Horoskop pro Váhy na rok 2020

Vahám v roce 2020 končí nepříjemné časy a postupně, tak, jak Saturn opouští znamení Kozoroha, se vše zase začíná  dařit. Navíc přejde koncem roku společně s Jupiterem do znamení Vodnáře a budou k úspěchu nápomocni. Zrozenci z konce Vah si budou muset ještě chvíli počkat, než vyklouznou z tenat Pluta. Uran a Neptun se o Váhy nyní nezajímají.

Slunce vstupuje do znamení Vah v roce 2020 22. září v 14:30 a začne nám podzim. Slunce svoji pouť znamením Vah ukončí 22. října ve 23:59 SEČ.

Podrobně:

Jak číst tento horoskop snadno a rychle ve 4 krocích

Vlivy pomalých planet, vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější.

Vahy 2020

P = příznivě, N = nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy pro Vás daný jev asi nastane. Chcete-li to přesně, rovnou se objednejte u mne.

Jupiter v Kozorohu Vahám přináší nepříjemnosti

Týká se v roce:

 • 2019 (2. 12. až konec roku) narozených cca od 23. do 29. září

 • 2020 (začátek roku až 19.12. ) narozených cca od 28. září do 22. října

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: přepínání se, nespolehlivost, nespravedlivost, soudní prohry, mravní ústupky

Již jsem pro Váhy k tomu psala a zůstává v platnosti: Jupiter na Váhy není tak přísný jako Saturn, přesto přináší přepracování a stres. Váhy si budou chtít ulehčit život a občas někde něco ošidit, ne vždy jim to však projde. V době, kdy  daný aspekt působí konkrétně na Vás, se raději vyhněte úředním jednáním a nevyvolávejte pře, zejména soudní. Přílišné lpění na pohodlí a požitcích i kompenzování stresu nezdravým životním stylem a jídlem Vám může přivodit nadváhu. Rovnováhu udržovat, milé Váhy, rovnováhu, ale raději zdravě: zdravý spánek, čerstvý vzduch a čistá voda, i tak se dá vyrovnávat stres a odstraňovat jedy z těla i mysli.

Jupiter ve Vodnáři přináší samé štěstí a podporuje úspěchy

Týká se v roce:

 • 2020 narozených cca od 23. do 24. září

 • 2021 narozených cca od 23. září do 22. října

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: štěstí, expanze, podpora „shora“ - nařízených i bohů

Od 19. 12. 2020 zahrne Jupiter nejen Vodnáře, ale i ostatní vzdušná znamení, svou přízní. Škoda, že to trvá jen 2-3 týdny pro každého. Jde o vhodný čas, kdy požádat šéfa o zvýšení platu či požádat milovanou o ruku, čas urovnat letité spory i vhodná doba pro investice. Milé Váhy, choďte hodně do společnosti, rozšiřte svůj okruh známých, nechte se inspirovat Vodnáři a starejte se o vývoj společnosti. Chopte se příležitosti, využijte přízně nebes, nadřízených či vlivných osob!

Saturn v Kozorohu se přidal k Plutu a nyní školí Váhy z konce znamení

Týká se v roce:

 • 2017 narozených cca od 21. do 24. září

 • 2018 narozených cca od 23. září do 4. října

 • 2019 narozených cca od 2. října do 14. října

 • 2020 (začátek roku až 22. 3. plus 2. 7. - 17. 12.) narozených cca od 14. října do 22. října

 • od 2021 působí již z Vodnáře

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: zátěž, obtíže, stres, dřina, přísnost a pedantství nadřízených, náročné až vyčerpávající úkoly

Z toho vyplývající zdravotní potíže v oblasti: ledviny, vaječníky a močové cesty (citlivá oblast Vah) plus kůže, zuby, kosti, klouby, svaly (citlivá oblast Kozoroha); klíčová slova pro tyto nemoci: chlad, bolest, zatuhnutí, omezení, srůst, chronické.

Již jsem pro Váhy k tomu psala a zůstává v platnosti:

Saturn prochází svým domovským znamením od 20. 12. 2017 do roku 2020, kdy je 22. 3. opustí, vstoupí do znamení Vodnáře, aby se na krátký čas, od 2. 7. 2020 do 17. 12. 2020, ještě mohl vrátit. Od konce roku 2020 pilně pracuje ve znamení Vodnáře, kde dříve také aktivně šéfoval a v současnosti je emeritním vládcem. Od roku 1781, od svého objevu pro stávající civilizací, převzal jeho povinnosti Uran. Vahám bude Saturn ze znamení Vodnáře naopak intenzivně pomáhat, tak sena něj nyní nedívejte nespokojeně.

