Raci 2017

 

Slunce vstupuje do znamení Raka v roce 2017 dne 21.6. v 5:24 a přináší nám léto. Ze znamení vystupuje 22.7. v  16:15 a pokračuje ve své pouti zodiakem znamením Lva.

Rakům v roce 2017 drásá nervy i nadále partička výtečníků Uran, Pluto a Jupiter. Pravda, sice jiným než v předchozích letech (viz tabulka nahoře), ale to nepříjemnost vlivu nijak neumenšuje. Uran Rakům přinese setkání s nevypočitatelnými sobci, Pluto přetížení v zaměstnání, Jupiter (ze znamení Vah) potíže ve vztazích. Naštěstí Neptun Raky, aspoň některé, pohladí po duši a Jupiter, až přestoupí do znamení Štíra, Rakům vyspraví jejich pošramocené, zejména partnerské, vztahy. Mars běží v roce 2017 celkem rychle, a tak Rakům chvilku energii dodává a chvilku bere. V těch časech se mohou objevit i nemoci. Naopak velmi pomalý Pluto bude trápit nejen Raky až do roku 2024, kdy konečně opustí znamení Kozoroha.

 

Tabulka 1

Vlivy pomalých planet

vlivy, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

P=příznivě , N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, je třeba to spočítat, můžete sami nebo se rovnou objednejte u mne.

Tento článek umožňuje přečíst si horoskop ušitý (skoro na míru :-)) pro Vás. Jak jej číst snadno a rychle ve 4 krocích:

 • datum narození = najdu si svůj narozeninový den v tabulce

 • příznivé nebo nepříznivé vlivy = k datu jsou zapsány vlivy P/N,

 • vyhledám na dalších stránkách jen to, co se týká mého data = týkají se mne jen některé odstavce a ty vyhledám v textu níže

 • kdy nastává daný vliv = orientačně zjistím podle tabulky na konci popisující pohyb pomalých planet v roce 2017

Podrobně:

Mars energeticky a emocionálně rozhodí Raky. Kdy a jak?

Od prosince 2016 do konce ledna 2017 zažijí postupně, dle dne svého narození, všichni Raci příliv energie i dobré nálady. Tím je v tomto období obdarovává Mars, jenže Raci bohužel nejsou zrovna přeborníky ve využívání martické energie. Většinou si s ní neví rady a nechají ji proklouznout mezi prsty nebo má na ně dokonce destruktivní účinek. Takže, jak ji zužitkovat? O vánočních svátcích a začátkem ledna by to Raci mohli zvládnout a příliv sil využít k přípravě domácí pohody, navařit, napéct a utužovat rodinné vztahy, ať již pomocí tradic nebo moderně, např. pobytem na horách a nepřehnaným, přesto vydatným společným sportovním vyžitím. Viz předpověď počasí na leden 2017. V tomto termínu si dopřejte masáže a koupele či vířivku, podpoříte tak své zdraví. Obdobně půjde využít přízně Marta mezi 4. červnem a 20. červencem, kdy Mars působí přímo ze znamení Raka, čímž se tento termín stává nejlepším pro rodinnou dovolenou Raků. A v posledním termínu od 9. prosince do konce roku 2017 bude vhodné využít přízně Marta působícího ze znamení Štíra pro víkend ve dvou a srovnat dluhy vůči partnerovi/partnerce, které máte z období působení Jupitera ve znamení Vah, viz níže. A Mars ve Štíru Vám napoví, co a jak :-). Sexuální aktivitu nepřehánějte, mohli byste vzápětí po přílivu energie cítit naopak naprostý propad.

Působí-li Mars na Raky nepříznivě, například v roce 2017 to nastává v období 28. ledna – 10. března a 22. října - 8. prosince, nejenže budou náladoví až popudliví, navíc, když na ně život ještě přitlačí, nejspíše z toho i onemocní. V zimním termínu se to bude týkat především podrážděnosti a hádavosti, bolestí hlavy a žaludku. Problémy nastanou i s trávením. Rovněž se může projevit krátké onemocnění s vysokými horečkami, které bude souviset se záněty v oblasti hlavy - nejčastěji to bude běžná viróza či zánět uší. Záleží, jak moc ty uši trpěly při hádkách :-). V podzimním termínu se Mars přidá na stranu Jupitera a vyhrotí partnerské neshody. Starosti se vztahy se Rakům promítnou do potíží s ledvinami a močovými cestami. Račice si navíc dávají pozor na záněty vaječníků a prsů. Na každého jednotlivce naštěstí Mars v daném termínu působí jen krátce 2-3 dny a pak pospíchá k dalším, dle dne narození následujícím.

