Články

Berani 2017

Slunce vstupuje do znamení Berana v roce 2017 dne 20.3. v 11:28 a přináší nám jaro. Ze znamení vystupuje 19.4. ve 22:27 a pokračuje ve své pouti zodiakem znamením Býka.

Beranům v roce 2017 toho do karet tolik nehraje. V podstatě jen Saturn a Mars se snaží nějak pomoci. Mars přílivem energie a Saturn nechá Berany dospět. Uran je někde na půli cesty mezi užitečností a škodlivostí. Je příliš nevyzpytatelný a rád přehání. Všichni pod vlivem Uranu se mu budou podobat. Saturn je zas trochu usměrní a přivede k normálu. Dobré vztahy Beranů trpí působením Uranu i Jupiteru. Rovněž se tito dva výtečníci podepíší na zdraví vybraných Beranů, koho se to týká, viz tabulka výše. Pluto již kolikátým rokem deptá beranskou skupinku, letos zasáhne další houfek. A ti ostatní z druhé půle znamení se mají na co těšit, Pluto totiž každý rok navštíví další malé množství. Celkově se všem uleví, až se Plutu podaří opustit znamení Kozoroha léta páně 2024.

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, je třeba to spočítat, můžete sami nebo se rovnou objednejte u mne.

Vlivy pomalých planet

vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

Tento článek umožňuje přečíst si horoskop ušitý (skoro na míru :-)) pro Vás. Jak jej číst snadno a rychle ve 4 krocích:

 • datum narození = najdu si svůj narozeninový den v tabulce

 • příznivé nebo nepříznivé vlivy = k datu jsou zapsány vlivy P/N,

 • vyhledám na dalších stránkách jen to, co se týká mého data = týkají se mne jen některé odstavce a ty vyhledám v textu níže

 • kdy nastává daný vliv = orientačně zjistím podle tabulky na konci popisující pohyb pomalých planet v roce 2017

 

Podrobně:

Co vládce Mars připravil pro své věrné poddané, tj. Berany?

Obrovskou vitalitu, sílu a energii k prosazení svých plánů dostanou Berani od Marta v době od 28. ledna do 10. března. Doufejme, že svůj příděl nevyplýtvají na lyžovačku, ale řádně jej využijí ke zlepšení svého zdraví a postavení v zaměstnání. Pokud si troufají, měli by udělat nějaké romantické gesto, které stojí hodně fyzických sil, například přestěhovat své lásce klavír do 3. patra v domě bez výtahu :-). Snad se jim tím podaří vykompenzovat svůj obvyklý egoistický postoj a vliv opozice Jupitera a Urana, která jim nepříznivě mluví do vztahů. Prosím nezaměňujte, opozice nerovná se tchyně :-).

V období 21. dubna až 4. června (z Blíženců) a 20.července až 5. září (ze Lva) Mars opět posílí své oblíbence. Na jaře bude vhodné příliv energie využít k navazování nových známostí a rozšiřování obchodních kontaktů, nejlépe na sportovních akcích. V létě se raději zajímejte o upevnění pozice v zaměstnání nebo, je-li neotřesitelná, o luxusní dovolenou s wellness programem.

Vliv Marta Berany přinutí zvolnit v období od 4. června do 20. července (působení z Raka) a od 22. října do 9. prosince (působení z Vah). Začátkem léta jim přinese hádky v rodině a na podzim partnerské a manželské spory. Obojí má tendenci se promítat do těla ve formě nemocí: v létě potíže s trávením, zejména se žaludkem, bolestivé zánětlivé stavy a křeče, na podzim pro změnu potíže s ledvinami, ledvinové koliky, záněty močových cest a u dam potíže s vaječníky. Též se mohou přidat prudké bolesti hlavy, ať už migrény nebo v rámci virových onemocnění s horečnatými stavy. Rovněž bolesti zubů, očí a uší mohou Berany chvíli potrápit. Chvíle je to správné slovo, neboť uvedené choroby budou probíhat po beransku, tzn. rychlý nástup, prudký vývoj, zhoršení, horečka, ulehnutí a za 36 – 72 hodin úleva, ústup potíží a Beránek je v podstatě opět zdravý a silný.

Demoralizující vliv Jupitera z Vah na Berany

Týká se období od počátku roku do 10.10.2017 a Beranů narozených od 10. do 20. dubna. Pro každého jednotlivce vliv trvá 2-3 týdny.

