×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 718

Vodnáři 2014

Vliv Slunce na Vodnáře v průběhu (každého) roku

Vodnáři s výhodou využívají období, když Slunce právě putuje znamením Blíženců (21.5.-21.6) a Vah (23.9.-21.10.).

V tomto období se jim zlepšuje zdraví, intelektuální a komunikační schopnosti, lépe dosahují svých pracovních cílů a splňují si přání společenského charakteru i si více vychutnají zážitky kulturní.

Nepříznivé období roku nastává Vodnářům, když Slunce právě putuje znamením Býka (21.4.-21.5. v roce 2013. Dále je pro ně obtížné období, když Slunce právě putuje znamením Lva (21.7.-21.8.) Posledním nepříznivým obdobím roku je pro Vodnáře obvykle, když Slunce právě putuje znamením Štíra (21.10.-21.11.). Letos se k tomuto přidává negativní působení Saturna ve Štíru a Jupitera ve Lvu.

Zdravotní obtíže se rozvíjejí obvykle v oblastech těla odpovídajícím danému, právě probíhajícímu, znamení nebo zhoršení chronických potíží zrozence ve znamení Vodnáře.

Pozn. počátek znamení a konec znamení tj. 20., 21. či dokonce 18. daného měsíce se různí dle daného roku a rozhodují hodiny a minuty, jak v daném roce přecházelo Slunce z jednoho znamení do druhého. Pozor také na Váš konkrétní čas narození. Pokud máte v těchto dnech narozeniny, raději si ověřte si u astrologa, jste-li opravdu Vodnář, Ryba či Kozoroh, za které se dle data považujete. Obdobně to platí pro všechna ostatní znamení.i

 

Citlivé oblasti zdraví Vodnářů

Tělo: Lýtka, holeně, žilní systém nohou, krevní tlak

Obvyklé problémy: křečové žíly, kolísavý krevní tlak, krevní choroby

Duše: pozitivně: svobodomyslnost, originálnost, přátelskost, tolerance, logika x negativně: provokativnost, rebélie

 

Příklady možností a metod vylepšení zdraví těla

Vycházky do přírody, tanec, chůze do schodů, kneipování. Nejen Vodnářky si pochvalují můj nejoblíbenější cvik: leh na zemi na podložce typu karimatka, nohy opřené o zeď, lýtka jsme předtím jemně namasírovali rychlými tahy ve směru k srdci, nejlépe již v poloze „nohama vzhůru“. Krásně to rovná záda (i Vodnáři jsou stejně jako protilehlé znamení Lva citliví na záda – podrobněji vysvětlím osobně či na některé z besed.). Tento „cvik“ , při kterém co nejméně cvičíme, též uklidní přepracované nervy, vrací lymfu z nalitých lýtek zpět do oběhu …

Strava: Vodnáři mají rádi pestrý jídelníček, pokud sami vaří, neuvaří totéž jídlo 2x, vždy je pro ně milejší experiment než použití starého osvědčeného receptu. Tak jen častěji doplňujeme ořechy, mandle, pohanku, grep, olivový olej.

Byliny např.: pohankové slupky použijeme na čaj, na lýtka si najdeme mastičku s jírovcem maďalem (alias kaštanem). A byť jsou Vodnáři nejvytrvalejší ze vzdušných znamení, často si stěžují na úbytek sil až únavu a vyčerpání – a vrátit energii jim pomůže klanopraška (Schizandra chinensis ) - adaptogen, připravovaná jako čaj nebo tinktura, obsahuje dosti vitamínu C – povzbudí nervy, vrátí energii, optimismus. I když působí poněkud slaběji než káva, dá se využít v obdobných situacích – proti usínání, pro maximální duševní výkon, zvyšuje odolnost vůči stresu. Nervy nám rovněž posílí šálek opravdového kakaa (nejlépe v BIO kvalitě, dodá Mg) – podáváme horké, hořké,a gurmáni si dávají i ostré.

Příklady možnosti a metod vylepšení zdraví duše

Vhodným uvolněním i získáním nové inspirace je večírek s přáteli. Potěšením je udělat si čas na vyhledávání novinek v oboru (zájmy, práce). A co takhle v každodenní šedi udělat něco výstředního!

Zážitky kulturní: Tvořme, navštěvujme kina, koncerty, výstavy cokoliv, co reprezentuje originalitu tvůrce a nekonformnost diváka/posluchače.

