×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 718

Střelci 2016

Tabulka 1

P=příznivě , N=nepříznivě , vyznačené oblasti udávají, kterých Střelců, se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz. tabulka na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne.

Vlivy pomalých planet

vlivy které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

Tento horoskop umožňuje přečíst si horoskop ušitý (skoro na míru :-)) pro Vás. Jak jej číst snadno a rychle ve 4 krocích:

  1. datum narození = najdu si svůj narozeninový den v tabulce
  2. příznivé nebo nepříznivé vlivy = k datu jsou zapsány vlivy P/N,
  3. vyhledám na dalších stránkách jen to, co se týká mého data = týkají se mne jen některé odstavce a ty vyhledám v textu níže
  4. kdy nastává daný vliv = orientačně zjistím podle tabulky na konci popisující pohyb pomalých planet v roce 2015

Úvod

Střelci jsou zřejmě nejzatíženější znamení roku 2016. Mají příznivé i nepříznivé tranzity pomalých planet (myšleno na jejich nativní Slunce, na ostatní planety v jejich osobním horoskopu samozřejmě to může být jinak). Příznivé působení pomalých planet zaznamenají minimálně 2: Jupitera a Urana. I když Uran citlivější jedince může rozhodit svým nadsazeným, někdy až utopickým optimismem. Saturn má ke Střelcům zvláštní postoj, někteří jej zaznamenají jako příznivý vliv, většina pak si spíše bude stěžovat na těžkosti, které vliv Saturna znamená, Střelcovští pohodáři nejsou na Saturnský dril stavění. Nepříjemně působí vliv Neptuna z Ryb. Vliv Pluta z Kozoroha je na Střelce slabý, sotva jej zaznamenají, spíše ojediněle, v souladu s dalším prvky osobního horoskopu. Naštěstí značnou část roku 2016 kompenzuje nepříjemnosti svým přílivem energie Střelcům Mars 6.3.-17.4. a 3.8.-27.9., trochu zmatků a ukvapeného používání energie a síly jim přinese 17.4. - 29.5. Pocit vyčerpání mohou Střelci zažít v roce 2016 v souvislosti s působením Marse až kolem Vánoc. Nikoho to neudiví, většina Střelců bude mít za sebou náročný rok.

Podrobně:

Kdy a jak Mars Střelce nabíjí?

Začátkem jara a koncem léta Mars přeběhnutím přes nativní Slunce jednotlivých Střelců znásobí jejich síly. Vliv netrvá u jednotlivce dlouho a jde to pěkně popořadě. Na jaře tj. 6.3.-17.4. nejprve ovlivní listopadové Střelce. Když nabere Mars zpětný chod (17.4. - 29.5.), mohou mít Střelci, pouze ti listopadoví, problémy s uplatňováním energie, buď nevhodně, nebo jim to nebude umožněno. U někoho se to může projevovat zánětlivými stavy a u jiného projevy vzteku. Hrozí i zlomeniny a všelijaké nehody. Dávejte na sebe trochu pozor. Je to čas, kdy si můžete vyrobit malér vlastními silami.

Na konci léta (3.8.-27.9.) dojde na všechny Střelce pěkně popořadě: nejprve na ty z kraje znamení, pak z prostředka a v závěru období Mars dobije baterky i těm narozeným před Vánoci. Ovšem všem jen v dobrém, čekejte příliv energie i optimismu. Vhodný čas pro realizaci náročné části Vaší práce či sportovně zaměřené dovolené. Pokud se Vám nehodí ani jedno, tak třeba doma vymalujte, půjde Vám to snadno a rychle od ruky.

Co pro Střelce znamená vliv Jupitera ze znamení Panny?

Týká se období do 9.9.2016 a Střelců narozených od 4.12.do 21.12.

