Horoskop pro Raky na rok 2019

V roce 2019 patří Raci ke znamením trpícím silným obsazením Kozoroha.

Pluto a nyní i Saturn je podrobují zkoušce, dostavují se omezení (např. zdravotní), těžkosti v zaměstnání, pedantští nadřízení a učitelé, přísní a chladní rodiče. Znamená to více dřiny a málo odpočinku viz níže. Koncem roku se ke škůdcům přidá i Jupiter. Život se Rakům snaží zpříjemnit Neptun a navíc první hrstce Raků se začíná vylepšovat život po hmotné stránce vlivem Uranu z Býka.

Slunce vstupuje do znamení Raka v roce 2018 21. června v 16:54 a začne nám léto. Slunce opouští znamení Raka 23. července ve 3:50 SEČ.

Podrobně:

Jak číst tento horoskop snadno a rychle ve 4 krocích

Vlivy pomalých planet

vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

Raci 2019

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, navštivte svého astrologa nebo se rovnou objednejte u mne

 

Jupiter ve Střelci Rakům nepomůže ani neuškodí

Týká se období od 8. 11. 2018, Jupiter putuje znamením Střelce až do 2. 12. 2019.

Jupiter v Kozorohu Rakům poškodí zdraví i pověst

Týká se v roce:

 • 2019 (2. 12. až konec roku) narozených cca od 21. do 27. června

 • 2020 (začátek roku 19.12. ) narozených cca od 27. června do 21. července

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: přepínání se, nespolehlivost, nespravedlivost, soudní prohry, mravní ústupky, přecitlivělost

Novinka roku pro Raky:

Po těžkém zásahu Pluta a dnes i Saturna do života Raků se koncem roku 2019 přidá i Jupiter se svou hromádkou protivenství. Kromě pracovního či studijního přetížení s touhou si občas něco usnadnit podvodem se Rakům může svět jevit jako nespravedlivý a nepřátelský. Takové to „proč zrovna já“. Když toho bude na Vás moc, klidně si poplačte. Ujišťuji Vás, že to do 3 týdnů přejde. Smůlu mají Raci narození v první půli července, těm se to protáhne a i když Jupiter již nebo ještě nebude mít vliv – působí na ně totiž Pluto nebo Saturn, viz níže, a ti jsou mnohem tvrdší a důslednější. Buďte obezřetní a nevyhledávejte spory s bližními natožpak, aby jste to „hnali k soudu“. Hlídejte si zdraví, ze stresu Vám hrozí přejídání, potíže s trávením, ale mohou se začít rozvíjet i dlouhodobější potíže jako třeba s klouby. Pravidelně a zdravě jezte, pečujte o prsa, nezanedbávejte protirakovinnou prevenci. Pokud z nepřízně Jupitera vyjdete jen s otokem kolena, který se více méně sám vstřebá či s nějakým kilem navíc, které zase shodíte, přestáli jste to na jedničku.

Saturn v Kozorohu se přidá k Plutu a některé Raky znovu vyčerpá

Týká se v roce:

 • 2017 (20.12. až konec roku) narozených cca 21. a 22. června

 • 2018 narozených cca od 21. června do 2. července

 • 2019 narozených cca od 30. června do 12. července

 • 2020 (začátek roku do 22.3. plus 2.7. - 17.12.) narozených cca od 11. do 20. 21.července

 • od 2021 již působí z Vodnáře

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: zátěž, obtíže, stres, dřina, přísnost a pedantství nadřízených, náročné až vyčerpávající úkoly, náladovost a psychická labilita

Z toho vyplývající zdravotní potíže v oblasti: žaludek, trávení, prsa (citlivá oblast Raků) plus kůže, zuby, kosti, klouby, svaly (citlivá oblast Kozoroha); klíčová slova pro tyto nemoci chlad, bolest, zatuhnutí, omezení, srůst, chronické.