Překročit vlastní stín: Najít odvahu udělat to, co v dané situaci obvykle dělají ostatní, popř. koupit si s kamarádkou (či někým z rodiny) stejné klobouky, boty, šaty, kabelky, diář, ...

 

Pokud máte sami zkušenosti, jak se udržovat v kondici a o které byste se chtěli podělit s ostatními Kozorohy, učiňte tak v diskusi na této stránce dole.

 

Vlivy pomalých planet

vlivy které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

P=příznivě , P =příznivě, ale slabší vliv, N=nepříznivě , N =nepříznivě, ale slabší vliv /// vyznačené oblasti udávají, kterých Vodnářů, se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz. níže) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. (Nebo si to u nějakého astrologa nechat dopočítat, možno se naučit vypočítat si sám/sama s pomocí nějakého programu či knih.)

 

 

Vliv Marse ve Štíru na Vodnáře – nepříznivý

Mars ve Štíru tj, od 26. 7. 2014 do 14. 9. 2014 – Každému Vodnáři přinese (postupně dle data narození) v tomto období: úbytek energie, zpomalení, možné i horečnaté nemoci, např. záněty močového měchýře, další obdobně dle oblastí zdraví jak Vodnáře tak Štíra.

Vliv Marse ve Vodnáři na Vodnáře – příznivý

Mars ve Vodnáři tj, od 5. 12. 2014 do konce roku 2014 – Každému Vodnáři přinese (postupně dle data narození) v tomto období zlepšení: zvýší energii, často i zlepší zdraví. Příliv energie Vodnářům prospěje, neboť jako zástupci vzduchu jí nemívají nadbytek. Vodnáři se Sluncem dobře aspektovaným ji jistě rádi zužitkují k novým nápadům a originálním řešením problémů, nejen v zaměstnání a zbývá jim energie ještě dosti k společenským radovánkám. Vzrůstá touha po sebeprosazení a i odvaha k činům. Zdravotně Mars přináší: obnovení, oživení fyzických sil a vylepšení regenerační schopnosti. Působí bohužel na jednotlivce krátkodobě – pohybuje se rychle.

Slabší vliv Marse ve Vahách na Vodnáře od 8. 12. 2013 do 26. 7. 2014 – příznivý viz. výše.

 

 

Vliv Jupitera v Raku na Vodnáře

Jupiter v Raku obecně nemá vliv na Vodnáře (pouze dle individuálního horoskopu = vliv na ostatní planety horoskopu jedince)

Vliv Jupitera ve Lvu na Vodnáře

V druhé polovině roku 2014 Jupiter ve Lvu má nepříznivý vliv na Vodnáře přináší potřebu přehánět radosti života. Pozor tedy na příliš dobrého jídla, sexu, též na nadměrné opalování. Též nákup luxusních předmětů a zážitků může provětrat peněženku až příliš. Zlatá střední cesta se může v takovýchto věcech zdát Vodnářům příliš uniformní. V těchto časech „zasažení“ jedinci mohou projevovat sklon k morálním pokleskům, někdy dokonce se ochotou jít až na samou hranici zákona. Též pro ně nebude dobré uzavírat smlouvy a jednání na úřadech bude málo úspěšné či s průtahy.


 

Vliv Saturna ve Štíru na Vodnáře

Saturn ve Štíru od 6.10.2012 do 23.12.2014 (vstup do Střelce)

Saturn ve Štíru má letos na některé Vodnáře dle níže uvedené tabulky níže nepříznivý vliv. Období kvadratury Saturna na Slunce je obtížným obdobím obdobně jako u Štírů - přináší krize osobní pracovní i zdravotní. Na úrovni těla močové kameny, záněty v urogenitální oblasti (často z nachlazení = Saturnský vliv), zúžení vejcovodů, prostatické potíže atd. Při skutečném řešení problémů a potíží přinášených vlivem Saturna zrozencům možná napoví Saturnem očekávané vnesení řádu do sexuality či zdrženlivost až askeze jako odpověď na sexem přesycený dnešní svět.