A jejda, to jsou časy pro Střelce nemilé. Však on to asi nemá rád vůbec nikdo, ale všichni to známe. To jsou časy, kdy se na člověka valí velké množství práce, tolik, že už ani není v lidských silách to zvládnout. Pro Střelce je to těžší. Ti bývají často pohodlnější a natolik věří vlastním schopnostem a štěstí, že si práci nechávají na poslední chvíli a pak to nějak rychle zvládnou. Obvykle. Nyní v časech Jupitera v Panně to najednou nejde. Tento osvědčený systém zcela selhává. Práce jen přibývá, není možné si odpočinout, není možné odložit něco na později, protože „později“ už je diář stejně přeplněný. Štěstěna funguje jen občas … A pozor, milí Střelci, za to množství práce nemohou jen nějací ONI, tedy třeba zaměstnavatel, který chce ušetřit na personálu a Vám naloží práci za 2 (propuštěné) kolegy. Můžete si takto nelidsky naložit i sami na sebe v rámci nadšení - pro novou práci, podnikání, nový objev ...

Přirozenými důsledky takového stavu je poškození zdraví (v střelcovsko-pannenské oblasti). Starejte se více o játra, kyčle, trávení, střeva a taky psychičku, nerozčilujte se tolik.

Dalším přirozeným důsledkem je zhoršení vztahů, nemusí to být nic dramatického, ale hleďte si brzy přiznat, že tuto stránku svého života – pěstování vztahu – prostě zanedbáváte. Promluvte o své situaci (raději dříve než později) otevřeně s partnerem, aby si Váš snížený zájem nevykládal jinak. Malá nedorozumění mohou vést k velkým problémům. Pro úplnost můžete nahlédnout i do rad z roku 2015.

Jak Střelcům pomůže vstup Jupitera do znamení Vah?

Jupiter vznešeně vpluje do znamení Vah 9.9.2016. A označí tak čas pro hledání a nalézání rovnováhy a spravedlnosti ve vztazích. A to jak partnerských tak třeba smluvních obchodních. V partnerských vztazích půjde především o nové dohody, hodně kulantního vyjednávání, zvlášť ve vztazích, které byly dosud zanedbávané. Ale Jupiter ve Vahách dává naději na šťastné konce – vlastně nové začátky. Ty budou provázeny (pod vlivem Jupitera) též jistým (znovu)okouzlením i vášní. Nezřídka to skončí plozením potomstva. Jediným problémem v časech Jupitera ve Vahách je, že těch okouzlení může být i více najednou zachování střídmosti, věrnosti a určitého rozumného nadhledu může být právě tou zkouškou v dobách „hojnosti“ v partnerských vztazích. Možné bude dojít ke kompromisu ve vztazích, které v předešlém období, kdy Vahami procházela Černá Luna a bojovala za spravedlnost a rovnoprávnost pro oba trochu nevybíravým způsobem a kdy již málo funkční vztahy spěly ke kolapsu. Jupiter ve Vahách dává naději na oživení a obnovení takovýchto vztahů. Neúnavná jednání, hledání kompromisů a nových cest spolu s obnovením Vašeho dřívějšího sex apelu (zapracujte na tom = cvičení, dietka, oblečení a také pozornosti a naslouchání partnerovi) dává značnou šanci na úspěch při načasování do období, kdy Jupiter putuje Vahami.

V obchodních a dalších smluvních vztazích rovněž čekejte lepší smlouvy ve stylu vítěz-vítěz, tedy výhodné pro obě strany. Rozmnožení počtu kontaktů a obchodních přátel k tomuto času také patří.

V tomto čase mohou dojít i pracovní smlouvy úpravy směrem ke spravedlivějšímu a rovnoprávnějšímu vztahu. Využijte toho a iniciujte změnu sami, je to jistá satisfakce za předchozí období, kdy byl Jupiter v Panně a pouze Vás zatížil (zatížili v zaměstnání) větším množstvím práce, bez kompenzace finanční či jiné.

Ach, ten Saturn ve Střelci!

Saturn ve Střelci pracuje na zdokonalení nejen Střelců (ve střehu jsou i Blíženci, Panny a Ryby) od prosince 2014. V prvním čtvrtletí roku 2015 naznačil Střelcům narozeným 1.-5. den znamení, o co tak asi půjde. Jaké období mají Střelci před sebou. Hodně jsem toho již popsala v roce 2015 platí to i pro rok 2016 (šedý odstavec). V roce 2016 se Saturn „dotkne“ Střelců narozených od 1. 12. do 9.12. A budou se cítit „dotčeni“! To si pište. Přechod Saturna přes nativní Slunce je vždy obdobím životních zkoušek. Často se nedostává fyzických a duševních sil. A naopak jsou na člověka kladeny vyšší nároky ze všech stran. V zaměstnání, v rodině, při studiu.

