×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 718

Ryby 2014

Vliv Slunce v průběhu (každého) roku

Pro Ryby je příznivé období, když Slunce právě putuje vodními znameními Raka (cca 21.6.-21.7.) a Štíra (cca 21.10.-21.11.). V tomto období se ji zlepšuje zdraví i vztahy a daří se jim v práci. Splňující si přání materiálního i intimního charakteru. Více a lépe uplatňují svoje dobré vlastnosti laskavost, citlivost, soucit, obětavost.

Nepříznivé období roku, nejen zdravotně, nastává Rybám, když Slunce právě putuje znamením Blíženců (21.5.-21.6.), Panny (21.8.-21.9.). Posledním obtížným obdobím roku je pro Ryby obvykle, když Slunce právě putuje znamením Střelce (21.11.-21.12.).

Zdravotní obtíže, které se rozvíjejí v průběhu roku v dalších oblastech těla, obvykle odpovídají danému, právě probíhajícímu, znamení nebo zhoršení chronických potíží zrozence ve znamení Ryb (nepříznivé aspekty z jiných znamení na Slunce).

Pozn. počátek znamení a konec znamení tj. 20., 21. či dokonce 23. daného měsíce se různí dle daného roku a rozhodují hodiny a minuty, jak v daném roce přecházelo Slunce z jednoho znamení do druhého. Pozor také na Váš konkrétní čas narození. Pokud máte v těchto dnech narozeniny, raději si ověřte si u astrologa, jste-li opravdu Ryba, Vodnář či Beran, za které se dle data považujete. Obdobně to platí pro všechna ostatní znamení.

 

Citlivé oblasti zdraví Ryb

Tělo: Chodidla, lymfatický systém, neuro-hormonální řízení

Obvyklé problémy: plísně , úrazy, otoky v oblasti chodidel, ploché nony, infekce, obtížně diagnostikovatelné choroby a nemoci pomalu se rozvíjející a pomalu se ukončující. Zadržování vody v těle jako celku – problém s hubnutím a přibírání na váze „po sklenici čisté vody“

Duše: pozitivně: citlivost, laskavost, jemnost, obětavost, kultivovanost x negativně: sklon k chaotickému životnímu stylu, sklon k závislostem a používání návykových látek (léky, alkohol, drogy, závislosti emocionální, závislost na např. na televizi …), útěky do světa snů, iluzí. Ryby s nepříznivými aspekty mohou podvádět nebo být sami podvedeny (i v širším slova smyslu), ovlivnitelnost

Příklady možnosti a metod vylepšení zdraví těla

Hodně problémů mohou vyřešit sauna + masáže = ovlivnění lymfatického systému, reflexní terapie, homoeopatie (Ryby mohou vykazovat přecitlivělost na běžné léky), kneipování, bylinné koupele, léčebné využití soli – koupele, nahřívání, šank prakšalána, ...

Strava: Vhodná vegetariánská, makrobiotická či jiná prostá extrémů a exotických přísad a náhlých změn, pravidelné půsty (zjednodušení stravy), borůvky a ovoce vhodné pro protikvasinkovou dietu (kyselé – kiwi, grep, citrón, …), pití čisté možno i informačně doupravené vody – doporučuji pouze vlastní výroby – tj. vlastní modlitbou apod. Nikdy nevíte, co Vám kdo podsouvá či nevědomky předává - je to jako podprahová reklama. Ryby jsou zvlášť citlivé. Dále dbáme na dostatek jódu, zinku a vitamínu A – návaznost na hormonální systém.

Byliny např.: Lichořeřišnice – Tropaeolum , (též echinacea, vlaštovičník) v homeopatické úpravě, čaj z ostružiníku, detoxikační a ledvinové směsi, oplachy a koupele ořešák vlašský, kostival, lopuch – masti, přeslička, vřesový čaj (otoky, ledviny, srdeční čakra, bezpečný při dlouhodobém podávání).

Příklady možnosti a metod vylepšení zdraví duše

Pravidelná náboženská nebo mystická praxe; udržování fyzického pořádku v domě – např. s použitím feng shuej.

 

Zážitky kulturní: Esoterický festival, hudba, koncert na tibetské mísy, didgeridoo, vodnářský zvon, …

Překročit vlastní stín: Naučit se pravidelně dbát o vlastní fyzické zdraví a kondici, například chodit s kamarádkou/kamarádem cvičit (sami vydržíte jen stěží) či na turistické vycházky.

Pokud máte sami zkušenosti, jak se udržovat v kondici a o které byste se chtěli podělit s ostatními Rybami, učiňte tak v níže.

 

Vlivy pomalých planet

vlivy které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

P=příznivě , P =příznivě, ale slabší vliv, N=nepříznivě , N =nepříznivě, ale slabší vliv /// vyznačené oblasti udávají, kterých Ryb , se to týká.

 

Vliv Marse ve Štíru na Ryby

Mars ve Štíru tj, od 26.7. do 14.9.2014 – Rybičkám přinese (postupně dle data narození) v tomto období mírné zlepšení: trochu více energie, odolnosti fyzické i psychické. Mars bude více působit na Ryby až na začátku roku 2015.

