Horoskop pro Raky na rok 2020

Raci prožívají poslední ze série těžkých let a koncem roku 2020 si konečně oddechnou od útlaku planet procházejících znamením Kozoroha. Intenzivně je dál zlobí již jen Pluto. Nezvyklého pomocníka získali ve vrtošivém Uranu a mnozí z nich jeho inspiraci velmi dobře zhodnotí. Konzervativnější Raky však tento neortodoxní hospodář spíše zmate a svoji ekonomickou situaci si i přes příležitosti nevylepší. Neptun i nadále vylepšuje emocionální a kulturní sféru života Raků.

Slunce vstupuje do znamení Raka v roce 2020 20. června ve 22:43 a začne nám léto. Slunce opouští znamení Raka 22. července v 9:36 SEČ.

Podrobně:

Jak číst tento horoskop snadno a rychle ve 4 krocích

Vlivy pomalých planet, vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější.

Rak 2020

P = příznivě, N = nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy pro Vás daný jev asi nastane. Chcete-li to přesně, rovnou se objednejte u mne.

Jupiter v Kozorohu Rakům poškodí zdraví i pověst

Týká se v roce:

 • 2019 (2. 12. až konec roku) narozených cca od 21. do 27. června

 • 2020 (začátek roku až 19.12. ) narozených cca od 26. června do 21. července

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: přepínání se, nespolehlivost, nespravedlivost, soudní prohry, mravní ústupky, přecitlivělost

Již jsem pro Raky k tomu psala a zůstává v platnosti:

Po těžkém zásahu Pluta a dnes i Saturna do života Raků se koncem roku 2019 přidá i Jupiter se svou hromádkou protivenství. Kromě pracovního či studijního přetížení s touhou si občas něco usnadnit podvodem se Rakům může svět jevit jako nespravedlivý a nepřátelský. Takové to „proč zrovna já“. Když toho bude na Vás moc, klidně si poplačte. Ujišťuji Vás, že to do 3 týdnů přejde. Smůlu mají Raci narození v první půli července, těm se to protáhne a i když Jupiter již nebo ještě nebude mít vliv – působí na ně totiž Pluto nebo Saturn, viz níže, a ti jsou mnohem tvrdší a důslednější. Buďte obezřetní a nevyhledávejte spory s bližními, natožpak abyste to „hnali k soudu“. Hlídejte si zdraví, ze stresu Vám hrozí přejídání, potíže s trávením, ale mohou se začít rozvíjet i dlouhodobější potíže jako třeba s klouby. Pravidelně a zdravě jezte, pečujte o prsa, nezanedbávejte protirakovinnou prevenci. Pokud z nepřízně Jupitera vyjdete jen s otokem kolena, který se více méně sám vstřebá či s nějakým kilem navíc, které zase shodíte, přestáli jste to na jedničku.

Jupiter ve Vodnáři Rakům nijak neprospívá ani neškodí

Týká se období 2. 12. 2019 – 19. 12. 2020

Jupiter v tomto období nemá na Raky vliv ani příznivý, ani nepříznivý. Hovoříme o vlivu na Slunce jednotlivců, takže na ostatní prvky jejich horoskopu vliv mít může. Příklady: putuje-li Vaším 10. domem a v příznivých aspektech, čeká Vás povýšení nebo aspoň úspěšný rok. Zavítá-li do 5. domu Vašeho horoskopu, nečekaně počnete dítě či najdete milence/milenku případně v kombinaci nečekaně počnete nemanželské dítě nebo se kreativně „odvážete“, možností je mnohem více dle toho, co skrývá Váš osobní horoskop.

Saturn v Kozorohu se přidá k Plutu a některé Raky znovu vyčerpá

Týká se v roce:

 • 2017 narozených cca od 21. do 22. června

 • 2018 narozených cca od 21. června do 2. července

 • 2019 narozených cca od 30. června do 12. července

 • 2020 (začátek roku až 22. 3. plus 2. 7. - 17. 12.) narozených cca od 11. do 20. července

 • od 2021 působí již z Vodnáře

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: zátěž, obtíže, stres, dřina, přísnost a pedantství nadřízených, náročné až vyčerpávající úkoly, náladovost a psychická labilita

Z toho vyplývající zdravotní potíže v oblasti: žaludek, trávení, prsa (citlivá oblast Raků) plus kůže, zuby, kosti, klouby, svaly (citlivá oblast Kozoroha); klíčová slova pro tyto nemoci chlad, bolest, zatuhnutí, omezení, srůst, chronické.

