Horoskop pro Váhy na rok 2019

Rok 2019 zpříjemní Váhám Jupiter. Mnohé z nich si tak na chvíli odpočinou od neustálého stresu, především pracovního, který jim vytváří působení Pluta a nyní i Saturnu. Navíc dlouhodobý neblahý vliv Uranu končí 6. března a stačí potrápit jen poslední skupinku Vah z konce znamení, nedopřával a nedopřeje jim pohody a klidu ve vztazích. Od března však bude „neškodný“ společně s Neptunem. Pluto nedá pokoje a bojuje (z Kozoroha) na život a na smrt o moc, a to dosti nevybíravými prostředky. A Saturn se k němu ve vší spravedlnosti a vážnosti přidá, bude nutit Váhy přijmout jeho archaický avšak plně funkční řád. O svobodném projevu názoru si některé Váhy budu muset nechat zdát.

Slunce vstupuje do znamení Vah v roce 2019 23. září v 08:50 a začne nám podzim. Slunce svoji pouť znamením Vah ukončí 23. října ve 18:20 SEČ.

Podrobně:

Jak číst tento horoskop snadno a rychle ve 4 krocích

Vlivy pomalých planet

vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

Vahy 2019

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, rovnou objednejte u mne.

Jupiter ve Střelci Vahám usnadní a zpříjemní život

Týká se v roce:

 • 2018 (8. 11. až konec roku) narozených cca od 23. září do 4. října

 • 2019 (začátek roku až 2.12.) narozených cca od 3. října do 22.října

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: optimismus, úspěch, štěstí, ochrana shůry = nebesa i vlivní lidé

Již jsem pro Váhy k tomu napsala a zůstává v platnosti:

Velkou výhodou Vah ze začátku znamení je, že jim Jupiter vylepší život až po nepříznivém „školení“ od Saturna. Vrátí jim ztracený optimismus, opět začnou žít pestrým společenským životem. Přestane jim v životě převládat nutnost věnovat se práci a kariéře nad ostatními částmi života. Dokonce těmto Vahám vlivní přátelé a známí mohou pomoci v nejrůznějších oblastech života, někomu s vylepšením kariéry, někomu spraví pocuchané nervy a zdraví a najdou se i šťastlivci, kterým se přízeň vlivných promítne i do vylepšení příjmů. Celkově postupně jednotlivým Vahám Jupiter vylepší život a pomůže zapomenout na protivná léta, kdy je potrápil Uran, Pluto a naposledy i Saturn. Od listopadu opět pro ně nastává klidnější a šťastnější období.“

Jupiter v Kozorohu Váhy potrápí jen málo

Týká se v roce:

 • 2019 (2. 12. až konec roku) narozených cca od 23. září do 4. října

 • 2020 (začátek roku 19.12. ) narozených cca od 3. října do 22.října

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: přepínání se, nespolehlivost, nespravedlivost, soudní prohry, mravní ústupky

Novinka roku pro Váhy: Jupiter na Váhy není tak přísný jako Saturn, přesto přináší přepracování a stres. Váhy si budou chtít ulehčit život a občas někde něco ošidit, ne vždy jim to však projde. V době, kdy konkrétně na Vás působí daný aspekt, se raději vyhněte úředním jednáním a nevyvolávejte pře, zejména soudní. Přílišné lpění na pohodlí a požitcích a kompenzování stresu nezdravým životním stylem a jídlem Vám může zařídit nadváhu. Rovnováhu udržovat, milé Váhy, rovnováhu, ale raději zdravě: zdravý spánek, čerstvý vzduch a čistá voda. I tak se dá vyrovnávat stres a odstraňovat jedy z těla i mysli.

