Horoskop pro Býky na rok 2020

Rok 2020 je pro Býky poslední z těch skvělých roků, kdy v rukách měli samé trumfy. Koncem roku 2020 se situace začne obracet v jejich neprospěch. Nepřízeň Jupiteru ustojí, obvykle to znamená nejvýše nepříjemnosti a ty nemají příliš dlouhého trvání. Saturn už je tvrdší oříšek a jeho nepřízeň znamená životní krize a zkoušky. V roce 2020 zasáhne jen malou skupinku Býků ze začátku znamení, bohužel jsou tou dobou Vánoce, tak to bude citelnější. V průběhu času si samozřejmě posvítí na všechny. Na vrtkavé štěstí vlivem příznivého Uranu bych moc nesázela. Konzervativní Býci také ne. Neptun sice stále pomáhá Býkům ladit city i sociální cítění, ale vydrží to jen do roku 2023. Pluto zůstane přítelem Býků, ale i tomu vyprší čas v roce 2024. Býci, dokončete ve svých hmotných záležitostech vše. Naučte se urychleně skromnosti v požitcích a připravte se, po překonání Vaší hvězdami plánované životní krize, na duševní a duchovní rozvoj, bude to přirozená kompenzace předchozího tvrdého materialismu.

Slunce vstupuje do znamení Štíra v roce 2020 19. dubna v 15:45 SEČ a vystoupí 20. května ve 14:49 SEČ.

Podrobně:

Jak číst tento horoskop snadno a rychle ve 4 krocích

Vlivy pomalých planet, které nepřehlédneme, neboť jsou dlouhodobější

Byk 2020

P=příznivě, N=nepříznivě vyznačené oblasti udávají, kterých z Vás se to týká. Pokud mezi ně patříte, musíte též nahlédnout do pohybů planet (viz tabulka 2 na konci) a odhadnout, kdy asi daný jev pro Vás nastane. Chcete-li to přesně, rovnou se objednejte u mne.

Jupiter v Kozorohu Býkům naděluje povýšení a vyšší příjmy

Týká se v roce:

 • 2019 (2. 12. až konec roku) narozených cca od 21. do 27. dubna

 • 2020 (začátek roku až 19. 12.) narozených cca od 26. dubna do 20. května

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: optimismus, úspěchy, vyšší společenský status, štěstí v každém jednání.

Již jsem pro Býky k tomu psala a zůstává v platnosti: Příznivě, ale pozor, na jednotlivce působí jen 2-3 týdny, projít celé znamení mu trvá cca 1 rok. Přízeň Jupitera znamená pro Býky úspěchy a více peněz. V době, kdy působí ze znamení Kozoroha, přeje především úspěchům v zaměstnání a podnikání. Zhodnotí předchozí snahu Býků. V souvislosti s těmito úspěchy vzroste i jejich společenská vážnost. Býci získají i respekt v rodinném kruhu.

Jupiter ve Vodnáři znamená pro Býky nepříjemnosti a nemoci

Týká se období 19. 12. 2020 – 14. 5. 2021* a 28. 7. 2021 - 19. 12. 2021:

* 14.5.2021 až 28.7.2021 prochází Jupiter Rybami a má na Býky mírně příznivý vliv

 • 2020 narozených cca od 21. do 22. dubna

 • 2021 narozených cca od 22. dubna do 20. května

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: nepřiměřenost, příklon k extrémnímu chování, mravní úpadek

Jupiter ve Vodnáři je novinkou roku 2020: Jupiter rád přehání, zatímco v příznivých letech Vás zasype úspěchem a dary, v nepříznivých letech tak maximálně sžíravou touhou po „něčem lepším“. Běžně se to projevuje přejídáním, kupováním si luxusních zbytečností či získáváním nějakých (pomíjivých) výhod nečestnou cestou. Milí Býci, již v úvodu jsem Vás žádala, dokončete svoji práci na hmotném zabezpečení včas, tj. do 19. 12. 2020. Pak budete mít sklon nějak to dohnat, nehledíc na nemorálnost skutků. Už o Vánocích se učte skromnosti a radovat se více z duchovních zážitků než z drahých dárků. Po roce 2024 jako když najdete. Žádné nákladné dárky, žádné půjčky a zapomeňte na obžerství, viz vliv na zdraví. A ještě je tu jedno hledisko působení, Jupiter ve Vodnáři může konzervativním a klidným Býkům přinést touhu po výstřednostech prováděných na veřejnosti v pestré škále možností: třeba na plesech od pobíhání nahý (či dámy oblečené v příliš odvážné róbě „z Paříže“) až po předvádění bohatství, např. zaplacením útraty za celý sál, nebo nějakou moderní obdobou vjíždění na koni do chrámu apod. Je to přesně ten bod zlomu, kdy se budete cítit společensky na špici a že vlastně „můžete vše“. Přesně v tomto okamžiku začíná Váš úpadek: morální, návazně společenský a majetkový.