Jupiter ve Vahách = zločin a trest ve vztazích Raků

Týká se období od počátku roku do 10.10.2017 a Raků narozených od 3. do 20. července. Pro každého jednotlivce vliv trvá 2-3 týdny.

V době působení Jupitera Rakům poněkud poklesne MQ (rozuměj morální kvocient). V méně překvapivém a méně škodlivém případě půjde o nedodržení slov daných sobě a o sklouznutí k přejídání. V těch závažnějších případech Jupiter dává tak široké možnosti navazování nových osobních i obchodních vztahů, že se nejeden Rak dopustí přešlapu. Manželé a manželky mohou přimhouřit oko, ale dlouholetí obchodní partneři na Vás snadno mohou zanevřít. A bude-li ten přešlap opravdu moc, hrozí soudní jednání. Vás Raky, Kozorohy a Berany totiž přemlouvá Jupiter k utrhnutí si většího kusu, k většímu užívání si, k větší spotřebě pro vlastní osobu, jenže lidi z ostatních znamení inspiruje k zájmu o spravedlnost, fér hru, harmonii a krásu. Prostě se nevydrží koukat na to, co provádíte, a zamíří směrem ke spravedlnosti. Pokud neodoláte pokušení, očekávejte rozvody a rozchody v důsledku Vaší, byť krátké, nevěry, ale také v důsledku nespravedlivého nakládání se společným majetkem. V podnikání se též můžete rozejít s dlouholetými obchodními partnery. V důsledku toho čekejte soudní jednání a, i když nenastanou, ohrožení a snížení příjmů.

Ti z Raků, u kterých se k Jupiterovu působení přidává i Uran nebo Pluto, si dávají pozor i na rodinné spory a případná související soudní jednání.

Po stránce tělesného zdraví se Rakům projeví kromě lenosti a potřeby přejídání i obtíže s ledvinami. Možné je zvětšení orgánů. Račice si více hlídají v inkriminovaném čase své zdraví v oblasti pohlavních orgánů a zajdou si na mamograf nebo podobné vyšetření – ovšem raději před termínem působení.

Emocionální podpora Raků od Jupitera ze znamení Štíra

Týká se období od 10.10.2017 a Raků narozených od 21. června do 8. července. Pro každého jednotlivce vliv trvá 2-3 týdny.

Co Jupiter dokázal Rakům rozházet v první části roku, koncem roku opět pomůže urovnat. Mluvíme tu především o partnerských vztazích. Jupiter na to půjde obligátně, potvrzením trvalosti citů a zvýšením sexuální aktivity, ovšem tentokráte jen s tou/tím jedinou/jediným. Rakům a Račicím Jupiter zesílí a prohloubí emoční prožitky, prozřou a vyjasní se jim, s kým že chtějí sdílet lože i život. Jejich protějšky si budou libovat, nejenže chování Raků a Račic bude ve vztahu opět čitelné, jednoznačné a zodpovědné, ale navíc se díky zesílení citlivosti Raci a Račice promění ve vynikající milenky a milence, jako by prošli nějakým speciálním kursem. Bude však jasné, že nejde o nic naučeného a vyšpekulovaného, ale naopak o něco zcela přirozeného, že jde o tak úžasné zážitky, protože pramení z lásky, z její intenzity. Je to vhodný čas nejen na užívání si, ale též na svatby z lásky a na děti z lásky. Raci, čekejte přírůstky do rodiny.

U některých Raků bude Jupiter působit také v jiné oblasti. Kromě zvýšení zájmů o filozofii, esoteriku či konspirační teorie se může těm Rakům, kteří si vlastním nevhodným chováním poškodili při průchodu Jupitera znamením Vah obchodní vztahy, opět začít dařit finančně.

