Horoskop pro Blížence na rok 2022

V roce 2022 mají Blíženci dobré šance prožít příjemný rok. Jen se přesune příznivý vliv Saturna z Vodnáře na další skupinky Blíženců. Vliv Jupitera z Berana postrčí k aktivitě a splnění si velkolepých přání a plánů. Jenom nešťastníci pod vlivem Neptuna zmatkují a trápí se. V tomto roce se to týká těch, kteří se narodili 11. - 17. června. Jupiter z Ryb nepříznivě, naštěstí však krátce, ovlivní v první čtvrtině roku postupně všechny Blížence, jednotlivci však hlouposti budou tropit jen pár dní, tak snad si tolik nezavaří pro zbytek roku. Někteří si mohli si natrénovat „sebeobranu“ před ošemetným vlivem Jupitera z Ryb již v předchozím roce. Další svoji výhodu mohou Blíženci spatřovat v tom, že Uran a Pluto se nevyskytují ve významných aspektech se Sluncem Blíženců, a tak mají od jejich kontroverzního působení ještě na nějaký rok pokoj.

Do znamení Blíženců v roce 2021 Slunce vstupuje dne 20. května ve 20:37 a svoji pouť tímto znamením ukončí 20. června ve 4:32 SEČ.

Jak číst tento horoskop?

Nejprve si najdeme řádek tabulky se svými narozeninami. Pokud je například slavíte 6.6. jako je slavil karikaturista Vladimír Jiránek (1938-2012), zjistíte, že na Vás vlídně shlíží Saturn, ale problémy si naděláte vlivem Jupiterovské rozmařilosti. Podle tabulky na konci si odhadnete, že to nastane někdy v průběhu března, protože datum narození je někdy za půlkou znamení a Jupiter celým znamením rychle proběhne mezi lednem a začátkem května. Následně si přečtete k tomu příslušící 2 odstavce v článku. Problémy s Neptunem máte šťastně za sebou. Příznivý vliv Jupitera ze znamení Berana se na Vás dostane až v roce 2023. A to je vlastně vše, protože Uran ani Pluto nezlobí Blížence.

Vlivy pomalých planet, vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

03 Blizenci 2022

P = příznivě, N = nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, rovnou se objednejte u mne.

Jupiter v Rybách přivodí krátkodobé poblouznění

Týká se období:

 • v roce 2021 od 14. 5. do 28. 7. 2021 a narozených cca od 22. do 23. května

 • v roce 2022 narozených cca od 23. května do 20. června

Klíčová slova pro N – nepříznivý vliv: nadměrná důvěřivost, duchovní zmatek, morální ústupky

Zatímco Ryby Jupiter procházející znamením Ryb zahrne Štěstím, Blížence, ale také Panny a Střelce nechá tropit hlouposti, až tak si nakonec nejvíc ublíží sami. Může se to týkat jakékoliv části života. Blíženci jsou právem pyšní na svůj bystrý úsudek a rychlé reakce. Bohužel pro nepříznivým působením Jupitera, budou jen tropit zmatky a působit škody. Jindy je nám líto, že vliv Jupitera na jednotlivce trvá jen 2 maximálně 3 týdny. Nyní za to budou Blíženci rádi. Milí Blíženci, v kritických dnech pro Vás neměňte náboženství, politickou stranu, nevyhledávejte žádné spory, natož pak soudní. Nepodepisujte jakékoliv smlouvy. Neinvestujte. Také nenavazujte nové známosti ať už obchodní, přátelské nebo vztahové. Nikomu nic neslibujte. Opatrně s užíváním si, zejména pak prostřednictvím jídla. Při tomto nepříznivém aspektu se moc nekontrolujete, přiberete dřív, než skončí Jupiterův vliv. Opatrně také s touhami pro luxusu a všelijakých výhodách a snadných ziscích. Snadno se přiblížíte na hranu zákona či pod limit morálního standardu. Pod neblahým vlivem Jupitera se také obtížně říká ne příliš lákavým a výhodným a tím také i podezřelým nabídkám. Opatrnosti nezbývá.

Jupiter v Beranu dává pořádný odpich

Týká se období:

 • v roce 2022: 11. 5. 2022 – 28. 10. 2022 a 20. 12. 2022 – 31.12. 2022 narozených cca od 22. května do 1. června

 • v roce 2023: 1.1. – 16. 5. 2023 narozených cca od 22. května do 21. června

Klíčová slova pro P – příznivý vliv: energie, velké cíle, činorodost, úspěch

Jupiter v ohnivém znamení povzbudí či dodá energii všem ohnivým i vzdušným znamením. Nezapomene přitom na Blížence. Ti se rádi rozběhnou mezi lidi a zmnoží své již tak četné kontakty. Získají přátele při jakékoliv příležitosti: při rekreačním sportu, při obchodních jednáních, i zcela úmyslně záměrně se budou seznamovat s novými lidmi. A budou volit správně, nové známosti jim pomohou k snadnějšímu splnění neskromných cílů. Malinko by si přitom měli dávat pozor, aby se neocitli v roli záletníka, záletnice či slibotechny. Příležitostí k nevěře bude příliš a Jupiter se v tomto ohledu nežinýruje. Také jeho vliv trvá krátce a pokud pod jeho vlivem rozjedou příliš velké projekty, může jim za pár týdnů, až je Jupiter přestane podporovat, dojít energie. Na nepříjemné dopady Jupiterova přehnaně přejícího vlivu si dávají pozor obzvlášť ti, kteří budou současně pod nepříznivým vlivem Neptuna (týká se roku 2023) viz níže a tabulka v úvodu.