Dočasně nám Berani přestanou hrát fér. Budou hledat kličky, mnohdy až na hranici zákona, jak dosáhnout svých cílů. Budou po všech stránkách „nenažraní“ a neukojitelní. V úrovni fyzického zdraví se to promítne jako přibírání na hmotnosti. Milí Berani, Jupiter sice ve Vás takovéto chování provokuje, ale snažte se mu nepodlehnout. Většina společnosti je naopak Jupiterem naladěna na vlnu spravedlnosti a rovnováhy. V partnerských a obchodních vztazích se Vám potřeba získat vše i na úkor druhého může velice rychle vymstít. Druhá strana začne usilovat o rovnováhu a jednání může mít soudní dohru. Právě soudům a úřadům byste se raději měli vyhnout. Stejně jako nadměrné konzumaci kalorií. Pokud se Vám nepovede vyhnout se úředním a soudním jednáním, uklidněte se, Jupiter není takový zloduch, aby Vás nechal sedřít z kůže, vyjdete z toho jen s odřenýma ušima :-). Po stránce tělesného zdraví se Beranům projeví kromě lenosti a potřeby přejídání i obtíže s ledvinami, možné je také zvětšení orgánů. Jste-li Berankami, v inkriminovaném čase dbejte více o své zdraví v oblasti pohlavních orgánů, raději s tím ale začněte už o nějaký měsíc dříve.

Ovlivní Berany vstup Jupitera do znamení Štíra?

Týká se období od 10.10.2017, jež ovšem Vahám nic neobvyklého nepřináší - tedy ve vztahu k jejich Slunci. K libovolnému jinému prvku vztah již mít může, například k Mediu coeli...

Saturn ve Střelci umožňuje Beranům zmoudřet

Týká se období od začátku roku do 20.12.2017 a Beranů narozených 10.-20. dubna.

Saturn letos stejně jako loni pomáhá Beranům, nyní poslední skupince. Obdobně jako některé Váhy přesvědčí Berany (viz první věta) o důležitosti studia, jeho dokončení (třeba i po letech) a nezbytnosti v dnešní době – celoživotním vzdělávání. Nejenže jim to životními událostmi naznačí, ale dodá jim i dostatek vytrvalosti a trpělivosti, a tak si Berani zvýší kvalifikaci, vylepší jazykové znalosti a zdokonalí nadhled a přehled v profesi. Saturn hraje fér a pro ty, kteří přijmou jeho výzvu, má připravené spravedlivé hodnocení při zkouškách, lepší příjmy a možnost pracovat v zahraničí. Berani z konce dubna, pokud právě studují, se potkají s profesory, kteří jim nic neodpustí. Budou mít vysoké požadavky, ale z toho, co a jak je naučí, budou tito Berani čerpat ještě po letech. Nezapomeňte si v době působení Saturna zařídit studijní pobyt v zahraničí, opět pro Vás bude celoživotně cenný, a to nejen jako hezká vzpomínka na mládí, ale bude pro Vás skutečně hodně znamenat profesně. Navíc Vás posune i v osobním růstu a zrání.

Ve vztazích Saturn Beranům snad také napomůže. Většina Beranů, kterým Saturn v roce 2017 pomáhá, má současně ohroženy vztahy (Uran, Jupiter). Saturn povede prudké a impulsivní Berany při rozhodování k uvážlivosti, zohlednění spravedlivosti, k upřednostnění dlouhodobosti (vztahu) a snad jim nalije do horkých hlaviček i trochu moudrosti. Tím by měl otupit ostří z opozice Jupiter, Uran. Ostatně samotný Uran, přecházející přes Slunce Berana může vést k nepředloženým činům i ve vztazích. Pokud Beránek/Beranka je již nad věcí, zmoudřelý/á, využije uranskou inspiraci naopak k oživení vztahu originálním nápadem. Třeba na cestování, pěší putování za cizokrajnými prehistorickými památkami, spaním pod širákem a s ochutnávkou toho, co „domorodci“ opravdu doma vaří, zakončené místním svatebním rituálem.

Saturn v Kozorohu vyšťaví Berany

Týká se období od 20.12.2017 do konce roku a Beranů narozených první a druhý den znamení. V letech 2018 až 2020 pak postupně dalších Beranů. Pro každého jednotlivce vliv trvá něco přes 2 týdny, v letech 2018 a 2019 pro některé i déle.