Již jsem pro Raky k tomu psala a zůstává v platnosti:

Saturn působící z Kozoroha je od roku 2018 jednou z důležitých změn. Zatímco zemská znamení budou z průchodu Saturna jeho domovským znamením těžit, všechna kardinální znamení (Beran, Rak, Váhy i Kozoroh), která najdeme vždy na začátku ročních období, z toho budou mít problémy. Saturn vždy představuje řád a pořádek, v Kozorohu se přidávají vyšší ambice na dobré místo ve společnosti a potřeba uspořádat si hmotné statky. Jenže Raci to budou pociťovat jako osobní útok. V práci si budou stěžovat, že šéf je perfekcionista, moc přísný a náročný, doma budou mít určitě nepříjemnou tchyni či tchána, děti si budou stěžovat na přísné rodiče a pedantské učitele. Milí Raci, nezoufejte, berte to s nadhledem. Máte sice pocit, že něco podobného už jste zažili s Plutem, jenže Saturn je na rozdíl od Pluta vždy fér. Žádná manipulace a podivné úskoky. Spravedlivý přístup, byť s vysokými požadavky na Vás a Vaši práci, je jeho způsob jednání. Spolehněte se, že Vám dá pokoj, pravděpodobně Vás navíc při dobrém výkonu i ocení, možná jen uznáním či pochvalou, možná i penězi, vždy ovšem tak, aby to bylo podle pravidel. Takže, vyhovíte-li přání sucharského dědečka či tchána, za čas na Vás na oplátku podpoří, až budete chtít něco prosadit Vy. Milí Raci – studenti, na učitele a profesory, kteří Vás tak trochu pérovali, vedli k přesnosti a důslednosti, ještě za čas rádi vzpomenete, byť Vám to nyní připadá jako zbytečné. Věřte, že oceníte získané znalosti, dovednosti a návyky, jako pravé poklady. Vše, co Saturn přináší, je trvalé hodnoty , byť se k tomu budete muset propracovat nepříjemnou cestou, přes kamení a trny. Další výhodou je, že Saturn na vás bude působit kratší čas než Pluto. Stačí tedy nějaký čas dodržovat Saturnovy požadavky tj. být praktický, zodpovědný, spolehlivý, přesný, dochvilný, pracovat metodicky, uznávat stanovený řád, dotahovat věci do konce a ve všem vytrvat. Zdá se to možná těžké, ale po dobu působení Saturna to jistě zvládnete. Navíc získáte návyky a všelijaké triky a vychytávky pro všední život, jak vše lépe a rychleji zvládat.

Saturn není zrovna vztahovou planetou, do vztahů však přesto zasáhne, jednak budete mít na vztahy méně času a jednak můžete počítat s jejich ochlazením. Částečně a dočasně převládne jejich praktická stránka.

Protože vysoké požadavky Saturna na Váš další osobní rozvoj :-) budou zřejmě vyvolávat stres, můžete očekávat i odraz ve zdraví. Kromě psychické rozladěnosti, únavy a blbé nálady až depresí se mohou objevit i potíže fyzické - potrápí Vás bolesti kloubů a svalů. Vývoj potíží bude směřovat k artróze či artritidě. Pozlobit mohou i problémy se šlachami. Vnímavější jedinci z toho vyváznou s „odřenou“ kůží tj. projeví se zdravotní problémy s kůží, případně rovnou ekzémy. Ale rozvinout se mohou i pro Raky typické potíže se žaludkem a trávením v pestré škále od anorexie a dalších poruch příjmu potravy až po potíže s vředy.

Saturn ve Vodnáři upevňuje nový řád všude a mnohým, Raky však neovlivní

Týká se roků: 2020 - 2022

Nebude na ně ani příjemný, ani nepříjemný. Naopak, až si jich začne zase všímat, tj. od roku 2023 a na pár měsíců i v roce 2022, ukáže svou přívětivější tvář, povede je k péči o druhé, k soucitu a udělání si pořádku v osobním duchovním životě – bude působit z Ryb.