V období konkrétně pro Vás kritickém (nutno individuálně spočítat) neuzavírejte žádné smlouvy ani pracovní či manželské (pravděpodobně slibujete více, než dokážete splnit), nekupujte nemovitosti. To platí po celou dobu, tedy i pro Býky, jichž se vliv Jupiteru z Vodnáře se týká až v roce 2021. Od 19. 12. 2020 si nekupujte nic dražšího, tento čas není nevhodný čas pro investice.

Zdravotně: Stejně jako u Lvů a Štírů se v tomto období mohou Býkům objevit typické vodnářské nemoci: problémy krevního oběhu, žil a křečových žil zejména v oblasti lýtek. Nejen o Vánocích si hlídejte krevní tlak a cholesterol, tedy i Býci, kterých se vliv Jupitera z Vodnáře týká v průběhu roku 2021. Jedinci, kteří mají v individuálním horoskopu naznačenu náchylnost k nemocem krve, mohou být při návštěvě lékaře zaskočeni výsledky krevního rozboru a genetických testů: mohou se objevit časté i méně obvyklé choroby krve či dnes dobře diagnostikovatelné genetické predispozice pro nemoci krevního oběhu, ale i pro jiné. Býci, kteří již projevili sklon k problémům v oblasti krku, si dávají zvlášť pozor na otoky a záněty: mandlí, jazyka, hrtanu, hltanu, Eustachovy trubice, uší a zubů v dolní čelisti, štítné žlázy atd. Byť je působení Jupiteru relativně krátké, pokud k tomu máte vrozené dispozice, při nepříznivých aspektech může „rozjet“ i rakovinu.

Saturn v Kozorohu stanovuje výkonnostní cíle

Týká se v roce:

 • 2017 (20. 12. až konec roku) narozených cca 21. a 23. dubna

 • 2018 narozených cca od 21. dubna do 2. května

 • 2019 narozených cca od 30. dubna do 12. května

 • 2020 (začátek roku do 22. 3. plus 2.7. - 17. 12.) narozených cca od 12. do 20. května

 • od 2021 již působí z Vodnáře

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: řád, spolehlivost, vytrvalost, pracovitost, dosahování cílů

Již jsem pro Býky k tomu psala a zůstává v platnosti:

Saturn v Kozorohu je vám nakloněn. Takovou pozornost vám věnuje jednou za 30 let, tak si jí važte. Pravda, když Saturn dává, vždy to znamená zvýšenou námahu a úsilí, ale také téměř jisté dosažení opravdu náročných cílů. Není to pro bábovky. Je jedno, zda se jedná jen o cíle fyzické a sportovní, nebo i jiné. Saturn patří k vyznavačům skvělé fyzické kondice do vysokého stáří. Proto nebude s podivem, začnete-li pěstovat figuru v libovolném – i velmi pozdním – věku. Těžko budete vysvětlovat okolí, že zatím není ženská nebo chlap mladšího data narození. Nechejte to být; soustřeďte se na svůj cíl. Tak tomu bude v těch jednoduchých a šťastných případech. Složitěji zapůsobí Saturn na ty, kdo se v životě doposud trochu „ulejvali“, zejména v tvorbě hodnot, finančních rezerv a v promyšlené kariéře. To jsou témata Býkům vlastní, a kdo to měl zatím „tak nějak zadarmo“ či se z lenosti spokojil s nižšími cíli, nežli na kolik skutečně má, Saturn jej nenechá a postrčí jej do školení a zkoušek, kde bude muset ukázat, co v něm opravdu je. Někdy půjde doslova o (vynucené) zvýšení kvalifikace. Jindy pouze červíček uvnitř nenechá Býky v klidu, sami si zvednou laťku a narostou jim přes noc nejen ambice, ale také odhodlání, vytrvalost, houževnatost a realistický pohled na problémy pro jejich překonání a dosažení opravdu vysokých a často současně i dlouhodobých cílů. Hezké propojení nastává v roce 2019, kdy na určité Býky bude současně působit Saturn i Neptun, a oni mohou zrealizovat charitativní nebo jiné neziskové projekty, jež jsou a budou ostatními považované za nemožné, za nereálné. Když se spojí vytrvalost, píle, houževnatost a zdravý selský rozum, dokážou být v patách fantazii.

