Horoskop pro Býky na rok 2021

Rok 2021 ještě patří k těm rokům, po kterých si Býci řeknou: „docela to ušlo, mohlo být i hůř“. Už v průběhu roku 2020 se projevovala nepřízeň Saturna a Jupitera ve Vodnáři pro prvních pár jedinců. V roce 2021 se rozšíří na téměř polovinu Býků a znamená životní krize a zkoušky. Také Uran ohrožuje Býky, žene je do významných změn a do podstupování rizika, což nemají rádi, ani když to bude většinou znamenat zisk. Neptun sice stále pomáhá Býkům ladit city i sociální cítění, ale vydrží to jen do roku 2023. Pluto zůstane přítelem Býků, ale i tomu vyprší čas zanedlouho, už v roce 2024. Býci, co jste nestihli v předchozích letech si pro život zařídit ve hmotných záležitostech, nyní již nezačínejte. Nastal čas na Váš duševní a duchovní rozvoj.

Slunce vstupuje do znamení Býka v roce 2021 19. dubna v 21:33 SEČ a vystoupí 20. května ve 20:37 SEČ.

Jak číst tento horoskop?

Nejprve si najdeme řádek tabulky s svými narozeninami, jako příklad použijeme datum narozenin císařovny Marie Terezie (r. 1717), 13. května. Dle tabulky se jí týká vliv:

 • Jupitera ve Vodnáři nepříznivě

 • Neptuna v Rybách příznivě

 • Pluta v Kozorohu příznivě.

Osoby narozené s Marií Terezií ve stejný den zjistí, že někde překročí míru vkusu a dobrého chování, ale bude jim to okolím prominuto, a také, že by měli si dávat pozor na výdaje, další informace si přečtou v odstavci Jupiter ve Vodnáři. Pak se juknou na vliv Neptuna a potěší je zpráva o vylepšování vztahů. Při prozkoumávání vlivu Pluta (poslední odstavec tohoto článku), se dozvídají, že jejich ekonomicky a mocensky úspěšné časy v tomto roce pomalu končí.

Vlivy pomalých planet, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

02 Byci 2021

P = příznivě, N = nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy pro Vás daný jev asi nastane. Chcete-li to přesně, rovnou se objednejte u mne.

upiter ve Vodnáři znamená pro Býky nepříjemnosti a nemoci

Týká se období 19. 12. 2020 – 14. 5. 2021* a 28. 7. 2021 - 19. 12. 2021:

* 14.5.2021 až 28.7.2021 prochází Jupiter Rybami a má na Býky mírně příznivý vliv

 • 2020 narozených cca od 21. do 22. dubna

 • 2021 narozených cca od 22. dubna do 20. května

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: nepřiměřenost, příklon k extrémnímu chování, mravní úpadek

Jupiter ve Vodnáři je novinkou roku 2020, ale svůj vliv rozbalí naplno až právě roku 2021: Jupiter rád přehání, zatímco v příznivých letech Vás zasype úspěchem a dary, v nepříznivých letech tak maximálně sžíravou touhou po „něčem lepším“. Běžně se to projevuje přejídáním, kupováním si luxusních zbytečností či získáváním nějakých (pomíjivých) výhod nečestnou cestou. Milí Býci, již v úvodu jsem Vás žádala, dokončete svoji práci na hmotném zabezpečení včas, tj. do 19. 12. 2020. Pak budete mít sklon nějak to dohnat, nehledíc na nemorálnost skutků. Už o Vánocích se učte skromnosti a radovat se více z duchovních zážitků než z drahých dárků. Po roce 2024 jako když najdete. Žádné nákladné dárky, žádné půjčky a zapomeňte na obžerství, viz vliv na zdraví. A ještě je tu jedno hledisko působení, Jupiter ve Vodnáři může konzervativním a klidným Býkům přinést touhu po výstřednostech prováděných na veřejnosti v pestré škále možností: třeba na plesech od pobíhání nahý (či dámy oblečené v příliš odvážné róbě „z Paříže“) až po předvádění bohatství, např. zaplacením útraty za celý sál, nebo nějakou moderní obdobou vjíždění na koni do chrámu apod. Je to přesně ten bod zlomu, kdy se budete cítit společensky na špici a že vlastně „můžete vše“. Přesně v tomto okamžiku začíná Váš úpadek: morální, návazně společenský a majetkový.

