Prosinec 2023 zimu nejen přivede a předvede ale i udrží. Tentokráte je v souladu s meteorologickým kalendářem, ten považuje prosinec za zimní měsíc od začátku do konce, astrologie až od vstupu Slunce do znamení Kozoroha.

V listopadu 2023 převládá počasí větrné, velmi chladné a mrazivé.

V říjnu 2023 si užijeme převážně chladného, větrného a slunečného podzimu, výjimkou je týden se státním svátkem, ten vytvoří protiváhu a přinese déšť.

Září 2023 proběhne v pestrou škálou změn: od mírného letního počasí k teplému babímu létu, od sušších týdnů k vydatnému dešti.

Srpen 2023 začne jako převážně suchý a jasný, a vysokými teplotami nás, bohužel, neprohřeje. V jeho průběhu budou přeháňky stále častější a ke konci budou nebesa zalévat přírodu pravidelně.

Než se v červenci 2023 teploty vyšplhají a počasí se propracuje k pořádnému horku a bouřkám, stihne se tento měsíc přelomit ve své půli.

V červnu 2023 si u nás užijeme mírných teplot a hojného zalévání z nebes. Pokud se potřebujete prohřát na slunci, zkuste to jižněji.

Květen 2023 na nás čeká jako studený a mokrý s pozdními ranními mrazy i po ledových mužích.

V dubnu 2023 se ohřejeme jen pár dní, zbytek ovládnou přeháňky.

V březnu 2023 hraje prim vítr. Někdy je příjemný a občas i škodí.

V únoru 2023, během těch pár týdnů, paní Zima dokáže předvést všechny své tváře

Leden 2023 opustí tradiční serióznost a vyzkouší si rozpustilost a nezodpovědnost, nad kterou dokážeme přimhouřit oko spíše u jarních měsíců. Vcelku pravidelné prostřídá teplo i mrazy, slunečno i srážky.

V prosinci 2022 zažijeme počasí takové, na jaké jsme si již ve svátečním konci roku zvykli. Ze začátku měsíce se vytvoří vánoční nálada sněžením, pak následuje obleva a na Vánoce nic moc. Letos snad trochu vánoční idylky nasněží ve správný čas. 

Říjen 2022 je stejně jako celý podzim překlopený, první část je chladnější a deštivější, druhá slunečnější a teplejší. Rozloučí se s námi opět velmi chladně.

Listopad 2022 bude z počátku plískanicový a trudomyslný tak, jak očekáváme, v konci překvapí vyššími teplotami.

V září 2022 převažuje počasí proměnlivé, teplotně mírnější a hojné na srážky: Hojnost spočívá v četnosti, naštěstí ne v nadměrném objemu. V závěru září se nástup podzimu ohlásí sám silnějším větrem.

Červenec 2022 je především bouřkový, teplý, občas i horký, rozhodně ne suchý. Zato divoký vítr může být jak součástí bouřek, tak si zařádit samostatně.

Červen 2022 zpočátku léto přislíbí, ale pak bude až do svého konce naplňovat deštěm a chladem příkazy sv. Medarda.

Srpen 2022 uklidní bouřlivé a rozdováděné počasí. Projeví se jako klidnější bratr Července a předvede méně srážek schopných spadnout v jednom dni, také zmírní i teploty a vítr.

V dubnu 2022 proběhne hřejivá část jara i když náladovost Apríla si zachová.