Mimořádné výhody Raků díky Uranu ve znamení Býka

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 21. do 23. června

 • 2019 narozených cca od 21. do 26. června

 • 2020 narozených cca od 22. do 31. června

 • ve znamení zůstává až do let 2025 - 2026, kdy nadvakrát vykročí ze znamení

Vliv převažuje příznivý:

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: originalita, šťastné náhody, prudká změna, překračování či posun hranic, vhled, síla ducha

Již jsem pro Raky k tomu psala a zůstává v platnosti:

Novinkou roku 2018 byl vliv Urana ze znamení Býka. Raci mohou od té doby skákat radostí, protože Uran jim pomáhá. Čekají je překvapivé příjemné události a zvrat v oblasti peněz a majetku. Bez jejich aktivní účasti se to ovšem neobejde, ale řekněme, že Uran je vždy ve správnou chvíli postrčí či jim napoví, jak nejlépe s penězi zacházet, aby je rozmnožili či získali. Může jít i o vhodné investice do pozemků či domů. Raci budou svoji rodinu po hmotné stránce geniálně zajišťovat. Protože jde o Raky a ti tíhnou ke stříbru, doporučuji jim ještě se zamyslet nad investicemi do stříbra, jaká je pro ně nejlepší forma, to už jim vnukne Uran.

Propojením znamení Raka a Býka prostřednictvím Uranu a Slunce dostáváme ještě jeden pěkný bonus: příjemné smyslové zážitky, jídlem počínaje a sexem konče. Pokud si tedy s Rakem či Račicí chcete vylepšit vztah je jasné, na co se máte zaměřit - přeneseně Vy přineste dort a Rak/Račice na něj zařídí tu nej nej třešničku a krásné zážitky a oboustranná spokojenost jsou zaručeny.

Neptun v Rybách představuje pro Raky více lásky a mystiky

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 2. do 8. července

 • 2019 narozených cca od 4. do 9července

 • 2020 narozených cca od 6. do 12července

 • ve znamení zůstává až do 30. 3. 2025

Neptun putuje znamením Ryb již od roku 2011 a bude jím pokračovat až do 30. 3. 2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: kreativita, inspirace, citlivost, vnímavost, láska a duchovno

Již jsem pro Raky k tomu napsala a zůstává v platnosti:

V předchozích letech hodně potrápila Raky dvojice Uran a Pluto, ale Neptun byl vždy na jejich straně. A co víc jeho příznivý vliv, který vyhlazoval vrásky a dával naději na lásku mezi lidmi a soucit se všemi bytostmi, následoval až po nepříznivých vlivech Urana a Pluta. Neptunu budou v roce 2020 vděční Raci narození cca od 6. do 12. července, že si plnými doušky užijí příjemného vlivu umění na jejich život a duševní rozpoložení, mohou si tak kompenzovat stres z působení Saturna. Sami se možná vydají za duchovním poznáním. Nemalou měrou se jim rozšíří možnosti projevů lásky, a tak si užijí romantických výletů, vyznání lásky i mimořádně silných sexuálních prožitků.

Vliv Neptuna je pro uvedenou skupinku Raků velmi příznivý, jen je třeba si uvědomit, že je více orientován na emoční a duchovní složku života a tak od Neptuna nežádejte pomoc s problémy v práci či vyřešení finančních potíží.

Pluto z Kozoroha dává zabrat další skupině Raků

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 8. do 12. července

 • 2019 narozených cca od 10. do 14. července

 • 2020 narozených cca od 12. do 16. července

 • ve znamení zůstává až do let 2023-2024, kdy natřikrát bude opouštět znamení

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: boj o moc, manipulace, agresivita, napětí, útlak

Již jsem pro Raky k tomu napsala a zůstává v platnosti:

Od roku 2008 má již více než polovina Raků za sebou trápení a problémy, které jim způsobuje Pluto. V roce 2020 se zaměří na další skupinku. A stejně jako u předchozích skupinek, Pluto představuje problémy v práci, především manipulaci a intriky, nemožnost se prosadit. Ani mimo oblast zaměstnání se postiženým Rakům nemusí dařit dosahovat úspěchů, zejména těch měřitelných, materiálních. Negativní vliv Pluta může zasáhnout i do rodinných a partnerských vztahů, kde se též může projevit boj o moc, tajnůstkářství a intriky. To vše představuje vysokou míru stresu a není pak divu, že to má i neblahý dopad do tělesného a u Raků i do duševního-emočního zdraví. Nejvíce hrozí pomalu se rozvíjející skryté záněty, probíhající hluboko v těle, chronické zánětlivé stavy kůže, kostí, kloubů a zubů. Zánětlivá onemocnění se mohou také týkat trávicího taktu, zejména v oblasti žaludku. Objevit se mohou i potíže s prsy, a pozor, i u mužů či dokonce dětí.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

2020 Pohyb planet

Filtr akcí

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 1429 hostů a žádný člen

Kalendář akcí

květen 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Přihlášení