V období konkrétně pro Vás kritickém (nutno individuálně spočítat) neuzavírejte žádné smlouvy ani pracovní či manželské (pravděpodobně slibujete více, než dokážete splnit), nekupujte nemovitosti. To platí po celou dobu, tedy i pro Býky, jichž se vliv Jupiteru z Vodnáře se týká až v roce 2021. Od 19. 12. 2020 si nekupujte nic dražšího, tento čas není nevhodný čas pro investice.

Zdravotně: Stejně jako u Lvů a Štírů se v tomto období mohou Býkům objevit typické vodnářské nemoci: problémy krevního oběhu, žil a křečových žil zejména v oblasti lýtek. Nejen o Vánocích si hlídejte krevní tlak a cholesterol, tedy i Býci, kterých se vliv Jupitera z Vodnáře týká v průběhu roku 2021. Jedinci, kteří mají v individuálním horoskopu naznačenu náchylnost k nemocem krve, mohou být při návštěvě lékaře zaskočeni výsledky krevního rozboru a genetických testů: mohou se objevit časté i méně obvyklé choroby krve či dnes dobře diagnostikovatelné genetické predispozice pro nemoci krevního oběhu, ale i pro jiné. Býci, kteří již projevili sklon k problémům v oblasti krku, si dávají zvlášť pozor na otoky a záněty: mandlí, jazyka, hrtanu, hltanu, Eustachovy trubice, uší a zubů v dolní čelisti, štítné žlázy atd. Byť je působení Jupiteru relativně krátké, pokud k tomu máte vrozené dispozice, při nepříznivých aspektech může „rozjet“ i rakovinu.

Jupiter v Rybách vylepší Býkům empatii i erotiku

Týká se v roce:

 • 2021 v období 14.5.2021 až 28.7.2021 od 19.12. narozených cca od 21. do 24. dubna

 • 2022 narozených cca od 21. dubna do 21. května

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: optimismus, úspěchy, vyšší společenský status, štěstí v každém jednání.

Jak velké Štěstí přinese Jupiter v Rybách Býkům? Jupiter v příznivých vazbách vždy přináší něco příjemného do života. Tentokráte se to bude týkat vylepšení vztahů, duchovního a citového rozvoje a v neposlední řadě krásných prožitků z umění obecně, ale i z vlastní tvorby a tvořivosti. Ve vztazích Býků dojde oboustranně k ujištění o citové stálosti a opětovaní lásky. Milí Býci, máte se na co těšit, protože to bude provázeno mimořádně pěknými společnými chvílemi, inu duše i tělo budou jednat v harmonii. Nevelké množství Býků, kteří mají problém být vázáni na jednoho partnera, většinově jsou totiž Býci věrní, zažije časy pokušení, kdy budou mít dojem, že se na ně příležitosti k navazováním vztahů a milostným pletkám přímo valí. Opatrně, na co kývnete, abyste si spíše nezkomplikovali život. Také pozor na plodnost nejen tvůrčí. Jupiter přeje životu i lásce a má rád i větší množství potomků. To s výhodou mohou využít, ti jež na dítě museli v posledních letech čekat. Platí pro ženy i muže. Nechte si spočítat pro rok 2021 a 2022 přesné období vlivu Jupitera z Ryb na vás a mějte se k činu. Je to příležitost navíc k těm ostatním, běžně sledovaným astrologickým vlivům na početí potomka. (U mne naleznete jako součást horoskopu zaměřeného na zdraví nebo jako součást kompletního osobního horoskopu).