Období Saturnu v Kozorohu je pro Berany velice náročné. Ve srovnání s působením Pluta nevytváří Saturn tak intrikářskou a mocichtivou atmosféru, zato je chladný, přísný a neústupný. Když se toto naladění času střetne s přirozenými vlastnostmi Beranů – vítězství za každou cenu, choleričnost, akčnost, již cítíte, jak je to nebezpečné a nejen tělesnému zdraví škodlivé. Znovu u Beranů (v roce 2017 pouze těch z počátku znamení) dojde k ohrožení kariéry, peníze tomu stavu odpovídají, vztahy budou na mrtvém bodě nebo definitivně ukončené a zdraví poškozené. Milí Berani, v zaměstnání či podnikání budou Vaši protihráči stejně silní a stejně tvrdohlaví jako Vy sami. Budou mít neskutečnou výdrž a často i pravdu. Nenechte se vyprovokovat, dávejte si pozor na chyby. Mějte na paměti, že když jste pod vlivem Saturna z Kozorohu, současně Vám ubývají fyzické síly. I když máte silnou vůli, soupeř prostě vydrží více kol. Buďte alespoň průměrně taktní při vyjednávání se staršími osobami, minimálně slovně ctěte jejich moudrost. Ať se Vám to líbí nebo ne, bude opravdová, jen trochu syrová a nezaobalená. Ostatně Vy také zrovna nevynikáte diplomatickým vyjadřováním. V pracovních, ale zvláště v rodinných vztazích Vás bude Saturn hodně učit řádu, spolehlivosti, pravidelnosti, vytrvalosti a odpovědnosti. Nelehké časy nejen pro puberťáky. Týkat se bude i studentů, kterým do života může přijít přísný a náročný učitel. Ve finančních záležitostech očekávejte omezení, v souvislosti s nižší výkonností či problémy v práci dojde ke snížení příjmů. Po zdravotní stránce dovede Saturn též potrápit. Na Berany si chystá bolesti zubů, hlavy, artritické problémy kloubů a mohou se objevit potíže s kostmi. Koukněte se do občanky, jestli už nemáte věk na osteoporózu, a i pokud ještě ne, raději doplňujte v předstihu Ca, Mg, vitamíny C a D, zklidní Vám to ze stresu poněkud pocuchané nervy. Prudce a podrážděně reagujete často, i když se nic zvláštního neděje. Vitamíny a minerály dále zlepší hojitelnost případných zlomenin, kterými jste ve výše uvedeném čase též ohroženi. Protože vyrážíte do boje s nepřízní osudu vždy naplno, očekávejte únavu až vyčerpání, Saturn umí utahat i takové borce, jako jste Vy. Pokud patříte k těm jednotlivcům, kteří mají v horoskopu naznačeno těch problémů v poslední době více, připravte se na malou či větší depku. Nebojte, nechte Saturn odejít jeho cestou a zase získáte zpět své fyzické i dušení síly.

Uranská síla ve znamení Berana

V roce 2017 se Uranův vliv týká Beranů narozených od 9. do 18. dubna. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat na třikrát, poprvé 15.5.2018. Poslední a úspěšný :-) pokus bude 6.3.2019.

Extravagantní Uran další skupince Beranů (viz výše) přihrává skvělé originální až futuristické nápady. Jenže ouha, rodí se poněkud nedonošeně a překotně. Jsou sice dobré, ale potřebují trpělivost a vytrvalost pro dotažení do konce, avšak Berani nejsou v uvedených vlastnostech právě mezi prvními. Takže jim nezbude než prosazení nápadů silou, nalitím energie a to mnohým projektům může spíše uškodit. V partnerských vztazích čekejte tedy hádky i vášeň, někdy se Vám tu emocionální houpačku povede rozhoupat až k rozchodu/rozvodu. Pokud jste na začátku vztahu, nezoufejte, snažte se neprovokovat, modlete se za rozvahu partnera/partnerky a až přejde Vaše uranské tornádo, zase se šťastně najdete. V práci Vás však nikdo nepodpoří a o prosazení svých nápadů budete muset hodně bojovat - počítejte se ztrátami. Po přečtení předchozích řádků je Vám jasné, že Berani Uranem ovlivnění penězi neoplývají. U některých se mohou dostavit příjemné výkyvy ve formě prémií a bonusů za odvedenou práci, když se podaří prosadit jejich dobré návrhy.

Neptun na Berany působí pouze individuálně

Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb, od roku 2011 a bude jím putovat až do 30.3.2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Beranům nic neobvyklého nepřináší - tedy ve vztahu k jejich Slunci. K libovolnému jinému prvku zajímavý vztah již mít může.