Saturn ve Vodnáři upevňuje nový řád

Týká se v roce:

 • 2020 narozených cca od 21. do 24. května

 • 2021 narozených cca od 22. května do 4. června

 • 2022 narozených cca od 1. do 16. června

 • 2023 narozených cca od 12. do 20. června

Klíčová slova pro P – příznivý vliv: trvalost, řád, houževnatost, forma

Milí Blíženci, zatímco ostatní budou koncem roku jen vznešeně mudrovat o předsevzetích a plánech na nový rok a skutek často utek, Vy si skutečně nalajnujete životní plán na několik let dopředu a Saturn Vás podrží v jeho dodržování. Počítejte s tím, že půjde o nový, poněkud neobvyklý záměr, ale že současně bude vycházet z vašich životních zkušeností a bude je dobře zhodnocovat. Problém mohou mít jen ti z Blíženců, kteří nejsou se svým Saturnem zadobře (nepříznivé aspekty v osobním horoskopu). Ti si zaběhnou na astrologickou konzultaci, jak co nejlépe využít Saturnovy přízně, protože i tak nastane, a současně jak dohnat karmické resty.

Podobně jako u Vodnářů se u Blíženců vše hodně točí kolem informací, myšlenek a kontaktů s dalšími lidmi. Působí-li ve Vašem horoskopu Saturn příznivě, pak můžete očekávat:

Pracovně: Projděte staré poznámky, utřiďte si v hlavě, počítači i na stole informace, dojděte k nezvratným závěrům. Skvělý čas pro vědce a techniky, udělejte kontrolní testy. Studenti, skládejte s odvahou zkoušky. Své dobré časy mají i vedoucí pracovníci. Myšlenky a nápady dojdou realizace. Ne vždy musí jít o světové objevy. Pokuste se zapřáhnout Saturn do své každodenní práce, pomůže Vám, podobně jako Vodnářům, trvale změnit zvyky dobrým, užitečným směrem, důraz klade na:

 • pravidelnost např. tělesná a duševní cvičení, studium jazyků, psaní textů na web, zálohování dat apod. a vytrvalost, co jednou za podpory Saturna začnete, to Vám zůstane na léta.

 • pořádek, např. úklid a údržba PC i jiné techniky; zaveďte si pořádek v hlavě, ale i v dílně a garáži.

 • efektivnost – maximální „vytěžení“ možností techniky, kterou vlastníte, budete překvapeni, s čím vším Vám může pomoci již dnes, bez dalších nákladů.

Pomůže Vám tedy s něčím, co Vám není příliš vlastní a čemu se vyhýbáte, byť rozum říká, že je to nezbytné. A to je rozhodně Saturnův dar.

Finančně: Saturn podporuje konzervativní investování, avšak „po vodnářsku“ do nové techniky či nových technologií, tedy např. s důrazem na dlouhou životnost nebo pozvolné, ale jisté navracení investice. Vhodným tématem je také investování do lidí, tedy do jejich vzdělávání a do péče o kontakty ve vědeckých a technických oborech. Nalezení dobrého mentora také představuje dobře investovaný čas. Všechno se to točí kolem lepšího uspořádání, zvýšení efektivnosti a uvedení nápadů do praxe.

Vztahově: Saturn ve Vodnáři příliš „vztahový“ není, ale i zde půjde o překvapivé získání nové vyšší kvality utříděním si myšlenek, pocitů a zavedením nových či oprášením starých zvyků. Nejspíše dojdete k závěru, že stará láska nerezaví, ať už půjde o lásku z dětských či studentských dob, nebo o tu Vaši jedinou, která Vás provází životem už tolik let, že jí to ani nemůžete připomínat, aby si nepřipadala příliš věkovitá :-).

Uran z Býka Blížencům nepomůže ani neškodí

Na Blížence jako skupinu až do roku 2025 nebude mít vliv. Na jednotlivce jej však samozřejmě mít může. Těžké a rozporuplné životní období mohou mít Blíženci, kteří mají ascendent v Býku, rozvádět se mohou někteří z těch, kterým jde 7. domem, a o zdraví či práci mohou přijít Ti, kterým prochází 6. domem. Jestli se to týká právě Vás, se dozvíte výhradně ze svého individuálního horoskopu. Na to žádné skupinové horoskopy napsat nejdou.