Saturn v Kozorohu se přidal k Plutu a Váhy z počátku znamení prožene

Týká se v roce:

 • 2017 (20.12. až konec roku) narozených cca 23. a 24. září

 • 2018 narozených cca od 23. září do 4. října

 • 2019 narozených cca od 2. října do 14.října

 • 2020 (začátek roku 22.3. plus 2.7. - 17.12.) narozených cca od 14. října do 22. října

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: zátěž, obtíže, stres, dřina, přísnost a pedantství nadřízených, náročné až vyčerpávající úkoly

Z toho vyplývající zdravotní potíže v oblasti: ledviny, vaječníky a močové cesty (citlivá oblast Vah) plus kůže, zuby, kosti, klouby, svaly (citlivá oblast Kozoroha); klíčová slova pro tyto nemoci chlad, bolest, zatuhnutí, omezení, srůst, chronické.

Již jsem pro Váhy k tomu psala a zůstává v platnosti:

Saturn prochází svým domovským znamením od 20.12.2017 do roku 2020, kdy je 22.3. opustí, vstoupí do znamení Vodnáře, aby se na krátký čas, od 2.7.2020 do 17.12.2020, ještě mohl vrátit. Od konce roku 2020 pilně pracuje ve znamení Vodnáře, kde dříve také aktivně šéfoval a současnosti je emeritním vládcem. Od roku 1781, od svého objevu pro stávající civilizaci, převzal jeho povinnosti Uran. Vahám Saturn ze znamení Vodnáře bude naopak intenzivně pomáhat, tak se nyní na něj nedívejte nespokojeně.

Saturn působící z Kozoroha je jedna z důležitých změn roku 2018. Zatímco zemská znamení budou z průchodu Saturna jeho domovským znamením těžit, všechna kardinální znamení (Beran, Rak, Váhy i Kozoroh), která najdeme vždy na začátku ročních období, z toho budou mít problémy. Saturn vždy představuje řád a pořádek, v Kozorohu se přidávají vyšší ambice na dobré místo ve společnosti a potřeba uspořádat si hmotné statky. Jenže právě tohle půjde proti usilování Vah o šťastný a harmonický život. V době působení Saturnu z Kozoroha se snadno setkají se sucharským a přísným šéfem či učitelem, kterého zajímají jen fakta a výkon. Takováto vůdčí osobnost sice Váhám ambiciózně nalajnuje jejich život, ale nebude to k žití. Rozhodně ne pro Váhy z počátku znamení. Neustálé řešení problémů souvisejících prací a kariérou, bude odvádět Váhy od jejich přirozených cílů a to je vytváření harmonie ve vztazích – především partnerských. Ty se jim samospádem, z nedostatku času, poněkud zhorší. Milé Váhy, zaměřte na čas pozornost na harmonizaci vztahů na pracovišti, mírně ale účinně a neodbytně vylepšujte pracovní prostředí … ALE současně musíte splnit všechny požadavky přísného Saturna: buďte spolehlivé, disciplinované, zapojte vytrvalost, přesnost a metodičnost při práci. A vydržte, Saturn je sice přísný a náročný, ale jeho vliv netrvá věčnost. V zaměstnání či podnikání nečekejte postup, ale spíše zkoušku, která, pokud jí složíte úspěšně, bude později oceněna. Protože vliv trvá přeci jen pár týdnů, čekejte zátěž i pro tělesné a duševní zdraví. V těle se vám mohou objevit všelijaké bolesti pohybového aparátu: klouby, svaly či šlachy, problematická kůže, ale také vaše Achillova pata může zabolet – a to jsou ledviny, vaječníky a močové cesty, pozor na nachlazení. Při zátěži pravidelně odpočívejte, vhodně cvičte a nezapomínejte na pitný režim. Vše zase odezní, jen co Saturn „vyběhne“ z aspektu s Vaším Sluncem. I dušička si pak oddychne, neboť v době působení Saturna vás budou přepadat pocity marnosti až beznaděje, že něco můžete změnit, že všechny potíže „jistě budou trvat věčnost“, případně a ve vážnějších případech přejdou k depresím. Pokud k tomu máte sklony, buďte ve střehu.“

Uran konči průchod znamením Berana a Váhám se zklidní vztahy

Týká se v roce:

 • 2018 (začátek roku až 15.5. plus 6.11. až konec roku) narozených cca od 17. do 22. října

 • 2019 (začátek roku až 6.3 ) narozených cca od 20. do 22.října

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: prudkost, hádavost, roztržitost, ukvapenost, chyby, úrazy, ztráty, konflikty s autoritami

Již jsem pro Váhy k tomu napsala a zůstává v platnosti:

Do května 2018 a pak ještě pár měsíců mezi listopadem a březnem bude Uran narušovat vztahy poslední skupinky Vah. Protože jsou Váhy mistry ve vylepšování a udržování vztahů, byť se to současně celý život učí, dokud to neodvedou k dokonalosti, věřím jim, že cosi zbrklostí a tvrdostí získanou vlivem Uranu pokazí, zase za pár měsíců dokáží napravit.