Pluto z Kozoroha Berany dusí

V roce 2017 se vliv Pluta týká Beranů narozených od 4. do 9. dubna. Jeho vliv potrvá ještě několik let. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 5x opustí a 4x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19.11.2024.

Pluto řádí v Kozorohu, a zatímco zemská znamení podporuje, vůči Beranům se staví intrikářsky a manipulativně. Berani se mu částečně dokáží přizpůsobit, vydržet jeho tlak, ale dobře jim z toho není a nemůže být. Pluto v Kozorohu má rád vše pod naprostou kontrolou a impulzívnost a rychlost reakcí Beranů mu to hatí. Proto by je nejraději nějak svázal, což se mu daří, pokud je zahrne takovým množstvím práce a úkolů, že jim nezbývá ani čas se „proběhnout na dvorku“. A to je přesně ten bod, kdy Berani vybuchnou a pustí se do souboje. Protichůdné názory a energie, použití síly a manipulace charakterizuje všechny střety Beranů pronásledovaných vlivem Pluta. Velmi ošidné je takovéto vyřizování účtů a „kdo z koho“ v zaměstnání či v podnikání. Ztráty budou na obou stranách.

Ovšem pokud se takovýto lítý boj odehraje v rodinných kruzích, bude to mít trvalé následky. Milí Berani, porozhlédněte se včas, kdo se ve Vašem okolí nenápadně snaží vnutit Vám svou vůli. Jednejte obezřetně, vytrvale a diplomaticky, předvídejte další tah nebo se o to alespoň se snažte. Jsou to právě ty vlastnosti, které Vám často chybí.

I na zdraví výše uvedených Beranů má Pluto neblahý vliv. Představuje pomalu se rozvíjející skryté záněty, probíhající hluboko v těle, chronické zánětlivé stavy kůže, kostí, kloubů, zubů, uší, očí, dásní a zánětlivá onemocnění, u kterých se nedaří najít původ, provázená často déletrvajícími horečkami.

Shrnutí pro Berany na rok 2017 - stručně a jednoduše

Zdraví

Více než polovina Beranů je v roce 2017 ohrožena nějakými zdravotními problémy. Většina si vystačí s lehkými obtížemi spojenými s přibíráním na váze. Zejména Beranky si dají více pozor na problémy s pohlavními orgány a neopomenou preventivku u gynekologa. Část Beranů uslyší od lékaře něco o zvětšení ledviny či neobvyklém chování vaječníků (viz vliv Jupitera). Berani narození 1. a 2. den znamení si v roce 2017 sáhnou na dno a Berani ze 4. až. 9. dubna si dají pozor na vleklé, obtížně odhalitelné záněty (viz vliv Pluta). Přechodně se může objevit i nějaká ta viróza a krátkodobé horečnaté onemocnění (viz vliv Marta). Jak upevnit zdraví Beranů

 

Vztahy partnerské

Bohužel většina Beranů si svoje partnerské vztahy v roce 2017 pokazí. Spokojenost ve vztahu zažije menšina narozená mezi 23. březnem a 1. dubnem. Ostatní se budou chovat nevhodně, nediplomaticky, sobecky, namyšleně a nebudou umět ustoupit, ani když půjde z jejich hlediska o maličkosti. Představa, že jsou neodolatelní a nepřekonatelní v sexu a že stačí, když si dva rozumí v posteli, a že se tím vše vyřeší, se ukáže jako zastydle adolescentní. Týká se Beranů i Beranek. Vášeň je jistě významnou složkou vztahu, ale 100% vztahu nepředstavuje. Také je třeba se shodnout i v tak obyčejných věcech, jako „kam v neděli na výlet“ nebo „co je pro koho vhodným dárkem“. Jestli vztah míří k trvalému, bude třeba řešit, kde se bude bydlet, kolik budete mít dětí a kdy. Jestliže to, kam se pojede na víkend, určuje vždy jen jeden z páru, za jak dlouho tomu druhému dojde trpělivost? Někde jsem četla, že z biologických důvodů zamilovanost trvá 2 roky, pak nastane konec nebo se vztah přetaví do trvalého. Jestli prožíváte v roce 2017 svůj 2. rok vztahu, tak opatrně našlapujte. Největší pravděpodobnost rozchodu si vyrobí svým chováním Beránci narození 4. až 9. dubna, kteří se v roce 2017 ve vztahu mohou chovat majetnicky, žárlivě, nedávat druhému potřebný prostor, řešit vše jen z hlediska vlastního zájmu a nebrat ohledy na partnera. Navíc jsou pod tlakem v práci. Může se stát, že klesnou až k hrubým slovům a neurvalostem.