 

Vliv Jupitera v Raku na Ryby

V 1. polovině roku 2014 Jupiter v Raku označuje pro Ryby období příznivé pro rozvoj a pěstování rodinných záležitostí, domácnosti ale i období dobře využitelné k úsporám a ukládání peněz.

V druhé polovině roku 2014 Jupiter ve Lvu nepřináší Rybám výraznější vlivy– samozřejmě vyjma individuální dispozic – viz. individuální , nativní horoskop.

 

Vliv Saturna ve Štíru na Ryby

Saturn ve Štíru od 6.10.2012 do 23.12.2014 (vstup do Střelce)

Saturn ve Štíru přináší pro některé Ryby (kterých se to týká viz. tabulka výše) možnost zvýšení houževnatosti a sebekázně, odpovědnosti, pro Ryby v jejich chaosu a „měkkosti“ vítané. Obdobně jako např. Pannám zesiluje rozvahu, pracovitost, zaměření na cíl a úsilí schopné vyvinout k jeho dosažení či úspěchy při uplatňování pevné vůle. Jen to Rybám nejde tak snadno. Zato jim pomůže prohloubit a upevnit city ve smyslu jejich trvalosti, reálnosti vztahu. Kromě posílení psychické odolnosti, ukotvení citů i prohloubení zájmu o kvalitu sexuality, případně tantrickou praxi. Saturn ve Štíru může přinést i prohloubení zájmů souvisejících s tajnými naukami. Možnost udělat si řád a pořádek v esoterickém poznání, uspořádat si mystické prožitky tak, aby dávaly trvalý užitek, hluboký smysl (obdobně jako např. Rakům).

Saturn ve Střelci přinese nepříznivé období koncem roku pro Ryby narozené první den znamení Ryb (Slunce na 1. stupni znamení Ryb). Bude to pro ně období osobních, zdravotní i profesních krizí. Mohou očekávat úbytek energie, neúspěchy, s tím se dostavuje často poraženecká nálada, pesimismus (obdobně jako u Panen z počátku jejich znamení).  Komplikace zdravotní především v těch oblastech, ve kterých daná Ryba již měla potíže, chronická onemocnění se mohou zhoršovat. Při kombinaci vlivu Saturna ze Střelce na Slunce v Rybách se zvýrazní nebo mohou nově objevit potíže s alergiemi, problémy s psychickou kondicí – přepracovanost, únavnost, nesoustředěnost.

 

Vliv Urana v Beranu na Ryby

Uran v Beranu od 12.6.2011 do 14.5.2018 (vstup do Býka)

Vliv Urana v Beranu na Ryby je v roce 2014 obecně velmi malý spíše žádný. samozřejmě vyjma individuální dispozic – viz. individuální horoskop.

 

Vliv Neptuna v Rybách na Ryby

Neptun v Rybách od 2.2.2012 do 1.4.2025 (vstup do Berana)

Neptun v Rybách ovlivňuje Ryby příznivě i nepříznivě a to dle osobních dispozic. Dobře stavěná Rybka se pod vlivem Neptuna najde – najde způsob obživy v souladu se svým cítěním, umělci a lidé z tvůrčích povolání budou mít inspirace na rozdávání. Ryby, ty které již déle tíhly k duchovnímu životu a rozvíjeli se tímto směrem si prožijí nádherné období plné náboženských , meditačních či jiných zážitků. Budou mít zvláštní, mystické či jasnovidné sny (zejména ve dnech , kdy i Luna se vyskytne v Rybách) atd. Ti, co zatím svůj duchovní život zanedbávali, do něj vplují ani nebudou vědět jak – „ono samo“ :-). Bohužel nedobře stavěné Rybky (dle individuálního horoskopu) budou samé potíže: vleklé, obtížně diagnostikovatelné nemoci, oklamání, lži, chaotický život i sem tam i nějaká ta návyková látka. Nemusí to být nic na hranici zákona: nejjednodušší a běžný příklad – návyková látka cukr +dlouhodobé nadužívání + sebeobelhávání = skryté kvasinkové onemocnění atak dále.

Vliv Pluta v Kozorohu na Ryby

Pluto v Kozorohu na Ryby (ty, kterých se vliv Pluta týká viz. tabulka) je po většinu roku velmi příznivý. Dává příležitosti k vylepšení pracovní i společenské pozice: zapojí vůli do dosahování cílů, přednostně si budou vybírat realizovatelné, praktické cíle. Jen těch pár Rybek, které mají naznačeny nepříznivé vlivy již ve svém individuálním, nativním horoskopu, mohou „trochu přebrat“ - místo praktičtější uplatnění v životě a nalezení stabilnější pozice v zaměstnání či podnikání, se jim pomoc Pluta z Kozorohu zvrhne na nadměrnou touhu po moci, až závislost na vlivném postavení, bezohlednost, tvrdost a neúprosné prosazení vůle pro jejich udržení. I v oblastech, které by měli býti spíše duši povznášející – náboženská praxe, sociální práce, pomoc bližním... , dokážou takovéto Ryby hodně „zazdít“ dogmatismem a fanatismem. Další výraznější vlivy (nejen Pluta) je samozřejmě nutné sledovat pomocí individuální dispozic – viz. individuální , nativní horoskop.

More in this category: « Vodnáři 2014

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 1059 hostů a žádný člen

Kalendář akcí

září 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Filtr akcí