Již jsem pro Raky k tomu psala a zůstává v platnosti:

Saturn působící z Kozoroha je jedna z důležitých změn roku 2018. Zatímco zemská znamení budou z průchodu Saturna jeho domovským znamením těžit, všechna kardinální znamení (Beran, Rak, Váhy i Kozoroh), která najdeme vždy na začátku ročních období, z toho budou mít problémy. Saturn vždy představuje řád a pořádek, v Kozorohu se přidávají vyšší ambice na dobré místo ve společnosti a potřeba uspořádat si hmotné statky. Jenže raci to budou pociťovat , něco jako osobní útok na ně. V práci i budou stěžovat, že šéf je perfekcionista, moc přísný a náročný, doma budou mít určitě nepříjemnou tchyni či tchána, děti si budou stěžovat na přísné rodiče a pedantské učitele. Milí Raci, nezoufejte, berte to s nadhledem. Máte sice pocit, že něco podobného už jste zažili s Plutem, jenže Saturn je na rozdíl od Pluta vždy fér. Žádná manipulace a podivné úskoky. Spravedlivý přístup, byť s vysokými požadavky na vás a vaši práci, je jeho způsob práce. Spolehněte se, že vám dá pokoj, pravděpodobně při dobrém výkonu jej i ocení, možná jen uznáním, pochvalou, možná i penězi, vždy tak, aby to bylo podle pravidel. Takže, vyhovíte-li přání sucharského dědečka či tchána, za čas na vás naopak podpoří, až budete chtít něco prosadit vy. Milí Raci – studenti, na učitele a profesory, kteří vás tak trochu pérovali, vedli k přesnosti a důslednosti, ještě za čas rádi vzpomenete, byť vám to nyní připadá jako zbytečné. Věřte, že oceníte získané znalosti, dovednosti a návyky, jako pravé poklady. Vše, co Saturn přináší, je trvalé hodnoty , byť se k tomu budete muset propracovat nepříjemnou cestou, přes kamení a trny. Další výhodou je, že Saturn na vás bude působit kratší čas než Pluto. Stačí tedy nějaký čas dodržovat Saturnovy požadavky tj. být praktický, zodpovědný, spolehlivý, přesný, dochvilný, pracovat metodicky, uznávat stanovený řád, dotahovat věci do konce a ve všem vytrvat. Je to možná těžké ale po dobu působení Saturna to jistě zvládnete. Navíc získáte návyky a všelijaké triky a vychytávky pro všední život, jak vše lépe a rychleji zvládat.

Saturn není zrovna vztahovou planetou, do vztahů však přesto zasáhne, jednak buďte mít na vztahy méně času a jednak můžete počítat jejich ochlazením, částečně a dočasně převládne jejich praktická stránka.

Protože vysoké požadavky Saturna na váš další osobní rozvoj :-) budou zřejmě vyvolávat stres, můžete očekávat i odraz ve zdraví. Kromě psychické rozlady, únavy a blbé nálady až depresí se mohou objevit i potíže fyzické - potrápí vás bolesti kloubů a svalů. Vývoj potíží bude směřovat k artróze či artritidě. Pozlobit mohou i problémy se šlachami. Vnímavější jedinci z toho vyváznou s „odřenou“ kůží tj. projeví se zdravotní problémy s kůží, případně rovnou ekzémy. Ale rozvinout se mohou i typické potíže Raků se žaludkem a trávením v pestré škále od anorexie a další poruchy příjmu potravy až po potíže s vředy.

Uran konči průchod znamením Berana a Raky přestane dráždit

Týká se v roce:

 • 2018 (začátek roku až 15.5. plus 6.11. až konec roku) narozených cca od 15. do 21. července

 • 2019 (začátek roku až 6.3 ) narozených cca od 20. do 21. července

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: prudkost, hádavost, roztržitost, ukvapenost, chyby, úrazy, ztráty, konflikty s autoritami

Již jsem pro Raky k tomu psala a zůstává v platnosti:

Po delší dobu působení Urana dovedlo Raky pořádně rozhodit: na jedné straně na ně tlačil s touhou něco mimořádného vykonat či zažít a na druhé jim podrážel nohy zbrklostí, ukvapeností, roztržitostí a nekritickým nadšením pro svoje nápady. A samozřejmě to mělo dopad do všech oblastí života: do práce, do vztahů i do zdraví. V roce 2018 tento nepříjemný vliv zaznamená už jen poslední skupinka Raků a v roce 2019 tento vliv zcela vymizí. Uran totiž z následujícího znamení Býka bude Rakům naopak významně pomáhat a zase po skupinkách tak, jak bude postupovat znamením a bude na Slunce jednotlivých Raků vytvářet příznivý aspekt, konkrétně sextil.

