Panny 2017

Po většinu roku bude značná část Panen v pohodě, vyjma hrstky poblázněné Neptunem a skupinky přepracované a uštvané vlivem Saturnu. S podzimem se to trochu promění, Panny z první třetiny znamení podlehnou vášním a narození v prvních dnech znamení si okolo Vánoc vzpomenou, že by opravu měli tvrdě pracovat na své kariéře, a ostatní se k nim v průběhu roku 2018 přidají.

Tento článek umožňuje přečíst si horoskop ušitý (skoro na míru :-)) pro Vás. Jak jej číst snadno a rychle ve 4 krocích:

1. datum narození = najdu si svůj narozeninový den v tabulce

2. příznivé nebo nepříznivé vlivy = k datu jsou zapsány vlivy P/N,

3. vyhledám na dalších stránkách jen to, co se týká mého data = týkají se mne jen některé odstavce a ty vyhledám v textu níže

4. kdy nastává daný vliv = orientačně zjistím podle tabulky na konci popisující pohyb pomalých planet v roce 2017

 

Vlivy pomalých planet, vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, nutno spočítat, můžete sami nebo se rovnou objednejte u mne.

Podrobně:

Panny Mars během roku 2017 nabudí i vyčerpá

Mars představuje energii a vitalitu. Je poměrně rychlou planetou, takže působí krátce, na jednotlivce 1-3 dny. V roce 2017 bude významněji působit na Panny z Ryb (19.12.2016-28.1.2017), Býka (10.3-21.4.), Blíženců (21.4.-4.6.) a Panny (5.9.-22.10.).

Začátkem zimy, při působení z Ryb, prohloubí náchylnost k infekcím a i Panny si odžijí horečnatá onemocnění, s největší pravděpodobností spojená s bolestmi hlavy a dýchacími potížemi, takže klasické virózy a chřipka. Pokud se Vám podaří vyhnout infekcím, je možné, že zaznamenáte nepříznivý vliv Marta zvýšenou únavností, přepracovaností a potřebou spánku. Nebraňte se a honem do postele, je to lepší než doopravdy omarodit.

Uprostřed jara, při působení z Býka, čekejte naopak příliv sil. Vzhledem k termínu a obvyklým zálibám Panen jako bych Vás už viděla s rýčem v ruce na zahrádce. Nemáte-li zahrádku, zasportujte si v přírodě. A dobrou náladu z pohybu si uskladněte na později.

Koncem jara, při působení z Blíženců, se Vám bude hodit, neboť se u Vás budou hlásit opět zdravotní potíže a úbytek sil. K tomuto termínu se vážou alergie a dýchací problémy (blížencovské „libůstky“), vč. onemocnění spojených s horečkou, např. nachlazení. Bude-li Vás lákat sluníčko ke sportu a výraznější fyzické práci venku (ale i doma, třeba malování), mějte na paměti, že při nepřízni Marta jste v tomto termínu ohroženi i úrazy a zlomeninami (ruce, prsty, žebra, …). Týká se zejména těch, kteří podobnou událost již zažili.

V pozdním a babím létě Vám Mars zase vše vynahradí, je to čas, kdy budete do práce jako kati, či si můžete zvolit aktivní dovolenou. Ale nic se nemá přehánět, však víte :-). Hlavně se mírněte s tou prací, ať se „nedopracujete jen k přepracovanosti“. Příliv energie od Marta trvá krátce a pak „pojedete“ zase jen z vlastních zásob, které, jak jste si často nuceni uvědomit, nejsou nijak nadprůměrné.

Bohužel, Jupiter z Vah na šarmu Pannám nepřidá

Týká se období od počátku roku do 10.10.2017 a v této době nemá Jupiter na Panny ani příznivý, ani nepříznivý vliv. Situace se změní až vstupem Jupitera do Štíra.