Saturn ve Vodnáři přinese Býkům období krize

Týká se v roce:

 • 2020 narozených cca od 21. do 23. dubna

 • 2021 narozených cca od 22. dubna do 4. května

 • 2022 narozených cca od 1. do 16. května

 • 2023 narozených cca od 13. do 20. května

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: krize (osobní, profesní i zdravotní), nesoulad s řádem, zatuhlost (mentální i fyzická), překonávání chronických problémů vytrvalostí

Saturn ve Vodnáři byl také novinkou roku 2020 a svůj nepříjemný vliv dále uplatňuje i v roce 2021: Dosud si se Saturnem Býci rozuměli, měli společné cíle: hmotné zajištění jedince a hospodářský růst pro společnost. Že je třeba takové cíle ‚odmakat“, to Býkům zas tolik nevadí, umí se k práci šikovně postavit a po práci lehnout a odpočinout si.

Od konce roku 2020 ale Saturn vytyčuje cíle společenské, zaměřené na optimalizaci a organizaci společnosti, nalezení nového či spíše zefektivnění starého společenského řádu. Nerozumíte tomu? Nic si z toho nedělejte, Býci si nad tím také lámou hlavu. Jde o to, že Saturn se o pár stupňů na své dráze posunul a naznal, že pro hmotné zabezpečení je již uděláno dost, a to, co je nyní potřeba napravit, je fungování a správa společnosti. Chce, aby se věnovala pozornost politice a správě státu (jejich kultuře, spravedlnosti a efektivnosti), upozorňuje na nedostatečný rozvoj vědy a techniky a hlavně na nedostatečné praktické využití jejich výsledků. Například výzkum v humanitních vědách běží na plné obrátky, a kde jsou použity výsledky? Jsou vůbec použitelné v praxi? Máme kolem sebe technické hračky nebo skutečné pomocníky? Umíme stanovit pravidla pro vývoj umělé inteligence? Saturn také zkontroluje, kdy, kde, kdo, jak a proč vytváří a pracuje s vizemi, které mají směřovat k pokroku (rozvoji) lidstva po všech stránkách, kontroluje, jestli hledáme lidství, spravedlnost a pravdu dostatečně.

Býky čeká spolu s ostatními znameními hledání a nalezení nového řádu ve společnosti, nového přístupu k používání technických vymožeností a vydobytých peněz, hledání společenské spravedlnosti. Bohužel, aspoň z počátku to bude Býkům málo pochopitelné a působit až nepříznivě. „Chytají se“ nejvíce u těch „praktických výsledků“, ostatní jim zatím uniká. Milí Býci, doporučuji tomuto tématu věnovat pozornost, pokud nezareaguje lidská společnost i jednotlivci na vedení a zkoušky Saturnu, je na nebesích připraven Pluto, který vstoupí do Vodnáře později, a transformaci společnosti provede násilnou cestou, nebude-li ke změně připravena. Bohužel opět pro Býky se ztrátami.

Pracovně: Milí Býci, zjistíte, že nestačí tvrdě pracovat a hledět si svého oboru. Očekávejte krizi v podnikání, v zaměstnání i v oboru, kterým se živíte. Bude nezbytné rychle reagovat na změny a současně mít v šuplíku dlouhodobé plány, kroky musí být promyšlené a současně rychlé. Bude nutné sledovat změny ve společnosti i technické či vědecké novinky. Nyní si myslíte, že to přede, děje se to v posledních letech pořád. Inu, budou to rychlejší a významnější změny než dosud, jejichž dopad a vývoj odhadnou jen vizionáři. Neklesejte na mysli, že se v přicházejících změnách neorientujete. Vyčkejte do přechodu Saturnu do Ryb v roce 2023 a zase vše pochopíte, tentokráte i s duchovním nadhledem.

Finančně: Každou korunu obracejte 3x, raději už dnes dobrovolně, než pozítří nuceně. Sledujte vývoj vědy a techniky velice pozorně, ať neprohloupíte při investování.

