Dlouhodobá předpověď počasí

V březnu 2019 se s námi zima rozloučí. Příliš rychlé oteplování i jarní bouřky nevěstí nic dobrého, v další jarních měsících se opět ochladí.

V březnu 2020 se ohřejeme na střídačku: nejdřív za kamny, pak i na sluníčku.

Letošní červen je pro silné a odolné povahy, tolik změn a extrémů v jednom měsíci: teplo až bouřky z horka, příliš mnoho srážek a navíc prudké ochlazení. Klimatizovaní změkčilci budou muset za ideálním počasím do zahraničí.

Červen 2020 zpočátku, v době, kdy bude ještě podle kalendáře jaro, nás navnadí na horké léto, poté nám zchladí hlavy a v závěru slavnostně přestřihne pásku k vrtošivému létu.

Červenec obdobně jako červen je rovněž kolotočem změn a extrémů: teplo až bouřky z horka, příliš mnoho srážek a významné ochlazení

Červenec nás už nepřekvapí ani vysokými teplotami ani prudkým ochlazením ani přívalovými srážkami, jen v nás vyvolá nepříjemný pocit, když to bude chtít udělat všechno najednou.

O dubnu se říká, že se o něj přetahuje Léto se Zimou. V roce 2019 bude Zima vyhrávat.

V dubnu 2020 kamna už vyhledávat nebudem a na sluníčku se zejména koncem dubna ohřejeme víc než v květnu. Pozdní mráz se vyřádí.

V roce 2019 si užijeme studený máj a ve stodole ráj.

V květnu 2020 přijedou zdatní ledoví muži a my si užijeme studený a mokrý máj.

Leden 2019jako řemen,přesně takový, jaký má být. Prostřídá se sněžení, mrazy i oblevy.

Leden 2020začne jako nemastný a neslaný,ale ve svém závěrubude mít mrazivý říz.

V listopadu, po sv. Martinu čekejte pravé šedivé dny, sychravé, zatažené a deštivé. Kdo je na to citlivý,ať už nachlazením nebo „depkami“, nesmí otálet s prevencí. Na více světla a mrazivý čistý vzduch si budeme muset ještě počkat.

Prosinec 2019 nebude patřit mezi pohledné: jen šeď všedních dnů, bláto i led, teploty kol nuly.

Říjen nás obdaruje babím létem i prvním mrazem a sněhem.

Srpen letos dopeče co červenec nedovařil, alespoň ve své první polovině. Ohřejte se, září už vám takovou příležitost nedá, byť je to ještě letní měsíc.

Srpen 2020 bude mokřejší a studenější než by se dalo od letního měsíce čekat. Škoda, že ta voda nenapadá v dubnu, kdy jí vegetace více potřebuje.

V únoru 2019 bude zimasilnějšínež v lednu,mrazy hlavně v první polovině, vydatné srážky v druhé. Kalamita v poslední třetině.

V únoru 2020kraluje: během jeho první poloviny rozpustilá zima, v druhé polovinězapózujesebejistá zima, kteráprchne po 23. únoru.