Září 2024 se bude v první půli snažit chovat jako součást podzimu, bohužel až na poslední chvíli si vzpomene, že je také posledním kouskem léta.

Srpen 2024 nás v první části potěší horkým a suchým letním počasím, ve svém středu objeví svoje dramatické sklony a závěrem se zklidní a vychladne.

Červenec 2024 si zahrává s rychlostí větru v bouřkách, s velkým rozptylem teplot a i množstvím srážek v jednom dni. Ani v klidných dnech nebude počasí tak akorát.

Červen 2024 předvede počasí převážně nestálé, místy s nebezpečnými jevy, bohužel i ty k létu patří. Slunce a tepla si užijeme až po letním slunovratu.

Květen 2024 se předvede jako studený máj, mno a ve stodole pak uvidíme

Duben 2024 přinese pravé aprílové počasí, na sluneční energií šetří a příděly vody dávkuje nepravidelně, navíc v nevhodných množstvích.

Pro březen 2024 bude charakteristické velké teplotní rozpětí od mrazů, v jeho počátku, k hřejivým jarním teplotám, v jeho závěru.

V únoru 2024 se paní Zima chystá na divoký a dlouhý karneval. Uvidíme, jestli s ní dokážeme držet krok a dokážeme se jejím „vtípkům“ zasmát.

Leden 2024 neprospěje přírodě ani lidem, vody dost, místy až příliš, ale sněhu málo. Nevhodné teplo vystřídá mráz. Příroda kolem nás si neodpočine, nabere méně sil, než by za zimu měla.

Prosinec 2023 zimu nejen přivede a předvede ale i udrží. Tentokráte je v souladu s meteorologickým kalendářem, ten považuje prosinec za zimní měsíc od začátku do konce, astrologie až od vstupu Slunce do znamení Kozoroha.

V listopadu 2023 převládá počasí větrné, velmi chladné a mrazivé.

V říjnu 2023 si užijeme převážně chladného, větrného a slunečného podzimu, výjimkou je týden se státním svátkem, ten vytvoří protiváhu a přinese déšť.

Září 2023 proběhne v pestrou škálou změn: od mírného letního počasí k teplému babímu létu, od sušších týdnů k vydatnému dešti.

Srpen 2023 začne jako převážně suchý a jasný, a vysokými teplotami nás, bohužel, neprohřeje. V jeho průběhu budou přeháňky stále častější a ke konci budou nebesa zalévat přírodu pravidelně.

Než se v červenci 2023 teploty vyšplhají a počasí se propracuje k pořádnému horku a bouřkám, stihne se tento měsíc přelomit ve své půli.

V červnu 2023 si u nás užijeme mírných teplot a hojného zalévání z nebes. Pokud se potřebujete prohřát na slunci, zkuste to jižněji.

Květen 2023 na nás čeká jako studený a mokrý s pozdními ranními mrazy i po ledových mužích.

V dubnu 2023 se ohřejeme jen pár dní, zbytek ovládnou přeháňky.

V březnu 2023 hraje prim vítr. Někdy je příjemný a občas i škodí.

V únoru 2023, během těch pár týdnů, paní Zima dokáže předvést všechny své tváře