Vztahově: Saturn ve Vodnáři vztahům Býků nepřeje. V tomto období se prosazuje více individualita než sounáležitost. Partnerské vztahy Býků se v této době častěji dostanou do krize. Ani na rodinné vztahy nebude možné se spoléhat. Hrozí odcizení, minimálně však ochladnutí vztahů.

Zdravotně: Saturn ve Vodnáři Štírům, Lvům i Býkům může přichystat onemocnění, která jsou typická pro Vodnáře: tzv. nemoci krve, a to jak v oblasti složení krve, např. chudokrevnost, vysoká srážlivost krve apod., tak nemoci krevního oběhu, saturnskou kvalitu má třeba nedostatečné prokrvení končetin či zúžení až neprůchodnost cév vlivem např. cholesterolu. Do nemocí krve patří v přeneseném významu i nemoci geneticky podmíněné. Dále vše související s prochladnutím a vleklými záněty – typická oblast na těle: kolem kotníku, holeň a lýtko. Příklad: zánět žil v oblasti lýtka. Než doběhne Saturn do míst, kde bude působit právě na Vás, zajděte k lékaři, nechte si udělat všechna vyšetření a testy, zmenšíte tím dopad. Saturn má rád poctivý a pracovitý přístup k řešení problémů. Opak bolestivě trestá.

Kromě tohoto okruhu zdravotních potíží může Saturn Býkům přitáhnout jejich typické problémy: zatuhnutí šíje, problémy s krční páteří, poruchy (snížení) funkce štítné žlázy apod. Je to obdobné jako u Jupiteru, viz výše, jen s tím rozdílem, že Jupiter představuje nemoci projevující se zvětšováním a horkem a Saturn naopak zmenšením, zatuhnutím, ucpáním, omezením, chladem a také bolestí: např. zuby v dolní čelisti, zaskočení sousta při jídle či omezení vnímání chuti.

Vzhledem k tomu, že se problémy v krátkém čase nakupí ve vícero oblastech života, je přirozeným důsledkem působení Saturnu špatná nálada, pesimismus až deprese. Býci naštěstí hodně ustojí, mají dobrý fyzický základ, jsou odolní i psychicky a neukvapují se v činech. Uvěří-li v návrat dobrých časů, sami zas budou mít dost sil se osobně o dobré časy zasloužit.

Uran z Býka překvapuje a někdy i drtí

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 21. do 23. dubna

 • 2019 narozených cca od 21. do 26. dubna

 • 2020 narozených cca od 22. do 30. dubna

 • ve znamení zůstává až do roku 2025

Působení Uranu na jednotlivce trvá několik týdnů až měsíců, nutno spočítat pro konkrétního jedince.

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: originalita, šťastné náhody, prudká změna, překračování či posun hranic, vhled, síla ducha

Již jsem pro Býky k tomu napsala a zůstává v platnosti:

Ostatně Býci z počátku znamení jsou první na ráně a budou pokusnými králíky působení Uranu, které bude rozhodně nevyzpytatelné, ba nejspíše i dvojsečné. V životech jednotlivců půjde především o náhlé a naprosto překvapivé změny majetkových poměrů a hodnotového systému. A to do obou extrémů. Uran nemá smysl pro přiměřenost. Peněz tak budete mít příliš málo, nebo příliš mnoho. Budete je hodně chtít, nebo je budete považovat za zbytečné. Budete si vážit sebe samých, lidskosti a lidí, kteří jsou laskaví a moudří, kteří něco umějí a mohou hodně dát světu, nebo vám půjde pouze o naplnění vašich fyzických potřeb, kdežto Vaše duševní, sociální a duchovní potřeby, problémy ostatních lidí a osud světa vám budou připadat směšné a bezvýznamné.

I pro celou lidskou společnost bude vstup Uranu do znamení Býka nezvyklý, až nepříjemný. V letech, kdy se v tomto znamení vyskytoval, docházelo ke společenským změnám typu pozemkové a majetkové reformy, přerozdělení světa, nových hranic států, ale i k hladomorům a podobně.