 

Vášeň či tajemství jsou dary Jupitera procházejícího Štírem

Týká se období od 10.10.2017 do konce roku a Panen narozených od 23. srpna do 9. září. Situace pokračuje pro další Panny až do 8.11.2018, kdy Jupiter vstoupí do znamení Střelce a Pannám potěšení utne.

Milé Panny, čas, kdy působí Jupiter ve Štíru, je pro Vás opravdu nezvyklý a pestrý. Pro ty z Panen, které si již dnes čtou na webu něco o astrologii a esoterice, to budou příjemné a obohacující časy. Jupiter rozvine jejich sklony k objevování duchovních tajemství, k cestování do skrytých koutů duše vlastní i druhých a k hledání záhad na pomezí života a smrti. Tak jak znamení Štíra umožňuje, u mnohých, vždy poněkud stydlivých Panen dojde k hlubšímu zájmu o sexualitu a rozvoj svých kvalit i této oblasti. Potažmo může být bádání a zlepšování se v této oblasti rozšířeno o duchovní rozměr, který je se sexuálním chováním člověka rovněž přirozeně spjat. Inu, milé Panny, přeji Vám příjemnou a pro Vás velmi neobvyklou cestu k poznání. Rozhodně této příležitosti využijte, další se naskytne až za dlouhých 12 let. A co Panny, které dosud o duchovní rozměr života neprojevily zájem? Buď je to přitáhne právě v těchto časech, nebo si vystačí s tím, že budou ke svému prospěchu využívat světská tajemství a budou mít větší materiální zisk ze správy cizího majetku, což je jejich běžným profesním zaměřením. Plus si užijí sem tam nějaké ty milostné pletky navíc. Inu, spokojenost na všech úrovních v časech přízně Jupitera. Do rodinných záležitostí se Jupiter ve Štíru tolik neplete, zato může osvětlit nějaké staré rodinné tajemství či dokonce může usnadnit dědické řízení odhalením skrývaných souvislostí a dokumentů.

 

Panny, letos se zbavíte vysokých nároků Saturna ze Střelce

Týká se období od začátku roku do 20.12.2017 a Panen narozených od 12. do 22. září. Saturn procházel znamením Střelce od prosince 2014 a do znamení Kozoroha přejde v prosinci 2017.

Tak sláva! Milé Panny, máte necelý rok k tomu, abyste využily Saturnovy neústupnosti, vysokých požadavků na výkon, preciznost provedení a spolehlivost. K čemu? Abyste dokončily svůj výcvik a staly se vytrvalejšími, vzdělanějšími, výkonnějšími i moudřejšími. Saturn Vás ještě v tomto roce povede ke vzdělávání se doma i v cizině, ke zvyšování si kvalifikace a studiu cizích jazyků. Ke všemu Vám dá příležitost a současně zavěsí laťku velmi vysoko. Budete se muset hodně snažit, abyste vyhověly náročnosti Vašich saturnských profesorů a mistrů. Nebojte se, stojí to za to, tyto znalosti a dovednosti Vás budou provázet celým životem. V pracovních záležitostech se snažte vydržet, odolat nátlaku a vyčerpání, jakmile Saturn přejde do Kozoroha, uleví se Vám a začne se Vám i lépe dařit. Bohužel, do té doby budete mít vlivem Saturna (a tedy dlouhodobého stresu) podlomené zdraví: kromě psychické únavy až vyčerpání nejspíše zaznamenáte potíže s trávením, střevy, slinivkou, játry, možná i žlučníkem, např. kameny. Stravu si upravit umíte, na to jste zvláště talentovaní. Jen prosím žádné experimenty s dietami a hubnutím. I tak můžete mít problém se vstřebáváním nezbytných živin, vitamínů a minerálů. Pohlídejte si, jestli nemáte něčeho nedostatek. V případě sklonu k anorexii a jste-li současně narozeni ve 2. třetině září, neprodleně vyhledejte pomoc. Všem doporučuji více odpočívat, zejména když bude Mars Pannám nepříznivý, viz výše. Obtíže můžete mít i s klouby, především zánětlivé a bolestivé stavy kyčlí a kolen. Objevit se mohou i problémy s kvalitou pokožky, jež by měly odeznít se vstupem Saturnu do Kozoroha, u vhodné péče ale vytrvejte.