Saturn působící z Kozoroha představuje jednu z důležitých změn od roku 2018. Zatímco zemská znamení z průchodu Saturna jeho domovským znamením těží, všechna kardinální znamení (Beran, Rak, Váhy i Kozoroh), která najdeme vždy na začátku ročních období, z toho mají problémy. Saturn vždy představuje řád a pořádek, v Kozorohu se přidávají vyšší ambice na dobré místo ve společnosti a potřeba uspořádat si hmotné statky. Jenže právě tohle půjde proti usilování Vah o šťastný a harmonický život. V době působení Saturnu z Kozoroha se snadno setkají se sucharským a přísným šéfem či učitelem, kterého zajímají jen fakta a výkon. Takováto vůdčí osobnost sice Vahám ambiciózně nalajnuje jejich život, ale nebude to k žití, rozhodně ne pro Váhy. Neustálé řešení problémů souvisejících prací a kariérou, bude Váhy odvádět od jejich přirozených cílů, tj.vytváření harmonie ve vztazích – především partnerských. Ty se jim samospádem, z nedostatku času, poněkud zhorší. Milé Váhy, zaměřte na čas pozornost na harmonizaci vztahů na pracovišti, mírně, ale účinně a neodbytně vylepšujte pracovní prostředí. Současně ALE musíte splnit všechny požadavky přísného Saturna: buďte spolehlivé, disciplinované, zapojte vytrvalost, přesnost a metodičnost při práci. A vydržte, Saturn je sice přísný a náročný, ale jeho vliv netrvá věčně. V zaměstnání či podnikání nečekejte postup, ale spíše zkoušku, která, pokud ji složíte úspěšně, se později dočká ocenění. Protože vliv trvá přeci jen pár týdnů, čekejte zátěž i pro tělesné a duševní zdraví. V těle se vám mohou objevit všelijaké bolesti pohybového aparátu: kloubů, svalů či šlach, kožní problémy, ale také Vaše Achillova pata může zabolet; dále jde o ledviny, vaječníky a močové cesty, pozor tedy na nachlazení. Při zátěži pravidelně odpočívejte, vhodně cvičte a nezapomínejte na pitný režim. Vše zase odezní, jen co Saturn „vyběhne“ z aspektu s Vaším Sluncem. I dušička si pak oddychne, neboť v době působení Saturna Vás budou přepadat pocity marnosti až beznaděje, že něco vůbec můžete změnit, že všechny potíže „jistě budou trvat věčnost“, jež mohou ve vážnějších případech přejdít k depresím. Pokud k tomu máte sklony, buďte ve střehu.“

Saturn ve Vodnáři vytváří nový řád

Týká se v roce:

 • 2020 narozených cca od 23. do 24. září

 • 2021 narozených cca od 24. září do 6. října

 • 2022 narozených cca od 3. do 18. října

 • 2023 narozených cca od 14. do 22. října

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: vytrvalost, řád, houževnatost, forma

Milé dámy a pánové Váhy, Saturn vnese řád do Vašich životů a také do života celé společnosti. V tomto procesu budete nezbytní, neboť samotní Vodnáři jsou příliš revolucionářští, příliš velcí bořiči starého a příliš velcí vizionáři. Žádají něco, k čemu společnost doroste až za několik staletí. Ovšem Vy, s Vaším uměním kompromisu a diplomatickými zkušenostmi, pomůžete vytvořit právě to, co je přijatelné pro většinu a přiměřené dnešku. Díky Vám bude změna  funkční a snad i spravedlivá. To, co se odehraje v širší společnosti, proběhne v malém provedení i ve Vašich životech. V soukromých záležitostech se rovněž věnujte nalézání nového, ruku v ruce s oprašováním starých osvědčených triků.