Milí Býci, v dějinách civilizace se Uran v Býku projevuje s pravidelností 84 let, ve změnách Vašeho života však na působení Uranu nemusíte tak dlouho čekat. Zaznamenáte je každých 21 let, zkuste si přesně vzpomenout, co jste řešili v životě před 21, 42, případně před 63 lety. Projděte si opětovně tato témata a usuzujte sami, jak mnoho se vás nyní znovu týkají, zda se opravdu v průběhu let vždy vracela a v novém hávu. Uvědomte si – při jejich prožívání –, že Uran vždy preferuje originální řešení. Starých triků nebudete moci využít. Více k zamyšlení najdete v článku Cyklické krize v životě.

Pokud jste Býk, jemuž je více než 84 let, přihlaste se mi prosím, ráda s Vámi na téma působení Uranu pohovořím. Máte u mne horoskop zdarma, výměnou za zážitky a informace z dětství a mládí – protože Uran je natolik originální ve svém působení, že něco takového člověk málokdy vymyslí.

Neptun z Ryb naplňuje citové a duchovní potřeby

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 2. do 8. května

 • 2019 narozených cca od 4. do 9. května

 • 2020 narozených cca od 7. do 13. května

 • 2021 narozených cca od 7. do 14. května

 • Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb, od roku 2011 a zůstává až do 30. 3. 2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Působení Neptuna na jednotlivce trvá několik týdnů až měsíců, nutno spočítat pro konkrétního jedince.

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: kreativita, inspirace, citlivost, vnímavost, láska a duchovní život.

Již jsem pro Býky k tomu napsala a zůstává v platnosti:

Neptun v Rybách bude v nejbližších letech kompenzovat příliš intenzivní působení planet ze zemských znamení (Pluto – Kozoroh, Uran – Býk, Saturn – Kozoroh a Jupiter se přidá v Kozorohu pro období 12/2019 – 12/2020). Je to období příliš zaměřené na výkon, prosperitu, moc a peníze. To jsou sice cenné hodnoty, ale nic se nemá přehánět, vždy je třeba usilovat o rovnováhu. Tu Býkům zajistí právě Neptun, jenž je podpoří v soucitu k bližním, přivede k charitativním projektům, k dobročinnosti. Také má příjemný vliv na potřebu vyhledávat duchovní prožitky a poznání. V neposlední řadě umožní Býkům hlubší pochopení a prožití souladu a sounáležitosti ve vztazích, zejména partnerských. Navíc přinese Býkům mimořádně krásné intimní zážitky; samozřejmě těm, jichž se to týká – viz výše.

Pluto z Kozoroha reprezentuje sílu vůle a touhu po moci

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 8. do 12. května

 • 2019 narozených cca od 10. do 14. května

 • 2020 narozených cca od 12. do 16. května

 • 2021 narozených cca od 13. do 18. května

 • Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 3x opustí a 2x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19. 11. 2024. To už ale nebude přítelem Býků.

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: síla, energie, vůle, moc, ctižádost, proměna

Již jsem pro Býky k tomu napsala a zůstává v platnosti:

Působení Pluta v Kozorohu postrkuje všechna zemská znamení v kariéře a k významnému zlepšení společenského postavení. To zní sice hezky, avšak Pluto dosahuje svých cílů nevybíravými prostředky: manipulací, extrémním používáním vůle, fanatismem. Pluto velmi zesiluje touhu po moci. Pokud, milí Býci, podlehnete, neuhlídáte si zlatou střední cestu, snadno vás mohou v důsledku vašich nevhodných činů opustit přátelé či se vás může stranit rodina. Ani partnerské vztahy nemusejí skončit bez pošramocení. Na druhou stranu Pluto přímo dolévá fyzickou i duševní energii, což jistě zužitkujete k uskutečnění svých cílů v profesi. Má to ještě jeden skrytý bonus – stručně řečeno: Budou z vás vášnivější milenci a milenky ;-). Jak toho využijete a s kým, je opět na uváženou.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

Tabulka pohybu planet 2021