Saturn ve Střelci Pannám rozhodně vztahy nevylepšuje, je těžké se v nich vyznat. Panny v tom čase působí neustále ustaraně, podrážděně a unaveně. Příliš od nich nečekejte. Bylo by dobré, kdybyste jim nabídli pomoc, sami o ni málokdy dokážou požádat, raději skončí v nemocnici. Tak daleko to dojít nemusí. Jejich problémy pod vlivem Saturna nejsou ze vztahů, ale dlouhodobá pracovní přetíženost vztahy narušit může.

Zisk prostřednictvím Saturna v Kozorohu

Týká se období od 20. 12. 2017 do konce roku a Panen narozených první a druhý den znamení. V letech 2018 až 2020 pak postupně dalších Panen. Pro každého jednotlivce vliv trvá něco přes 2 týdny, v letech 2018 a 2019 pro některé i déle.

Z příznivého vlivu Saturna v Kozorohu se Panny začnou těšit až koncem roku 2017. Saturn po předchozím tréninku a školení pomůže Pannám při dosahování lepšího postavení v práci i ve společnosti. Krásně tím Panny zúročí všechnu předchozí práci navíc. Saturn jim pomohl nejenom s přípravou (v předchozích letech, když působil ze Střelce a vypadalo to, jako že si na ně „zasedl“), nyní pomáhá být vytrvalý a odolný při dosažení a udržení si pozice. Panny sami by měly tendenci polevit, ale s příznivým vlivem Saturna v zádech nezvolní ani nezačnou uplatňovat svoji energii jinde, prostě si nedají pokoje, dokud cíle nedosáhnou. V práci i kariéře je to jistě velkou výhodou. Finanční úspěch se dostaví následně, pomalu, ale jistě. Ve vztazích už Saturn takový poklad být nemusí. Tam se Vám, milé Panny, Saturnský odstup tolik nehodí. Nevadí, možná nezaujmete vášní a sdílením blízkosti, ale myriáda pozornosti a maličkostí, které jste připraveni denně neúnavně dělat pro milované osoby, je také velmi přesvědčivá. Jen dejte pozor, jestli usilujete o pravou lásku. Saturn Vám pomůže s péčí a vytrvalostí, ale ne se správnou volbou. Jedině v případě, že hledáte někoho seriozního a s malou potřebou projevovat city, pomůže Vám jej Saturn rozeznat, ba i budete častěji potkávat, v období ovlivněném přízní Saturna, podobné typy lidí a to nejen v lásce. Další nepochybnou výhodou Saturna v Kozorohu je, že se Vám konečně postupně vylepší zdraví. Ona pověstná vytrvalost, houževnatost až nezdolnost se Vám objeví i ve fyzické kondici. Máte-li chuť pustit se do tréninku na maraton či pěstovat jakékoliv vytrvalostní sporty, pusťte se do toho, až přijde Váš čas, kdy budete v souladu s vlivem Saturna z Kozorohu. Tehdy je rovněž čas najít si lepší místo nebo požádat o místo s vyšší zodpovědností (a platem) i tam, kde právě pracujete. Podnikáte-li, zahajte náročnější dlouhodobé projety, které nemusí být od počátku ziskové, zvýší ale Vaši prestiž v oboru a důvěru zákazníků. Kdy to nastane právě pro Vás, odhadněte z tabulky výše nebo si to nechte spočítat v rámci kompletního osobního horoskopu.

Uran z Berana Panny nerozhodí

Také v roce 2017 Uran na Panny nemá vliv. To se změní až se vstupem Uranu do znamení Býka, kam bude vstupovat na třikrát, poprvé 15.5.2018. Poslední a úspěšný :-) pokus bude 6.3.2019.