Saturn ve Střelci nechává Raky na pokoji

Týká se období od začátku roku do 20.12.2017 a Raků narozených 10.-20. července.

Rakům nic neobvyklého nepřináší - tedy ve vztahu k jejich Slunci. K libovolnému jinému prvku zajímavý vztah již mít může. Nahlédněte do svých horoskopů, důležitý je i průchod jednotlivými domy.

 • Příklad 1: prochází 6. domem, přestože nemá vztah k Vašemu Slunci, bude ovlivňovat Vaše zdraví a pracovní příležitosti. V zaměstnání budete mít pocit, že jde vše jen ztuha, neustále se objevují další potíže, problémy a překážky. Budete muset pracovat pod větším tlakem, zmenší se Vaše možnosti změnit zaměstnání. Zdravotně se to může odrazit až v náběhu na deprese.

 • Příklad 2: Blíží se Vám 30. rok života a ať máte Saturn v jakémkoliv domě, objevující se problémy, cítíte „tíhu života“. Více najdete v článku Cyklické krize v životě.

Saturn v Kozorohu přivádí Raky až k pláči

Týká se období od 20.12.2017 do konce roku a Raků narozených první a druhý den znamení. V letech 2018 až 2020 pak postupně dalších Raků. Pro každého jednotlivce vliv trvá něco přes 2 týdny, v letech 2018 a 2019 pro některé i déle.

Jakoby nestačil Pluto, který potrápil značnou část Raků již dříve a ještě se chystá na zbytek, na jeho stranu se přidává Saturn. Jak jsem naznačila již Beranům, ve srovnání s působením Pluta nevytváří Saturn tak intrikářskou a mocichtivou atmosféru. Zato je chladný, přísný a neústupný, s čímž se citliví Raci jen obtížně vyrovnávají. V roce 2017 se problémy se Saturnem budou týkat jen narozených 21. a 22. června. V zaměstnání či podnikání budou představovat přísného šéfa, nesmlouvavé postoje obchodních partnerů a omezení na příjmech. Pokud daní Raci mají mezi rodinnými příslušníky někoho, kdo se stará hlavně o kariéru nebo podnikání, je trochu sucharský a uzavřený, může se těmto Rakům koncem roku 2017 (a začátkem 2018) přihodit, že se s takovýmto příbuzným dostanou do konfliktu. Půjde s nimi jen těžko mluvit o čemkoli důležitém a možná s nimi nejenže nebude domluva, ale dojde i k přerušení styků. Rodinné vztahy, pošramocené saturnským vlivem, se budou obnovovat obtížně, ale je to možné, až Saturn pár kroků poodejde a napětí se uvolní. Saturn nejen v práci ale i rodinných a partnerských vztazích vede k zodpovědnosti, spolehlivosti, řádu, spravedlivosti a vytrvalosti. Milí Raci, zkuste takovými být a uvidíte, že s „lidmi ze Saturna“ budete jednat mnohem úspěšněji a soužití bude mnohem příjemnější.

I vaše zdraví pod Saturnovým vlivem trpí. Objeví se bolesti kloubů, svalů, šlach, nejspíše se Vám ozvou kolena a ostatní velké klouby. Kdo ještě neví, co to je, bude mít příležitost si vyzkoušet, co je to artróza. Soustřeďte se též na správnou výživu a dostatečný příjem vápníku, nezapomeňte však ani na hořčík, „céčko“ a „déčko“, bez nichž se vápník hůře vstřebává. Je dobrý i na zdravé zuby, se kterými též v období působení Saturna z Kozorohu můžete mít problémy. V tomto období se mohou objevovat též obtíže s kůží, zejména zánětlivost, šupinatění, strupovitost nebo rohovatění, jež se při nevhodné péči snadno změní v ekzémek. V takovémto případě kromě zabránění sekundární infekci ještě upravte stravu. Nehleďte tentokráte na její energetickou hodnotu, ale na složení, je-li dostatečně pestré a má opravdu všechny vitamíny a minerály, vyhýbejte se naopak konzumaci alergenů a látek zbytečně zatěžujících Váš organismus, jako jsou např. „éčka“. Na Raky může mít rozporuplný vliv mléko. I když Vám testy na něj vyjdou negativně, zkuste je na cca měsíc vynechat a pozorujte, jaký vliv na Váš organismus ta úprava měla.