Uran vstoupí do znamení Býka a začne život Vah bez překvapení

Týká se období od 6. 3. 2019, kdy nastane vstup do Býka. Po letech strávených v nepříznivém vlivu Uranu z znamení Berana, čekají Váhy roky „prázdnin“, a to až do roku 2025 a 2026, kdy na ně Uran nebude mít ani příznivý ani nepříznivý vliv.

Samozřejmě v individuálním horoskopu je všechno jinak, a tak například Váhy s ascendentem v Býku projdou těžkým, životním obdobím nebo pokud jste Váha a máte znamení Býka v 10. domě, na rozdíl proti ostatním Vahám nevyjdete z překvapení a zvratů v životě. Ale i na jiných místech vašeho horoskopu může mít vliv Uran podstatný, i když na vaše Slunce ve Vahách nemá žádný vliv.

Neptun v Rybách nemá na Váhy vliv

Neptun putuje znamením Ryb již od roku 2011 a bude jím pokračovat až do 30. 3. 2025, kdy vstoupí do znamení Berana a na Váhy vliv mít bude.

Vlivem Pluta z Kozoroha jsou další Váhy pod silným tlakem

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 10. do 14. října

 • 2019 narozených cca od 12. do 16. října

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: zátěž, obtíže, stres, dřina, přísnost a pedantství nadřízených, náročné až vyčerpávající úkoly

Z toho vyplývající zdravotní potíže v oblasti: ledviny, vaječníky a močové cesty (citlivá oblast Vah) plus kůže, zuby, kosti, klouby, svaly (citlivá oblast Kozoroha); klíčová slova pro tyto nemoci hluboký nebo dlouho se skrývající zánětlivý stav, chronická bolest, vynucené změny pohybu, chování a průmět do psychiky a její dlouhodobé ovlivnění.

Již jsem pro Váhy k tomu napsala a zůstává v platnosti:

Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 3x opustí a 2x se vrátí. V následujícím znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19. 11. 2024 a na čas Vahám naopak trochu prospěje.

Od roku 2008 má již více než polovina Vah za sebou nepříjemnosti a problémy, které jim způsobuje Pluto. V roce 2018 se zaměří na další skupinku. A stejně jako u těch předchozích, Pluto představuje problémy v práci a podnikání, především manipulace a intriky a problémy se sebeprosazením. Ani mimo oblast práce se postiženým Vahám nemusí dařit dosahovat úspěchů, zejména těch měřitelných, materiálních. Negativní vliv Pluta může zasáhnout i do rodinných a partnerských vztahů, kde se též může projevit boj o moc, tajnůstkářství a intriky. To vše představuje vysokou míru stresu a není pak divu, že to má i neblahý dopad do tělesného zdraví a na duševní rovnováhu. Nejvíce hrozí pomalu se rozvíjející skryté záněty, probíhající hluboko v těle, chronické zánětlivé stavy kůže, kostí, kloubů a zubů. Zánětlivá onemocnění se mohou objevit také v citlivé oblasti Vah – ledviny, vaječníky a močové cesty.

Tabulka pohybu planet (zobrazit)

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

Tabulka pohybu planet 2019

Jste pozorná čtenářka či pozorný čtenář?

Našli jste v tomto článku více než 5 chyb? Buďte první, kdo na ně upozorní, napište mi je e-mailem a získejte okamžitý horoskop v hodnotě 200 Kč. I když je okamžitý, nepadá z nebes a na termínu výkladu se musíme domluvit :-).