Neptun zamotá hlavu další hrstce Panen

V roce 2017 se Neptunův vliv týká Panen narozených od 31. srpna do 6. září. Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb, od roku 2011 a bude jím putovat až do 30.3.2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Neptun z Ryb světu pomáhá být lepším místem k životu: učí nás soucitu se všemi živými bytostmi a mírnými krůčky postupovat v duchovním vývoji. Jen na Blížence, Panny a Střelce působí dezorientačně. Pannám a Blížencům ochabuje jejich břitký rozum, Střelci zase těžko dosahují duchovního nadhledu.

Milé Panny, při působení Neptuna máte sklon ztrácet zdravý rozum a smysl pro logiku, tedy Vaše hlavní nástroje, se kterými se vydáváte do světa. Protože si podle toho vybíráte povolání či studium, Neptun Vám je nepříjemně zkomplikuje. Budete chybovat, Vaši šéfové a profesoři Vás nebudou poznávat. Ani Vy sami sebe. Iracionální svět bude mít pro Vás vysokou přitažlivost. Jestli jste už dříve žily duchovní část svého života, Neptun na Vás bude mít menší vliv. Pokud je to ale pro Vás nové, může to mít destruktivní dopad. Jste ohroženi okouzlením až závislostí na všem, co jen bude připomínat duchovní svět a duchovní zážitky. Proto pozor na sekty, falešné guru a i sami na sebe, můžete začít fanaticky vyznávat jakékoliv náboženství či filozofický směr. Můžete mít nutkavou potřebu vyzkoušet všechny cesty vč. zneužití drog. Rovněž v praktickém každodenním životě budete ohroženi zmatkem a závislostmi. Pozor proto při braní léků či používání návykových látek jako je alkohol, kofein, nikotin či cukr. Pro ostatní to nemusí nic znamenat, Vy s tím můžete mít vážný problém, i když jste v dřívějších letech neměly. A aby toho nebylo málo, dnes máme pestřejší paletu závislostí: na PC hrách, na adrenalinových zážitcích, na sociálních sítích, na vztazích… Zbloudění na duchovní a životní cestě prožívají v roce 2017 nejvíce ročníky 1975-1978. Pokud se Vás to týká, raději mi zavolejte, je to na delší povídání. Při tom všem zmatku a nepoužitelnosti kritického rozumu se též zvyšuje šance na podvedení. Opatrně tedy se smlouvami, majetkem a ve finančních záležitostech. Zvláště záludné je to pro ty Panny, které jsou zvyklé s penězi denně pracovat a spoléhat se na svůj úsudek. Samozřejmě nepůsobí Neptun na všechny jedince stejně silně po celý rok, také si bere „dovolenou“ :-)! Kdy nepůsobí právě na Vás, si můžete u mne nechat spočítat v rámci kompletního horoskopu nebo dílčího zaměřeného na finance a podnikání, vhodný je i se zaměřením na práci a kariéru.

Zmatky, chaos a omyly se Vám nevyhnou ani při péči o zdraví, ať vlastní, blízkých nebo profesně. Neptun nahrává infekcím, obtížně, nesprávně nebo opožděně diagnostikovaným nemocem, které nenápadně přicházejí a pozvolna odcházejí. Tedy spíše než o rychlé reakce jde o bdělost, vytrvalost a neustálé prověřování stavu i zabírání léků. I ty sami mohou být zdrojem zhoršení zdravotního stavu. Pozor na otravy jídlem či nápoji. Pro Panny jsou typické problémy s trávením, střevy, slinivkou, viz cukr výše, a játry. Ve spojení s Neptunem může jít též o infekční stavy. Pro Panny je příznačná kombinace problémů s trávením a stavem imunitního systému. Hormonální systém, který má též Neptun v kompetenci, hledejme nejspíše ve spojitosti se slinivkou či játry. Při libovolných potížích se nenechte odbýt, vždy trvejte na opakování testů a pečlivém stanovení diagnózy, i tak se léčba poněkud protáhne. Rovněž pozor na správné užívání léků.