Vodnáři významněji mohou pocítit tou dobou méně sil (nevadí, od čeho je klanopraška ;-) viz. výše), se silami bude třeba hospodařit úsporně a uvážlivě. Je to období plné překážek a problémů, se kterými si odpočatý Vodnář/Vodnářka díky své přirozené inteligenci a invenci jistě poradí . U těchto „postižených“ Vodnářů , stejně jako u Štírů, Býků a Lvů (viz jejich horoskopy) se letos častěji dostaví neúspěch či bolest. Sebeprosazení je obtížné. Je třeba „jít Saturnovi na ruku“ a poctivě plnit jeho „učební plán“. Je třeba prokázat skromnost, houževnatost, vytrvalost, pevnost, sebekázeň. Pak problémy poleví a co takto člověk dokáže, nese si sebou po další dlouhá léta jako poučení a tak trochu jako skryté medaile, o kterých ví jen on sám a i to, kolik námahy stály.

Saturn ve Střelci má na Vodnáře mírně příznivý vliv v období koncem roku 2014. Týká se Vodnářů narozených první den znamení Vodnáře (Slunce na 1. stupni znamení Vodnáře). Znamená pro Vodnáře stejně jako pro Váhy vyšší vytrvalost a houževnatost fyzickou i duševní. Stanou se též spolehlivějšími, zodpovědnějšími. Budou moci zažít úspěchy po předchozí dobře odvedené práci. Zejména se jim bude dařit si rozšiřovat a dotahovat do zdárného konce vzdělání (sebevzdělávání), ať už světské nebo duchovní. Dokáží-li projevit systematičnost, metodičnost a řád při přípravách na cesty, budou odměněni trvalými zážitky z dalekých cest. Ostatní Vodnáři se na toto období zatím mohou těšit, stejně jako ti, kteří letos budou „na štíru“ se Saturnem ve Štíru :-).

 

 

Vliv Urana v Beranu na Vodnáře

Uran v Beranu od 12.6.2011 do 14.5.2018 (vstup do Býka)

Vliv Urana v Beranu na Vodnáře je v roce 2014 , stejně jako loni příznivý, jen se to bude týkat jiných Vodnářů. Přináší období, kdy Uranem zasažení Vodnáři (viz. tabulka) budou oplývat mimořádnými nápady, zaskočí je nečekaně příznivé „náhody“, originální myšlenky. Budou příležitosti k příjemnému, lehkému a snadnému překročení hranice každodenní všednosti a toho, co je obvykle považováno za možné. U lidí s dosud opomíjenou složkou duchovního rozvoje pravděpodobně dojde k jeho nastartování. Nezřídka budou zmítáni touhou něco zásadního změnit, prosadit. Ať si po tom jdou! Takové příležitosti se opakují jednou za život. Která konkrétní chvíle (či několik měsíců ;-)) je speciálně pro Vás důležitá, je zjistitelné pouze z Vašeho osobního horoskopu.

 

Vliv Neptuna v Rybách na Vodnáře

Neptun v Rybách od 2.2.2012 do 1.4.2025 (vstup do Berana)

Neptun v Rybách ovlivňuje Vodnáře, stejně jako loni, mírně pozitivně . Pouze se to týká další skupiny Vodnářů viz. tabulka. Působení Neptuna je především v oblasti psychiky, duchovního rozvoje a sociálního cítění. Přináší inspiraci, možnost úspěchů v tvůrčí činnosti. Pomůže Vodnářům v duchovním rozvoji, přináší příjemné a bytost harmonizující a scelující meditace a duchovní cvičení. Též, obdobně jako u Kozorohů, umožní zvýšení soucítění s lidmi a se všemi ostatními živými bytostmi. Rovněž se může objevit potřeba a touha vytvářet nový sociální systém, ohleduplný ke všem jeho účastníkům. V kombinaci s vlivem Urana může některým Vodnářům způsobit až revoluční náladu.

 

Vliv Pluta v Kozorohu na Vodnáře

Pluto v Kozorohu na Vodnáře (ty, kterých se vliv Pluta týká viz. tabulka) je mírně příznivý. Přináší období s nárůstem energie, houževnatosti a vytrvalosti. Vzrůstají ambice, ctižádostivost, touha po moci či významnějším postavení. Přispěje tak k působení Urana a Marse, společně napomáhají realizovat nové cíle a uplatnění osobnosti. Další výraznější vlivy (nejen Pluta) je samozřejmě nutné sledovat pomocí individuální dispozic – viz. Váš osobní horoskop

More in this category: « Kozorozi 2014 Ryby 2014 »

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 300 hostů a žádný člen

Kalendář akcí

září 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Filtr akcí