Mimořádné výhody Raků díky Uranu ve znamení Býka

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 21. do 23. června

 • 2019 narozených cca od 21. do 26. června

 • končí 2024/2025

Vliv převažuje příznivý:

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: originalita, šťastné náhody, prudká změna, překračování či posun hranic, vhled, síla ducha

Již jsem pro Raky k tomu psala a zůstává v platnosti:

Novinkou roku 2018 je vliv Urana ze znamení Býka. Raci mohou skákat radostí, Uran jim bude pomáhat. Čekají je překvapivé příjemné události a zvrat v oblasti peněz a majetku. Bez jejich aktivní účasti se to neobejde, ale řekněme, že Uran je vždy ve správnou chvíli postrčí či jim napoví, jak nejlépe s penězi zacházet, aby je rozmnožili či získali. Může jít i o vhodné investice do pozemků či domů. Raci budou geniálně zajišťovat svoji rodinu po hmotné stránce. Protože jde o Raky a ti tíhnou ke stříbru, doporučuji jim ještě se zamyslet nad investicemi do stříbra, jaká je pro ně nejlepší forma, to už jim vnukne Uran.

Propojením znamení Raka a Býka prostřednictvím Uranu a Slunce dostáváme ještě jeden příjemný bonus: příjemné zážitky smyslové, jídlem počínaje a sexem konče. Pokud si tedy s Rakem či Račicí chcete vylepšit vztah je jasné, na co se máte zaměřit - přeneseně Vy přineste dort a Rak/Račice na něj zařídí tu nej nej třešničku a krásné zážitky a oboustranná spokojenost jsou zaručeny.

Neptun v Rybách představuje pro Raky více lásky a mystiky

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 2. do 8. července

 • 2019 narozených cca od 4. do 9. července

 • končí rokem 2025

Neptun putuje znamením Ryb již od roku 2011 a bude jím pokračovat až do 30. 3. 2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: kreativita, inspirace, citlivost, vnímavost, láska a duchovno

Již jsem pro Raky k tomu napsala a zůstává v platnosti:

V předchozích letech hodně potrápila Raky dvojice Uran a Pluto, ale Neptun byl vždy na jejich straně. A co víc jeho příznivý vliv, který vyhlazoval vrásky a dával naději na lásku mezi lidmi a soucit se všemi bytostem, následoval až po nepříznivých vlivech Urana a Pluta. Neptunovi vděční budou v roce 2019 narození cca od 4. do 9. července, kteří si plnými doušky užijí příjemného vlivu umění na jejich život a duševní rozpoložení,mohou tak kompenzovat stres z působení Saturna. Sami se možná vydají za duchovním poznáním. Nemalou měrou se jim rozšíří možnosti projevů lásky a tak si užijí romantických výletů, vyznání lásky i mimořádně silných sexuálních prožitků.

Vliv Neptuna je pro uvedenou skupinku Raků velmi příznivý, jen je třeba si uvědomit, že je více orientován na emoční a duchovní složku života a tak od Neptuna nežádejte pomoc s problémy v práci či vyřešení finančních potíží.

Pluto z Kozoroha dává zabrat další skupině Raků

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 8. do 12. července

 • 2019 narozených cca od 10. do 14. července

 • končí 2023/2024 a vstupuje do znamení Vodnáře

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: boj o moc, manipulace, agresivita, napětí, útlak

Již jsem pro Raky k tomu napsala a zůstává v platnosti:

Od roku 2008 má již více než polovinu Raků za sebou trápení a problémy, které jim způsobuje Pluto. V roce 2018 se zaměří na další skupinku. A stejně jako u předchozích skupinek, Pluto představuje problémy v práci, především manipulace a intriky, nemožnost se prosadit. Ani mimo oblast práce se postiženým Rakům nemusí dařit dosahovat úspěchů, zejména těch měřitelných, materiálních. Negativní vliv Pluta může zasáhnout i do rodinných a partnerských vztahů, kde se též může projevit boj o moc, tajnůstkářství a intriky. To vše představuje vysokou míru stresu a není pak divu, že to má i neblahý dopad do tělesného a u Raků i do duševního-emočního zdraví. Nejvíce hrozí pomalu se rozvíjející skryté záněty, probíhající hluboko v těle, chronické zánětlivé stavy kůže, kostí, kloubů a zubů. Zánětlivá onemocnění se mohou také týkat trávicího taktu, zejména v okolí žaludku. Objevit se mohou i potíže s prsy, a pozor, i u mužů či dokonce dětí.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

Tabulka pohybu planet 2019

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 192 hostů a žádný člen

Přihlášení

Kalendář akcí

únor 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Filtr akcí