krizové období, se chovejte mile. Vážení a milí členové rodiny, životní parťáci a přátelé Střelců, omluvte jejich společenskou neohrabanost, v tomto směru už to s nimi lepší nebude, a pomozte jim, nejlépe bez poznámek a zbytečných řečí, víte, jak jsou citliví a hned „vyběhnou“. Tím jim určitě problémů neubude. Poradit si umí dobře sami, ale trpělivost a vytrvalost jim dolévejte po litrech. Řešení problémů způsobených Saturnem chce prostě ČAS.

Vliv Uranu a Saturnu se během roku u jednotlivců prostřídá, např. nejprve Saturn, pak Uran, znovu Saturn, pauza, opět Saturn a opět Uran, … Jak je to přesně u těch z Vás, kterých se vliv týká, tj. narozených 12. až 20. prosince, si nechte spočítat v rámci kompletního horoskopu .

Saturn v Kozorohu nemá na Střelce vliv

Týká se období od 20.12.2017 do konce roku a dále v letech 2018 až 2020, samozřejmě mluvím o vlivu na Slunce v nativním horoskopu jednotlivců. A tak Saturn může mít významný vliv u některých Střelců na jiné prvky horoskopu, například Saturn v konjunkci „sám na sebe“, tzv. Saturnův návrat, jedna z životních krizí. Pozor si na něj tedy dávají minimálně ti, kterým se blíží třicítka, šedesátka, … Více v článku Cyklické krize lidském životě.

Vlivem Uranu z Berana jsou Střelci bystří i neústupní

V roce 2017 se Uranův vliv týká Střelců narozených od 11. do 20. prosince. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat na třikrát, poprvé 15.5.2018. Poslední a úspěšný :-) pokus bude 6.3.2019.

Střelcům je působení Uranu velice příjemné, protože zesiluje vlastnosti, kterými se rádi chlubí. Budou přicházet se skvělými řešeními pracovních problémů, najdou cestu k novým vědeckým objevům a v neposlední řadě Střelci-sportovci budou lámat rekordy, možná i světové. Nepříjemným efektem vlivu Uranu je výrazně rostoucí ego, zvláště podpořené předchozími úspěchy, a hádavost či vznětlivost v diskusi, při svaté válce za (Střelcem) obhajovaný názor. Pozor na ně, jsou to lidé, kteří nemají daleko od slov k činům. Milí Střelci, můžete očekávat úspěchy, vylepšení postavení i finanční situace, ale varujte se přílišné prudkosti či sebestřednosti při dosahování svých záměrů. Pokud se nebudete hlídat, může se vylepšení Vaší situace rychle zvrtnout v opak.

Uran v partnerských a rodinných vztazích harmonii přímo nepřináší, ale úspěch, překypování energií, sympatičnost a lidskost Vám pomůže získat lidi kolem Vás. Nejen blonďaté slečny milují hrdiny. S láskou a obdivem na Vás pohlédne i Vaše zákonitá manželka, puberťák či dokonce tchýně. Pozor si dávejte, ať se nechvástáte jako Ivánek v Mrazíkovi. Nebezpečný/á pro Vás může být ve vztazích soused/ka, kolega/kolegyně, když se rozhodne Vás, jako pana Úžasného, paní Dokonalou či slečnu Skvělou, prostě uhnat. Tehdy se Vám vztahy mohou hodně zkomplikovat. Inu, úspěch má i své stinné stránky :-).

Vliv Uranu a Saturnu se během roku u jednotlivců prostřídá, např. nejprve Saturn, pak Uran, znovu Saturn, pauza, opět Saturn a opět Uran, … Jak je to přesně u těch z Vás, kterých se vliv týká, tj. narozených 12. až 20. prosince, si nechte spočítat v rámci kompletního horoskopu.

Neptun poplete pár dalších Střelců

V roce 2017 se Neptunův vliv týká Střelců narozených od 30. listopadu do 6. prosince. Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb, od roku 2011 a bude jím putovat až do 30.3.2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Neptun z Ryb světu pomáhá být lepším místem k životu: učí nás soucitu se všemi živými bytostmi a mírnými krůčky postupujeme v duchovním vývoji. Jen na Blížence, Panny a Střelce působí dezorientačně. Pannám a Blížencům ochabuje jejich břitký rozum, Střelci zase těžko dosahují duchovního nadhledu.

V nepříznivém aspektu způsobí Střelcům sklon k planému filozofování, zmatkům a fanatismu ohledně náboženství a též potížím ve všednodenním životě, např. ohledně soustředění při studiu. Navíc Neptun přivádí i na scestí. Ohrožuje závislostmi! Nemusí se jednat vždy o obyčejné hmotné (např. na drogách, nikotinu, lécích), mohou to být i závislosti moderní či rafinované: na PC hrách, na adrenalinových zážitcích, na vztazích a u Střelců navíc i na filozofických či náboženských idejích a ideálech, přehnaných až k fanatismu. Nemusí se vždy jednat o světové náboženství či známou filozofii, může jít o specifickou životní filozofii jedince, na které lpí tak, až mu to škodí. Milí Střelci, kterých z Vás se to týká, prosím prověřte, čemu vlastně věříte. Zbloudění na duchovní a životní cestě prožívají v roce 2017 nejvíce ročníky 1974-1976. Pokud se Vás to týká, raději mi zavolejte, je to na delší povídání.

Milí Střelci, protože budete prožívat určité zmatené období, dejte si pozor též na finanční transakce, především se vyhněte příliš krásně vypadající „charitě“, která určitě někomu pomáhá, ale asi to nebudou ti, kterým chcete pomoci Vy. Žádné darování nemovitostí či jiných cenných věcí. I obyčejné smlouvy 3x prozkoumejte, budete příliš vnímaví na vhodně volená slovíčka a snadno podlehnete podvodu. Samozřejmě nepůsobí Neptun na všechny jedince stejně silně po celý rok, také si bere „dovolenou“ :-)! Kdy nepůsobí právě na Vás, si můžete u mne nechat spočítat v rámci kompletního horoskopu nebo dílčího zaměřeného na finance a podnikání, vhodný je i se zaměřením na práci a kariéru.

Čas, kdy se projevuje vliv Neptunu, skrývá i další nebezpečí, především náchylnost k infekčním nemocem, a to nejen k běžným, ale hlavně takovým, které se hůře diagnostikují nebo budou diagnostikovány nesprávně či opožděně. I zde Neptun rád vyvolává zmatky. U Vás, milí Střelci, půjde hlavě o infekce spojené s játry. Trvejte na opakování testů a pečlivém stanovení diagnózy, i tak se léčba poněkud protáhne. Rovněž pozor na správné užívání léků. Tyto, ale i například jídlo a nápoje Vám mohou být zdrojem otravy.

Pluto v Kozorohu ani neškodí, ani nepomáhá

Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 5x opustí a 4x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19.11.2024.

Jde samozřejmě o vliv pouze na Slunce Střelců, například narození v roce 1979 prožívají současný vliv Pluta velmi negativně a naopak narození v roce 1967 spíše příjemně. Podrobnosti je vhodné probrat individuálně, například při výkladu kompletního osobního horoskopu nebo v rámci okamžitého horoskopu.

Shrnutí pro Střelce na rok 2017 - stručně a jednoduše

Zdraví

Pokud se Střelci nebudou zbytečně rozčilovat, prožijí většinou rok 2017 v dobrém