Uranské šoky ve znamení Berana

V roce 2017 se Uranův vliv týká Raků narozených od 10. do 19. července. Uran putuje znamením Berana od března 2011 a do znamení Býka bude vstupovat na třikrát, poprvé 15.5.2018. Poslední a úspěšný :-) pokus bude 6.3.2019.

Působením Uranu jsou Raci zaskočení, v roce 2017 jej zaznamenává jedna z posledních skupinek Raků. Jako ti v předchozích letech trpí v důsledku uranského působení roztržitostí, zbrklostí, ukvapenými úsudky a nekritickým nadšením pro svoje nápady. Jako by to nestačilo, beranská energie je nutí za tyto své úlety bojovat, dokud nepadnou. To se jim povede vcelku rychle. V důsledku toho se jim kupí chyby v práci a množství nedodělků, z jejichž uvádění do pořádku jsou unavení a podráždění. Takovýto „domácí mazlíčci“ se pak vracejí domů ke svým drahým polovičkám a k dětem. Netřeba si dále představovat, že Raky, kteří jsou pro vlivem Urana, čekají velké potíže v práci, v partnerských vztazích i výbušná rodinná atmosféra. Partnerské hádky budou na denním pořádku, stejně tak v práci se šéfem i kolegy. Přestože máte nyní sklon k neuváženým rozhodnutím, ještě se nerozvádějte. Vezměte si oddechový čas. Doma čekejte problém s rodiči, zejména s otcem.

Jako by toho nebylo málo, i s penězi to bude slabé. Je to přirozené, který šéf napíše prémie hádavému zmatkaři, který v poslední době není týmu oporou, ale spíše přítěží?

Jediné, co se s tím dá dělat, je zklidnit se, třeba i zkusit nějaké meditační techniky, udržet na uzdě ego a v práci vše po sobě 3x kontrolovat. Domů choďte pěšky, vychladnete a přijdete na jiné myšlenky. Ne že to budou ty o obsahu ledničky! Budete tak předcházet i případné autohavárii. Jako chodci se večer pěkně osvětlete a choďte po bezpečných cestách. A po vnesení co největšího klidu do každého dne tiše čekejte, až Vás to uranské tornádo mine. Kdy to ustane právě u Vás, odhadnete podle tabulky na konci článku, a chcete-li to vědět přesně, objednejte se, ráda Vám to vypočítám.

Neptun Rakům vyhlazuje pocuchanou dušičku

V roce 2017 se vliv Neptuna týká Raků narozených od 29. června do 5. července. Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb, od roku 2011 a bude jím putovat až do 30.3.2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Všichni Raci si postupně užijí vliv Neptuna, v roce 2017 se jedná o další malou skupinku, viz výše. Pro Raky jeho přízeň znamená zklidnění po dramatických zážitcích s Uranem a Plutem. Dává jim příležitosti věnovat se více duchovní složce života, procítit spojení se všemi bytostmi, popř. s Bohem. To Raky, společně se zážitky z dřívějšího těžkého období, přivede k dobročinnosti. Někdo pošle pár korun na správné místo, někdo raději přiloží ruku k dílu. Opravdu intenzivně si užijí hudbu a jiné povznášející umění. Milí Raci, až se vypravíte za uměním nebo mystikou, vezměte s sebou děti, aby věděly, až jednou na ně také přijde řada s životními problémy, jak zase dušičku dostat do kondice a spokojenosti.

Malý, ale silný Pluto ve znamení Kozoroha Raky vyčerpává

V roce 2017 se vliv Pluta týká Raků narozených od 4. do 9. července. Jeho vliv potrvá ještě několik let. Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 5x opustí a 4x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19.11.2024.