Panny významně posiluje Pluto z Kozoroha

V roce 2017 se vliv Pluta týká Panen narozených od 7. do 11. září. Jeho vliv potrvá ještě několik let. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 5x opustí a 4x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19. 11. 2024.

Další skupina Panen má možnost získat lepší práci a lepší společenské postavení vlivem Pluta. Působí sice pomalu, o to přináší větší zarputilost a sílu k dosažení vytčených cílů. Panny k tomu použijí především pracovitost, poctivost a pečlivost a Pluto přidá vytrvalost a vůli po vítězství. Tato kombinace se bude hodit v mnoha povoláních, kterým se Panny obvykle věnují. Úspěchy mohou zaznamenat například vědci, lékaři ale i třeba sportovci. Zdraví Pluto pomůže zlepšit přílivem energie a vůlí dodržovat zvolený ozdravný režim, Panny mají totiž často snahu opustit i velmi dobře vybraný způsob léčby či prevence jen o chvíli dříve, než se projeví účinky. Rády pak tvrdí, že zkusily vše, ale nic jim nezabralo :-). K řešení a vylepšení vztahů se působení Pluta příliš nehodí, snad jen to, že zvyšuje sexuální apetit a výkonnost a také potřebu „uhnat“ vyvoleného či vyvolenou. S tímto darem-nedarem si, až na výjimky, Panny nebudou vědět rady, takže raději opatrně, nic neuspěchat.

Shrnutí pro Panny na rok 2017 - stručně a jednoduše

Zdraví

Většina Panen se bude těšit dobrému zdraví, jen skupinky narozené 31. srpna až 6. září a od 12. září do konce znamení mohou mít výraznější potíže. První z nich pozlobí především infekce v trávicím ústrojí, od průjmů po infekce například jater, komplikace mohou nastat i v souvislosti s hormonálním systémem – podrobnosti viz Neptun. Druhá skupinka je ohrožena spíše záněty, hlavně v oblasti střev či kloubů (více u Saturnu ve Střelci).

Vztahy partnerské

Kromě unavených a vyčerpaných Panen z narozených od 12. září do konce znamení, které zareagují více než kdy jindy podrážděně a nervózně, na cokoliv se je zeptáte, budou všechny ostatní Panny ve vztazích opravdu překvapovat a to zvýšeným zájmem o partnera a hlavně o sex! Do rozpaků až červenání, překvapené svými požadavky, uvedou nejen sebe, ale i své partnery. Bez obav, ničemu to neškodí a zdraví to prospívá :-), jen objevujte dále. Pouze nešťastníci, kteří jsou aktuálně pod vlivem Neptuna, tj. narození od 31. srpna po 7. září, si nemusejí být jisti, koho milují a proč, jestli dávají přednost lásce fyzické před např. křesťanskou… Jsou tu určité záludnosti, tak pozor na venerické choroby (jsou také infekční a pod patronací Neptuna ;-)) a na moderní závislosti např. na sexu, na vztahu, na množství vztahů,… Inu, běžný rozum s tím zápolí, přesto se to může stát. Pannám z konce znamení prosím, milí zlatí, pomozte. Hrabou fyzicky i psychicky na dně, tak ať vydrží, dokud Saturn neopustí znamení Střelce, pak se jim uleví. Buďte v klidu, nemají nic proti Vám ani Vaší matce, jen jsou prostě vyčerpaní.

Vztahy rodinné

Podobně jako u vztahů partnerských, rodina by měla být oporou přetíženým Pannám narozeným od 12. září do konce znamení. U ostatních je to všelijaké, na výchovu dětí nebudou mít čas, ale na jejich dělání si určitě čas najdou. Největší šanci na potomstvo mají narození okolo 9. září. Pannám a jejich rodině letos doporučuji si (nechat) sestavit rodokmen a hledat v něm tajemství rodu. Některým Pannám se navíc podaří získat cenné dědictví, které může, ale nemusí, mít vyčíslitelnou hodnotu.