Pracovně podobně jako Vodnáři: Projděte staré informace a přezkoumejte dříve používané dobré zvyky a kontakty. Najděte v tom to nejcennější a znovu uveďte v každodenní život. Vše prověřujte. Dohlížejte na plnění časového harmonogramu. Upravte svoje zvyky, dejte jim nový řád a pravidelnost. Pomůže Vám to složit nejednu zkoušku a dojít trvalých úspěchů, ať už jste ve studentském věku či zralejší. Přečtete si příklady všednodenního využití vlivu Saturna z Vodnáře uvedené v horoskopu pro Vodnáře na rok 2020.

Finančně: Čas Saturna ve Vodnáři je vhodným časem k nákupu techniky, která má sloužit dlouho. Při investicích a práci s penězi klaďte důraz na kvalitu, dlouhou životnost, lepší uspořádání, zvýšení efektivnosti a uvedení nápadů do praxe.

Vztahově: Saturn ve Vodnáři do vztahů mluví jen okrajově, zato přeje neobvyklým láskám, přátelstvím i netradičním hodnotám v tradičních rodinách, vytváří stálost a říká:

 • stará láska nerezaví

 • neber si všechno osobně

 • buď spravedlivý, spolehlivý a hraj podle pravidel.

Uran ve znamení Býka znamená klidnější život Vah

Týká se období od 6. 3. 2019. Po letech strávených v nepříznivém vlivu Uranu ze znamení Berana, čekají Váhy roky „prázdnin“, a to až do roku 2025 a 2026, do té doby na ně Uran nebude mít ani příznivý, ani nepříznivý vliv.

Samozřejmě v individuálním horoskopu je všechno jinak, a tak například Váhy s ascendentem v Býku projdou těžkým, životním obdobím, nebo pokud jste Váha a máte znamení Býka v 10. domě, na rozdíl oproti ostatním Vahám nevyjdete z překvapení a zvratů v životě. Ale i na jiných místech Vašeho horoskopu může mít vliv Uran podstatný, i když na Vaše Slunce ve Vahách nemá žádný vliv.

Neptun v Rybách nemá na Váhy vliv

Neptun putuje znamením Ryb již od roku 2011 a bude jím pokračovat až do 30. 3. 2025, kdy vstoupí do znamení Berana a na Váhy vliv mít bude.

Vlivem Pluta z Kozoroha jsou další Váhy pod silným tlakem

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od od 10. do 14. října

 • 2019 narozených cca od od 12. do 16. října

 • 2020 narozených cca od od 14. do 18. října

 • ve znamení zůstává až do let 2023-2024, kdy na třikrát bude opouštět znamení

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: zátěž, obtíže, stres, dřina, boj o moc, manipulace, agresivita, napětí, útlak

Z toho vyplývající zdravotní potíže v oblasti: ledviny, vaječníky a močové cesty (citlivá oblast Vah) plus kůže, zuby, kosti, klouby, svaly (citlivá oblast Kozoroha); klíčová slova pro tyto nemoci: hluboký nebo dlouho se skrývající zánětlivý stav, chronická bolest, vynucené změny pohybu, chování a promítnutí do psychiky a její dlouhodobé ovlivnění.

Již jsem pro Váhy k tomu napsala a zůstává v platnosti:

Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 3x opustí a 2x se vrátí. V následujícím znamení Vodnáře zůstane pak déle až od 19. 11. 2024 a na čas Vahám naopak trochu prospěje.

Od roku 2008 má již více než polovina Vah za sebou nepříjemnosti a problémy, které jim způsobuje Pluto. V roce 2020 se zaměří na další skupinku. A stejně jako u těch předchozích, Pluto představuje problémy v zaměstnání a podnikání, především manipulace a intriky a problémy se sebeprosazením. Ani mimo oblast práce se postiženým Vahám nemusí dařit dosahovat úspěchů, zejména těch měřitelných, materiálních. Negativní vliv Pluta může zasáhnout i do rodinných a partnerských vztahů, kde se též může projevit boj o moc, tajnůstkářství a intriky. To vše představuje vysokou míru stresu a není pak divu, že to má i neblahý dopad na tělesného zdraví a duševní rovnováhu. Nejvíce hrozí pomalu se rozvíjející skryté záněty, probíhající hluboko v těle, chronické zánětlivé stavy kůže, kostí, kloubů a zubů. Zánětlivá onemocnění se mohou objevit také v citlivé oblasti Vah – ledvinách, vaječnících a močových cestách.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

2020 Pohyb planet

Filtr akcí

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 179 hostů a žádný člen

Kalendář akcí

listopad 2020
Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Přihlášení