Raci velmi špatně snášejí jakýkoliv nátlak, natožpak dlouhodobý. Pomalý Pluto se každému z nich může věnovat i několik měsíců. V intrikářském a manipulativním prostředí v práci, kde jsou pod neustálou kontrolu šéfa či kolegů, se jim jen těžko vytváří hodnoty. V tichosti probíhá boj o moc. A právě Rakům se v něm nedaří odolávat. Ačkoli se snaží a opravdu napínají své síly, jejich výsledky jsou považovány za nedostatečné. Kromě přemíry pracovních povinností je jim předhazováno, že „si všechno moc berou“ a „všechno moc prožívají“. Co naplat, to k nim přece patří. Daleko větší problém čeká na Raky doma. Tam totiž mohou narazit na partnera chovajícího se stejně nevybíravě jako šéf. A pokud partner/partnerka zůstávají v klidu, najde si Raky některý z rodičů či prarodičů, jenž se rozhodne uplatňovat svůj vliv a moc v rodině a nad rodinou. Roli mohou hrát majetkové záležitosti. Svůj díl dokážou odvést i nepokrevní příbuzní jako tchán a tchyně. Rozhádané a emocionálně rozhoupané rodinné prostředí nikomu neprospívá, zejména ne dětem. Toho jsou si Raci plně vědomi a trpí tak dvojnásob. Řešíte-li potíže v práci i doma dlouhodobě a jste přitom citlivý člověk, není divu, že jste vyčerpaný. Milí Raci a Račice, pokud patříte k těm, na které má Pluto vliv, snažte se co nejvíce odpočívat, vhodná je teplá koupel a opravdu chutné, avšak ještě za zdravé považované, jídlo. Volný čas prožívejte jen s lidmi, které máte opravdu rádi.

Tělesné zdraví výše uvedených Raků při zátěži symbolizované působením Pluta rovněž dostává zabrat: nejvíce hrozí pomalu se rozvíjející skryté záněty, probíhající hluboko v těle, chronické zánětlivé stavy kůže, kostí, kloubů a zubů. Zánětlivá onemocnění se mohou také týkat trávicího taktu, zejména v okolí žaludku. Objevit se mohou i potíže s prsy, a pozor, i u pánů.

Shrnutí pro Raky na rok 2017 - stručně a jednoduše

Zdraví

Značná část Raků prožije rok 2017 s nějakými zdravotními obtížemi. Červencových Raků se týká přejídání, nežádoucí hmotnostní přírůstek, problémy s ledvinami, močovými cestami, vaječníky a prsy (Jupiter). Potíže se mohou i opakovat a u některých spíše vyhrotit v období od 22. 10. do 8.12.2017 (Mars). Narozené po 10. červenci mohou potrápit bolesti hlavy, podrážděnost, emoční nerovnováha, horečky a záněty v oblasti hlavy s maximem v období od 28.1. do 10.3. 2017 (Mars, Jupiter). Potíží s klouby, artritidou, kostmi, zánětlivostí kůže a ekzémy si užijí Raci narození první dva dny znamení a 5.-10. července. Stav nemoci se může v průběhu roku zvolna zlepšovat i zhoršovat, vyléčení je totiž během na dlouhou trať (Pluto a Saturn). Mimoto stihnou i typicky račí choroby: potíže s trávením, žaludkem, dvanáctníkem, … Chcete-li si na těchto stránkách přečíst obdobný článek o alternativních způsobech udržování a vylepšování zdraví, jako mají již Berani, Býci a Blíženci, hlasujte pro něj v anketě.

 

Vztahy partnerské

Většina červencových Raků se až do října 2017 pohybuje ve vztazích s obratností slona v porcelánu. S koncem roku budou mít příležitosti škody napravit. Pomalu však s těmi usmiřovačkami :-), doporučuji přehánět jen těm, kteří chtějí větší rodinu (viz Jupiter). Kromě erotiky věnujte svou pozornost i uvedení vztahu do rovnováhy ve věcech majetkových.

Vztahy rodinné

Zde platí v bledě modrém to, co jsem napsala pro Berany:

Rodinné drama v podobě hádek, vyhrocení vztahů až odcizení si prožijí narození 5. až 10. července a 21. a 22. června. Starší členové rodiny se k Vám mohou chovat despoticky. Pokud jste ale hlavou rodiny, může se Vám snadno přihodit, že tím despotou se stanete právě Vy. Ostatní Raci si vedou v rodinných vztazích jako obvykle, tj. převážně dobře, s lehkými úlety k náladovosti a přílišné emoční zainteresovanosti na příjemné rodinné atmosféře.