V těchto časech ze Saturnem přezkušovaných Střelců rychle vyprchá jejich vrozený optimismus, vždy plní energie, nyní boudou působit unaveně a sklíčeně. Bodejť ne, co jim dříve prošlo se štěstím a díky jejich okouzlujícímu úsměvu, tentokráte nepůjde. Nejen v zaměstnání Saturn vyžaduje práci odevzdanou včas, přesnost, dochvilnost, odpovědnost.

Pro studenty jsou to rovněž tvrdé časy, žádná zkouška „zadarmo“, všechny s poctivou přípravou. Pokud budete cestovat, na nic, co se dá předvídat rozumem, nezapomeňte: 3x zkontrolujte vybavení, oblečení trasu, doklady …. Smiřte se předem se spartánskými podmínkami.

Zdravotně to nebude žádná sláva: delší čas ve stresu, vyčerpání, skeptický postoj k životu až deprese.

Ve vztazích očekávejte snížení zájmu o partnera, budete přetíženi v ostatních oblastech, takže snažte se to trochu kompenzovat nebo alespoň otevřeně přiznejte, jak na tom jste.

Nejtěžší období nastane na jaře březen a duben 2016, kdy se spojí vliv Saturna a Jupitera na Střelce narozené kolem 8.12.

Uran z Berana postrkuje Střelce. Příznivým směrem?

Jeho vlivem byli postupně zahrnuti Střelci narození: 22.11. až 27.11. vliv v roce 2011, , 23.11. až 1.12. vliv v roce 2012, 26.11. až 3.12. vliv v roce 2013, 29.11. až 8.12. ... v roce 2014, 3.12.až 13.12. ... v roce 2015.

A ještě si s ním v příštích letech užijí narození: 7.12.až 16.12. ... v roce 2016, 11.12. až 19.12. ... v roce 2017, 15.12. až 21.12.... v roce 2018

Vzhledem k tomu, že Uran z Berana může na každého působit jen 1x v životě , výjimečně i 2x. Např. malí Střelci narození v roce 2011 se s takovým to působením Urana ze znamení Berana mohou setkat až v roce 2094. Doba než se opět Uran dostane do Berana je cca 84 let.

Možná, že je trochu nadsazené říkat, že Uran v Beranu má příznivý vliv na Střelce (o které konkrétní Střelce jde letos viz tabulka 1). Uran Střelce inspiruje k velkým činům, odvážným originálním myšlenkám a dodává spousty sil, k jejich realizaci. Rozhodně mohou s pomocí Urana dosáhnout nadprůměrných výsledků v práci, sportu, studiu. Protože se příznivý vliv Urana kryje s nepřízní Jupitera či Saturna, bude třeba jít do individuálního horoskopu pro vyhodnocení kdy a jaký skutečný dopad bude mít Uran konkrétně na Vás. Záleží též na hodnotě vlivu Urana ve Vašem nativním horoskopu, pro někoho je velmi významný, pro jiného již méně. Další tipy a nápady pro Uranem „oťuknuté“ Střelce najdete v radách na rok 2015 (červený odstavec).

Neblahý vliv Neptuna

Neptun působí v roce 2016 na další skupinku Střelců. Narozeným 28.11. - 4.12. přináší komplikace a zmatek v oblasti duchovna. Ať už inklinujete k aktivnímu náboženskému životu nebo k některému s alternativních směrů či jste si vypracovali originální životní filozofii, očekávejte přerod Vašich názorů a postojů. Neptun Střelcům, jím zasaženým, přináší duchovní a často i duševní chaos. Dejte tomu čas odeznít. Pozor na prosazování Pravdy vlastními slovy a činy. Jindy jste v oblasti náboženství a filozofie velmi zkušení a moudří, ostatní se na Vás mohou v této oblasti obrátit o radu, nyní však máte „těžce zamlženo“. Neptun pro Vás nyní může být i spouštěčem nedorozumění v osobních a pracovních vztazích. Rovněž do jeho kompetence patří pomalu se rozvíjející, těžko diagnostikovatelné nemoci, zejména infekční (např. infekce jater). Může se též dostavit nějaké plísňové onemocnění, zejména chodidel či zasažení celkové např. kandidózou. Vzhledem k celkové zátěži Střelců buďte na sebe velmi opatrní. Pozor na nečekané sklony ke zneužívání omamných látek i ty by mohli býti, pro Střelce Neptunem „polechtaných“ v roce 2016, velkým problémem. A nemusí to být rovnou nějaká droga, stačí i chybně nebo nedůsledně používané některé léky. Zůstávají na pozoru i před jinými závislostmi jako internet či jiné technické výdobytky, hry, nakupování... A speciálně si dávají pozor na falešné guruy a jejich metody odsátí peněz pod omamnými řečmi pomoci bližním a potřebným. Obšírněji jsem měla téma rozvedené v roce 2015, pokračujte ve čtení  - modrý odstavec.