Saturn může vylepšit Býkům nejen společenské postavení a kariéru, ale i peníze. Pouze však dlouhodobými uváženými investicemi a poctivou prací. Zároveň nepatří k planetám, které by nějak významně vylepšovaly vztahy. Na druhou stranu vytváří prací a sebekázní podpořené zdravé sebevědomí, klid a stabilitu v hmotném životě, tudíž umožňuje věnovat čas a pozornost i záležitostem srdce v klidu a s nadhledem. Rovněž podporuje trvalé svazky, uvážený vstup do manželství a ekonomicky zodpovědné chování obou zúčastněných. Vytváří klidný, spořádaný, stabilní, byť trochu spartánský domov. Jestli toto patří k hodnotám, které by váš svazek měl mít, neváhejte. Pokud očekáváte vášeň, dobrodružství, spontánnost a tak trochu „Itálii“, navzdory tomu, že to není pro Býky typické, odložte seznamování a sezdávání na později.

Saturn ve Vodnáři přinese Býkům období krize

Týká se v roce:

 • 2020 narozených cca od 21. do 23. dubna

 • 2021 narozených cca od 22. dubna do 4. května

 • 2022 narozených cca od 1. do 16. května

 • 2023 narozených cca od 13. do 20. května

Klíčová slova pro N - nepříznivý vliv: krize (osobní, profesní i zdravotní), nesoulad s řádem, zatuhlost (mentální i fyzická), překonávání chronických problémů vytrvalostí

Pro Býky neblahá novinka roku 2020: Dosud si se Saturnem Býci rozuměli, měli společné cíle: hmotné zajištění jedince a hospodářský růst pro společnost. Že je třeba takové cíle ‚odmakat“, to Býkům zas tolik nevadí, umí se k práci šikovně postavit a po práci lehnout a odpočinout si.

Od konce roku 2020 ale Saturn vytyčuje cíle společenské, zaměřené na optimalizaci a organizaci společnosti, nalezení nového či spíše zefektivnění starého společenského řádu. Nerozumíte tomu? Nic si z toho nedělejte, Býci si nad tím také lámou hlavu. Jde o to, že Saturn se o pár stupňů na své dráze posunul a naznal, že pro hmotné zabezpečení je již uděláno dost, a to, co je nyní potřeba napravit, je fungování a správa společnosti. Chce, aby se věnovala pozornost politice a správě státu (jejich kultuře, spravedlnosti a efektivnosti), upozorňuje na nedostatečný rozvoj vědy a techniky a hlavně na nedostatečné praktické využití jejich výsledků. Například výzkum v humanitních vědách běží na plné obrátky, a kde jsou použity výsledky? Jsou vůbec použitelné v praxi? Máme kolem sebe technické hračky nebo skutečné pomocníky? Umíme stanovit pravidla pro vývoj umělé inteligence? Saturn také zkontroluje, kdy, kde, kdo, jak a proč vytváří a pracuje s vizemi, které mají směřovat k pokroku (rozvoji) lidstva po všech stránkách, kontroluje, jestli hledáme lidství, spravedlnost a pravdu dostatečně.

Býky čeká spolu s ostatními znameními hledání a nalezení nového řádu ve společnosti, nového přístupu k používání technických vymožeností a vydobytých peněz, hledání společenské spravedlnosti. Bohužel, aspoň z počátku to bude Býkům málo pochopitelné a působit až nepříznivě. „Chytají se“ nejvíce u těch „praktických výsledků“, ostatní jim zatím uniká. Milí Býci, doporučuji tomuto tématu věnovat pozornost, pokud nezareaguje lidská společnost i jednotlivci na vedení a zkoušky Saturnu, je na nebesích připraven Pluto, který vstoupí do Vodnáře později, a transformaci společnosti provede násilnou cestou, nebude-li ke změně připravena. Bohužel opět pro Býky se ztrátami.

Pracovně: Milí Býci, zjistíte, že nestačí tvrdě pracovat a hledět si svého oboru. Očekávejte krizi v podnikání, v zaměstnání i v oboru, kterým se živíte. Bude nezbytné rychle reagovat na změny a současně mít v šuplíku dlouhodobé plány, kroky musí být promyšlené a současně rychlé. Bude nutné sledovat změny ve společnosti i technické či vědecké novinky. Nyní si myslíte, že to přede, děje se to v posledních letech pořád. Inu, budou to rychlejší a významnější změny než dosud, jejichž dopad a vývoj odhadnou jen vizionáři. Neklesejte na mysli, že se v přicházejících změnách neorientujete. Vyčkejte do přechodu Saturnu do Ryb v roce 2023 a zase vše pochopíte, tentokráte i s duchovním nadhledem.

