×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 718
středa, 25 listopad 2015 05:51

Jaký bude rok 2016

Written by
Rate this item
(0 votes)

Témata dle planet pro svět 2016

  • Saturn ve Střelci a jeho vliv: Saturn nám předkládá témata - běženci, sucho, zemětřesení, humanitární krize (Saturn, Jupiter) v souvislosti s běženci nastane pravděpodobně v květnu (Saturn, Jupiter) a červnu (Saturn, Neptun). Též možný souběh ve světě s následky zemětřesení. Dle planetárních vlivů můžeme očekávat urovnání uprchlické krize od 11/2017.

  • Jupiter v Panně (do 10.9.2015) přinese navzdory problémům (či spíše právě proto ;-)) se suchem a mezinárodními konflikty rozvoj a úspěchy v zemědělství, zdravotnictví a vědě

  • Jupiter ve Vahách (od 10.9.2015) hezky naváže na práci Černé Luny (ve Vahách od 28.8.2015 do 22.5.2016) a pokusí se diplomaticky urovnat „rozcuchané“ vztahy (i ty mezinárodní), které mířily v důsledku nerovného postavení smluvních stran, ke svému konci.

  • Uran a Pluto se hašteřili (kvadratura) již delší čas. Tento stav v dějinách přináší lidstvu krize (např. hospodářská r. 1929) a válečné napětí. Naštěstí již povoluje napětí mezi planetami a může tedy přinést vyjednání konce problémů na Krymu, Ukrajině a přijetí společného postupu Evropy v mezinárodní politice, viz Jupiter. Ukončení světové ekonomické krize, v souladu s ukončením napětí mezi Plutem a Uranem, očekávám od cca 4/2018.

  • Neptun Rybách již od roku 2011 proměňuje postoj pozemšťanů k náboženství, víře. Citlivé lidi povzbuzuje k vytváření nového, sociálního prostředí. V čase, kdy je Neptun v nesouladu s nějakou další planetou, dle jejího charakteru, podporuje Neptun podvodníky, nechává rozbujet infekční nemoci, hazard, rozmnožuje závislosti do počtu druhů i počtu postižených.

Témata pro Českou republiku 2016

Příroda ČR 2016

  • Zima - Počasí na zimu 2015/2016 nám naznačuje horoskop zimního slunovratu – 22.12.2015 5:37, ČB – a bohužel, milovníci zimy přijdou zkrátka. Nadcházející zima bude zpočátku spíše deštivá, později spíše suchá ale s oběma teplotními extrémy, je možné že budou opět padat rekordní hodnoty. Zvláště konec zimy. Počasí „ode zdi ke zdi“ s častými proměnami a silným větrem a vichřicemi popř. bouřemi. Dost se to podobá uplynulé zimě. Snad jen sněhu bude ještě méně. To ale neznamená, že bychom se nemohli dočkat povodní.

  • Jaro - Počasí na jaro 2016 nám naznačuje horoskop jarní rovnodennosti – 20.3.2016 5:19, Praha. Počasí velmi, velmi proměnlivé až bouřlivé, přeháňky a srážky nastanou, místy opět přespříliš - záplavy, avšak celkově ještě potrvá vliv sucha a tepla.

  • Léto - Počasí na léto 2016 nám naznačuje horoskop letního slunovratu – 21.6.2016 0:22, Praha. Léto bude pokračovat v jarem naznačené dramatu. Jen nárazově spadené vody může být více. Vody bude postupně přibývat a vliv sucha vymizí. Jestli nějak jednoslovně pojmenovat léto, tak bouřlivé. Raději si užijte horkých letních dní, od roku 2017 nebudou horká léta příliš častá.

  • Podzim - Počasí na podzim 2016 nám naznačuje horoskop podzimní rovnodennosti – 22.9.2016 16:08, Praha. Podzim bude oproti předcházejícím dvěma podzimům chladnější a větrnější.

V Evropě očekávám opět suché, horké léto, ČR se bude vyskytovat na teplotním rozhraní, pravděpodobně se vyskytnou povodně, nejspíše bude více povodněmi zasažena Morava. Paradoxně Východní Evropa pravděpodobně zažije mírnější léto než Evropa západní.

Astronomické úkazy v ČR

Přechod Merkuru přes kotouč Slunce – 9.5.2016 cca 13:12-20:30.

Astronomické úkazy ve světě

V roce 2016 nastane úplné zatmění Slunce 8.3.2016 v oblasti IndonésieV roce 2015 zemětřesení v Nepálu (25.4.2015) nastalo cca 1 měsíc po zatmění Slunce na Faerských ostrovech a Špicberkách. Kdy a kde nastane významné zemětřesení v roce 2016? Můj tip je Kalifornie, Japonsko v 1. půlce dubna.