Vztahy rodinné

Rodinné drama v podobě hádek, vyhrocení vztahů až odcizení si prožijí narození 21. a 22. března a 4. až 9. dubna. Starší členové rodiny se k Vám mohou chovat despoticky. Pokud ale sami jste hlavou rodiny, může se Vám snadno přihodit, že tím despotou se stanete právě Vy. Ostatní Berani si vedou v rodinných vztazích průměrně, jen pozor na Jupitera, který zvýší Vaši sobeckost.

Práce

Pouze narození 4. až 9. dubna (viz Pluto) mají právo si stěžovat na tyranského šéfa a intrikářské kolegy. Narození 9. až 19. dubna (viz Uran) si sice také budou stěžovat, ale za svoje problémy si mohou nejčastěji sami, hlavně jejich ukvapenost a ego. Ostatní si užijí vcelku vyvážený poměr problémů a radostí v pracovním procesu. Jen pozor na spravedlivost a korektnost jednání a na diplomatické chování vůči obchodním partnerům, ale i kolegům. Dokud Jupiter neopustí Váhy, budou mít Berani narození 2. - 20. dubna tendenci sníst tu „větší polovinu“ koláče a to se neodpouští.

Peníze

V této oblasti se Beranům nijak zvlášť nedaří, vyjma těch narozených v poslední třetině znamení. Ti mají nárok si polepšit poté, co dostudují, zvýší si kvalifikaci a případně i odjedou do zahraničí (viz Saturn). Rovněž musí vhodnými prostředky bojovat za prosazení svých nápadů a ještě než je začnou vychvalovat, by si měli překontrolovat jejich reálnost. Nápady mohou být nedotažené a návrhy ukvapené z prostého nadšení pro věc (viz Uran).

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

Mars se pohybuje v průběhu roku 2017:

od 19.12.2016 znamením Ryb

od 28.1.2017 znamením Berana

od 10.3.2017 znamením Býka

od 21.4.2017 znamením Blíženců

od 4.6.2017 znamením Raka

od 20.7.2017 znamením Lva

od 5.9.2017 znamením Panny

od 22.10.2017 znamením Vah

od 9.12.2017 znamením Štíra

Uran se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Berana

od 1.1.2017 pokračuje vpřed od 20°34 ´ do 28°32´

od 4.8.2017 retrográdní pohyb od 28°32 do 24°34´

od 3.1.2018 postupuje vpřed od 24°34´ do srpna 2018 – opět obrátka

15.5. 2018 přejde ze znamení Berana do znamení Býka

 

Jupiter se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Vah

od začátku roku do 6.2.2017 vpřed 21°08´až 23°08´

od 6.2.2017 retrográdně od 23°08´ do 13°13´

od 10.6.2017 vpřed od 13°13´ do konce znamení

znamením Štíra

od 10.10. 2017 vpřed od 0° do 16°51´

Neptun se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Ryb

od 1.1.2017 vpřed od 9°44´ do 14°16´

od 17.6.2017 retrográdní pohyb od 14°16´ do 11°28´

od 23.11.2017 postupuje vpřed od 11°28´ do 11°53´ znamení Ryb na konci roku 2017

dále pokračuje vpřed do června 2018 – opět obrátka

Saturn se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Střelce

od 1.1. 2017 postupuje vpřed od 21°22´ do 27°48´

od 7.4.2017 retrográdní pohyb od 27°48´ do 21°11´

od 26.8. 2017 postupuje vpřed od 21°11´ do konce znamení

znamením Kozoroha

od 20.12.2017 0°Kozoroha do 1°16´

 

 

Pluto se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Kozoroha

od 1.1.2017 vpřed od 16°56´ do 19°24´

od 16.4.2017 retrográdní pohyb od 19°24´ do 16°51´

od 29.9.2017 postupuje vpřed od 16°51´ do 18°45´ do konce roku 2017

dále pokračuje vpřed do dubna 2018 – opět obrátka

Tabulka 2

DOTAZY:

 • Odpovědi na často kladené otázky k tomuto typu horoskopu najdete v menu: OTÁZKY
 • Zeptejte se mne:
  • skype
  • sms a telefonu v čase 8-20, pokud nezvednu telefon, hovořím s klientem a nebojte se, zavolám zpátky
  • sledujte moje další rady a tipy na facebooku Poradna MEZIHVEZDAMI

OBJEDNAT HOROSKOP

 

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 118 hostů a žádný člen

Kalendář akcí

srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Filtr akcí