Finančně: Každou korunu obracejte 3x, raději už dnes dobrovolně, než pozítří nuceně. Sledujte vývoj vědy a techniky velice pozorně, ať neprohloupíte při investování.

Vztahově: Saturn ve Vodnáři vztahům Býků nepřeje. V tomto období se prosazuje více individualita než sounáležitost. Partnerské vztahy Býků se v této době častěji dostanou do krize. Ani na rodinné vztahy nebude možné se spoléhat. Hrozí odcizení, minimálně však ochladnutí vztahů.

Zdravotně: Saturn ve Vodnáři Štírům, Lvům i Býkům může přichystat onemocnění, která jsou typická pro Vodnáře: tzv. nemoci krve, a to jak v oblasti složení krve, např. chudokrevnost, vysoká srážlivost krve apod., tak nemoci krevního oběhu, saturnskou kvalitu má třeba nedostatečné prokrvení končetin či zúžení až neprůchodnost cév vlivem např. cholesterolu. Do nemocí krve patří v přeneseném významu i nemoci geneticky podmíněné. Dále vše související s prochladnutím a vleklými záněty – typická oblast na těle: kolem kotníku, holeň a lýtko. Příklad: zánět žil v oblasti lýtka. Než doběhne Saturn do míst, kde bude působit právě na Vás, zajděte k lékaři, nechte si udělat všechna vyšetření a testy, zmenšíte tím dopad. Saturn má rád poctivý a pracovitý přístup k řešení problémů. Opak bolestivě trestá.

Kromě tohoto okruhu zdravotních potíží může Saturn Býkům přitáhnout jejich typické problémy: zatuhnutí šíje, problémy s krční páteří, poruchy (snížení) funkce štítné žlázy apod. Je to obdobné jako u Jupiteru, viz výše, jen s tím rozdílem, že Jupiter představuje nemoci projevující se zvětšováním a horkem a Saturn naopak zmenšením, zatuhnutím, ucpáním, omezením, chladem a také bolestí: např. zuby v dolní čelisti, zaskočení sousta při jídle či omezení vnímání chuti.

Vzhledem k tomu, že se problémy v krátkém čase nakupí ve vícero oblastech života, je přirozeným důsledkem působení Saturnu špatná nálada, pesimismus až deprese. Býci naštěstí hodně ustojí, mají dobrý fyzický základ, jsou odolní i psychicky a neukvapují se v činech. Uvěří-li v návrat dobrých časů, sami zas budou mít dost sil se osobně o dobré časy zasloužit.

Uran z Býka překvapuje a někdy i drtí

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 21. do 23. dubna

 • 2019 narozených cca od 21. do 26. dubna

 • 2020 narozených cca od 22. do 30. dubna

 • ve znamení zůstává až do roku 2025

Působení Uranu na jednotlivce trvá několik týdnů až měsíců, nutno spočítat pro konkrétního jedince.

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: originalita, šťastné náhody, prudká změna, překračování či posun hranic, vhled, síla ducha

Již jsem pro Býky k tomu napsala a zůstává v platnosti:

Ostatně Býci z počátku znamení jsou první na ráně a budou pokusnými králíky působení Uranu, které bude rozhodně nevyzpytatelné, ba nejspíše i dvojsečné. V životech jednotlivců půjde především o náhlé a naprosto překvapivé změny majetkových poměrů a hodnotového systému. A to do obou extrémů. Uran nemá smysl pro přiměřenost. Peněz tak budete mít příliš málo, nebo příliš mnoho. Budete je hodně chtít, nebo je budete považovat za zbytečné. Budete si vážit sebe samých, lidskosti a lidí, kteří jsou laskaví a moudří, kteří něco umějí a mohou hodně dát světu, nebo vám půjde pouze o naplnění vašich fyzických potřeb, kdežto Vaše duševní, sociální a duchovní potřeby, problémy ostatních lidí a osud světa vám budou připadat směšné a bezvýznamné.

I pro celou lidskou společnost bude vstup Uranu do znamení Býka nezvyklý, až nepříjemný. V letech, kdy se v tomto znamení vyskytoval, docházelo ke společenským změnám typu pozemkové a majetkové reformy, přerozdělení světa, nových hranic států, ale i k hladomorům a podobně.