Práce

Obdobně jako Berani budou mít Raci pocit, že jsou neúprosně pronásledováni nadřízenými a že za každým rohem na ně někdo něco šije, zejména pak ti narození 5. až 10. července (viz Pluto). Raci, kteří přišli na svět 10. až 19. července (viz Uran), si sice také stěžují, ale ruku na srdce, vážení, není za problémy nejčastěji Vaše vlastní zbrklost, kupení chyb a nedostatečně promyšlené projekty? Ostatní Raci bojují na tomto poli vcelku statečně a „udržují pozice“. V průběhu roku 2017 mohou červencoví Raci podlehnout svodům a dopustit se nespravedlivého a nemorálního chování. Jedno, zda vůči kolegům či obchodním partnerům, jen si mohou být jisti, že jim to nikdo neodpustí, naopak ostatní udělají vše, aby bylo učiněno spravedlnosti zadost.

Peníze

Této oblasti věnujte zvláštní pozornost. Vzhledem k množství dalších problémů může být zanedbaná a po pravdě, nemoc, v práci problémy, vztah na hraně, doma jakž takž, Vám neslibují nadstandardní prémie. Doufejme, že jste byli v předchozích letech spořiví, jak to u Raků bývá zvykem, v roce 2017 možná budete muset sáhnout do rezerv.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, na podzim nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

 

Mars se pohybuje v průběhu roku 2017:

od 19.12.2016 znamením Ryb

od 28.1.2017 znamením Berana

od 10.3.2017 znamením Býka

od 21.4.2017 znamením Blíženců

od 4.6.2017 znamením Raka

od 20.7.2017 znamením Lva

od 5.9.2017 znamením Panny

od 22.10.2017 znamením Vah

od 9.12.2017 znamením Štíra

Uran se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Berana

od 1.1.2017 pokračuje vpřed od 20°34 ´ do 28°32´

od 4.8.2017 retrográdní pohyb od 28°32 do 24°34´

od 3.1.2018 postupuje vpřed od 24°34´ do srpna 2018 – opět obrátka

15.5. 2018 přejde ze znamení Berana do znamení Býka

 

Jupiter se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Vah

od začátku roku do 6.2.2017 vpřed 21°08´až 23°08´

od 6.2.2017 retrográdně od 23°08´ do 13°13´

od 10.6.2017 vpřed od 13°13´ do konce znamení

znamením Štíra

od 10.10. 2017 vpřed od 0° do 16°51´

Neptun se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Ryb

od 1.1.2017 vpřed od 9°44´ do 14°16´

od 17.6.2017 retrográdní pohyb od 14°16´ do 11°28´

od 23.11.2017 postupuje vpřed od 11°28´ do 11°53´ znamení Ryb na konci roku 2017

dále pokračuje vpřed do června 2018 – opět obrátka

Saturn se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Střelce

od 1.1. 2017 postupuje vpřed od 21°22´ do 27°48´

od 7.4.2017 retrográdní pohyb od 27°48´ do 21°11´

od 26.8. 2017 postupuje vpřed od 21°11´ do konce znamení

znamením Kozoroha

od 20.12.2017 0°Kozoroha do 1°16´

 

 

Pluto se pohybuje v průběhu roku 2017:

znamením Kozoroha

od 1.1.2017 vpřed od 16°56´ do 19°24´

od 16.4.2017 retrográdní pohyb od 19°24´ do 16°51´

od 29.9.2017 postupuje vpřed od 16°51´ do 18°45´ do konce roku 2017

dále pokračuje vpřed do dubna 2018 – opět obrátka

Tabulka 2

DOTAZY:

 • Odpovědi na často kladené otázky k tomuto typu horoskopu najdete v menu: OTÁZKY
 • Zeptejte se mne:
  • skype
  • sms a telefonu v čase 8-20, pokud nezvednu telefon, hovořím s klientem a nebojte se, zavolám zpátky
  • sledujte moje další rady a tipy na facebooku Poradna MEZIHVEZDAMI

OBJEDNAT HOROSKOP

Filtr akcí

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 1243 hostů a žádný člen

Kalendář akcí

květen 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Přihlášení