Velmi slabý vliv Pluta

Podobně jako Vodnářům pomáhá prosazovat svou, zejména v zaměstnání, podnikání, v širším společenském kontextu. Také je učí v těchto oblastech docilovat výsledků „hraním šachové partie“, ve více tazích, nejít vždy přímo k cíli, trochu intrikařit. To ani Střelcům není úplně vlastní, jsou to, nová, neznámá témata. Střelci mají raději otevřenost a fér hru. Týká se Střelců narozených mezi 5. a 9. prosincem.

Shrnutí pro Střelce na rok 2016 - stručně a jednoduše

Zdraví

Většina Střelců si v průběhu roku 2016 nějaké zdravotní potíže prožije. Zejména v souvislosti s přepracováním a stresem. Zdravotní problémy se budou týkat: jater, kyčlí, trávení, střeva, psychiky, infekcí. Nejvíce ohrožení jsou Střelci kolem 8.12. (Saturn i Jupiter) a to na jaře roku 2016.

Vztahy partnerské

Milí prosincoví Střelci počítejte se zhoršením vztahů v důsledku Vaší přetíženosti ostatními problémy, psychickým a i fyzickým vyčerpáním. Přiznejte svým miláčkům barvu včas, ať si podle toho, že je zanedbáváte, nemyslí, že o ně nestojíte. Ostatní Střelci si v této sféře života budou vést velmi dobře, ostatně jako obvykle. Dokonce po 9.9. (Jupiter ve Vahách postupně jednotlivce, dle narození od 22.11. do 12.12) inspiruje a začínají býti více přitažliví, kreativní ve hrách milostných, a bohužel též budou mít takový úspěch a projevený zájem ze strany opačného pohlaví až to, u slabších jedinců, povede k nevěrám. Po předchozím trápení nadměrným množstvím práce (Saturn, Jupiter) sklouznou na „Střelecký“ způsob k jinému extrému.

Vztahy rodinné

Obdobně jako vztahy partnerské trochu budou pokulhávat. Požádejte rodinu o pomoc dříve, než budete muset řešit i zdravotní problémy. Kdykoliv budete moci odpočívat, pokuste se o to v rodinném kruhu či alespoň s některým členem rodiny. Může to být i kůň nebo pes :-). Ti pocuchané nervy uklidní s větší pravděpodobností :-).

Práce

Tak té, bohužel, je přespříliš, nejspíše v důsledku toho, jak se Vám v předchozích letech povedlo posunout se v kariéře, prosadit svoje nové nápady. Teď si to vybírá svoji daň, je třeba se novým projektům věnovat naplno, doslova na doraz svých možností. Pochvalu či spolupráci příliš nečekejte, zůstane všechno na Vás.

Peníze

Sice nebudou Vaším největším problémem, ale příliš jich nečekejte, situace se může zvolna začít zlepšovat od podzimu 2016. Na ošálení podvodníky si musí dávat pozor Střelci narození 28.11. - 4.12.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta budemít vliv – jestli na jaře nebo na podzim nebo po celý rok. Vaše Sunce je na tolikátem stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31.1. = 10. den Vodnáře = 10 ° Vodnáře tj. hledám u všech planet vlivu, kdy se dostane okolo 10 °.