Neptun z Ryb zamotá hlavu i život dalších Blíženců

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 2. do 8. června

 • 2019 narozených cca od 4. do 9. června

 • 2020 narozených cca od 6. do 12. června

 • 2021 narozených cca od 7. do 14. června

 • 2022 narozených cca od 11. do 17. června

 • končí rokem 2025

Neptun putuje znamením Ryb již od roku 2011 a bude jím pokračovat až do 30. 3. 2025, kdy vstoupí do znamení Berana, a naopak začne Blížencům pomáhat.

Klíčová slova pro N – nepříznivý vliv: duchovní i duševní zmatek, přílišná důvěřivost, ztráty v důsledku podvodů, infekce a vše obtížně diagnostikovatelné, pro racionální medicínu skryté

Již jsem pro Blížence k tomu napsala a zůstává v platnosti:

Jakkoliv je Neptunův vliv z Ryb celosvětově chvályhodný a příznivý, neboť vnáší do života na planetě duchovní rozměr a soucítění se všemi živými bytostmi, právě na Blížence, Panny a Střelce působí dezorientačně. Pannám a Blížencům ochabuje jejich břitký rozum, Střelci zase těžko dosahují duchovního nadhledu. V nepříznivém aspektu způsobí Blížencům sklon ke zmatkům, a to jak obecným, prostou všednodenní roztržitostí, ke které mají někteří Blíženci i tak velmi blízko, tak duchovního charakteru. V tomto období je pro zasažené Blížence důležité vyhýbat se větším finančním transakcím, nekupovat nemovitosti, nenechat se zlákat k příliš dobře vyhlížejícím investicím. S velkou pravděpodobností to budou podvody či se na těchto obchodech najdou větší „mouchy“. Rozlišit podvod od poctivého jednání bude pro výše uvedené Blížence obtížné. Ve finančních otázkách se mohou obrátit na své dobré přátele a staré známé narozené ve znameních Kozoroha či Býka, kteří neblahým vlivem Neptuna netrpí a dobrým obchodům rozumí.

Daleko zákeřnější je však působení Neptuna v oblasti duchovního poblouznění. V době jeho nepříznivého vlivu určitě neměňte vyznání, vyhněte se sektám či samozvaným guru. Přitažlivost všeho tajemného „s příchutí duchovna“ bude maximální. Jako by to nestačilo, pod neblahým vlivem Neptuna můžete navíc inklinovat k závislostem. Ty mohou být tradiční: alkohol, drogy, léky apod., nebo modernější: práce, nakupování, vztahy či snad sociální sítě. Vydržte, nepříznivý aspekt netrvá dlouho (i když u někoho to může představovat i několik měsíců), léčba by se však mohla protáhnout mnohem déle. Ztracení na duchovní a životní cestě prožívají nejvíce ti, kterým je mezi 41 a 45 lety. Proč zjistíte v článku Cyklické krize. Pokud se Vás to týká, raději mi napište, objednejte se, je to na delší povídání.

Vztahy jak partnerské, tak rodinné, mohou být dočasně pocuchané, což je opět přirozeným důsledkem změny Vašeho myšlení a chování. Nebojte se, jakmile aspekt Neptuna přejde, zase se vše urovná. I v pracovním procesu očekávejte spíše problémy a smiřte se s tím, že po nějaký čas nebudete patřit k nejchytřejším a nejšikovnějším.

Po zdravotní stránce Vás Neptun také nenechá v klidu, při jeho působení budete náchylnější k infekčním nemocem, a to nejen k běžným, ale hlavně takovým, které se hůře diagnostikují nebo budou diagnostikovány nesprávně či opožděně. I zde Neptun rád vyvolává zmatky. Trvejte na opakování testů a pečlivém stanovení diagnózy, i tak se léčba poněkud protáhne. Rovněž pozor na správné užívání léků. Tyto, ale i například jídlo a nápoje, Vám mohou být zdrojem otravy. Pečlivě sledujte stav ovzduší v místě bydliště a dbejte zvýšené opatrnosti při zacházení s všelijakými spreji a popř. jedovatými plyny nejen při práci v laboratoři. Infekce se mohou týkat typické zóny Blíženců, tj. dýchacích cest a plic, ale také chodidel – zdravotní oblasti Ryb, můžete „chytnout“ např. plíseň. Vyhýbejte se tedy preventivně infekčnímu prostředí.

Samozřejmě nepůsobí Neptun na všechny jedince stejně silně po celý rok, také si bere „dovolenou“ :-)! Kdy nepůsobí právě na Vás, si můžete u mne nechat spočítat v rámci kompletního horoskopu nebo dílčího zaměřeného na finance a podnikání, vhodný je i ten se zaměřením na práci a kariéru.

Pluto z Kozoroha Blížence neovlivňuje

Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 3x opustí a 2x se vrátí. Dokud je v Kozorohu, mohou zůstat Blíženci naprosto v klidu, nemá na ně ani příznivý, ani nepříznivý vliv. Změna nastane po vstupu Pluta do znamení Vodnáře, pak bude působit na Blížence příznivě. Jenže přízeň Pluta není nic jednoduchého, obvykle působí dvojsečně.

 Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.Tabulka pohybu planet 2022

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 94429 hostů a žádný člen

Kalendář akcí

červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Filtr akcí