Milí Býci, v dějinách civilizace se Uran v Býku projevuje s pravidelností 84 let, ve změnách Vašeho života však na působení Uranu nemusíte tak dlouho čekat. Zaznamenáte je každých 21 let, zkuste si přesně vzpomenout, co jste řešili v životě před 21, 42, případně před 63 lety. Projděte si opětovně tato témata a usuzujte sami, jak mnoho se vás nyní znovu týkají, zda se opravdu v průběhu let vždy vracela a v novém hávu. Uvědomte si – při jejich prožívání –, že Uran vždy preferuje originální řešení. Starých triků nebudete moci využít. Více k zamyšlení najdete v článku Cyklické krize v životě.

Pokud jste Býk, jemuž je více než 84 let, přihlaste se mi prosím, ráda s Vámi na téma působení Uranu pohovořím. Máte u mne horoskop zdarma, výměnou za zážitky a informace z dětství a mládí – protože Uran je natolik originální ve svém působení, že něco takového člověk málokdy vymyslí.

Neptun z Ryb naplňuje citové a duchovní potřeby

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 2. do 8. května

 • 2019 narozených cca od 4. do 9. května

 • 2020 narozených cca od 7. do 13. května

 • Neptun prochází svým královstvím, znamením Ryb, od roku 2011 a zůstává až do 30. 3. 2025, kdy vstoupí do znamení Berana.

Působení Neptuna na jednotlivce trvá několik týdnů až měsíců, nutno spočítat pro konkrétního jedince.

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: kreativita, inspirace, citlivost, vnímavost, láska a duchovní život.

Již jsem pro Býky k tomu napsala a zůstává v platnosti:

Neptun v Rybách bude v nejbližších letech kompenzovat příliš intenzivní působení planet ze zemských znamení (Pluto – Kozoroh, Uran – Býk, Saturn – Kozoroh a Jupiter se přidá v Kozorohu pro období 12/2019 – 12/2020). Je to období příliš zaměřené na výkon, prosperitu, moc a peníze. To jsou sice cenné hodnoty, ale nic se nemá přehánět, vždy je třeba usilovat o rovnováhu. Tu Býkům zajistí právě Neptun, jenž je podpoří v soucitu k bližním, přivede k charitativním projektům, k dobročinnosti. Také má příjemný vliv na potřebu vyhledávat duchovní prožitky a poznání. V neposlední řadě umožní Býkům hlubší pochopení a prožití souladu a sounáležitosti ve vztazích, zejména partnerských. Navíc přinese Býkům mimořádně krásné intimní zážitky; samozřejmě těm, jichž se to týká – viz výše.

Pluto z Kozoroha reprezentuje sílu vůle a touhu po moci

Týká se v roce:

 • 2018 narozených cca od 8. do 12. května

 • 2019 narozených cca od 10. do 14. května

 • 2020 narozených cca od 12. do 16. května

 • Pluto putuje znamením Kozoroha od ledna 2008 do roku 2023 a 2024, kdy jej 3x opustí a 2x se vrátí. Ve znamení Vodnáře zůstane pak na delší čas až od 19. 11. 2024. To už ale nebude přítelem Býků.

Klíčová slova pro P - příznivý vliv: síla, energie, vůle, moc, ctižádost, proměna

Již jsem pro Býky k tomu napsala a zůstává v platnosti:

Působení Pluta v Kozorohu postrkuje všechna zemská znamení v kariéře a k významnému zlepšení společenského postavení. To zní sice hezky, avšak Pluto dosahuje svých cílů nevybíravými prostředky: manipulací, extrémním používáním vůle, fanatismem. Pluto velmi zesiluje touhu po moci. Pokud, milí Býci, podlehnete, neuhlídáte si zlatou střední cestu, snadno vás mohou v důsledku vašich nevhodných činů opustit přátelé či se vás může stranit rodina. Ani partnerské vztahy nemusejí skončit bez pošramocení. Na druhou stranu Pluto přímo dolévá fyzickou i duševní energii, což jistě zužitkujete k uskutečnění svých cílů v profesi. Má to ještě jeden skrytý bonus – stručně řečeno: Budou z vás vášnivější milenci a milenky ;-). Jak toho využijete a s kým, je opět na uváženou.

Tabulka pohybu planet

Tabulka pohybů planet – tu využijte k odhadu, kdy na Vás daná planeta bude mít vliv – jestli na jaře, nebo na podzim, nebo po celý rok. Vaše Slunce je na tolikátém stupni Vašeho znamení (orientačně! = bez výpočtu), kolikátý den znamení jste se narodili. Příklad: 31. 1. = 10. den Vodnáře = 10° Vodnáře, tj. hledám u všech planet vliv, kdy se dostane okolo 10°.

2020 Pohyb planet

Kolik návštevníků je on-line?

Právě přítomno: 1952 hostů a žádný člen

Přihlášení

Kalendář akcí

srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Filtr akcí