Práce

Po letech práce pod tlakem a nucenou nadprůměrnou výkonností se některé Panny konečně dočkají odměny či povýšení za dlouhodobě odváděnou perfektní práci. Povýšení se týká především narozených 6.-11. září, dávají si však pozor, může v tom být háček. Finanční odměna přijde postupně na všechny Panny, vyjma těch, které jsou silněji orientované na duchovní svět než na materiální požitky. Do kariéry či rozvoje podnikatelských plánů se s koncem roku pustí narození z počátku znamení.

Peníze

Na spravedlivou odměnu za skvělou práci se mohou těšit postupně všechny Panny. Jen nešťastníci pod vlivem Neptuna (narození 31.8. až 6. 9.) budou natolik nepoužitelní pro praktický život, že si budou sami škodit i při výdělečné činnosti. Navíc mohou podlehnout podvodníkům, takže jejich peníze jsou v ohrožení. Narození na konci znamení si na finanční odměnu budou muset počkat až na samý konec roku. Nepochybně ji ale správně investují, budou mít vše dobře promyšlené dlouho dopředu.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

 

Mars se pohybuje v průběhu roku 2017:

od 19.12.2016 znamením Ryb

od 28.1.2017 znamením Berana

od 10.3.2017 znamením Býka

od 21.4.2017 znamením Blíženců

od 4.6.2017 znamením Raka

od 20.7.2017 znamením Lva

od 5.9.2017 znamením Panny

od 22.10.2017 znamením Vah

od 9.12.2017 znamením Štíra

Uran se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Berana

od 1.1.2017 pokračuje vpřed od 20°34 ´ do 28°32´

od 4.8.2017 retrográdní pohyb od 28°32 do 24°34´

od 3.1.2018 postupuje vpřed od 24°34´ do srpna 2018 – opět obrátka

15.5. 2018 přejde ze znamení Berana do znamení Býka

 

Jupiter se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Vah

od začátku roku do 6.2.2017 vpřed 21°08´až 23°08´

od 6.2.2017 retrográdně od 23°08´ do 13°13´

od 10.6.2017 vpřed od 13°13´ do konce znamení

znamením Štíra

od 10.10. 2017 vpřed od 0° do 16°51´

Neptun se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Ryb

od 1.1.2017 vpřed od 9°44´ do 14°16´

od 17.6.2017 retrográdní pohyb od 14°16´ do 11°28´

od 23.11.2017 postupuje vpřed od 11°28´ do 11°53´ znamení Ryb na konci roku 2017

dále pokračuje vpřed do června 2018 – opět obrátka

Saturn se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Střelce

od 1.1. 2017 postupuje vpřed od 21°22´ do 27°48´

od 7.4.2017 retrográdní pohyb od 27°48´ do 21°11´

od 26.8. 2017 postupuje vpřed od 21°11´ do konce znamení

znamením Kozoroha

od 20.12.2017 0°Kozoroha do 1°16´

 

 

Pluto se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Kozoroha

od 1.1.2017 vpřed od 16°56´ do 19°24´

od 16.4.2017 retrográdní pohyb od 19°24´ do 16°51´

od 29.9.2017 postupuje vpřed od 16°51´ do 18°45´ do konce roku 2017

dále pokračuje vpřed do dubna 2018 – opět obrátka

Tabulka 2

DOTAZY:

  • Odpovědi na často kladené otázky k tomuto typu horoskopu najdete v menu: OTÁZKY
  • Zeptejte se mne:
    • skype
    • sms a telefonu v čase 8-20, pokud nezvednu telefon, hovořím s klientem a nebojte se, zavolám zpátky
    • sledujte moje další rady a tipy na facebooku Poradna MEZIHVEZDAMI

OBJEDNAT HOROSKOP

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 49617 hostů a žádný člen

Kalendář akcí

květen 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Filtr akcí