Občanská společnost ČR 2016

Jaké poselství nám přinášejí planety:

Hmotné bohatství, zemědělství, průmysl: Dámy a pánové, ač se to zdá neuvěřitelné, po letech se zase bude přidávat na platech běžným zaměstnancům, protože bude vidět, že ekonomika se trochu oklepala. Nejásejme přespříliš, do konce krize ještě nějaký ten rok zbývá (min. do r. 2017). Poctivá práce zase bude přinášet solidnější příjmy. Bankovnictví se daří. Stavebnictví je tahounem. A lid i horních 10 000 opět „roztáčejí kola“ = utrácejí, ovšem za trvalé hodnoty: pozemky, nemovitosti. Státní rozpočet je vyrovnanější. Snad se i podaří významněji čerpat z fondů EU (dobře to vypadá pro zemědělství). Vybírání daní sice bude úspěšnější než v jiných letech, ale zase peníze ze státní kasy odčerpá řešení problémů s běženci. Stav zemědělství a počasí bude vděčným tématem v médiích.

Politická atmosféra: planety naznačují, že bude nejvíce ovlivněna obavami občanů z negativního vlivu běženců na pracovní trh, přetížení sociálního systému a obavami z nemocí. Je možné, že únava z dlouhotrvajících problémů hospodářské krize, způsobí, že se více lidí přikloní ke komunismu, případně i k sektám a extremistům. Čeká nás politicky horké jaro - změny můžeme očekávat v daních, ústavě, mezinárodních smlouvách a závazcích.

Vztahy mezinárodní: Je možné, že diplomacie ČR bude neobratně a neúspěšně vyjednávat se spojenci v otázce ozbrojených sil a jejich využití. Přesto ČR nabídne vydatnou pomoc viz Věda. Některé dohody zůstanou opředeny tajemstvím nejspíše navždy.

Budou nejen obavy z cestování, ale též úředně kladené překážky. Útěchou nám může být, že se staneme opět oblíbenou zemí pro turisty, doufejme, že i pro ty movitější.

Vztahy soukromé pod vlivem Černé Luny ve Vahách a Urana v Beranu budou v průběhu roku ukončeny mnohé svazky manželské a smlouvy společníků, zejména tam, kde byla nerovnost, nerovnoprávnost vztahu. Konec bude rychlý a prudký, nejčastější budou rozchody, rozvody a ukončení smluvních vztahů v lednu. Od konce května vzplanou v manželských (a partnerských) vztazích opět vášně a „usmiřovačky“. Bohužel v malém, přesto děsivém množství, jak už to tak v lidské společnosti bývá, se vznítí i vášně temné (násilí). Proto pěkné, co můžete ve vztahu zažít a pro případné plození dětí, si udělejte volno na konci června a začátkem července.

Soudnictví snad dokončilo svoji proměnu v roce 2015, možná nás překvapí několika nezvyklými postupy, přesto si dobude vážnosti. Je možné, že se to bude týkat možností zrychlení procesů.

Zdravotnictví si vylepší pověst v mezinárodním měřítku pomocí a zvládáním infekčních nemocí. Veřejně bude probírané tabu téma duševního zdraví občanů a nevhodná nebo nedostatečná diagnostika v této oblasti. Medializace soudních sporů týkajících se podvodů ve zdravotnictví.

Doprava, tok informací: pravděpodobně opět nastanou komplikace s dodávkami elektrického proudu (počasí, vítr, vichřice), letecká doprava bude možná mít potíže kvůli problémům v komunikaci. Výjezdy hasičů k ohni i vodě budou asi častější než v jiných letech. Média možná zažijí nějaké další omezení kvůli zvratům v mezinárodní situaci.

Věda, vysoké školy: vylepšení prestiže, úspěchy na mezinárodní úrovni, zejména v oblasti průkopnické techniky, počítače a jejich zabezpečení, ochrana dat, vojenská technika a technika pro tajné služby.

Školství jako celek prochází transformací, již se připravuje zpřísnění pravidel s negativním (dle horoskopu) dopadem na malé školáky a s vylepšením kvality vysokých škol, jinak to bude velmi radostně medializované téma.

Kultura: Ano, všichni ti lidé, kteří se snaží z nás udělat lidi každým coulem, si povedou skvěle, budou na tom i finančně lépe než v předchozích letech. Navíc by čeští umělci opět mohli svět inspirovat, tak trochu zazářit.

Sportovci budou mít možná potíže vycestovat, byť přípravě věnovali maximum, nebudou moci uplatnit svoje schopnosti naplno.

Duchovní svět: Běžný Čech se nehlásí k žádnému náboženstv,í ale rovnou k Bohu. Nejspíše budeme muset trochu přehodnotit svoji pacifičnost a tolerantnost, tedy hlavně jejich projevy, aby si to netolerantní nevykládali jako slabost. Kéž by byl nadhled Čechů ohledně náboženství nakažlivý ...

Read 9771 times Last modified on pátek, 03 březen 2017 11:33

Filtr akcí

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 1309 hostů a žádný člen

Kalendář akcí

květen 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31