 

Mars se pohybuje v průběhu roku 2016:

od 1.1.2016 znamením Vah od 28°31´

od 3.1.2016 znamením Štíra

od 6.3.2016 znamením Střelce

od 17.4.2016 znamením Střelce retrográtně od 8°54´

od 29.5.2016 znamením Štíra – opět, retrográtně až na 23°

od 29.6.2016 znamením Štíra 23°- 30°

od 3.8.201 znamením Střelce

od 27.9.2016 znamením Kozoroha

od 9.11.2016 znamením Vodnáře

od 19.12.2016 znamením Ryb

Uran se pohybuje v průběhu roku 2016:

znamením Berana

od 1.1.2016 pokračuje vpřed od 16°34 ´ do 24°30´

od 29.7.2016 retrográtní pohyb od 24°30 do 20°33´

od 29.12.2016 postupuje vpřed od 20°33´ do konce roku 2016 dále pokračuje vpřed do července 2017 – opět obrátka

 

Jupiter se pohybuje v průběhu 2016:

znamením Panny

od 1.1. 2016 na 23° 08´ až 23°14´

od 8.1. 2016 retrográtní pohyb 23°14´ až 13°15´

od 10.5.2016 postupuje vpřed 13°15´ až 30 ° Panny

znamením Vah

od 9.9.2016 do konce roku 0°až 21°04´ Vah

Neptun se pohybuje v průběhu roku 2016:

znamením Ryb

od 1.1.2016 vpřed od 7°33´ do 12°02´

od 13.6.2016 retrográtní pohyb od 12°02´ do 9°14´

od 20.11.2016 postupuje vpřed od 9°14´ do 9°43´ znamení Ryb na konci roku 2016 dále pokračuje vpřed do června 2017 – opět obrátka

 

Saturn se pohybuje v průběhu roku 2016:

znamením Střelce

od 1.1. 2016 postupuje vpřed od 11°08´ do 16°24´

od 25.3.2016 retrográtní pohyb od 16°24´ do 9°47´

od 13.8. 2016 postupuje vpřed od 9°47´ do 21°18´ na konci roku 2016

 

Pluto se pohybuje v průběhu roku 2016:

znamením Kozoroha

od 1.1.2016 vpřed od 15°03´ do 17°29´

od 18.4.2016 retrográtní pohyb od 17°29´ do 14°56´

od 26.9.2016 postupuje vpřed od 14°56´ do 16°56´ do konce roku 2016 dále pokračuje vpřed do dubna 2017 – opět obrátka

Tabulka 2

Často kladené otázky:

? Co to znamená vliv planety = tradičně se píše „pod vlivem planety XY“, v překladu do běžného jazyka to znamená, že daná planetární „ručička“ vesmírných hodin, dorazila do míst, kde je vypozorováno, že se opakují obdobné jevy. Např. když jsou obě ručičky na hodinách na 12, lidé buď obvykle obědvají nebo spí. To jest. „vliv obou ručiček na 12“ je chuť na oběd nebo potřeba spánku :-). U planet se tradují daleko košatější a rozsáhlejší pozorování (a vlivy) na jedince, celou lidskou společnost a přírodu. A tato pozorování v průběhu času přerostla na astrologická pravidla …

?? Každé zobecnění přináší nepřesnosti, jak je to u tohoto horoskopu = Ano, i tento na narozeninové dny upřesněný horoskop je ještě pořád velmi obecný a nepřesný, protože vůbec nepočítá s ostatními planetami Vašeho horoskopu, ale pouze a jenom s Vaším Sluncem. Při čtení jsme si vědomi, že obecné horoskopy jsou spíše pro zábavu a obecné filozofické zamyšlení.

??? Jak dosáhnu přesnosti horoskopu = když chci vědět vlivy planet pro mne přesně a s přesnými časy působení, musím pracovat se svým nativním horoskopem (sám/sama/pomocí práce astrologa). Osobní (= nativní= individuální) horoskop je jako otisk Vašeho palce. Druhý takový člověk po světě neběhá. A tak přesto, že máme s druhými lidmi mnoho společného, jsme každý jiný a vyvíjíme se též individuálně.

Chci-li skutečně vědět, zda-li v příštím období investovat energii do práce, podnikání, kariéry, partnerství, dětí, rodiny, přátel, cestování nebo koníčků? Kdy je na to všechno správný čas? V které oblasti mne čekají problémy a kde úspěch? Jak se na to připravit? Odpovědi zjistíme nejlépe podle osobního horoskopu.

Last modified on středa, 30 srpen 2017 17:03

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 1331 hostů a žádný člen

Kalendář akcí

prosinec 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Filtr akcí